Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 7:09

Odvisno, glede na to da so nepremičnine vsaj med 100k - 200k, govorim izven Lj seveda, ni ligh vsak cent..
- ma mene se zdi, da tebe ful okoli prenašajo, ona ti reče, nimam več za ti izplačat, kako sem uboga, da je dobila zastonj nepremičnino se naredi pa neumno.. in da se to lahko proda in dobi denar ven. Pač če je nekdo naiven se ga da izžeti do zadnjega centa če se ga želi..
- eh lej js časa bolj nimam, poglej sam na fbju v skupini, js pogledam na hitro žvignem čez zadnje objave, se ne poglabljam, če ne iščem zase. Ampak, da je trg padel, ker ni študentov in je videt da so najemnine sob cca 50 -100e nižje kot pred enim letom v povprečju po objavah, ne rabiš doktorata delat, da to vidiš..
- če pa imaš ti skupno najemenino ne samo 500 s stroški ampak s stroški skupaj nekaj proti 700e (sem vidla tudi take primere garsonjer ali enosobnih ko sem lani iskala, če se prav spomnim), kar sem js enkrat razumela, pa itak, da lahko znižaš še pod 400 brez stroškov, ene 380, tam vsaj začneš (če je tvoja cena 500 brez stroškov) in pol recimo na koncu rečeš, da ne daš nad 400 ali 410. Ali pa greš iskat drugam..
- una objava je bil pa 350 skupaj s stroški, ki sem jo videla za v centru..kvadrature se ne spomnim.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 8:58

- sem vidla šenkrat uno objavo in sem ti jo poslala, ni pa lih nova objava, ima že nekje 20 komentarjev in čez 100 lajkov. Za moje pojme, tako moreš poklicat takoj in preverit, če je res dovolj veliko in ok ponudba, brez problemov, če vidiš, da je in se splača zagrabit in magari ponudit 20 - 40 e več od napisanega, če ni pogodba že podpisana..
- je pa neko tako bolj žensko pohištvo se mi zdi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jan. 2021 9:17

-kar "zabavno" mi je branje postov na forumu s strani ljudi, ki za sabo nimajo kredita, otrok, ki potrebujejo in starse in stvari (veliko njih), locitve, delitve premozenja, dejanskega obcutka odgovornosti za otrokovo dobrobit (kar garsonjera ni). V mama svetu je to enakovredno reku "najboljsi stars je tisti, ki nima otrok". Moja babi ima sicer drugacnega, ampak vkljucuje spolne organe, mlatenje in koprive, kar pa ni ravno primerno za sem.
-komaj cakam na pust, to mi je bil vedno prvi znak, da se bliza pomlad. Tisti februar se stisne, potem pa ze grejo lepo temperature gor, vmes pojem x krofov, bom pa letos malo pogresala kurente, maske, obiske namaskiranih otrok.
-tale saga z vrtci je upam, da zaenkrat koncana in da bodo tamali vsaj se kak teden ali dva v vrtcu. To je bilo tako veselje tamalih, da adijo.
-zunaj piha, mene pa caka ene dve uri dela na zraku. Mamo to, ali kako ze?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 9:34

- pač js samo svetujem mmmju, ker mi res deluje, da ga hitro kakšni izkoriščajo, njegova bivša bi mogla sama poskrbet zase in za otroka, ni to njegova skrb, če otrok ni njegov, vsak mora najprej pogledati nase in na svojo družino, lastne otroke.. verjetno je že tako ali tako več prispeval za njo in za otroka, ko sta bila skupaj, od nje in za hišo... če nisi pazljiv, te folk res lahko hitro izkoristi..in se tudi meni sliši malo krivično, kot njegovemu kolegu, ki ga je omenil, da ona ostane s celo hišo, kjer je najverjetneje on dal večji delež vanjo in on se mora pa preseliti v eno majhno garsonjero ven iz hiše..
- drugače pa ne vem na koga leti to, da jim starši dajejo, moja dva sta sicer oba v pokoju, tako da niti nimata, da bi še meni karkoli financirala.., niti jaz ne bi bila zmožna nič od njiju vzet, če ne bi bila situacija, da bi res imela veliko financ viška.. kolikor vem zase ali za mmmja, nima noben nobenega prispevka od staršev, ne avtov, ne nepremičnin, ne denarja..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 9:34

- pač js samo svetujem mmmju, ker mi res deluje, da ga hitro kakšni izkoriščajo, njegova bivša bi mogla sama poskrbet zase in za otroka, ni to njegova skrb, če otrok ni njegov, vsak mora najprej pogledati nase in na svojo družino, lastne otroke.. verjetno je že tako ali tako več prispeval za njo in za otroka, ko sta bila skupaj, od nje in za hišo... če nisi pazljiv, te folk res lahko hitro izkoristi..in se tudi meni sliši malo krivično, kot njegovemu kolegu, ki ga je omenil, da ona ostane s celo hišo, kjer je najverjetneje on dal večji delež vanjo in on se mora pa preseliti v eno majhno garsonjero ven iz hiše..
- drugače pa ne vem na koga leti to, da jim starši dajejo, moja dva sta sicer oba v pokoju že zelo dolgo časa ( oče od moje osnovne šole in mama od konca moje srednje šole) , tako da niti nimata, da bi še meni karkoli financirala..niti jaz ne bi bila zmožna nič od njiju vzet, če ne bi bila situacija, da bi res imela veliko financ viška.. kolikor vem zase ali za mmmja, nima noben nobenega prispevka od staršev, ne avtov, ne nepremičnin, ne denarja.. domača kokošja jajca in domač radič sem pa res vzela, ko sem bila doma ta vikend, ampak take stvari oni ravno tako kdaj dajejo zastonj sosedom ali kolegom, ko/ če je viška..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Jan. 2021 11:50

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 11:56

- sam si napisal, D aje manipulatorji in da ti je več kolegov reklo, ki vidijo situacijo iz realnega lajfa, kar ti je pač reklo..
- mislim ja js se umikam iz debate, delaj zaradi mene kar želiš, sem pa tudi jaz iz življenja videla, da so ljudje, ki vlečejo materialne stvari od drugih in so ljudje, ki so jim odvzete stvari..
-js te izkoriščam s tem da se kdaj pogovarjam s tabo? ni problema te lahko blokiram se ta trenutek, meni družbe ne manjka.. Hvala za opozorilo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Jan. 2021 12:11

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:10, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 12:30

- ehja sej sem jaz butec, kaj sploh komentiram karkoli, kar se mene ne tiče..
- ne vem, jaz sem pač navajena, da se da stvari na pol s partnerji in da ni ženska v neki finančni prednosti v raznoraznih situacijah samo zato, ker je ženska.. Drugačne navade in izkušnje očitno.. Mene so starši dobesedno skos učili, da ne smem bit nikomur nič dolžna in če bi bila v taki situaciji jaz, bi mi tudi starši govorili, da moram pravično vrniti partnerju, glede na to koliko sva vložila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Jan. 2021 12:35

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 14:24

V bistvu sploh ni pomembno, kdo je v tvoji situaciji komu kaj dal in kdo je komu dolžan.
- Dejstvo je, da ti z mano ne boš tako nesramno govoril, medtem ko ti jaz nekaj poskušam svetovat, tako lahko govoriš kvečjemu s puncami, ki jih misliš sam sfinancirat in so tam samo zaradi ugodnosti..
Tudi moj bivši ali katerikoli, če bi kdaj tako z mano govoril, ne bi bila z njim niti 1 teden.. Zato s takimi ljudmi ne mislim imet več opravka.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 29. Jan. 2021 20:31

Priznam da:

- se včasih res vprašam kdo je tu nor?

- sem jaz res edina poleg mojih bližnjih, ki misli, da ni nemogoče zbolet za korono tudi ko si nekje na prostem?

- sem se veselila današnjega pogovora, ampak je nažalost hitro vse postalo preresno. Napetost bi lahko rezal z nožem. Hvala bogu sva zaključile z boljšimi temami
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Jan. 2021 10:41

- se počutim zmatrano od celega tedna, pa me še kakšno izobraževanje čaka zdaj
- spet sem šla domov šele zjutraj in tokrat sem prvič videla policaje, hvalabogu v kontra smeri kot sem sama vozila..
- bivši me zafrkava, da nič ne jem in da mi bo prišel on naslednji teden kuhat, jaoo, skos isto jem približno, ne vem, kaj je videl ta teden drugače od prejšnjih tednov..
- se počutim produktivno, ker sem včeraj prodala svoj mini vložek v bitcoine in dobila 25 eur plusa :D , not bad, za začetek.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Jan. 2021 13:46

emanuela napisal/-a:-kar "zabavno" mi je branje postov na forumu s strani ljudi, ki za sabo nimajo kredita, otrok, ki potrebujejo in starse in stvari (veliko njih), locitve, delitve premozenja, dejanskega obcutka odgovornosti za otrokovo dobrobit (kar garsonjera ni). V mama svetu je to enakovredno reku "najboljsi stars je tisti, ki nima otrok".


Ne razumem sploh, na kaj bi se to navezovalo..
Vsak naj poskrbi za lastne otroke, to je bil point vsega napisanega.
Jaz recimo lahko vidim nevem koliko otrok, ki bi lahko živeli v drugačnih razmerah, ampak jim recimo ne bi mogla pomagat kar tako..
Jaz zase vem, da bi meni lastni starši rekli, naj poskrbim sama za svoje otroke kot vem in znam in ne vlečem denarja/ dobrin od bivših partnerjev, sploh, če ti nimajo krvne vezi z otrokom, gotovo bi dobila kakšno žaljivko na svoj račun od lastnih staršev, če bi tako ravnala v takih situacijah..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 30. Jan. 2021 14:58

- primeri pravnih praks tudi v slo.so, da se ob razhodih ne gledajo samo prihodki pri delitvah premoženja. Čisto preprosto, ženska je lahko tudi brezposelna in bo šlo premoženje 50/50, kajti gledalo se bo tudi kdo je doma opravil več gospodinjskih opravil ( kuhanje, likanje, pospravljanje, skrb za otroka...). Če je bilo to večinoma na njej se bo njen doprinos na mesečni ravni štel več kot zgolj minimalna plača. Da bi ona še imela delo poleg tega, se tehtnica hitro prevesi na njeno stran.
Kakor gredo ločitve na sodišče in tožarjenja glede delitev se dejansko gleda na vse te "malenkosti" in marsikdo bi bil presenečen kako se razplete. Je pa v slo.kar običajno, da se ženske hitro "utiša", ker pač manj zaslužijo ponavadi, svojih pravic pa ne poznajo.
Če so tudi otroci jim prav tako življenjski standard ob ločitvi ne sme pasti...
Pri nekaj takšnih primerih sem bila zraven na sodišču in vem, da se da, škoda je, da zadeve niso bolj splošno znane in marsikatera ženska ob nekem razočaranje sprejme kar ji je ponujeno pa čeprav bi ji pripadalo več.
- najbrž se motim ampak imam občutek, da za nekatere otroke so očetje tisti moški, ki živijo z njimi, preživijo večino časa z njimi, se ukvarjajo z njimi pa čeprav biološko niso njihovi..torej ob razhodih otroci niso zgolj stvar, ki ostane nepoškodovana ampak jih to prizadane, zato je treba gledati tudi nanje no ali pa nagajati mamici.. Ampak ja, tega ne vem.
- sem vesela, da sem za vikend doma, je prijetno spati v domači postelji. No, tudi morski zrak je bil čisto super ampak dom je le dom.
- nisem si mislila, da bom kdaj imela muskelfiber po fizioterapijah. Se pozna, da sem res čisto na nuli s fizično kondicijo. Glede na to, da sem od decembra mirovala je pričakovano.
- priznam, da je bilo dobro, da sva oba popustila s svojim egom in se pred nevtralno osebo pogovorila. Predelala neke stvari iz preteklosti in zaenkrat kaže prav dobro.
- če kdo potrebuje recept za razpad zveze, skupno delo, kredit čez glavo in uspeh je zagotovljen
- mi ga je prav prijetno gledati kako ves čas nekaj prčka po atriju, človek je dojel kakšen plus je to, da imaš vsaj nekaj m2 svoje zemlje zunaj in živiš nekje "izven" mesta. Luksuz je, ko greš iz stanovanja ven na sprehod in si hitro v gozdu, v naravi in ne v betonsku džungli.
- ko me ni bilo je kupil late in naredil pručko za nečaka, da ne bosta več sedela na tleh ob preobuvanju in prav fensi stojalo za obesiti njune jakne. Takšno kot sem jih gledala na pinterestu. Je cel ponosen, ker mu je uspelo.
- prehitro bo konec vikenda in spet teden mučenja.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron