Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Maj. 2019 19:08

- da dostikrat sama sebe tiščim dol, ker sem preveč perfekcionistična, samokritična in si skos mislim, da je nekaj narobe z mano ali da sem nekaj slabša
- še dobro, da mi dostikrat fant dviguje samozavest in daje neko pozitivnost in malo razbija ta moj balonček in percepcijo, razen zdaj njega, nisem sploh nikoli v lajfu izkusila nobenih pohval, vzpodbudnih besed od najbližjih,družine ali pa res izjemno redko
- sem začela spremljat eno norveško jutjubrko in damn kolk je fajn poslušat norveščino (spominja na Skam) in kako prekleto lepa je narava na Norveškem, pa Norvežanke so res ekstremno luštne
- sem začela meditirat, samo ta moja meditacija je malo smešna, ker sem sposobna zaspat v sedečem položaju po 5 minutah poslušanja, sredi popoldneva. Imam itak na slušalkah vodeno meditacijo in me potem nazaj zbudi zvok ali pa sem parkrat na temu, da začnem že nekaj sanjat in se nazaj zbudim in se to nekajkrat ponovi. Baje da je to znak, da pravilno delaš, če skoraj zaspiš vmes oz. si na meji, da začneš sanjat. :nixweiss:
- sem med eno meditacijo ta teden prav začutila, da sem vse negativne stvari, dogodke v svojem življenju privlekla sama z negativnim razmišljanjem in strahom
- bi mi blazno pašalo po dolgem času spet kaj zelenega pokadit, za sprostitev, prav pogrešam tisti filing, zdej bi res rabla to
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 24. Maj. 2019 10:08

* včeraj sem se po doooooolgem dolgem času malo napila... je tole samo opomnik zakaj sem nehala. beh. sux.
* sem zelo zelo zadovoljna s to spremembo v svojem življenju. sicer je spet poklic, ki je čisto izven mojega področja... ampak tko. kot začasno delo, v super prijetnem okolišu s super sodelavci... odlično.
* sem precej bolj sproščena, nisem pod stresom, mirna. in to je zlata vredno.
* iz dna srca hvaležna prijateljici, ki mi je omogočila to.
* je lepo, ker preživiva ogromno časa skupaj, pa se vseeno odlično razumeva <3
* me čaka v prihodnjih dneh en malo bolj naporen pohod, ker sem se rahlo polenila v zadnjih mesecih!!, in vem, da bom utrujena :D
* AMPAK BO ŠLO!
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Maj. 2019 17:42

- mi bazilika nikoli ne uspeva dolgo, ne vem kaj delam narobe...
- se včasih nisem kaj dosti ukvarjala z raznimi rastlinami, zdaj me je pa pičilo, da bi imela tu svoj vrt za vsaj malo domače zelenjave :ja:
- sem po spomladanskem čiščenju omar ugotovila, da mi čisto preveč denarja visi in leži po omarah in pri razporejanju vseh kosov prav slišala v glavi mamin glas "a res rabiš?" Več kot pol stvari je šlo stran, v roke drugim...
- se mesec dni po porodu končno počutim spet jaz... moram pa počasi začet z neko zmerno vadbo za boljše počutje navznoter, za več energije in navzven, ker se poleti nočem slabo počutit...
- dobim sorodnike iz Astrahana in razen teh znanih "klišejskih" točk v Sloveniji, ne vem kam naj jih še peljem...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Maj. 2019 6:44

Ananhas, bazilika je itak enoletnica. Naceloma kmalu po tem, ko pozene cvet (vijolicasti listki na vrhu), rastlina odmre. Cim opazis zametke cveta, ga odscipni.

- Da sem za nekoga, ki ne more spati zaradi stresa načrtovanja dopusta, presenetljivo mirna ob novici, da je bilo letalisce na Baliju vceraj zaprto zaradi izbruha vulkana, lol.
- Naravi je pac vseeno, kdaj imamo mi dopust :nixweiss:
- Sem zadnjic dobila fotke of mojih foster kitties, ki sta ze skoraj 1 leto v novem domu. In sem skoraj jokala od veselja, ker sta zrasla v cudovita mackona. Samicka je izrezana kopija mojega macka. Ce ne bi bil notranji kastriran macek, bi se mislila, da je imel kaj zraven :lach:
- Ze tretjic pisem neko verzijo tega posta, ker mi jo vsakic zbrise. Tako da ne bom se enkrat pisala vsega :mad:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Maj. 2019 18:39

- me zelo boli, ko slišim, da nekdo, ki mi je bil nekoč zelo blizu ni dobro. Ampak si govorim hkrati, da ni moja krivda. Ne vem, kako bi mu sploh lahko pomagala. Se pa bojim, da mu ljudje, ki so ob njem, ne pomagajo oz ne pomagajo na pravi način..
- sem veliko negativnega vpliva prejela od te osebe, pred leti, ko sva še bila v stiku in je bilo že takrat vsega preveč in sem mogla najprej pomagat sebi.

- ena kolegica, ko se vidiva mi vedno razlaga o nekih svojih stvareh in svoji smeri, pedagoških stvareh in to, morem priznat, da me to res ne zanima kaj dosti in ponavadi samo kimam in čakam, da konča. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Maj. 2019 23:23

Ananhas napisal/-a:- dobim sorodnike iz Astrahana in razen teh znanih "klišejskih" točk v Sloveniji, ne vem kam naj jih še peljem...


Ljubljana: Nujno etnografski muzej, ker je zabaven, plus notri imajo trenutno razstavo o sibirskih šamanih.

okolica Ljubljane: Ful rad grem v Iški vintgar, super lep sprehod po dolini, in potem na sv. Ano za najboljši razgled na Ljubljano...to je vse 2, 3 ure, začneš pa pri unemu bajerju, kjer imaš fajn gostilno.

Vzhod: Ptuj pred Mariborom, za razno kulinariko se folk pelje v Jeruzalem in skombinira s termami.

Jug: Ne vem katera sezona, ampak dnevni izlet na Kolpo z kakim veslanjem in ribami je fajn.

Sever: Bled je nacistični kamp Slovenije, tako da razen tortice in fotke je vse tam podpiranje terorizma, zato se izlet takoj nadaljuje v Blejski vintgar ki ga obožujem. Kasneje se gre do Bohinja, kjer se gre lahko na Vogar, kjer imaš najboljši razgled na jezero, in vsak lahko zleze gor...Savica je precenjena, če je denar in čas, se gre lahko na Vogel in se tam hodi kaj okoli, je pa golo in dolgočasno.

Severozahod: Kranjska gora, preko Vršiča in Ruske kapelice, v dolino Trente in tam do Mosta na Soči, do Šmartna v Goriških Brdih, hrana, razgled, vino.

Obala: Center Kopra, Izola , Piran in če je čas, slovenska Istra (Koštabona)...sam osebno imam vedno rad sprehod po solinah.

Ostale stvari: Škocjanske pred Postonjsko jamo, okolica Ljubljane je super izlet tudi Velika planina, Škofja Loka je super.

To je to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 30. Maj. 2019 14:49

^^ спс! :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Maj. 2019 15:28

Okrajšava za spasiba?
Ful mi je kjut če je to to :D


- Grem zdej impromptu k zobarju. Neki me čudno zob skeli občasno ko ugriznem, hočem čimprej vedet kaj je narobe...
- frendica včeraj prekinila zaroko, moram priznat da me je kar šokiralo. Ne vem, si težko predstavljam.. upam da rešita situacijo.
- imam mojega medveda v takih momentih se 10x bolj rada.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Maj. 2019 16:11

^ To pa je bedno glede zaroke. 'Moji zaročenki' se pa poročita ena čez en mesec, druga pa verjetno naslednje leto. Komaj čakam, bo dejansko moja prva poroka. :D

- da svet je majhen, nazadnje, ko sem se dobila z eno dolgoletno prijateljco mi pove, da je njen brat začel hodit s sestro od mojega bivšega/prvega fanta. Ta sestra je prej tudi bila v dolgoletni zvezi, čez cela dvajseta, z enim drugim. Me je kar vrglo na rit. Zdaj se v drugo po daljšem času dobiva s frendico, mi pove, da bo teta, da je sestra od bivšega noseča in bo otroček zelo kmalu. Hart. Dejansko bi še bla js teta, če bi ostala s tistim fantom.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 02. Jun. 2019 2:16

*Sarissima prav predvidevaš, je kot tnx/thx v angl.
спасибо (spasibo, spasiba izgov.) - спс

- noben razhod ni prijeten, samo vseeno bolje prej kot kasneje, če že... V dvajsetih je lažje najti nekoga novega in skušat zgradit nekaj boljšega, brez veliko prtljage in zagrenjenosti
- se znanka (4 leta starejša od mene) zdaj ločuje...dva majhna otroka, žalostno...Nekako nastavi tisto realnost, da ne gre vedno (zelo velikokrat ne) tako kot "naj bi". Ko si 25, ves zaljubljen, načrtuješ prihodnost, skupno družino, imaš neko vizijo svojega življenja... da boš skupaj za vedno se ti zdi samoumevno... V bistvu samo pokaže, da odnos nikoli ni samoumeven in da je realnost, da se vseskozi spreminja, nazaduje, napreduje, se poglablja, včasih pa žal tudi mine... in da je treba vseskozi vlagat, v končni fazi pa druge osebe in njenih čustev ne moreš nadzorovat, le sebe. Niti 35 pa se že ločujeta... :/ Ne vem... tko žalostno se mi zdi, ker si tega nihče ne zamisli in predstavlja, ko začne gradit svoje življenje, poln entuziazma, upov, naivnosti... vendar življenje je dolgo.
- sem pa vseeno za to, da gresta dva narazen, če ne gre... vztrajat samo zato, da družina obstane dolgoročno ne prinese zadovoljstva nobenemu, otroci pa sledj ko prej tudi začutijo...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2019 6:08

^js sem sicer razumela/mela asociacijo, da sta samo prekinila zaroko, ampak še vedno ostala skupaj. Poznam sicer kakšen primer, ko je pa par že živel skupaj in sta šla potem živet narazen, čeprav sta ostala skupaj (sicer da je bil še eden v paru v študentskih letih..)
- da imam občutek, da mi je tako razbilo percepcijo sveta in realnosti tisti razhod(ne samo razhod, bolj resne, njegove, zdravstvene težave po razhodu) s prvim fantom (se je tudi želel že zaročiti in imet enkrat otroke z mano že pri moji zelo rosni starosti, navezana sem bila na njegovo družino..), da imam občutek, da me nič več me ne more presenetit, pretrest edino, kar bi preseglo to, bi bila kakšna bolezen, smrt staršev.. Zdaj tudi nimam nobenih pričakovanj ali česarkoli v smislu lastne družine/otrok.. mi največ pomeni, da smo zdravi jaz in najožja družina in sem hvaležna, da smo.

- komaj cakam, da bom imela malo vec casa za telovadbo in kak tek. Se mi zdi, da so mi misice kar malo izginle, ker bolj redko telovadim zadnji cas in nasploh sem letos malo manj kot prejsnja leta.. sem pa po drugi strani ful bolj 'mindful' glede prehrane, custev, obcutkov in se pocutim kr ok na splosno sama v sebi (v psiholoskem smislu), napram prej se mi zdi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 02. Jun. 2019 9:54

Nisem napisala v smislu, da je to vizija vseh 25-letnikov/mladih. :)
Ampak to, da se noben ne zaroci, poroci, nacrtuje skupno zivljenje in druzino, z idejo da se bo to koncalo (ze npr prej kot v deset letih.)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Jun. 2019 10:45

Kak smisel razen ustvarjanja drame je pa razdor zaroke, če vseeno ostaneš skupaj? Vsaj v mojem svetu je ali delaš na reševanju težav kot par ali pa greš vsak svojo pot. To nekaj na pol je pa imo nezrelo, da obelodaniš razdrtje zaroke.
In ne, nihče ne gre v načrtovanje z idejo, da bo tega konec. Je pa tudi res, da je veza odločitev in po x letih ne več posledica hormonov zaljubljenosti.


-sem vesela, da bom lahko v hišo vpeljala eno zadevo, ki sem si jo dlje časa želela.
-naš mačkonar še vedno ni dobro. Po posegu sem mislila, da je to to, pa ni. Okreva, naše druge mačkonke ne pusti do sebe, da je reva cela zmedena, zdaj si je še spraskal celo glavo. Po tolikih tednih smo še vedno na nekaj dni pri veterinarju. Imamo srečo, da sta dva veterinarja res srčna in se zavzameta zanj in delamo vse na tem, da bo spet pri sebi. Res sem se prestrašila, da bo umrl.
-rezervirali smo mladička! Natančneje psičko, ki bo čez kakšne štiri ali pet tednov pri nas.
-ugotavljam, da mi otroški rojstni dnevi niso najbolj pri srcu. In ugotavljam, da ene starše boli briga kaj tamali vmes delajo, samo da oni uživajo s pivom v eni in čevapom v drugi roki.
-bo letošnji dopust delovna akcija, da se postori kaj se le lahko in da bomo malo bolj uživali na jesen.
-sem si v Sariku nabavila nekaj kosov oblačil ter slamnat klobuk, za katerega sem bila lani preškrta. Saj sem vedno do sebe, zdaj sem si pa po dolgem času privoščila tudi nekaj zase.
-spet sem se našla v branju, dejansko si vzamem vsak večer čas. In uživam.
-sestra se je zaročila! Zelo sem vesela za oba in jima res privoščim.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Jun. 2019 10:54

- glede zaroke, nimam pojma, jaz sem samo imela tak občutek, da sta še vedno skupaj, ko je Sarissima napisala, da upa, da razrešita.. sicer pa mogoče imam asociacijo od kakšnih znanih/ medijskih oseb, tipa od kakšnih novic, da so razdrli zaroko, a še vedno skupaj.. - ugl. vsekakor zelo zoprna zadeva.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 03. Jun. 2019 9:06

-spet sem se našla v branju, dejansko si vzamem vsak večer čas. In uživam.


uuu kaj bereš??

-ugotavljam, da mi otroški rojstni dnevi niso najbolj pri srcu. In ugotavljam, da ene starše boli briga kaj tamali vmes delajo, samo da oni uživajo s pivom v eni in čevapom v drugi roki.


hahah umrla :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov