Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 18. Jan. 2021 9:21

Priznam da:

- sem cele dneve sama z obema. Se mi počasi že meša. Tastarejša je čisto druga odkar je doma in se mi prav smili, ker nima družbe vrstnikov,... Po eni strani sem takoj za to, da bi šla v šolo, na drugi strani pa me je zelo strah, če prinese domov okužbo. Nihče mi ne more garantirat, da bi vsi 4 šli vredu čez :/

- te vikendi čisto prehitro minejo

- hvala bogu je sonček in komaj čakam, da gremo po kosilu na sprehod :ja:

- upam, da bomo junija lahko njen rd praznovali že s prijatelji. Sem verjetno malo preveč optimistična :lach:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jan. 2021 17:37

- bi rabila neko sprostitev; nič nič nič zanimivega se mi ne dogaja v lajfu.. yt je še najbolj verjetno.
- zdaj, ko sem prišla popoldan nazaj v stanovanje, imam občutek, kot da me celo večnost ni bilo tukaj, kar je pozitiven občutek v bistvu, zapustila sem ga nekje v petek zvečer..
- sem popila do konca vino, morem kupit novo flašo
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Jan. 2021 16:48

- Me skrbi prihodnost
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jan. 2021 20:40

2X
Zadnjič spremenil hayley, dne 20. Jan. 2021 21:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jan. 2021 20:40

- en sodelavec ima probleme s šefom in morem zdaj še js se po telefonu naposlušat cele njegove štorje, cela drama danes od tega..
- mogoče bom mogla zdaj celo napisat bivšemu krajše besedilo, kaj mora ob klicu reči in vprašati izpraševalce na razgovoru, kjer ni prišel v naslednji krog, človek ne vem, če zna dovolj efektivno sam to naredit.. Bo dobil čene malo prakse/ pomoči za naslednjič.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jan. 2021 21:52

-Hello World, it's not your business
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 21. Jan. 2021 17:25

-* sem včeraj kupil srednji format kamero, sem dobil dober deal in sem res vesel. Hočem slikati malo več portretov, in ker je 6x6 film, slika kvadrat, kar je zelo IGworthy.
-* sem danes uredil nekaj opravkov, za vikend bom spet premaknil nekaj stvari na hiši, in to je to.
Spomladi bom imel vse vikende zasedene do maja, končal bom vhod, zbetoniral en plato za zunanji fitnes, oblekel teraso v les in če se še Ikea odpre, bo vse to končano.
-* zdaj bom dal eno prestavo višje samo v iskanju službe za naslednja tri leta, in pripravi za diferencialne izpite. Izpit za motor lahko mirno počaka na poletje, ker sedaj ko bom motor kupil 2022, ni nek problem.
-* me je prejšnji teden nekaj uščipnilo, da bi kar šel in kupil A J P PR 7, ker je pač ultimativni motor za enduro in iti okoli sveta, ampak sem se vseeno ustavil.
Včasih me še malo je*e da sem šel iz kratkoročnega razmišljanja, v približno srednjeročnega :D.
-* moram biti hvaležen za tisto eno letno hopsanje po Aziji, ker sem se totalno pomiril glede mojih potovalnih planov.
-* sem zdaj že 15 mesecev sam v hiši, in imam prvič feeling da vse stvari laufajo, ker je veliko čiščenja, kontrole nad stvarmi, hrano, financami, vzdrževanja in urejanja.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jan. 2021 22:18

- me zasuvajo stvari v službi in sem pod stresom
- bi samo spala in sem sita vsega in slabe volje
- sem prvič danes kupila kripto, deluje zabavno.., me zdaj ze prav srbijo prsti, da bi jih vzela se vec..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Jan. 2021 12:27

* je za mano kar pester teden. imela pisni preizkus za službo, pa še dva razgovora. Me je psihično izčrpalo, ker sem se res pripravljala (koliko zapiskov sem si naredila uhhh), pa itak se PREVEČ sekiram.
normalna mera živčnosti, treme je čisto gud, ampak jaz res pretiravam... včeraj sploh nisem mogla zaspat, ker sem si v mislih predvajala izseke svojih odgovorov, pa razmišljala kaj bi lahko naredila boljše.
* sem načeloma zadovoljna, mislim, da sta bila oba razgovora opravljena samozavestno in suvereno. prav tako se je videlo, da sem se pripravila, in da področje poznam.
* malo me samo špika, ker mi je en job res hud, in bi bila res žalostna, če ga ne bi dobila. ah ja. bomo videli.
* važno je to, da sem se maksimalno potrudila.
* danes končno pimpam comp, upam, da ne bo več tako štekal. KOMAJ. ČAKAM.
* imam še danes eno predstavitev, potem pa je to to. čez vikend bom dala možgane na off.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Jan. 2021 11:16

- je čisto fajn imet malo bolj umirjeno vzdušje za vikend
- sem spet bila malo v strahu, da me kje policaii ustavijo, ker sem šla domov zjutraj, namesto v času po službi v petek, ma ni nikjer nikogar.. Sem bila pa tako zaspana v času od 18 - 21 včeraj, da fizično nisem bila sposobna iti na vožnjo..

-
mmm napisal/-a:- Jaz pa nisem še nepremičnine kupil. Privarčujem tudi premalo, preveč gre za najemnino, a hočem imeti lepo stanovanje, cimrov pa nočem gledati doma

Hm, splošno pravilo je, da stroški plus najemnina ne smejo preseči 30% mesečnega dohodka, sicer bolje čim manj, okrog 30% je še veliko..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Jan. 2021 11:31

Nekateri nimate kredita za stanovanje, otrok, več avtov and It shows :D če si sam, si težko s stroški najemnine in stroški ostalih zadev na 1/3.

-pomladi sem pekla kruh iz droži, potem sem Frankensteina aka drožni nastavek umorila, v drugem valu pa razmnožujem sobne rastline. Glede na to, da je zima mi gre kar dobro, vsi domači že imajo mini naslednike mojih rož.
-danes bom probala narediti testo za pico, ki jo bom spekla jutri, torej da bi vzhajalo v hladilniku. Bomo videli.
-sem tudi jaz veliko sama s tamalima. S šolskimi zadevami se še ne ukvarjamo, take mini zadeve pa tako delamo vsak dan, tako da smo kar lepo ujele ta lock down ritem.
-komaj čakam na februar, na krofe in na pust. Letos prvič ne bo kurentov na obisku, ker korona. Bom pa doma priredila vsaj za tamali dve eno pustno zabavo z 0 povabljenimi :) ,
-sovražim pralni stroj. Res ga. Ko pridem v kopalnico, je pol metra stran od svojega placa. Dosti ga imam, res rabim novega. #bednigospodinjskijamr
-sem našla indie playlisto z meni nepoznanimi izvajalci, ki si jo vrtim že od jutra. Najs.
-večja je bila pri babici, mala raziskuje po bajti in se zamoti, sama sem pa čas izkoristila za telefon. V dveh dneh sem preživela več časa na telefonu kot ponavadi v enem tednu ali dveh. Selfcare.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Jan. 2021 11:40

emanuela napisal/-a:Nekateri nimate kredita za stanovanje, otrok, več avtov and It shows :D če si sam, si težko s stroški najemnine in stroški ostalih zadev na 1/3.

Jaz sem njemu pisala odgovor na njegovo situacijo z najemnino. Mislim, da če imamo en avto na eno plačo, je sorazmerno temu, da imata 2 starša 2 avta na 2 plači, kredit oz. stanovanjski kredit pa jaz jemljem kot sorazmeren najemnini.


- To so neki splošni finančni nasveti, če imaš kredit pač šteješ 30% kot stanovanjski kredit + mesečni stroški/ položnice za hišo/ stanovanje..

- 30% se nanaša samo na nepremičnino/ housing torej najemnina in stroški vezani na najemnino/ nepremičnno (voda, elektrika, tv, internet..) - jaz njemu sem napisala v takem smislu, ker tisti, ki imamo najemnino, rečemo pogovorno najemnina plus stroški. Mišljeni so samo stroški, ki jih plačaš poleg najemnine lastniku, ponekod so stroški fiksni skupaj z najemnino čez celo leto..

- jah saj tudi mislim da 2 v paru skupaj manj porabita kot en samski v povprečju, če sta brez otrok.. pač neka približna šablona, koliko naj bi imel stroškov in na kak način živel, če želiš, da se ti 'varčevalni račun viša' ..

- zdaj če si samski je malo za preračunat, ali se ti sploh splača kredit vzet za stanovanje, po nekih izračunih naj bi bila tudi najemnina rahlo rahlo ugodnejšega od kombinacije kredita, letnega vzdrževanja, morebitne prenove plus letnih davkov.. Je pa res, da če nastane inflacija, je denar v obliki prihrankov oz v papirju najmanj vreden, od vseh ostalih oblik investicij - nepremičnin in tako dalje..
- mislim, da iskati nepemičnino v Lj je zelo zelo optimistično, verjeto bolje malo ven ali vsaj nekje bližje obvoznic, po navadi se skoraj bolj splača vzeti nekaj, kar je potrebno še malo prenoviti in pač spremljati skoz trg in navalit takoj, ko se nekaj primernega pokaže.. Prvo pa sploh preračunati ali se bolj splača od najemnine..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Jan. 2021 20:07

- pogrešam našo domačo knjižnico :(
- bivši me sili gledat filme po njegovi izbiri, kao da js premalo poznam klasične filme :rolleyes: , včeraj sem gledala Matrico in pol mi je zameril, ker sem zadnjih 10 min raje šla spat, pač streljanje me uspava in sem bila tako ali tako utrujena od celega tedna. Ne maram sploh fantazijskih stvari, more prikazovat nekaj realističnega.. Zdaj v naslednje bom mogla neki gledat Fast and furious.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Jan. 2021 5:16

Kje vi to zivite in kake place imate, da vam gre sam 30% za najemnino + stroske? :eek: :D Jaz sem v Lj bila vesela, ce mi je samo pol place slo, pa sem s cimri zivela, se pravi ne ravno razsipno. Teach me your ways :lol:
- Mi je bilo smesno, kako je en kolega razlagal, kako naj pac par nepremicnin (his) v Sloveniji kupiva, ker bo lazje mojemu pridobit dovoljenje za bivanje. Da kako imata z zeno v Franciji 3 hise in jih oddajata in je super dohodek. Ker seveda se nam vsem par 100k valja po racunih pa banke tudi kar v vrsti stojijo, da moji brezposelni riti kredit dajo :rolleyes: Je fajn mozakar, ogromno naredi za revnejse skupnosti in vse, ampak pri teh ljudeh imam vedno po malem obcutek, da nimajo cisto stika z realnostjo vecine ljudi.
- Dalec od tega sicer, da bi nama financno slo slabo, kjub trenutni situaciji.
- Sem se vceraj pocutila kot pravi antivaxxer, ceprav niti slucajno nisem. Ampak so me rahlo razp*zdili in ni bilo prvic. Samo hotela sem vedeti, proti cem tocno so ga cepili, in namesto, da se potem lovimo v krogu, bi lahko pac razlozili, namesto, da naju odpravijo ces, ah saj je vredu, nic skrbet. Not the point :roll:
- Je moz bolan, otrok je ravno malo bolje po 2 zobkih, ampak ima danes malo vrocine, mene glava boli in nenaspana.
- Moram porabit voucher za dostavo hrane in razmisljam, kaj bi. Pizza ali sushi?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jan. 2021 7:34

Pač če najemas sobo namesto celega stanovanja ali garsonjere, s cimri (cene naj bi šle zelo gor v primerjavi s pat let nazaj..) normalno, da bo znesek veliko nižji, kot če bi celo garsonjero/stanovanje najemal sam. . (Mmm že ve..), bila je samo razlaga finančnih pravil, saj mogoče je pa on tudi z večjo najemnino pod 30%, ne poznam situacije.. Za lj govorim, sem že slišala, da nekateri celo za starejše enosobno dajejo v MB isti znesek kot tu v Lj za večjo sobo..

- lol jaz sem pa celo na začetku, ko sem prvič začela iskat sobo za najem, ko sem dobila službo, začela gledati dvoposteljne sobe, nisem bila sploh vajena luksuza kot študent, da imam svojo sobo, potem sem s par ljudmi govorila, so me prepričali, Da je bolj komot biti v enoposteljni. Glede na kasnejše dogodke, delo od doma, Da moram še klice opravljati, ne samo po računalniku tipkati, dobro, da sem vzela/iskala enoposteljno.
- da bi šlo polovico za najemnino s stroški, če imaš cimre, se pa nikakor ne sliši ok..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov