Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 6:46

Jaz se ne strinjam. Sicer pa ni 100 teh sodelavcev, govorim vedno o enem in istem, ostali so vsi poročeni. :wink:

Me ni nikoli neposredno osvajal, ne nič takšnega, samo komplimente mi se kar pogosto daje, ampak je tak tip, da jih daje tudi drugim ženskam, vsem, je z vsemi vedno zelo prijazen..
Govoriva vedno preko službene telefonske številke, o službenih zadevah, nimava sploh privat telefonskih številk drug drugega.. Je pa tudi on tak tip, da se 99% časa ukvarja s problemi v službi in nima časa da bi skos razmišljal samo o osvajanju sodelavk..
- jaz sem pa tako ali tako samska in to tudi vsi vejo.. In sem zato malo bolj sproščena, kot če bi bila v vezi..
-imam takšno delo, da moram večkrat kaj sodelovat ali se posvetovati s sodelavci. Se šteje, da je na mojem mestu 1- 2 leti uvajanja, da prideš kolikor toliko noter in ta sodelavec, ki je ravno samski, je že dolgo pri firmi in res obvlada stvari, jaz se od njega učim..
- očitno bi sicer on imel rad kakšno žensko za resno zvezo ali za imet družino in zgleda, da mu jaz, kolikor me pozna, delujem primerna za to. Kakorkoli, si jemljem za kompliment, če že ne nič drugega. :)
Zadnjič spremenil hayley, dne 19. Sep. 2020 6:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Sep. 2020 6:56

Ni moja stvar, ampak tak vtis sem dobila. Ko pišeš stvari, kot so, da te sodelavec vabi na pijačo, ti govori, da si mu všeč kot ženska, zdaj ne vem če isti te sprašuje, če ovuliraš,...veliko tega si že pisala. To so zame stvari, ki me jih sodelavec nima kaj spraševati oz komentirati.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 7:08

- pijača je bila bolj tako, da sva rekla, da greva na eno pivo, kar se še zdaj ni zgodilo.. Jaz ne jemljem to kot nič taksnega.. Oz 1x sva že šla takoj po službi na drink, je on vozil oba, tako da sem jaz pila pivo, on nekaj nealkoholnega, pa 3/4 casa je bil na telefonu glede službenih stvari, jaz pa tam gledala v zrak zraven.. :rolleyes: :rolleyes:
- ja od ovulacije mi je omenil, ker so mi v enem podjetju izmerili previsoko temperaturo in me niso spustili noter in je on na to komentiral, če imam ovulacijo.. Se mi je zdelo malo hecno na začetku, ampak kaj vem... to je lahko zgolj nek zdravstveni pojem..
- sem očitno tudi jaz bila do njega bolj domača, prijateljska, da je potem tudi on tak nazaj..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 19. Sep. 2020 7:37

emanuela napisal/-a: ..
skorajda zadovoljna z dolžino. Z gostoto malo manj, čeprav se na pogled po mnenju bližnjih ne opazi, da mi je izpadlo veliko las


Jaz sem vendo imela goste lase in so mi zdaj tudi zaceli izpadati, ce te kaj potolazi... Sicer vidno ni se nic, ampak ko se pocesem s krtaco, je cca 200 las.. 'tam, v krtaci'.

In me skrbi, ne bom rekla, da ne. Scary.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 9:44

- meni se je zdelo, da sem sama imela gostejše lase, ko sem imela še svetlo barvo. Ne vem, ali optično izpade več volumna na svetlejših, ali je posledica to, da si zdaj bolj pogosto jih likam, ker mi nekako bolj pasejo ravni v kombinaciji s temno barvo, prej sem si pa bolj redko likala, ko sem imela svetlejše.. Ali naredi kaj takšnega že sama barva..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Sep. 2020 11:04

"I have no country to fight for; my country is the earth; I am a citizen of the world."
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 11:23

- jaz upam, da se ćimprej da ven eno zdravilo oz. bolj verjetno cepivo, ki bo delovalo in imelo minimalno stranskih učinkov.. in da bo vse te zmešnjave čim prej konec..

-a toliko časa so lokali odprti še vedno bili do nedavnega (?), js sem bila zadnji čas samo v Kinu Šiški, pa bolj v večernem času..
- še vedno sem raje v našem zdravstvenem sistemu, kot v Ameriki, tam šele preplačaš vse zdravstvene storitve..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2020 12:14

- cepiva sigurno ne bo kmalu in tudi, če bo, ne bo učinkovito. Ta virus je mutiral že tolikokrat, da ne more biti eno cepivo za vse in je tako samo po sebi nesmiselno. Če bi virus nastal sam in ne v laboratoriju bi že zdavnaj njegova moč upadla.

- bojim se, da če bi preveč spreminjali naš zdravstveni sistem bi preveč ljudi odpadlo in si zdravnika ne bi mogli privoščiti. Sigurno je potreben prenove ampak ne v smeri privatizacije in smislu ameriškega.
Trenutno imam tak primer, ko veš, da javno zdravstvo ti ne bo pomagalo oz.vse skupaj traja predolgo. Nekoga privat dobiš takoj ampak že isto minuto, ko prideš do njega si ob 100e, da nasvet kakšno napotnico potrebuješ od tvojega osebnega zdravnika. Osebni uredi, greš nazaj k privatniku, pregled izvidov, posvet 100-200e in rešitev je tam, usmeri te v bolnišnico kjer je zaposlen tudi sam in na poseg prideš zelo hitro. Zadeva samo preko javnega bi trajalo bistveno dlje in tisti tam se ne bi tako zavzel za pacienta, vsaj po mojih izkušnjah se ne. Je pa dejansko to ful žalostno, da na tak način lahko zelo hitro prideš do nekega posega, če bi šel pa do vseh zdravnikov preko zavarovalnic se pa ta čas bistveno podaljša in vprašanje ali bi ravnali enako. Gre se za kvaliteto življenja in sistem kot je, ni pravičen.

- ti službeni odnosi bi pa rekla, da so vse stvari odvisne od posameznikov, kako nekdo sprejema nekaj. Če je nekomu nelagodno ob nekih komentarjih to seveda ni vredu. Pri nas opažam, da so vsi tako povezani, da so prijatelji in padajo različne debate, tudi o seksu, ampak nihče ne vzame tega na napačen način. Dejansko se več vidijo kot z drugimi ljudmi izven dela in so neka klapa. V kolikor se nekdo ob tem ne bi počutil ok je to takoj treba ustaviti. Seveda je pa pomemben tudi način, ne gre za kakšne prostaške, pokvarjene debate,...
Predvidevam, da je vsaki ženski všeč, če jo nekdo pohvali in če veš, da je to od nekoga, ki s tem ni mislil nekaj napačnega, se s tem res ni treba obremenjevati.

- sicer pa najbolje, da sem tiho o tem, ker sem pisala kako mi je všeč sodelavec. Se poskušam obnašati odraslo in si to izbiti iz glave, se mu izogniti :lach: še vedno pa hudo dobro izgleda, je nekaj na starejših, ne morem zanikati :rolleyes: Sem se odločila, da je trenutno čas zame in ne za tiste motilce misli :lach:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 12:28

- na raziskavah povezanih s cepivom dela mnogo ljudi, inštitucij po mnogo državah, tudi pri nas na Kemijskem inštitutu, preko sodelovanja z inštitucijami iz tujine.. Kako točno bo virus mutiral in koliko, ne more nobeden točno napovedati, se pa dela in raziskuje na vsem tem.. Cepiva prej kot nekje v letu, slabem letu naj ne bi bilo..
- mislim, da so ravno zdaj preizkušali neko cepivo v UK, za katero so odkrili nek stranski učinek, tako da je malo zastalo vse skupaj oz. se še nekaj ugotavlja ali je oseba imela zdravstvene probleme že prej ali jih je cepivo povzročilo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 12:28

- na raziskavah povezanih s cepivom dela mnogo ljudi, inštitucij po mnogo državah, tudi pri nas na Kemijskem inštitutu, preko sodelovanja z inštitucijami iz tujine.. Kako točno bo virus mutiral in koliko, ne more nobeden točno napovedati, se pa dela in raziskuje na vsem tem.. Cepiva prej kot nekje v letu, slabem letu naj ne bi bilo..
- mislim, da so ravno zdaj preizkušali neko cepivo v UK, za katero so odkrili nek stranski učinek, tako da je malo zastalo vse skupaj oz. se še nekaj ugotavlja ali je oseba imela zdravstvene probleme že prej ali jih je cepivo povzročilo..

- ja ravno to je fora v službi, da veliko časa skupaj preživiš, še toliko več, če nimaš čisto fiksnega delovnega časa.. hm jaz se sicer o seksu ne pogovarjam niti s tem sodelavcem kaj preveč, če že, je bil bolj posredno omenjen, ne prav kot tema pogovora, mislim, da vseeno imajo mene za eno tako mlajšo žensko/ sodelavko in malo pazijo, kaj pred mano govorijo/ komentirajo.. :D .
- me je pa zdaj že ene 2x tisti sodelavec, ki je samski, ko sem kaj zehala ali se pritoževala, da sem zaspana, vprašal 'če mi kdo ne pusti spat ponoči' :D :D

- kot sem jaz slišala, se očitno nekaj ali kar dosti ljudi tudi v službi najde .
- da se zapleteš, samo, ker te nekdo privlači - v službi - ni ok. Če pa nekako ugotoviš, da si neko sorodmo dušo našel in bi bil skupaj, potem pač ja.
- samo jaz ne vem, kako bi to ugotovil, brez da bi se prej kaj zapletel :lach: , razen, če si res že nekaj časa prijatelj in se spoznaš, brez da bi se kakorkoli seksualno zapletel :?: , boo..
- meni je un sodelavc bolj všeč karakterno kot vizualno, vizualno mi drugače najbrž ne bi bil? Čeprav se mi itak na splošno zdi, da ženske največkrat manj gledajo na zunanjost kot moški..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Sep. 2020 12:50

"I have no country to fight for; my country is the earth; I am a citizen of the world."
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 13:19

To zadnje je bolj kot ne precej na pamet pisano, o kaznovanju zahodne medicine. Ne vem, če ti res plačuješ zdravstveno zavarovanje, da te pred pandemijami varuje.
Je pa res problematično, da ostale storitve, za katere pa se plačuje, so zdaj dali na čakanje, na stran, kot so razni pregledi, operacije, ki jih ne smatrajo za nujne. Saj ugotavljajo zdaj da bodo potrebne reforme v zdravstvu, upam, da se čim prej kaj izboljša, premakne..
Sicer pa epidemije in neozdravljivi virusi so bili že prej, npr Španska gripa, SARS..HIV..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Sep. 2020 13:21

mayaeb napisal/-a:Predvidevam, da je vsaki ženski všeč, če jo nekdo pohvali in če veš, da je to od nekoga, ki s tem ni mislil nekaj napačnega, se s tem res ni treba obremenjevati.


Lep primer tega, kako vpete smo ženske v seksistično obnašanje moškega spola, da enačimo "pohvale" na račun naših teles s prijaznostjo. Ta isti sodelavci ponavadi ne govorijo tako s svojimi moškimi kolegi. Z ženskami pač lahko. Ker če so do vseh sodelavk taki in "nočejo nič hudega ali napačnega", je pa ja pretiravanje, če tega ne sprejemaš.
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2020 13:25

mmm napisal/-a:Nisi me čist razumela, to kar si napisala, si zelo lepo ponazorila kako je.
Alternativna medicina ni zaposleni v javnem zavodu, ki popoldne dela še v svojem privat zavodu.
Privatniku plačaš, da prideš mimo vrste (kar je korupcija, ko ti to zrihta v drugi javni ustanovi, ampak pustimo zdaj to), ampak kvaliteta storitve tega privatnika v njegovem privat zavodu ne bo na koncu nič boljša kakor bi bila kvaliteta storitve tega istega človeka, ko dela v javnem zavodu.

Mislim,da se tukaj ne razumeva. Privatniku plačaš, da se ti posveti, te vzame resno, prideš bolj na osebni nivo, ko dela javno ima na vsakega pacienta s strani zavarovalnice določene minute zanj.
Osebni zdravnik te najprej z zdravili fila čeprav to ni rešitev, najprej tako poskuša nekaj mesecev šele nato pošlje dalje in tukaj se izgubi pomemben čas.
Če je neka stvar nujna je nujna tudi, ko prideš mimo desetih javnih zdravnikov, na poseg prideš v enakem času, le pot do te napotnice si skrajšaš, torej ne prideš mimo vrste.
Primer. Če se ne motim oznaka zelo hitro na napotnici je max 5dni čakanja. Greš k privatniku poda mnjenje in os.zdravnik ti da na podlagi teh mnenj napotnico pod zelo nujno in v tem času prideš na vrsto. Drugi način greš do osebnega, te fila z zdravili en mesec, potem da kakšne fizioterapije, ker ni bolje se čez kakšna dva meseca odloči, da je resno, prideš do strokovnjaka, ki ugotovi, da je zadeva nujna, da napotnico za naprej pod zelo hitro. Isto čakaš max.5dni le da si prej zapravil par dragocenih mesecev. Dejansko ne greš mimo vrste, razlika je le ta, da te v začetku obravnavajo resno.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2020 13:31

emanuela napisal/-a:
mayaeb napisal/-a:Predvidevam, da je vsaki ženski všeč, če jo nekdo pohvali in če veš, da je to od nekoga, ki s tem ni mislil nekaj napačnega, se s tem res ni treba obremenjevati.


Lep primer tega, kako vpete smo ženske v seksistično obnašanje moškega spola, da enačimo "pohvale" na račun naših teles s prijaznostjo. Ta isti sodelavci ponavadi ne govorijo tako s svojimi moškimi kolegi. Z ženskami pač lahko. Ker če so do vseh sodelavk taki in "nočejo nič hudega ali napačnega", je pa ja pretiravanje, če tega ne sprejemaš.


Če ti nekdo reče lepa frizura in podobno je to tako hudo? Je to seksistično obnašanje? Ne bi mogli to razumeti samo kot pohvalo? Ali pa je težava v tisti osebi, ki vse to sprejme kot nekaj prepovedanega, kot seksistično obnašanje in ob vsaki.opazki dejansko pomisli na seks in te stvari? Zelo dvolična zadeva, odvisno od osebe kako nekaj sprejme. Verjamem, da vzgoja človeka o tem kaj je treba skrivati, kaj je prepovedano, veliko da k temu kako mi nekaj razumevamo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov