Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 11. Jun. 2016 12:15

^ Exit, ce mislim na isto stvar v Berlinu, ti sporocam, da grem jaz 100% :D join!
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 11. Jun. 2016 12:41

- da je posvojil mačjega mladička (vbistvu ga je rešil, ko je sam lutal mimo avtomobilov) in sem presrečna. :hearts: pa kako zdaj skrbi za njega ... kot za lastnega dojenčka. Aaaah. :love:
- da je to najlepši in najbolj poreden mačji mladiček kar sem jih kdaj videla, ampak mu moraš vsako pizdarijo oprostiti v minuti, ko te pogleda s tistimi "not guilty" učkami. :P
- da komaj čakam september
- da sem šokirana nad prijateljičinim tipom ... drek od človeka, res. :?
- da ne razumem ljudi, ki se vedno znova spravljajo v resne zveze pa jih niti približno ne znajo furati.
- da sem šokirana kakšni ljudje obstajajo na tem svetu ... en tip, ki ga sicer ne poznam, je bil s svojo punco 4 leta in sta si delila najemnno za stanovanje, v bistvu pa je bilo stanovanje njegovo in je on samo kasiral denar od nje. :eek:
- da sem hvaležna za vse dobre ljudi, ki jih imam okoli sebe in me še niso nikoli razočarali, ker tole kar slišim zadnje čase je res poden. :?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 11. Jun. 2016 20:48

-obožujem, kako zelo zelen je trenutno gozd. krasno mi je, ko se usedem na tla, pogledam navzgor, v hrib, in vse kar vidim so čudoviti odtenki zelene, krošnje pa tako zelo bujne.
-res komaj čakam, da bo sreda mimo, potem pa končno lahko odložim študijski material in se posvetim Franklovim pisarijam.
-te dni poteka matura in me kar malo strese, ko pomislim, pod kakšnim pritiskom sem bila tisti mesec, ko smo mi pisali. sem srečna, da mi ni še enkrat na kaj takega treba it.
-še vedno iščem smisel in kaj naj sedaj pravzaprav sama s seboj. prvo poletje po petih letih, ko nimam nobenih planov in si jih niti ne želim, ker mi samo spomine privleče na plano.
-psi so zakon.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 11. Jun. 2016 22:16

^ Exit, ce mislim na isto stvar v Berlinu, ti sporocam, da grem jaz 100% :D join!


majketi! treba finance porazporediti, ampak def mam v mislih. BERLIN IN MOGWAI. pač 95% sem za

da sem šokirana nad prijateljičinim tipom ... drek od človeka, res. :?


word. sem bila ravno na pijači s kolegico... bruke. nisem mogla verjeti, kako jo tip sistematično uničuje. res sem razočarana nad tem kako si določeni ljudje jemljejo pravico. da uničujejo nekomu življenje.. žalostno.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Jun. 2016 0:49

- da sem bil v šopingu danes :) poletna garderoba za naslednjih 5 let ni več problem.
- da paše dež pa grmenje <3
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 13. Jun. 2016 0:23

Exit napisal/-a:majketi! treba finance porazporediti, ampak def mam v mislih. BERLIN IN MOGWAI. pač 95% sem za


Majketi! :D karta je itak sam cca 130 za dva dni, gor gremo couchsurfnit in to je to :D fak, zdej sem pa excited.

- Da je bil vcerajsnji nemec perfektna priloznost za avanturco - visok, seksi, blont in bradat - in kar je najbolj pomembno - ravno dovolj aroganten, da se nanj ne bi mogla navezati po eni noci ( :D ) ampak oh well.. ko sem bila v taksiju, sem se pred kljucnim 'kommst du mit?' enostavno ugriznila v jezik in je odpeljal.. :oops: :lach: priznam, da mi je bilo zal.. arrgh..
- It's been too damn long, since... :oops: ko te lastna morala kokbloka.
- se 10 dni do tatuja :) :) :) pocasi bomo vse punce v grupci potetovirane, samo se skejtat se moram naucit, da bom 'jedna između'.. :D sala mala. Umrem.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Jun. 2016 6:43

-sem budala,ker imam še en kup izpitov za naredit,še iz prvega semestra. Kaj za boga sem počela letos? Je blo res drugačno in nekam zmedeno leto,hkrati pa sm izkušala neke popolnoma nove stvari,ter opustila nekatere stare,kar še zdaj obžalujem. Ampak bom poskrbela,da se bo vse nazaj uredilo,kot mora bit. :rolleyes: :)
-sem ta vikend ostala v Lj, da sem bila malo čustvena opora mojemu,ki gre skoz neke neprijetne družinske zadeve. Upam,da bo vse v redu.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 13. Jun. 2016 20:22

-gaah samo še jutri in sredo zdržim, pa je konec izpitov za nekaj časa
-poletje verjetno ne bo preveč lepo
-tako da se kar poskušam dogovorit, da opravljam poleti že prakso za naslednje leto. zakaj pa ne, itak mi ne bo prijetno, tako da vsaj lahko združim neprijetno z neprijetnim.
-sem zadovoljna, da sem danes uspela artikel na bolhi uspešno prodati, tako da sva bila in jaz in kupec srečna
-jutri spet ta stresni torek :/
-sem se končno vpisala na plesno delavnico
-Game of thrones <3
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Jun. 2016 21:07

-skoz se počutim utrujeno in skoz bi spala,ne vem kaj mi je
-komaj čakam poletje,konec izpitov,samo se niso še niti začeli zame,to leto je bilo fakin intenzivno z nenehnimi (skoraj) dnevnimi obveznimi vajami in obveznostmi,ki spadajo zraven..
-sem neki časa nazaj neki sanjala,da bi lahko prakso delala že to poletje,samo ne bo šlo,ker ne bodo vsi izpiti narejeni do konca tega izpitnega obdobja :/
-so se stvari pri njem hvala bogu pozitivno razpletle :hearts:
-sem jezna,ker ni več twixov na avtomatu :mad: ,kitkat ni niti približno toliko zadovoljiv :/
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 13. Jun. 2016 21:29

hayley napisal/-a:-skoz se počutim utrujeno in skoz bi spala,ne vem kaj mi je


A si kdaj preverjala svoje stanje železa v krvi? Ker če se tako počutiš pogosto (več mesecev skupaj), mogoče ne bi bilo slabo preverit :)
Jaz sem imela obdobje, ko sem se celo leto tako počutila - samo spala bi, vse me je takoj utrudilo, ko sem prišla s štiriurnega predavanja sem bila že kot ožeta cunja...itd. Tako da sem šla končno k zdravnici in je ugotovila, da je moja raven železa tako nizka (v bistvu mi je prav rekla, da je presenečena, da sploh še stojim lahko), da tudi tablete ne bi zalegle, tako da sem dobila direkt v žilo infuzijo in kak teden je trajalo, da je prijelo, ampak o moj bog, razlika pa taka. Ne morš verjet :) To je bilo čisto drugo počutje.
Ne vem, kako je pri tebi in kako slabo je, ampak če se ti zdi, da se stanje ne izboljšuje, mogoče pojdi na eno preiskavo, itak je čist navadno, samo kri vzamejo in to je to.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Jun. 2016 21:44

-* velikokrat napišem priznanje, in ga potem zbrišem.
-* sem kar navdušen nad EUROm, špila se trd nogomet, in tudi male reprezentance se borijo do konca.
-* sem postal kolega z nekimi mladimi slovenskimi alpinisti, in modeli so težki carji. Imam neizmerno spoštovanje do alpinistov, ker so to vedno pogumni garači in vedno sem si blizu z njihovo filozofijo.
-* bom danes leto v Iranu. Jej,faking Iran.
-* sem razvijal neke filozofske ideje, pa sem nehal pisati, pa sem si raje naročil pico.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Jun. 2016 0:52

Firestorm napisal/-a:
hayley napisal/-a:-skoz se počutim utrujeno in skoz bi spala,ne vem kaj mi je


A si kdaj preverjala svoje stanje železa v krvi? Ker če se tako počutiš pogosto (več mesecev skupaj), mogoče ne bi bilo slabo preverit :)
Jaz sem imela obdobje, ko sem se celo leto tako počutila - samo spala bi, vse me je takoj utrudilo, ko sem prišla s štiriurnega predavanja sem bila že kot ožeta cunja...itd. Tako da sem šla končno k zdravnici in je ugotovila, da je moja raven železa tako nizka (v bistvu mi je prav rekla, da je presenečena, da sploh še stojim lahko), da tudi tablete ne bi zalegle, tako da sem dobila direkt v žilo infuzijo in kak teden je trajalo, da je prijelo, ampak o moj bog, razlika pa taka. Ne morš verjet :) To je bilo čisto drugo počutje.
Ne vem, kako je pri tebi in kako slabo je, ampak če se ti zdi, da se stanje ne izboljšuje, mogoče pojdi na eno preiskavo, itak je čist navadno, samo kri vzamejo in to je to.


daj železen žebelj v jabolko in ga pusti kak dan ali dva, potem jabolko pojej :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Jun. 2016 7:56

- Da mi postane kar slabo, ko berem diy nasvete za zdravje. Prosim, ne stavi žebljev jabolko, kul preparate z železom, ki je kelirano v fero obliki (ki se lažje absorbira kot feri oblika) dobiš v lekarni že za par eur (bi rekla da ista cena ko če greš po jabolka in cveke v železnino :D ), s tem da so testirani in popolnoma neškodljivi.
- Da me čudi da je Firestorm dobila infuzijo železa.
Parenteralni preparati so v uporabi le v primerih, kjer pacient peroralnih preparatov ni sposoben absorbirati ali pa jih ne tolerira. Transfuzija koncentriranih eritrocitov je pri anemiji zaradi pomanjkanja železa primerna le pri hudi anemiji pred operacijo, pri ishemični bolezni srca ali možganski ishemiji. S transfuzijo eritrocitov se lahko le začasno poveča masa eritrocitov in s tem koncentracija hemoglobina, toda tako se doda le zelo majhna količina potrebnega železa.
Paranteralno železo, ob normalni absorpciji, ne poveča koncentracije hemoglobina nič hitreje kot peroralno železo.

http://si.draagle.com/bolezni/anemija.html

- Da sem danes salty.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 14. Jun. 2016 9:34

slovenc79 napisal/-a:
daj železen žebelj v jabolko in ga pusti kak dan ali dva, potem jabolko pojej :)


Zakon nasvet :D

Sarissima napisal/-a:- Da me čudi da je Firestorm dobila infuzijo železa.

Meni so to kar tam na mestu v zdravstvenem domu dali :nixweiss:
Takrat je rekla, da gre za neko novo ful dobro formulo, je bilo pa to približno 2 leti nazaj. Je rekla, da se s tem precej hitreje obnovi zaloga železa in da pri tako okornjeni zalogi kot je bila moja, tablete ne bi naredile razlike. Kakih 15min sem ležala pa po kapljicah mi je v žilo teklo nekaj, kar je bilo na pogled kot rjasta voda :D
Je bilo pa res počutje kak teden kasneje čisto drugače in od takrat pa do sedaj nisem več imela težav.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jun. 2016 12:53

-mogoče se nisem najbolje izrazila v prejšnjem priznanju. Sem se samo malo čudila,zakaj nisem po eni normalno prespani noči spet kot rožica. Drugače so razlogi za utrujenost pri meni čisto logični,normalni, plus kava mi zelo slabo prijemlje,ker sem je preveč navajena. Kri sem pa vedno,ko so mi jo jemali imela zelo dobro. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov