Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2020 8:00

- drgac js nimam nič z njim, sem bolj js njemu všeč kot obratno, js ne morem pomagat glede na to.. Je ratalo spontano, nisem sicer niti tak tip, da bi koga namenoma osvajala in podobno..
Sicer sem pa zdaj tud js slišala za par primerov, da so se v službi spoznali in nekateri ljudje to ne jemljejo kot nič negativnega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Okt. 2020 10:12

- prepovedani je najslajše. Sicer pa zakaj bi bilo slabo, posledice vsak sam nosi. Nekdo, ki je zaposlen je dovolj star, da ve kaj to prinese in če mu je do te osebe go for it. Enkrat se živi. Da bi gledal na druge in zato ne bi bil z nekom, ker kaj bodo pa drugi rekli....brezveze.

- ni mi všeč dogajanje s korono in namigovanja, da se drug teden začenjajo zapirati neživilske trgovine. To bo imelo kar velik vpliv na nas. Čeprav, če zdaj zaprejo zna biti sredi decembra že nazaj odprto.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2020 10:23

- mislim nekateri ljudje ostanejo skupaj, ki se spoznajo v službi in se poročijo, imajo družino... Mislim, da ravno tudi brat in žena od tega sodelavca sta se
- js bi imela kaj, samo, če bi pač resno mislila bit skupaj z njim. Kar pa zdaj nimam preveč časa za razmišljat ali se ukvarjat s tem, bom videla čez čas kako bo, če bom jaz se bila tukaj.. Tudi on ni zatezen, je letec skos, pa se enkrat na tri kvarte kaj spomni, da sem mu vsec/simpatična, ni skos to..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3411
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 14. Okt. 2020 10:52

priznam da:

- je tamala stara že 4 mesece in lahko počasi začnemo z uvajanjem GH :razz: Tale bo tudi rada jedla hihihi

- mi ni prav nič všeč tole zaostrovanje ukrepov in (še vedno) neodgovorno obnašanje ljudi

- ne razumem res, kaj hudiča so delali zdaj pol leta, da se niso mogli bolj prištimati na tale 2.val :rolleyes:

- resno razmišljam o cepljenju proti gripi. Letos prvič. Sploh.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2020 19:32

- Končno uredila z avti situacijo, mi v najemu pripada sam eno parkirno, tako da sem tastarega domov peljla in se v Lj vrnila
- se bom mogla še navadit na nov avto
- sem se prvič po jan/ feb peljala s prevozi kot sovoznica, je bilo čisto chill, pa še ful bolj smo poklepetali, kot ko sem jaz voznica..
- je sodelavec ful prijazen, ker ko je izvedel, da sem domov šla, je rekel, da če bi mu prej povedala, bi lahko se peljala skupi do mene in bi pol z njim nazaj šla, ma je blo že prepozno ..
- sicer je pa on tak res kot ga prime, 5včasih mam filing, da sem mu všeč ali kaj takšnega reče, kdaj je pa čist tak v svojem svetu, pri drugih stvareh in ni nobenega znaka da bi karkol od mene hotu.. Saj ne vem sploh, kaj si kej misli.. ali je že avtomatično tak prijazen ali pa mogoče misli, da jaz itak ne gledam na njega na tak način in imam kakšne druge.. boo. Boljše, da se s službo ukvarjam kot o tem razmišljam, vsekakor. V bistvu je res tak, da je z vsemi ful prijazen, da težko že kaj rečeš, kaj bi kaj pomenilo pri njem..
- mi malo manjka neka bližina, je malo bedno, ko se na ljubezenskem področju nič ne dogaja. Zdaj imam res filing, da se že milijon let nič ne dogaja. Pa še niti ven se ne da na zure hodit, pa že tako bolj redko vidim frendice.. Kar neki vse skupaj. Ful mam filing, da sploh nikoli ne bom zdaj več z nobenim v zvezi, ne nič.. Skos je vse eno in isto, vsak dan..

- tako se mi nič ne dogaja v lajfu, da že res ne vem, kje bi koga spoznala, razen v sluzbi
- bedna korona, kolikor sem jaz razumela na začetku moje službe, bi morala iti v prvem letu 2 tedna na izobraževanje v Švico, zdaj pa nič posledično, samo ta Slo. Jaz sem pa na začetku leta skos mislna, kako bom v tej službi šla še nekam v tujino.. :? :?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 8:20

2x
Zadnjič spremenil hayley, dne 18. Okt. 2020 8:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 8:20

- mi je bilo ta vikend malo bedno, ker sem šla nekaj prej iz službe in se hitela odpravljat od doma, še las si nisem oprala, da sem čim prej prišla v domače mesto, da se dobim s frendicama oz. na začetku z eno, (ki po službi še počaka v tem mestu, potem pa gre domov cca. pol ure proč) in sem se prav veselila tega in šele, ko sem prispela ugotovila, da ne bo nič iz tega, ker se frendica nekaj slabo počutila in šla prej domov in se ji ni dalo čakat.. :? tako da ni bilo posebnega druženja ta vikend..
- je moja familja bila ful navdušena nad mojim novim službenim avtom, kot otroci, ko novo igračko dobijo :lach:
- nisem navajena na preveč elektronike in na te elektronske ročne, posebej, kar se tiče speljevanja na sredi hriba in umikanja na sredi hriba, do mojih staršev je del poti, kjer je hrib in širina ceste za en avto in pol čaraj z umikanjem, ko koga srečaš, pa največkrat je tako, da se moram ravno jaz umikat nazaj/ naprej, ko koga srečujem..
- sem bolj zabušavala v soboto, morem bit danes bolj pridna in naredit čim več, kar je ostalo.. :/
- sem že kar živčna glede dela, blazno fajn bi bilo, če bi imela še en dan vikenda
- mi niti ni jasno s tem prehajanjem iz ene cone/ pokrajine v drugo, zdaj upam, da ne bo kakih problemov, če grem v Lj danes..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Okt. 2020 11:24

-regije hayley :) Načeloma ne smeš iz ene v drugo brez kakih razlogov, ki morajo biti na papirju. Če si prijavljena doma in greš torej v drugo regijo, v Lj na delo ni panike, le s seboj moraš imeti potrdilo, ki so ti ga dali v službi. Dovolj je tudi, če imaš službeno kartico za vstop v poslovno stavbo oz.štempljanje, če je gor ime in kak naslov. Če si pa v Lj prijavljena in prideš zdaj iz druge regije brez tehtnega razloga ni ok. Kot vem danes še opozarjajo, jutri dalje so kazni. Menda gre čez tudi s podpisanim potrdilom kakšnih starih staršev, da si jih s čim oskrbela...ampak to nisem 100%.

- sem navdušena nad novo punco v službi, res veliko naredi, se znajde. Precej mi je olajšala delo, lahko se brez problema posvetim nujnim zadevam ona pa vse drugo naredi. Upam samo, da čez kakšen mesec ne reče, da ima dovolj tega in je preveč obremenjena.

- res mi ni všeč zadeva s korono, je bilo ljudem res treba tako izzivati in se družiti na polno, da je do tega prišlo. Težka bo za gospodarstvo in vse, ko spet vse zaprejo. Končno so se zadeve umirile po prvem valu in se stabilizirale pa bo spet nov kolaps.

- bivši tako mešane signale daje, po eni strani več kot očitno pove, da bi rad, da bi bila spet skupaj, a po drugi strani...ima že drugo punco od najinega razhoda. Mislim, da sem mu že večkrat jasno povedala, da sva zaključila ampak ne odneha, še dobro, da nisva več sama v pisarni, bi bilo še toliko bolj nelagodno.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 11:45

- Aja ok, ja nimam še potrdila od šefa zdaj, lahko ga pa naročim oz. lahko pokažem tudi svojo vizitko z naslovom službe, dokler ga nimam. :) Začasno bivališče imam v Lj, samo grem kdaj čez vikend do mojih..

- uno glede nove punce, da bi bila preveč obremenjena.. ne vem, kaj ni tako, da je še manj razpisov za službe zdaj med to korono, ne vem, če poznam koga, ki bi si upal 'zmišljevat', da je preveč obremenjen..

- moj bivši pa še vedno očitno na razgovore hodi in ni še nič dobil. Samo meni se zdi, da je on tak tip, da se ful manj sekira al potrudi glede teh stvari kot jaz.. pa ajde sej par mesecev, do pol leta še gre, da si malo bolj izi vzameš.. Ima pa vsaj zastonj bivanje v centru Lj, kar js ne bi imela, če bi bila v njegovi situaciji..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Okt. 2020 12:10

No to med Lj in obiski v drugi regiji ni kul, ravno zaradu tega so omejitve. Če smo realni so regije itak prevelike, da bi bil učinek.

Za prebivanje v statistični regiji šteje stalno ali začasno prebivališče, pri čemer je lahko posameznik nastanjen samo na enem naslovu prebivanja in se ne sme seliti med obema prebivališčema.


Niti ne spremljam koliko je kaj razpisov, vem samo, da je zelo težko dobiti koga primernega za delo. Ker večina bi bila zaposlena in prejemala plačo, naredili bi pa bolj malo. Zato te nočem v štartu preveč obremeniti, da ne gre drugam. Vem, da ima 8h delovnik in temu primerno dobi dela, ne smem pričakovati, da bo delala več sploh pa ko stopi iz firme je zanjo konec za tisti dan. Mora ločiti privat čas in se takrat spočiti od dela.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 12:17

No sej js ni nujno, da hodim ravno vsak vikend, rabim pa tako ali tako potrdilo za službene obveznosti, ne samo za privat obiske..

- ja zdaj odvisno za kakšno delo se gre, si mislim, da po večjih firmah, če ne narediš, kar zahtevajo, lepo najdejo drugega ... sej ponavadi se itak veliko preveč ljudi prijavi na razpise.. , si še dober, če dejansko si izbran glede na cv in razgovore, da nimajo koga že od prej izbranega..
Zdaj itak odvisno, za katero delo se gre, pri nas kar se tiče administracije al kaj bolj ekonomskega, tudi končajo, ko gredo iz službe, si pa lahko nekateri ostali tudi neoliko bolj fleksibilen urnik naredijo, odvisno od obveznosti..

Saj drugače, vse ok, da je tako kot je, zgoraj omenjeno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Okt. 2020 13:56

- žalostno ampak načeloma je treba razpis objaviti tudi če imaš že koga izbranega. Nazadnje,ko smo dali ven za proizvodnjo je bilo preko 500 prijav. Nihče ne bo vseh pregledal, nekaj jih pogledaš, par izbereš za razgovore in potem te boli glava. Hitro skapiraš, da tistih par tisočakov, ki jih plačaš agenciji, da poišče nekoga niti ni velik strošek. Ni tako lahko ločito zrno od plev.

- vsakogar se da zamenjati, to ni panike ampak dobrega ne boš želel menjati. Če v nekom vidiš potencial se ga trudiš obdržati, ker veš, da bo vedno lahko dobil drugo ponudbo, ker je dober. S časom se razvije neko zaupanje, pripadnost in je lažje. V manjših firmah pride do tega, vsaj pri nas, se mi vsi zdijo kot neka družina.
Zanjo želim, da postane prokuristka ampak do tega ne pride iz danes na jutri, da nekomu, ki ga ne poznaš prepustiš vse vajeti ni hec. Zato se mi zdi, da se ji je vredno posvetiti kolikor pač potrebuje, da ni kar vržena v ves posel, ampak ve, da ima support.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 14:03

- O fak, tudi pri službah za ljudi s faxom je naval, ne 500, čeprav res nimam pojma koliko, se nisem zanimala, ampak ajde, mogoče tudi če je 20 prijavljenih, vseeno moraš it prek tistih 19 recimo, nimam pa zdaj res pojma točno koliko jih je, neka dvomestna cifra najbrž, pri nas je bilo več krogov, prvi na Adecco, ki praktično ni sploh nobene selekcije, preverijo bolj če imaš pravo izobrazbo, kaj dosti več skoraj, da ne..
Meni se zdijo pa vsi zelo pridni in zagnani recimo iz našega faxa, saj zato, se mi zdi, da te hitro zamenjajo, če se jim ne zdiš, ali pa zdaj da v tej korona času ugotovijo, da pa ne bodo tako nujno rabili enega novega mesta več..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 18. Okt. 2020 15:08

"I have no country to fight for; my country is the earth; I am a citizen of the world."
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Okt. 2020 16:59

- Pri nas ne vem, koliko se jih je prijavilo, v zadnjem/3. Krogu nas je bilo 5, to je vse kar vem in to so mi povedali na začetku 3. Kroga.. Ampak sigurno daleč od 500, kot za proizvodnjo, to so pa res ekstremne številke fak..
- sem mogla že po 3/ 4 h dneh lastnistva čistit avto, ker na eni strani, ko je bil pod drevesom, se mi je ptic posral, sprednji del mi je pa maček potacal.. :rolleyes: :rolleyes:
-nimamo nobenega drevesa v lj, kjer so avti parkirani, kar je good, da ni ptičev..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]