Priznam da... #19

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 13:35

- jaz sem kot pohvale/ komplimenti mislila na splošno, niso bile samo glede videza, ampak tudi dela npr..
- so lahko ponekod kakšne seksistične izjave, jaz pri nas nisem tega opazila kakorkoli, se mi zdi korekten ta sodelavec glede takih stvari.. meni je všeč, da je tak dosegljiv glede nasvetov, informacij in vsega.. kakorkoli, nima veze.. Mogoče si tudi njega bolj upam kakšne stvari spraševat ali sodelovat, ker vem, da je samski in nočem, da bi kaj izpadlo, da v koga drugega preveč silim, čeprav itak ne bi, si verjetno bolj jaz to mislim.. tudi tisti, ki je zadnji pred mano prišel, se večkrat kaj posvetuje ali vpraša ostale..

- hm, so drugače lahko različni nameni pri moških, mogoče vsakemu paše malo ženske prezence v kolektivu, da niso samo moški.. meni se ta sodelavec zdi bolj tak konservativen od mene in zelo po pravilih vse..
Saj kdaj je tako, da mi da kakšen kompliment, kdaj ima toliko dela, ali so mu toliko zanimive neke druge stvari, da me niti ne opazi.. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Sep. 2020 13:54

mayaeb, zdi se mi, da o dotični situaciji malo na pamet pišeš, celo posplošuješ. Hayley je sama pisala, kako ji je rekel, da mu je všeč kot ženska, če je to isti, jo je večkrat kam vabil (kopanje, pivo?). Tole ni enako "jutro, o, lepo frizuro imaš". Vsaka pohvala ni napeljevanje na seks, vseeno pa ne pomeni, da izjava le zato, ker se tebi ne zdi v osnovi ni seksistična.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 14:15

- hm, ja js nisem nekaj zamerila, sem si vzela bolj kot kompliment, ko mi je rekel, da sem mu všeč, tudi on pove na tak način, da izpade kompliment, med neko drugo debato, ne na način, da bi zdaj nekaj od mene pričakoval, ni vsiljiv..
- kopanje je predlagal on, ampak smo sicer bili na dogodku, ki je bil v hotelu, pred katerim je bila plaža, bilo službeno.. :D . Sta bili zraven še 2 drugi kolegici/ udeleženki dogodka, kasneje ko sva midva odhajala, pa še dva kolega se priključila.. Jaz oz midva sva mogoče bolj taka v izi glede teh stvari, da sva se šla kar še malo kopat.. nekateri ostali, šef npr, pri nas mogoče niso taki, ampak so hkrati ti isti ostali še malo starejši, poročeni, z družinami, mogoče je tudi tukaj malo vzroka..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2020 14:18

emanuela napisal/-a:mayaeb, zdi se mi, da o dotični situaciji malo na pamet pišeš, celo posplošuješ. Hayley je sama pisala, kako ji je rekel, da mu je všeč kot ženska, če je to isti, jo je večkrat kam vabil (kopanje, pivo?). Tole ni enako "jutro, o, lepo frizuro imaš". Vsaka pohvala ni napeljevanje na seks, vseeno pa ne pomeni, da izjava le zato, ker se tebi ne zdi v osnovi ni seksistična.


To je pa res,pisala sem na splošno. Ne o točno določeni situaciji.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 14:29

- lool meni se sicer zdi, da je situacija ravno kontra, kot tukaj izgleda, mene on bi privlačil za seks, ampak itak ne bom nič v tej smeri razmišljala/ poskušala, se držim nazaj, ignoriram to idejo, razen, če bi kakorkoli bila prepričana, da bi se ujela za zvezo oz. da me zanima v tej smeri, toliko ga spet ne poznam..
- on se pa po mojih dognanjih ne bi spuščal v seks, ker gleda malo manj lahkotno na seks (od mene) in bi ga bolj zanimala zveza oz. ženska za imet družino.. Če že ima kak samo seksualen odnos/ prijateljica+, ga ima z ženskami izven službe, o čemer ne vem nič, ker se ne zanimam in ne sprašujem takšnih stvari..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Sep. 2020 15:09

emanuela napisal/-a:Hayley je sama pisala, kako ji je rekel, da mu je všeč kot ženska, če je to isti, jo je večkrat kam vabil (kopanje, pivo?).


in kje točno je tukaj seksizem?
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 17:46

- verjamem, da je lahko zelo veliko različnih primerov situacij, ko je lahko nek seksizem, prikriti nameni, kakorkoli, zraven, ali pa ni.. in je težko zdaj iz dveh stavkov na forumu čisto dobit sliko situacije.
Jaz ugl. sem tega sodelavca ocenila kot v redu človeka, brez kakšnih čudnih namenov, ali kako bi tem stvarem rekel.. bi najverjetneje naredil kakšen korak, samo, če bi jaz tako hotela ali jaz najprej kaj naredila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Sep. 2020 17:46

"I have no country to fight for; my country is the earth; I am a citizen of the world."
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Feb. 2021 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 18:00

- fitnes je nek drugi tinder :lach:
- to so bolj marketinške fore, da je 30% samo danes, ma ok če ti rata dobit kaj ceneje in da ti je všeč.. js se pa na moške parfume ne spoznam kaj dosti.. moj bivši ni bil nek tip, ki bi parfume nosil.. Kaj si pa vzel?
Na zadnje sem samo ena 2 moška od Jean Paul Gaultier vohala, še to edina dva, ki sem jih povohala..

- mi je danes rekla mama, da lepo diši parfum, ki ga imam.. jaz ga skoraj nisem vohala več takrat..nosim pa ravno Mon paris od YSL. Mislim da je jagoda, potonika, datura, pačuli, beli mošus glavne note..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2020 18:14

Včasih česa ni treba zakomplicirati, želela sem samo obrazložiti na kakšen način sem tisto mislila , ker se mi je zdelo, da prej ni bilo razumljivo :)

- se mi zdi fascinantno, kako nekdo ve katera hrana ni ok za ljudi potem pa ravno to kupi. Ha ha, moram, če pravociraš :D sam si napisal tam pri koroni :D

- končno razumem zakaj je fitnes tako popularen :ja:

- da je danes en tak poseben dan na off in res paše. Dan za junk food, potem bom pa lahko jamrala, da bo treba na shujševalno :lach:

- razmišljam, če se mi da odzvati povabilu in iti v center ali raje doma pojesti še kakšen košček torte ob dobrem filmu. Lenoba na on :)

- občasno dobim občutek, da nekateri ljudje ob prijazni zavrnitvi postanejo prav bitchy :rolleyes: ne vem, jim ego takšno dela ali so enostavno zakompleksani
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Sep. 2020 18:31

slovenc, komentarji te vrste načeloma ne sodijo v službeno okolje, ne vem, kakšno pojasnjevanje pričakuješ.
-presenečena sem, da je v bajti vse že tiho in da imam dejansko nekaj prostega časa.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Sep. 2020 19:05

emanuela napisal/-a:slovenc, komentarji te vrste načeloma ne sodijo v službeno okolje, ne vem, kakšno pojasnjevanje pričakuješ.


službeno okolje je pa čisto odvisno od tega, kje si. je okolje, kjer moraš biti v brezhibni uniformi in je okolje, kjer je še bolj sproščeno kot doma.

načeloma se čist strinjam, da bi bila lahko taka komunikacija neprimerna v službi (čeprav kolikor berem hayley dela v dost sproščenem okolju kjer sproščeno pogovarjanje med sodelavci ni nek problem). ampak moje vprašanje je bilo kje si ti tukaj videla seksizem? zakaj je taka izjava, pa tudi če namiguje na željo po spoznavanju, druženju, zate seksistična?
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2020 19:06

- verjetno sva si že tako domača, pogovor bil v avtu, enourna vožnja, ko sva se vračala iz enga službenega dogodka.. (jaz se samo z njim pogovarjam bolj osebne stvari, z drugimi ne) in zato je to rekel.. (v bistvu je bilo v kontekstu, da sem se mu jaz opravičevala, da mu govorim neke osebne svoje stvari, ki ga verjetno ne zanimajo, ker sem nekaj nakladala med vožnjo in je on nazaj rekel nekaj v smislu, da ni nič narobe, kar mu govorim, ker sem mu itak zanimiva ali všeč kot ženska??) Ja, js se ne preveč obremenjujem s takšnimi stvarmi, sej simpatičen je tudi on meni, ugl. mi daje tak prijeten občutek, da mu zaupam da ne bi silil, ali težil z ničemer, če ne bi jaz prvo pokazala, da nekaj hočem.. tudi je skos z nečim zaposlen, bolj vsake toliko se kaj spomni name..

- ne slovenec, se načeloma noben ne pogovarja kaj preveč o osebnih stvareh, samo midva s tem sodelavcem se med seboj, pa še to, ko sva na samem, ne v skupnih prostorih. Verjetno še, ker sva edina brez familje..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 19. Sep. 2020 21:28

* se situacija tukaj se vedno ni umirila, se vedno se dela na polno.
* Prvic sem pretekla 10km. Ponosna in vesela
* Podrla rekord za en hrib. Res sem picila gor.
* Imam zdaj dva dni pavzo od sportanja, da ne bom preterala, ampak mi ze manjkaaaa.
* Sem shujsala 10kg. Go me!
* Pogodba za izobraževanje potrjena, podpisana.
* Dobila novo pohistvo, je namontirano. Po slikah sodec zgleda super, res komaj cakam vidt pa vse lepo pospravit, uredit.
* Je slo nenormalno po denarju. Nove tekaske superge.. bam 100e. Pa se ta akcija k je bla na about you :/ obupna sem z denarjem.
* Pricakujem se jutri tezji dan, potem pa upam, da je konec? Ker seeem takooo utrujena od tega dela, ne da se mi veeeec.
* Plus res bom vesela, da mi ne bo treba vec par ljudi gledat. Fuj.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Sep. 2020 9:26

- mi je kul, ker zadnji čas karkoli pojem, se me nič ne prime in jem vsak dan neke sladke reči alpa kakšne pice še kar pogosto. :D Telovadim tudi nič ne, pa imam vsak teden nekaj 100g manj. Sta pa bila to najbolj stresna 2 tedna v tem letu in mogoče mi res nek adrenalin porabi več kot sicer..
- se moram lotit čimprej rihtat stvari za avto in potem še za službo, upam, da skombiniramo vse skupaj dovolj hitro, da bom vzela tega, ki je za zdaj nagledan..
- končno sem zjutraj naredila nek krajši pilates, prvič da sem karkoli telovadila v tem tednu..
- se bojim sestanka s šefom jutri
- upam, da mi eni ljudje do jutri dopoldan odpišejo na mail, sicer bom spet mogla klicat in poslušat neko čudno angleško zavijanje, ki je kar bolj čudno od Londonskega..


- glede sodelavca, pa tudi jaz nisem zaznala nekega seksizma.. mogoče bi v kašnih drugih okoliščinah drugače izpadla izjava..
Niti ne vem točno, kako je drugje v službah, koliko strogi odnosi med zaposlenimi, ker je pri meni to prva neštudentska.. ma mislim, da je ena že pisala na tem forumu, da hodijo kdaj s sodelavcem/ sodelavci po službi na pivo.. Kjer sem bila na praksi, je bilo ravno kontra, so bile samo ženske in še krajši čas sem bila, študentske zaposlitve izven foha pa itak ne moreš primerjat..
- očitno so že mogli vsi, ki so se našli v službi enkrat prestopit meje strogega kolegialnega odnosa..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov