Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jan. 2021 22:19

- je spet prehitro šel vikend
- s šefom si izmenjujeva maile glede dela že v nedeljo zvečer, zgleda se nov teden začne že v nedeljo zvečer in ne v ponedeljek
-jao imam ful smešno multitaskanje, če bi me kdo videl.. Sedim na stolu pred prenosnikom in si z eno roko z zobno ščetko umivam zobe, druga roka na tipkovnici v delu za službo :D
- ups, ponesreči sem napačno napisala v pogovoru ime hčerke od prijateljice danes, sem imela sošolko v gimnaziji, ki je imela ravno eno črko več v podobnem imenu, vedno se bojim, da bom rekla to ime s to črko več in zdaj sem res :/. Obem hčerka je dala neko tako ne prav slovensko ime..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Jan. 2021 11:07

- je danes privat in službeno naporen dan, pa niti 11 še ni ura :| .... noseča frendica je imela zdravstveni preplah, v službi gre vse narobe, najrajši bi se zavila v rolico in čakala da danes mine :( .
- sva šla včeraj na 2,5h sprehod/pohod. Zadnje pol ure nas je ujel dež in sva prišla domov mokra ko cucka.
- avto naj bi bil ta teden popravljen - komaj čakam piki moj zlati :hearts:
- sem res vesela da živiva v tako zelenem okolju, stran od folka in da imava 400m za blokom praktično neomejene količine gozda in zasebnosti. Ker imamo v klapi korono (midva sva sicer skoraj 100% neokužena), se ne želiva izpostavljati drugim ljudem (trgovina, hoja po ulicah v mestu itd) - lahko greva brez kančka slabe vesti brez mask in tega ven na sprehode.
- folki so bedaki.
- moj se čisto preveč sekira zaradi korone zadnje čase :nein: ne vem kako mu pomagat
- danes še 2 pomembna sestanka, in še 2 mala. Kill me now, kaj je s temi ponedeljki zadnje čase :tot:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Jan. 2021 20:12

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jan. 2021 20:16

mmm napisal/-a:Za kriptovalute res nimam smisla oz. sem preveč nemiren, namesto da bi kupil in pač stvar pustil pri miru.

Buy&hold se reče :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jan. 2021 16:27

- sem bila danes na enem drugem koncu službeno in imam kar scvrte možgane, moram malo k sebi prit, da lahko nadaljujem z delom..
- hmm bivši mi pa pošilja slike iz ene druge občine, zdaj nisem sigurna ali sta šla z mamo na kakšne zdravstvene obiske ali rekreativno..
- bi se mogla it malo sprehodit in pretegnit ven, ma se mi ne da, ker mi je mraz..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jan. 2021 20:35

- sem tako sita službe danes, vsega, se je nabralo, in vsega pritiska v glavi, sem se prav izklopila po 16 danes, čeprav še veliko stvari čaka
- ni sploh nič drugega za priznavat.. jogi, ki ga imam zdaj ni najboljši, če bi imela nov in trši, bi bilo bolje
- v pon mi je cel dan v službi trzalo desno oko in danes tudi nekaj casa, sem pa imela prej obdobje ko mi je ene tri tedne v kosu vsak dan
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Boris22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 30. 10. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris22 » 28. Jan. 2021 13:23

hayley napisal/-a:- sem tako sita službe danes, vsega, se je nabralo, in vsega pritiska v glavi, sem se prav izklopila po 16 danes, čeprav še veliko stvari čaka tudi stave na bet365 slovenija
- ni sploh nič drugega za priznavat.. jogi, ki ga imam zdaj ni najboljši, če bi imela nov in trši, bi bilo bolje
- v pon mi je cel dan v službi trzalo desno oko in danes tudi nekaj casa, sem pa imela prej obdobje ko mi je ene tri tedne v kosu vsak dan


rešitev je vodna postelja kar se spanja tiče. Tam si lahko lepo nastaviš kako trdo oz. mehko bo ležišče :)
Zadnjič spremenil Boris22, dne 29. Jan. 2021 12:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Boris22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 30. 10. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris22 » 28. Jan. 2021 13:27

mmm napisal/-a:- Za kriptovalute res nimam smisla oz. sem preveč nemiren, namesto da bi kupil in pač stvar pustil pri miru. Ni to zame, premalo potrpljenja v "gemblanju" :twisted:
.


Kaj si pa kej kupil? Delnice tudi kaj kupuješ? Če nimaš potrpljenja čakat se pa stav loti na bet365 slovenija :D
Zadnjič spremenil Boris22, dne 29. Jan. 2021 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Jan. 2021 14:08

_patchouli_ napisal/-a:Kje vi to zivite in kake place imate, da vam gre sam 30% za najemnino + stroske? :eek: :D Jaz sem v Lj bila vesela, ce mi je samo pol place slo, pa sem s cimri zivela, se pravi ne ravno razsipno. Teach me your ways :lol:


Imo je pri Ljubljani verjetno odvisno koliko si zahteven/koliko imaš sreče pri iskanju. Midva sva dajala za veliko garsonjero (slabih 40 kvadratov) 350eur (stroški vključeni). Je pa res da nisva bila v centru (kar nama je bilo boljše, moj se je vozil v službo na drugi konec slo, in je bilo super da sva ob AC) in nas ni motilo da je garsonjera (zdaj s korono bi se nam pa zmešalo, priznam, rabiš ločene prostore če imaš veliko klicev/video klicev).
Takrat nam je blo pomembno da prišparamo max, da mamo čimprej dovolj za it na svoje :) .

- sem šopingirala za vse te prihajajoče bejbije :hearts: res je vse tako kjut da ni za povedat. Nakupila sem dekico, baby dnevnik, grelne blazine z otrobi, ni da ni :)
- z mojo fave sodelavko smo se slišale prejšnji teden, prvič v letošnjem letu smo se dejansko slišale za dlje ko 5min za hiter služben check-in. Gre isto čez ene kr malo dramatične odločitve v privat življenju. Ne vem a je ta Corona sprožila bolj globoko razmišljanje o življenju, ali se je naša družba toliko postarala da mamo že bolj resne problem :lol:
- sovražim, sovražim tele službene teambuildinge :tot:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jan. 2021 15:12

- glede najema in cen je stvar taka, da nepremičninski trg se vseskozi malo spreminja, sama sem prvič začela iskati sobo šele decembra 2019 (kot študent sem bila v študentu), ampak kolikor sem izsledila iz pogovorov, so cene do letošnje pomladi, začetka korone vse skozi rasle skozi leta, začetek 2020 so bile višje kot leta 2018, 2019 in prej.. zdaj kolikor sem na hitro pogledala po fb skupini (bdw ne iskat v tej skupini, sama nisem ničesar dobila preko te skupine, kolikor sem ob iskanju na hitro prečekirala so tam najslabše ponudbe od povsod) so pa spet padle (ker so vsi študenti doma logično)
- 2 meseca sem bila dogovorjena za eno hišo, v kateri sem sedaj, dokler nisem en petek februarja izvedla, da si je ena moja znanka premislila, ne bo šla na erazmus in bo ostala tam, kjer bi jo mogla jaz nasledit, tako da sem v dveh dneh poiskala in podpisala pogodbo drugje, in sicer v Bežigrad (bližina Merkatorjeve stavbe), cena za 18m2 sobo z lastnim balkonom je bila 340e/ mesec z vključenimi stroški.. v stanovanju z dvema spalnicama in kuhinjo, ki je imela še kavč kot dodatek, celotno stanovanje 59 m2, nedavno prenovljeno.. sta pa bile v spalnici 2 postelji oz. zakonska postelja, če si ju dal skupaj
- ko sem se selila sem od prijateljice izvedla, da je lastnik tadugo spalnico, ki je bila manjša od moje, brez balkona z dvemi posteljami oddajal po isti ceni 340e/ mesec s stroški

- sedaj sem cca. 15 min. iz centra, manj kot 10 min. do službe z avtom, hiša s 4 spalnicami, dnevna soba poleg kuhinje, verandica, mini vrt 230e plus stroški ločeni zraven :) Imam pa spalnico/ sobo precej manjšo kot v prejšnjem stanovanju, ma tako pač je..
- se mi pa zdi, da je skoraj bolje po eni strani dati 50-100e več in se tako vsoto hitro prišpara npr. na nakupu hrane ali kakšnih obrokoh na dostavo ali pijačah/ obrokih zunaj(ko ni bilo omejitev)

- pri sedanji lokaciji mi je največji plus bližina službe, za nakup, če odmislim to, koliko sem sploh sposobna za nakup, (če sploh sem oz. bi najbrž mogla najprej vsaj par let našparat), pa niti nisem še razmišljala, ker se mi zdi malo zgodi, sem šele 1 leto v najemu, ne vem stoprocentno, koliko časa bom živela v Lj.. mogoče bi o takih stvareh razmišljala bolj od 30 leta dalje..
- Po eni strani mi je lepša za živet Primorska in tisto bolj sredozemsko podnebje, temperature, rastlinje, narava, edino v Lj je več izbire glede služb pa več se dogaja seveda, ko ni omejitev..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jan. 2021 16:51

- Crkuje mi ena rastlina, ki sem jo dobila za novo leto z belimi cvetovi(en ratuje rjav) ne vem, kaj je narobe.. Mogoče ji je pretoplo v moji sobi. Zemljo ima mokro, ampak nič vode v podstavku.
-eno, zeleno, ki jo imam že pol leta je pa vse v redu z njo
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Jan. 2021 22:01

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jan. 2021 22:45

- caki ti imaš 500 ali 500 plus stroški se mi zdi, da si pravil..
- sem vidla neko objavo na hitro na fbju za 350 plus stroški bolj v centru (najprej so objavili za 400, potem so za 50eur znižali) se ne spomnim velikosti, možno da je neki ful majhnega, samo je videt na splošno da so cene padle. Po mojem rečeš lastniku, da so cene padle in da več kot 400 ne das, pa neki naložiš da redno plačuješ, pa lahko še dodaš, da je kao kriza in da ne bo dobil ljudi za to ceno in da si pregledal vse objave in se dobi enosobno ali dvosobna stanovanja za to isto ceno.. Sej se dobi drugače tudi kje drugje kar se tiče garsonjer..
- za kredit je po mojem dobro it na vec bank vprašat, kako točno zgleda pa ne vem, ker se nisem še ukvarjala..
- samo če pustiš neko nepremičnino bivši ženi in lastnemu otroku, ki ga moreš tako ali tako plačevat, je verjetno malo drugačna situacija.. Kdo drug bi rekel, ženski naj se ona preseli v garsonjero, se proda nepremičnino in izkupiček razdeli na pol.. Ma če se človek ne znajde, se ne znajde..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Jan. 2021 6:46

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jan. 2021 7:09

Odvisno, glede na to da so nepremičnine vsaj med 100k - 200k, govorim izven Lj seveda, ni ligh vsak cent..
- ma mene se zdi, da tebe ful okoli prenašajo, ona ti reče, nimam več za ti izplačat, da je dobila zastonj nepremičnino se naredi pa neumno.. in da se to lahko proda in dobi denar ven. Pač če je nekdo naiven se ga da izžeti do zadnjegfa centa če se ga želi..
- eh lej js časa bolj nimam, poglej sam na fbju v skupini, js pogledam na hitro žvignem čez zadnje objave, se ne poglabljam, če ne iščem zase. Ampak, da je trg padel, ker ni študentov in je videt da so najemnine sob cca 100e nižje kot pred enim letom v povprečju po objavah, ne rabiš doktorata delat, da to vidiš..
- če pa imaš ti skupno najemenino ne samo 500 s stroški ampak s stroški skupaj nekaj proti 700e (sem vidla tudi take primere garsonjer ali enosobnih ko sem lani iskala, če se prav spomnim), kar sem js enkrat razumela, pa itak, da lahko znižaš še pod 400 brez stroškov, ene 380, tam vsaj začneš (če je tvoja cena 500 brez sttroškov) in pol recimo na koncu rečeš, da ne daš nad 400 ali 410. Ali pa greš iskat drugam..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]