Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Apr. 2021 17:03

- Sem lih prišla domov, pojedla kos pice in obležala v postli

- sem danes nosila svoj 'break up' parfum.
To je Armani Si, ga nosim že v drugo za to priložnost.
- sem danes ponoči spala lih nekje dve uri, bli pogovori do 2h, (pa skos sem si dajala mejnik: ob 23 neham, ob 23:30, ob polnoči.. In nisem mogla) pa se nekaj sem spala okol 19 zvečer.. In bila danes še pol dneva službeno v Novem mestu. Vsaj tam je šlo v redu.

- daa se počutim tko, malo prazno, ker sem bila skos vajena neke take pozornosti, tiste na začetku, in dolgih pogovorov/tipkanja vsak dan
- po drugi strani me je z izjemo zadnjega tedna skos matralo to, da sva nekaj imela z bivšim in, da sva kar prekinila stike čez noc.
- mislim, da po eni stani se mi zdi bolj prav, da se je končalo, da razčistim najprej pri sebi glede vsega, čeprav ni prijetno sploh
- je zdaj tak prazen prostor zraven mene na rjuhi
- morem se neke stvari za službo poslat danes
- se ne veselim ne vikenda, ne nicesar
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 5:10

- da mogoče bi morala ostati pri videvanju z bivšim in se ne zapletat z nobenim novim in je bila napaka vse skupaj. Sem pa takrat samo poslušala nek svoj notranji filing, ker očitno sem tako ali tako imela dvome/ nisem vedela, ali se z bivšim vidim v prihodnosti, pa tako ali tako kakšnih posebnih skupnih planov nisva imela.
- sem dobila dva dni nazaj nek malo nejevoljen/jezen mail od šefa, ker je mislil, da sem neka izobraževanja že dala skozi in me to sekira se vedno :/. Nič bom mogla bit zdaj naprej bolj časovno organizirana in delovna in si vzet te vikende in vecere v aprilu, da dam ta izobraževanja skozi. :/ Tako, da je ta vikend že na polno zaseden.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Apr. 2021 10:22

^ wtf, za nobeno sluzbo ne bi delala za vikende, ce oddelam ze tedenskih 40 ur.

Vsako stranko, ki me za to prosi, prijazno posljem v 3 krasne.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 10:31

- načeloma imam rada način, da se skos o nečem novem izobražuje, snov mi je zanimiva, ne maram nasprotno preveč rutinskega dela, da je skos eno in isto, celotna naša ekipa je na tak nacin. Je bilo že na začetku rečeno, da ne iščejo nekoga, ki bi mu bilo to mesto samo služba, da oddela minimum in gre, ampak, da ima rad svoje delo..
Problem je, ker me hitro odnese v različne druge tematike, parfumi, psihologija, terapevtske zadeve, če si res stvari ne dam na urnik.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Apr. 2021 11:14

.." ne iscejo nekoga, ki bi mu to bila samo sluzba.. "


Lol. :)

Upam, da te vsaj dobro placajo. Zveni grozno stresno. Ne vem ce je res ali je samo malo napihnjeno tu na forumu, ampak ce je res kakor pravis vsak dan, se slisi kot tipicni izkoriscevalski intern job.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 11:42

Mislim, ne bom zdaj preveč razlagala kako in kaj tu. Je zagotovo kje drugje se bolj stresno, samo ne bo ti naključni mimoidoči šel tega razlagat, marsikdo ne govori o tej temi tako odkrito.
Mislim, da nobenemu ni ravno z rožicami postano, ko začne s službami na začetku..
Mislim, da zadnji s katerim sem se dobivala, dela vec od mene. Pa še marsikdo drug, odvisno od več faktorjev.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 09. Apr. 2021 12:05

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 12:14

- mogoče malo k stresu doprinese, ali je delo vezano na ure ali na sam rezultat ter na to, koliko je postopen način uvajanja in koliko je delo samostojno, koliko samoiniciative se pričakuje..
- npr. vem primer službe moža od prijateljice, kjer je značilno, da novi zaposleni v prva pol leta dela osivijo Oz,. Dobijo prve sive lase.. Tako da zagotovo ni stres na delu izjema..
- bivši je pa bolj tak tip, da bi rad imel samo službo in se po 8 urah odklopil in ima kar problem dobit Oz nepremirljivo daljši iskalni čas je imel od mene za prvo službo in tudi zdaj.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 09. Apr. 2021 13:46

Eno je it "korak nasproti delodajalcu", s tem da še vedno ohranjaš svoje telesno in mentalno zdravje, drugo pa je izkoriščanje delavca do onemoglosti.

Pri nas je ob oddajanju projektov, večjih rukerjih dela itd delavnik tudi precej daljši ko 40h, delam za vikend. Je pa res da sem za vse plačana ali jih imam možnost izkoristiti, ko moje zadolžitve to omogočajo (fraj petki, hodit prej domov itd). Tako da ko vidim da mam ful dela mi res ni težko malo potegniti, ali ko mam manj dela ponuditi če kdo od sodelavcev rabi pomoč.

Težava je po eni strani tudi to delo od doma. Kot hkrati med delovnim časom tipkam tu po forumu in stavim mesit testo za pico med posebej dolgočasnimi sestanki, tako se potem tudi pogosto zvečer usedem za komp, ker mi ne da mira, a mi je sodelavec z US že odpisal ali ne, potem pa se to prelevi v uro in pol zbranega dela na problemu, ki ga že dolgo odlašam.

Jaz osebno nisem (več) utrujena po šihtu, sem pa prve pol let hodila domov tako mrtva, da sme prižgala serijo in odklopljeno gledala v ekran do časa za spanje. To ni lajf, in tudi ko se uvajaš ti ne bi smeli dat toliko dela da ga ne zmoreš.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Apr. 2021 13:55

- pri nas ni tako fiksni urnik, lahko delaš ene dni več in posledično ostale dni manj, kar imaš plusa, si sam kreiraš.
- mah jaz se večkrat počutim, da je moje delo še premalo težko in bi bilo zame bolje, če bi imela še več izzivov, kot obratno. Kar je težko, je bolj zaradi novega in zaradi tega, ker sem precej samostojna, to da kdaj kaj šef pokontrolira, je bolj redkost, se pa kasneje pozna na rezultatih, če ne delam, kot je treba. Če rezultati niso takšni, kot morajo biti, pomeni, da ne boš dolgo več tam, ali pa vsaj, da nisi dosegel ciljev za bonuse.
-
začuda se take ljudi dobi in še ogromno jih je.

Tudi pri nas, ljudi, ki iščejo delo je veliko, če nisi dovolj dober/ delaven ali službe ne boš našel, ali je ne boš obdržal.. Lahko si zadovoljen, da dobiš možnost plačanega dela, kjer se hkrati učiš in pridobivaš izkušnje, ki pomenijo tudi dodano vrednost/ROI, kompetence, izkušnje za naprej, ne samo denar na računu.
Seveda, v kolikor gre za izkoriščanje in vidiš, da tudi tam ne pridobivaš znanja, ki te zanima, ne boš vztrajal, če so druge možnosti.
- ure naj ne bi imele vedno toliko vpliva, mi je tudi enkrat šef rekel, da če nekoga delo zanima, bo lahko naredil v 6 urah več, kot kdo drug, ki ga ne, v 10 urah. Seveda, ko si začetnik, avtomatično za vse rabiš veliko več časa kot ostali. Zato pa najbrž so na razpisih pogoji, koliko let izkušenj rabiš.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Apr. 2021 7:32

- mi gredo na živce te omejitve, pa se nisem se spravila domov vceraj
-me čaka še čiščenje stanovanja, preden se odpravim, ker je 'moj' teden
- se počutim dobro, boljše glede ' razhoda', tako ali tako ne bi bila s človekom ki ima dvome, Oz sam noče it naprej z odnosom.. Pa seveda sem tudi sama imela dvome in res je šlo vse skupaj hitro in intenzivno glede nenehnega stika, dopisovanja.. Sem mogoče mislila začeti tako, da bi bila n a začetku samo prijatelja in se malo boljše spoznala, pa ni šlo čisto samo po tem vzorcu.
- sem bila že naslednji dan, 2. Dan, na svojem tipičnem Coco noir, in ne več na svojem break up parfumu :D
- nisem v čisto tipični službi za svojo izobrazbo, seveda pa se vedno spada v moje področje in je na razpisu bila zahtevana smer, izobrazba, ki jo imam. Je pa za to področje splošno značilno več stresa, dinamika.. Mislim, da se karakterno zelo ujamem s kolegi, sodelavci, čeprav nismo v večini niti ista/ podobna generacija..
- mož od kolegice dela v podobni smeri/področju, čeprav ni naravoslovec, pa kolega od mojega prvega fanta, naravoslovec, je tudi bil v tem in se je tudi raje odločil za to področje, kot kakšne raziskave, za katere bi imel moznost.. (on, jaz ne, mi manjka višja izobrazba) Mislim, da mi je delo obeh delovalo fascinantno, že preden sem začela z iskanjem sluzb..
- mislim, da imam kar dovolj vseh razmerij in tipov, ki si skos nekaj premišljujejo, kar pa ne velja za seks. Mislim, da ne čutim potrebe, da bi pod nujno morala imeti družino ali resno zvezo. Bolje ne imet, kot da nekaj forsiras, samo da imaš.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Apr. 2021 8:11

mmm napisal/-a:- Wellcome, to the club, hayley :wink: :(

- Jah, saj vem, love hurts :(

- Če prav razumem je tukaj šlo za C.-ja (si sama en čas o tem javno pisala - da ne bom spet česa obtožen - in po mojem nisi brisala za nazaj)

- Sem ga hotel kaj videti tukaj, da bi ga pohvalil, da je največji jebač na našem forumu :lach:

- No saj se mi zadeve niso klapale, da nekdo ki take piše, je potem zmožen čist OK odnosa, ma zdaj mi je to bolj domače, kar si napisala

- Učbeniški primer. Lahko narediš seminarsko, ker si bolj nova v tem.

- Za moje pojme si ga itak dost utesnila, vsaj to kar si pisala, je bilo videti, da se ful nekaj dobivata. Pri meni z mojo "psihologinjo" je trajalo cca. 1 mesec, mogoče mal več. Samo videla sva se max 2x na teden. Rabila je svoj prostor, na koncu pa je rabila še malo več, neskončno veliko prostora.

- No saj bo, mogoče pa pride nazaj. Čeprav, v kolikor pride nazaj, se kar navadi, da pač tako nekaj časa bo. Daj mu čimveč svbodoe.

- A sploh veš, da je konec, ali samo dramatiziraš? Kaj če človek pač rabi nekaj "svobode", da se spočije in premisli? Niso vsi ljudje isti, ne zmorejo vsi 24/7 odnosa.

- Pač dve opciji sta. "Psihologinja", ko me je odpikala, od takrat je več nisem videl, čeprav iz Facebooka me ni brisala, čeprav sem jo po nekaj tednih dal potem na "Friends restricted" :twisted: Ta je meni znana in je bolj učbeniška.

- Morda je še kaka opcija, da tvoj pride (občasno) nazaj.


- Sem prebrala še enkrat in ne dojamem kot nič nesramnega v bistvu ta post. Razen tisto od jebača in čestitanja mi deluje malo otročje, najbrž/ mogoče je samo hec?
- a malo sočustvuješ, ker je tudi tebe tista od poletja prizadela, čeprav nista nič kaj posebno imela?
- ene ugotovitve so pravilne, glede na to, da si ga bral .. pa najbrž si vedu za koga gre, ker sem ti povedala, še preden sva se blokirala..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 11. Apr. 2021 10:16

- Danes verjetno ogromno mladih stremi k temu, da bi imeli službo, ki bi jim bila hkrati hobi. V resnici to ni dosegljivo za vse. Eni iščejo že hobi, ki bi jih izpolnjeval, vse življenje. Kaj šele, da bi v tem našli še dohodek. Različni smo in tudi to, kaj dojemamo kot hobi, je lahko za nekoga čisto neka durga definicija. Poleg tega enim paše, da razlikujejo med delom in hobijem, ker če ne se jim vse preveč "meša" eno z drugim.
- Če delo ni hobi, verjetno tudi ni nič slabega, v kolikor vidiš smisel v tem kar delaš in se vidiš koristnega ter neizkoriščenega. Samo en beden primer: Verjetno puljenje in pregledovanje zob nobenemu zdravniku ni zares hobi, ampak gre pač za poslanstvo z veliko strokovnega znanja, ki ga nekdo mora opravljati.
- Če delodajalec pričakuje, da delo zaposlenemu ne bo samo "služba" in da ne bo samo hitro spokal domov ob 5ih (9-5 job recimo) potem mora tudi dosti vlagati v zaposlenega, recimo mu ponuditi dodatna izobraževanja, nove boljše plačane zadolžitve, nasploh vlagati v harmonijo na delovnem mestu itd. Ne vem, če to počne večina delodajacev, ki ima ta pričakovanja. :?
- Razmišljam kaj bi danes: malo delala na svojih projektih / šla kolesarit / samo en dolgi sprehod / raje kaj organizirala doma, za kar se vedno pritožujem, da nimam časa ...
- Od kdaj so mi postali obvseni kosmiči tak "meh" zajtrk? Že nekaj časa se jih sploh ne veselim, samo jem jim, da je bolj raznoliko. Po navadi si dam polno enih stvari notr, in če imam samo 3 sestavine (tako kot danes) mi je nekam prazno.
- Ah ja, tisto glede dajanja svobode v zvezi je res (po mojem mnenju), da ni nujno samo izgovor za dat konec. Sem že sama tudi večkrat uporabila to frazo. Pa ne da ne bi bila srečna z nekom, ampak ne prenesem nekega 24/7 tiščanja s partnerjem. In če je partner to razumel, ni bilo nikoli problemov po pogovoru. Ampak ja, zna biti problem, če bi partner bil full skupaj, ti pa še vedno rabiš počet stvari sam. Ne bi rada posploševala, odvisno od zveze do zveze, če se da rešit na koncu.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Apr. 2021 10:26

- pri nas so izobraževanja kar značilna, tudi krajša službena potovanja po Eu, I guess, me je to tudi na začetku med drugim pritegnilo na razpisu, samo kaj sem jaz takrat vedela za korono..
- glede napredovanj, mislim, da v kolikor ni toliko možnosti v trenutni službi, vzameš svojo izkušnje, ki si jih tam pridobil in imaš možnost prijavljanja v drugih službah, s tem da se potem lahko prijavljaš na službe, kjer je zahtevano x let izkušenj... ali greš v malo drugo smer znotraj svoje smeri.. Ok malo idealističen pogled, ne vem, kako bi bilo v resnici, mogoče kar težko dobiti novo službo v naslednjem stageeu.., če malo zamenjaš smer znotraj svoje smeri, si pa spet začetnik, fuck it..
- ne bi rekla, da je služba ravno hobi, definitvno ne, ni pa spet tisto, da jo imam, samo za pridobit denar na račun, rada se učim nove stvari v tej smeri in da se počutim, da sem dobra v nečem in podobno..
- hm, no s tem zadnjim, daleč, da bi bila v zvezi - bolj 'začetna faza going wrong :lach: '. Je pa baje imel občutek, da 'izgublja sebe' ali nekaj takšnega. Mislim, da je bilo kar hart, odkar sva si začela pisat, sva si skoraj par ur na dan, večinoma vsak dan, skoraj dva meseca. Človek pogosto spi po manj kot 4 ure na noč in potem si še z mano piše. :D Se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje s kom toliko, če sploh sem si. Če ja, najbrž kar nekaj let nazaj.
Ima pa človek sploh neke probleme v tej smeri in ni navajen imet zveze, ker je še nikoli ni imel, ampak ves svoj čas zase.. (uf, mogoče sem malo preveč napisala v zadnji alineji)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Apr. 2021 22:59

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov