Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Okt. 2020 11:48

- jaz pa ne berem nič takšnega, razen po fbju, kot sem že omenila, ampak pri nekaterih ni tako hudih stvari glede virusa, nekaj proti maskam tu pa tam, pa od kakšnega kaj malo bolj mimo, kar me glede na osebo, ki to objavlja, spet ne preseneča toliko..

- mene preseneča, da mmm take strelja ven glede te korone, ker sem bila malo v stiku z njim, ne samo prek foruma, torej se ne gre, da bi prav od nekoga xy take stvari brala in glede ostalih stvari, tem ni bilo nikoli nič takšnega bolj čudnega, nenavadnega iz njegove strani, to corona mnenje res močno seka ven..

- tisto, da imajo nekateri malo manj razvit nek socialni del al malo manj občutka za okolico recimo ni nobene povezave s psihologijo, pač dejstvo ne vem, opažanje, ko imaš stik z ljudmi, ne bi rekla, da je to kakšna višja znanost? Tudi službeno, na faksu kdaj sem to opazila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 11. Okt. 2020 12:22

S psihologijo nisem mislila tvojih izjav, samo zase, da ne bom preveč razglabljala zakaj in od kje te stvari izvirajo.

Če se vidva bolj poznata, te izjave doživljaš bolj začudeno. mmm je sam priznal, da piše provokatorsko, zato mogoče manj dobesedno tu jemljem njegove izjave. Ker tudi sama kdaj uporabljam humor in sarkazem in bi me zlahka nekdo imel za resno, pač pisana beseda. Na splošno.
Mislila sem fb in podobno ja. Ali že hiter pomik na komentarje pod kakšnim člankom je dovolj, da se malo vprašaš.

Po drugi strani pa nekako,kot rečeno, razumem, da mnogi pišejo ali si ustvarijo mnenje pod vplivom svojih frustracij, skrbi in je lažje okrivit ukrepe in virus, ko se jim recimo zaradi ukrepov podirajo stvari na osebnem nivoju, bolnih pa osebno ne poznajo. Če res poskusimo pogledat iz drugega zornega kota (po tem, ko nam tako mnenje dvigne pritisk in zmajujemo z glavo) in malo sočutja, ker verjamem da ni vsako podobno mnenje zlonamerno. Ljudje so zmedeni, ukrepi so enkrat tako, naslednji teden drugače, maske nujno gor, maske dol, potem je tu še pristop, sovrašrvo ljudi do vlade in tako posredno lahko izražajo svoje nestrinjanje, nezadovoljstvo, zanikanje situacije itd. veliko teh ljudi ne ve drugače (so lahko starejši, manj izobraženi, imajo še rane iz povojnih časov kar se tiče pristopa do političnih oseb...marsikaj vpliva) Potem frustracije zaradi nedostopnega zdravstva, kar pusti velike posledice in ne gre le za okužene z virusom ampak cel nabor ljudi, z različnimi, resnimi težavami. In potem je tak šmorn mnenj. Situacija je res nezavidljiva, kakor obrnemo.

Seveda pa strogo obsojam širjenje neresnic in tega, da kdo druge konstantno prepričuje, da stvar sploh ne obstaja. Tudi taki, ki imajo nad ljudmi večji vpliv zaradi svojih poklicev, poznanosti itd. In jim ljudje zaupajo. Žal morajo ljudje potem sami ločit zrna od plev, ker mrgoli toliko različnih mnenj, že znotraj same stroke.

Se razumemo... :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Okt. 2020 13:00

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 11. Okt. 2020 15:42

Ne vem kako se berejo moji posti ali če se jaz res izražam tako nerazumljivo ampak sem mislila, da je dokaj jasno, da se strinjam z mnenji vseh, razen mnenjem mmm-ja.

Lahko pa sicer tudi pribl. razumem iz kje vse izhaja nezadovoljstvo in naveličanost mnogih ljudi. Kdo si je mislil januarja?


- sem zadovoljna, ker sva se s kolegico uspeli dogovorit za neko stvar in sva uskladili do te mere, da je za obe win-win
- mi tole vreme začuda paše
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Okt. 2020 16:04

- nič ne gre posebno v osebnem lajfu :? Js bi tudi bla skupaj s prijateljicami noseča in imela majhne v podobnem času.. :? Kolegici, sošolki iz osnovne, sta me prehiteli. Z eno ne bom mogla nikoli več očitno vozičkat skupaj, ker bo v kratkem rodila v drugo in bo očitno zdaj pri 27 zaključila z otroci in po njenih besedah splavila, če slučajno po nesreči zanosi v 3. :?
- sem drugače hvaležna, da se s starši dobro razumemo in oni za zdaj nimajo nobenih večjih zdravstvenih težav..
- šef mi danes pisal že ob 7ih zjutri, lol, zdaj morem pa res nehat bluzit in delat do konca dneva za službo, mislim, da se bom bolje počutila, ko bo šla kakšna naloga več dol iz mojih pleč..
- se zdaj že dolgo časa nisem slišala tudi s tatretjo prijateljico, ki je letos dobila otroka, s katero pa smo malo bolj izgubili stik v zadnjem letu ali dveh.. - mislim, da je pa ta prijateljica edina z otrokom iz našega gimnazijskega razreda, kolikor, ima naš krog informacij

- me firbbec, kateri spol bo imela tanovo noseča prijateljica, baje ima vsak teden drugi filing, kateri spol je, tista, v drugonoseča je pa mal posebna glede tega in spet ne bo povedala spola do rojstva
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Okt. 2020 19:04

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Okt. 2020 19:25

jao, kjr priliznjenec :lach:
mogla sm :lach:

- nič, se vračam k mojim zadevam, čeprav bi najraje šla kar spat
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Okt. 2020 19:41

hayley napisal/-a:jao, kjr priliznjenec :lach:
mogla sm :lach:

Haha :lach:
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Okt. 2020 5:57

- Mali skrat je danes pol leta star :eek: :love: Kam gre cas?
- Ima korencek in cvetaco za kosilo danes, prvic. Malo sem zleht, ker cvetaca je ena taka zelenjava, ki je kot otrok nisem prenesla. Sedaj jo pojem, ce je ze na krozniku, ampak s poti za to, da bi jo jedla, pa ne bi ravno sla :D
- Moja best frendica bo tudi v kratkem rodila. Mi je zal, da ne bova mogli vozickat, ker nismo v Sloveniji. Ceprav midve bi verjetno bolj brez otrok na koktejle hodile :lach:
- Saj brezveze, ampak poznam 3 ljudi, ki so zboleli za covidom. Prijatelj, prijateljica in njena druzina in sodelavec od moza (ga osebno poznam, ker smo delali skupaj).

-
saarijarvi napisal/-a:Lepsa novica: po xyhgz letih imam koncno hrta :love: punca, 1.5 let stara. Obozujeva jo.


Oooo, kako lepo, cestitke! :fluffy:
Tudi jaz sem se pred casom navdusila nad njimi. Mogoce nekoc, ko bomo imeli pogoje.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Okt. 2020 18:42

- se počutim kar malo staro, nič se ne dogaja, tedni gredo hitro en za drugim, vikendi, kot da jih ni.. večinoma sem v družbi starejših skos
- mi je bilo tisto kratko obdobje, ko sem se dobivala s kolegom od moža od prijateljice sredi poletja res fajn, pogrešam malo..
- sem fouš temu kolegu, ker že tako ima veliko več dopusta kot jaz, pa še celo korono so bili fraj/ na čakanju, jaz pa kot da ne bi vedela sploh kaj pomeni dopust, še neko učenje sem imela letos, ko sem jemala dopust..
- nisem bila celo poletje nič fraj, z izjemo 2 dnevov, kopala se tudi nisem nič, (razen, ko smo bili službeno v Portorožu 1 dan), čeprav pri nekem jezeru smo bili ta dva dneva, ma tam se večina ljudi ni kopala..
- mogoče bi se mogla še mal več pogovorit z bivšim o prihodnosti in videt kako pa kaj, koliko imava kaj istih želj in ciljev za naprej, zdaj se bolj redko vidiva, še to on kdaj ne razume, da jaz ne morem zaradi službe..
- ne vem, kaj naredit glede ljubezenskega področja, po eni strani bi bila z nekom skupaj, po drugi mi je tako malo strašljivo se ustalit z nekom in bit za vedno skupaj in nikoli več nobenega novega spoznati ali se zaljubiti in to, kot da je konec mladosti na nek način..
- sem skos malo pod pritiskom, stresom, ali bom imela podaljšano pogodbo konec leta ali ne in mogoče si bom oddahnila šele po koncu tega leta, ne glede kakšen bo izid.. Čeprav bo malo bedno, če mi ne bodo..
- uf koliko časa sem imela lanski oktober, ko pomislim, s kolegico/ best frendico sva vsak vikend ven hodile, kak vikend celo 2x, bila sem prav brezskrbna, šele začela počasi službe iskat, je bilo prav sladko napram zdaj.. pogrešam pinakolade in čiste viskije in se malo napit skupaj s frendico, tudi s T so mi bile zanimive prigode..
- moram še kaj naredit danes za službo
- nisem sigurna a bi se zdaj v naslednje pobarvala spet v rjavočrno ali na svetlejše
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 12. Okt. 2020 19:11

- med tednom so si vsi dnevi enaki, vikend mine kot bi mignil, res gre prehitro vse skupaj. Komaj je bila pomlad in panika s korono, že smo v jeseni in kmalu bo tu december.

- nujno moram menjati gume na avtu, danes me je kar malo presenetilo, ura 16h, zunaj 10stopinj in sneg na cesti, sicer je teklo vsepovsod, ker se je topilo ampak vseeno. Pripravljena na prvi sneg na cesti kot cestarji :rolleyes:
Včeraj je moralo biti prav lepo, ga je očitno kar nekaj zapadlo, če je toliko časa zdržal.

- s sosedo sva se zmenili, da imava skupaj kočerjo med tednom, en dan ena kuha, drugi dan druga. Zna biti zabavno.

- novi v službi sem danes naročila, da vnese vse potne naloge od 1.1.2020 naprej v sistem. Deležna sem bila neprecenljivega pogleda. Prav gotovo sem ji polepšala ponedeljek :lach:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Okt. 2020 4:00

- Da ne morem verjet, da je kolega primerjal carski rez z obrezovanjem tica. Saj vem, da slednje boli, sploh ker je bil dovolj star, da se dobro spomni, ampak daj no... :lach:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Okt. 2020 9:29

-* se je končal moj skoraj dvomesečni mentalni oddih, je pasalo, o Jezus je pasalo.
-* šel sem v Rim, prejšnji teden sem prišel iz hrvaške Istre, ostali čas sem pa porabil za delo na hiši in enostavno pogruntat kaj hočem naprej.
-* sem imel poleti res krizo, ker sem se počutil da je moj življenje samo cikel, vstaneš, delaš, spiš, nobene velike želje ali cilja.
-* sem si nekako odkril pot za naprej, vem da želim iti v Afriko z motorjem, vem da želim študirati nekaj kar me je vedno zanimalo, čeprav je čisto iz druge smeri kot prva stopnja moje uni izobrazbe in vem kaj nočem delati ali v kaki strukturi.
To je popolnoma dovolj da sem si razpucal finančne plane in uredil denar, motor vem kakšen rabim, čakam še Kawasakija če da ven kako enduro novembra, našel sem pot do druge stopnje preko diferencialov in to je to.
Ne bom govoril nobenemu, bom pa začel delati počasne korake v smer, v tem času sem naredil veliko dela na hiši in tako odprl pot do proste zime.
-* na hiši sem zgradil veliko 18m2 teraso, včeraj dokončal 25m2 in ene 50m polic velik objekt za moje stvari in bodoči motor, zamenjal tla v spodnjemu delu v hrastov parket, pobelil, dvignil posteljo, razpucal plan glede pohištva in ostale prenove. V oktobru bom dokončal še nov vhod, zamenjal tla v hodniku in nova v vhodu, oblekel dimnik v glino da bom imel še drug vir toplote zgoraj. Edini večji projekt je potem samo še prenova kopalnice.
-* priprave na zimo so tudi v teku, včeraj sem imel ene 10cm snega. Kupil ketne, lopato za v avto, okna mi pride zastesnit novembra, za vikend pa na drva.
-* letos sem bil res priden, in pucam pot za naslednje leto ko lahko konkretno potem napadem svoj plan, vmes bo tudi menjava službe, ker sem pogruntal da me ni tok jebal šiht, kolikor to da nisem vedel kaj hočem.
-* delam vse počasi, in predvsem se ne hajpam, veliko živim v svojemu notranjemu svetu, in včasih je samo dobra misel dovolj da mi zapolni neko vrzel...in zato moram extra veliko vlagati v to da sem dosleden in organiziran.
-* evo uradno priznam da me Korona mentalno res utruja, nimam problemov z hudim pritiskom, če imam vpliv na njega, in tu nimam vpliva in me cela energija res utruja. Vzamem si več časa za spanje, hodim na eno skupinsko terapijo in počasi vnašam dobre spremembe, da lahko kontroliram to negativno energijo.
-* moje ljubezensko življenje je nižje od Marianskega jarka, ampak ok, če nimaš sebe približno efektivnega, potem tu nimaš kej srat. Seveda vem da je to še eno zimed mojih prepričanj, da moreš bit vedno v dobremu stanju, ampak ok, s tem sem ok.
Včeraj sem se pogovarjal z eno z katero sva skupaj potovala in imela stvari, in mi je včasih škoda ker nisem nikoli našel take lahkote v povezavi tu v Sloveniji.
-* dve leti nazaj na današnji dan sem prvič vide Ama Dablam, najlepšo goro kar sem jih kdaj videl.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Okt. 2020 15:06

- isto mi kdaj sodelavc razlaga o nekem opremljanju in delanju bajte, ma js se nič ne spoznam na to, samo kimam bolj.. Sicer po moje mi on reklamira, da se js preselim k njemu, haha. :lach:
-unkrat mi je še naša administratorka pred vsemi komentirala, kako je on za poročit in sem js edina poleg njega neporočena bila tam.. :D
- neki mi je privlačen, ma si ne predstavljam prav, da bi bla skupi.. :D
- sm danes nekaj taka zdelana, utrujena že od jutra, morem malo več spat. Imam problem, ker kar vročino dobim, ko par dni skupaj premalo spim..
- sem danes eno zadeva rešla s pomočjo ostalih in se mal po Novem mestu mudila, zdaj me pa čaka še delo naprej..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Okt. 2020 7:37

- to je bilo sicer ze veckrat receno, ampak! Do not shit where you eat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov