Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Feb. 2021 22:37

^^ omg, zakaj bi kdo to naredil, pa se verjetno je videt, da je luč v hiši in so ljudje noter, tudi če je tema?

- js ful ne bi nikoli živela sama, že začetek prejšnjega tedna, ko cimre ni bilo en dan, mi je bilo kar čudno zgodaj zjutri vstat v prazno stanovanje, se mi pogosto kar zdi, da nekaj slišim in podobno :/
- da bi imela še kakšen dan vikenda, pa se petek in sob. Sem se počutila da se me nekaj loteva, malo lekadol pila, nisem bila preveč produktivna..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Feb. 2021 8:06

Celo spodnje nadstropje sem imela osvetljeno. Po moje je bil kak đanki ali nekaj, sanja se mi ne.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 15. Feb. 2021 18:43

Grozna situacija, hvalabogu dober ali ne grozen konec.

Poklopilo se je kup pravih pogojev, in to je res nerodno.

Če ste kdajkoli v dvomih glede varnosti, živim sam in bom trenutno investiral v preproste alarme za vrata, torej če se kaj odpre začne tuliti, povprečno stanejo 15 evrov po komadu, lahko daš na okna, karkoli se odpira, in imaš na daljincu kot za avto vklop.

Glede kamer pa, zdaj ko sem vse pogledal: Amazon Blink kamera (na baterije, torej lahko nastaviš kamorkoli), imaš opcijo naročnine, in na oblak. Čez en mesec pa pride dodatni element Blink Module 2, ki ima usb vhod, tako da kamere preko mreže shranjujejo posnetke lokalno, tako da naročnina ni potrebna, (kamera je 100 evrov, modul 40).

Lahko pa kupiš tudi panic sireno,in če je karkol, samo stisneš in začne tuliti.

Glede orožja pa Beretto 92FS, 16 dolgih 9mm nabojev ali pa Glock ki ima 18 9mm nabojev, čeprav je za samoobrambo in strejanje v hiši priporočeno da je manjši kaliber, ker če boš streljal preko raznih gibs sten, nočeš svojega partnerja spremeniti v ementaler truplo.

Jaz se ne zajebavam glede varnosti, policija ima do mene 30min, najbližji skozi prisoten sosed je 250m stran ena gluha teta :lach: .
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Feb. 2021 19:40

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Feb. 2021 21:39

-Hvala za vse nasvete! Kamere sem nabavila, mi jih pridejo jutri našraufat, do zdaj sem imela le notranje. Ograja je visoka, dovolj visoka. Tip je prišel skozi vrata ograje, ki pa ima od danes ketno. Orožja si ne smem privoščiti, ker pač ga nočem, imam pa kij in sekiro :D dobro se mi pa slišijo ti alarmi, bom si pogledala kako in kaj.
-lol mmm, nikomur ni povedal, zagotovo pa ne njegovim zaposlenim s katerimi si ni na ti, živimo v ulici, ne na samem. Pa tudi zlatih palic nimamo, da bi bili trča organiziranega kriminala. Grozen splet naključij je bil, sumim enega, za katerega so punce v lokalni fb skupini že večkrat pisale, da hodi in probava če je odprto in krade. Nekako se mi zdi, da resnega tatu ne bi prestrašila "zmešano glasna" ženska in pasji lajež.
-prej sem šla po pošto, psička je spet zalajala v temo in me prestrašila, očitno je odkrila čuvaja v sebi.
-sem vesela, da mož do nadaljnega ne bo delal popoldanskih.
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Feb. 2021 22:37

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:18, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 17. Feb. 2021 18:21

- sem že rahlo naveličana tega, da sem odvisna od drugih. Komaj čakam, da bom lahko šla kamor bom želela, brez, da nekomu rečem.

- sem ta teden prebrala neko knjigo, ki je bila tako...ravnodušno me je pustila. Ni bil dober izbor.

- se me loteva prehlad, nos zabit. Kar pomeni, da ne morem na ft in se vse spet zaustavi. Če bo še kakšen simptom moram ponovno na test, res komaj čakam.

- dobila sem sadiko kivija, ki jo bom posadila v atrij in potem, ko zraste bo speljan na les od strehe za mizo zunaj. Bo malo zasenčil.

- odločila sem se, da menjam parket in ker gre že parket ven lahko napeljemo še talno gretje. Kar pa pomeni veliko razbijanja, da gre ven stari estrih in vse...najprej se mi ni zdelo smiselno delati vsega tega zdaj pa vedno bolj opažam kako hladna so tla, pod stanovanjem so garaže. Na srečo je peč,ki jo imam primerna za to in vsaj te ne bo treba menjati.

- se ni lahko odločiti za parket, lakiran, mat lakiran, oljen, krtačen oljen...moderen je oljen ampak, če nekaj poliješ se vse pozna. Skrbi me zaradi psa, je v letih in včasih ji uide in potem naj bo to polulano dokler ne pridem domov in bo flek. Pri lakiranem naj bi bilo več možnosti, da z leti zaradi talnega kaj popoka, bolj se poznajo od krempljev praske. Priznam, da za praske mi je vseeno, če bi se s tem obremenjevala psa nikoli ne bi imela noter.

- odločiti se moram, če bo parket povsod ali pri kuhinji ploščice.

- vesela sem, da je vsaj papirologija urejena in se lahko lotimo dela. Glede na to, da bomo v eni steni delali luknjo za vrata, ker bo nastala dodatna soba sem pričakovala več komplikacij ampak jih na srečo ni bilo.

- mešani občutki, veselje, ker se bo lahko začelo delati, a po drugi vem koliko dodatnih skrbi bo s tem prišlo.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Feb. 2021 20:22

Priporočilo, v kihinjo daj vinil plate, po šansi na kake osb plate, easy so za pucat, toplejše kot ploščice, če ti pade kaj težkega na tla (kuhinja!), lahko brez problema ven vzameš poškodovano, in daš notr novo...osb plate nardijo pa tak, fajn amortizer za hodt.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 18. Feb. 2021 9:28

mayaeb napisal/-a:- odločiti se moram, če bo parket povsod ali pri kuhinji ploščice.


Jaz bi v kuhinji definitivno svetovala ploščice!
Enostavno se pobriše če je kaj mokro, če se umaže... Pa meni osebno veliko lepše kot vinil.

Parket ni primeren za kuhinjo. Sem dala tudi to čez v stanovanju in ni ok. Zdaj v hiši je v kuhinji keramika, ostalo parket. Na napakah se učimo! :ja:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Feb. 2021 6:35

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Feb. 2021 8:42

Priznam da:

- je starejša na počitnicah. Se tudi jaz počutim kot na počitnicah :D

- vem, da bi bilo letos potrebno še malo zobe stisnit, da se večina večjih stvari dokonča na hiši...

- smo KONČNOOO uredili vhod v hišo. Super izgleda. Male, dejansko čisto nepomembne stvari, naredijo veliko razliko. In tudi občutek je takoj boljši

- uživam v izboru dekoracije za dom, v malenkostih, ki hišo spremenijo v dom

- upam, da bomo konec tedna šli na kakšen izlet. Primorje? ZOO? Sankanje?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Feb. 2021 17:31

- da mi je uni ta samski sodelavec ratal prav idiot zadnji čas, je pašalo mu danes na skupnem sestanku na glas rect, da naj pride meni povedat, če ima kaj za povedat, ne komu drugemu Oz. šefu..
- sem že kar precej sita vsega s službo povezanega, povrh vsega pa se en novi negativec..ki lastno nezadovoljstvo v osebnem življenju spušča občasno ali, ko je priložnost se na ostale na delu.. Nikoli ni konca vsega tega..
- me po eni strani spet ne sekira celotna situacija, ker lahko grem ali začnem iskat tudi kje drugje, nisem priklenjena sem,če pomislim, se moram vsake toliko opomnit in mi je potem lažje.
- ugotavljam, da sem sopingirala za oblekami na zadnje nekje začetek julija lani..
- mi je zmanjkalo mila za roke in sem si prav namenoma kupila enega z lavando, da bom bolj mirna :D
- morem it na en čik pol pa nazaj delat
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 22. Feb. 2021 20:22

Ne nasedajte poklicni manipulatorki! :rolleyes:

https://4d.rtvslo.si/arhiv/studio-city/174754120
All is vanity, nothing is fair.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Feb. 2021 18:10

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:18, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Feb. 2021 18:10

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 16:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov