Priročniki, ki so ti spremenili življenje

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 12. Apr. 2011 13:08

Samo zamaskirana zdrava pamet. Tale stavek sem ujela v eni nanizanki. Ne vem, lahko bi se nanašal tudi na priročnike za samopomoč, sploh tiste bolj ezoterične… enga tazga sem prebrala, kar mi je bilo od tega v korist, je to, da sem ugotovila da večino te zdrave pameti že mam :P .
Pa še… namigi, kje ponavljam napake (na katere prej niti nisem pomislila). Preletela sem jih še nekaj in ja, vsi so približno isti, tako da niti ni važno katerega izbereš. No, mogoče so mi bližje npr. taki, ki so bolj usmerjeni k uspehu, kot pa tisti, ki pravijo 'vsi smo eno, smo vesolje in ljubezen' al neki tazga. Te zadnje jemljem z nekaj rezerve, o povezanosti vesolja si je bolje prebrati kaj poljudnoznanstvenega (čeprav, vsakemu svoje i guess).
Dokler me ni kolegica prepričala, da en priročnik preberem, se mi je zdelo butasto. Ampak sej, v bistvu tega ni za jemat kot nekaj, kar ti bo spremenilo življenje, zame je bilo bolj kot nekakšen nadomestek vzornika, ki ga nisem imela. Kako lepo bi bilo imet npr. tako svobodomiselno babico, polno modrosti in z odgovori na vsa vprašanja (namesto verskega fanatizma).
Kakorkoli, moj plan je, da vsake tolike kaj preberem in se streznim, če kje zaidem. To bi ubistvu lahko nardila tud sama, sam s priročnikom je hitreje in lažje :) .
sharonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 12. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a sharonka » 03. Maj. 2011 21:04

Gary Chapman- 5 jezikov ljubezni

priporočam v branje vsem parom, ki si želijo še več ljubezni v zvezi. meni je knjiga totalno spremenila pogled na marsikatero stvar.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 03. Maj. 2011 23:10

Allen Carr - Koncno nekadilci: Brez truda in za vedno
Zalida
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 24. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zalida » 30. Maj. 2011 12:25

Vedno znova, Carlos Castaneda, vse njegove knjige... :) :) :)
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 02. Jul. 2011 21:39

Pot samouresničevanja (dr. Rugelj). Ni tipičen priročnik, ampak obširna strokovna literatura (par sto strani). Ne naklada nekaj v tri krasne, ampak opisuje dejanski načrt, kako delovati, da ti uspe iz krize. Je pa v prvi vrsti namenjen zasvojencem. (kar jaz sicer nisem :) )
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 03. Jul. 2011 11:50

Res hud in top: the gifts of imperfection - Brene Brown. :)
Shivers*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 17. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Shivers* » 03. Jul. 2011 14:38

Babe, tolo knjigo morte prebrat:) Men je res top shit. Gre lih o tem kakšne ženske moške privlačijo in kaj ne marajo.

"Pridne punce bi morale spoznati, kar mrhe že vedo: moški so po naravi lovci in potrebujejo izziv. Preveč ustrežljivih žensk ne cenijo - dolgočasijo jih! Ta knjiga nam ponuja edinstveno razlago bolj ali manj očitnega dejstva, da moške privlačijo močne ženske, ki se znajo postaviti zase in za svoje interese. Avtorica nam brez dlake na jeziku razkriva, zakaj je odločna in samostojna ženska mnogo bolj privlačna kot ženska predpražnik, ki se ves čas razdaja in žrtvuje."


Pomoje bi moglo tolo knjigo prebrat res ogromno punc, ker se premal spoštujejo nekatere...

http://www.enaa.com/oddelki/knjige/izd_ ... ubijo_mrhe
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 17. Sep. 2011 21:56

Je ze kdo prebral: Katero igro igraš :?:
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 20. Sep. 2011 10:44

Allen Carr - Easy way to stop smoking

Prirocnik priporocam vsem, ki zelijo prenehati s kajenjem. Res je dober :D
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 20. Sep. 2011 11:19

Shivers* napisal/-a:Babe, tolo knjigo morte prebrat:) Men je res top shit. Gre lih o tem kakšne ženske moške privlačijo in kaj ne marajo.

"Pridne punce bi morale spoznati, kar mrhe že vedo: moški so po naravi lovci in potrebujejo izziv. Preveč ustrežljivih žensk ne cenijo - dolgočasijo jih! Ta knjiga nam ponuja edinstveno razlago bolj ali manj očitnega dejstva, da moške privlačijo močne ženske, ki se znajo postaviti zase in za svoje interese. Avtorica nam brez dlake na jeziku razkriva, zakaj je odločna in samostojna ženska mnogo bolj privlačna kot ženska predpražnik, ki se ves čas razdaja in žrtvuje."


Pomoje bi moglo tolo knjigo prebrat res ogromno punc, ker se premal spoštujejo nekatere...

http://www.enaa.com/oddelki/knjige/izd_ ... ubijo_mrhe
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 20. Sep. 2011 14:11

somebody napisal/-a:robin s. sharma: menih, ki je prodal svojega ferarija

najbolj mi je všeč ravno, ker v nasprotju z nekaterimi priročniki (npr. the secret) ne postavlja za cilj materialnega bogastva ampak se osredotoča na zdrav um, zdravo telo in nasploh izpolnjeno življenje.

mogoče še nekaj citatov iz knjige (zapisane jih imam v majhni beležki, da jih imam vedno pri roki, ko jih potrebujem):

....


+

"Preprican sem, da smo ta dan gospodarji svoje usode, da naloga, ki je pred nami, ne presega nasih moci; da muke in trpljenje, ki jih prinasa, ne presegajo nase zdrzljivosti. Dokler bomo verjeli v naso stvar in v nepremagljivo voljo do zmage, nam zmaga tudi pripada." (W. Churchill)

"Na svet si prisel brez vsega in brez vsega bos tudi odsel."

Priporocam!
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 20. Sep. 2011 14:33

HopeStar357 napisal/-a:
Shivers* napisal/-a:Babe, tolo knjigo morte prebrat:) Men je res top shit. Gre lih o tem kakšne ženske moške privlačijo in kaj ne marajo.

"Pridne punce bi morale spoznati, kar mrhe že vedo: moški so po naravi lovci in potrebujejo izziv. Preveč ustrežljivih žensk ne cenijo - dolgočasijo jih! Ta knjiga nam ponuja edinstveno razlago bolj ali manj očitnega dejstva, da moške privlačijo močne ženske, ki se znajo postaviti zase in za svoje interese. Avtorica nam brez dlake na jeziku razkriva, zakaj je odločna in samostojna ženska mnogo bolj privlačna kot ženska predpražnik, ki se ves čas razdaja in žrtvuje."


Pomoje bi moglo tolo knjigo prebrat res ogromno punc, ker se premal spoštujejo nekatere...

http://www.enaa.com/oddelki/knjige/izd_ ... ubijo_mrhe



se opravicujem za zgresen post, nism dopisala kar sm hotla :D hotela sem vprasat, ce ve katera ve za link, kje lahko to knjiho downloadam?iskala sem, ampak najdem samo verzije z 19 stranmi.ce katera ve za celo knjigo, bom zlo vesela :D
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 24. Sep. 2011 20:42

En luškan priročnik mi je prišel v roke:

Elliot Katz: Postanite (močan ) moški, kakršnega si želi vsaka ženska


Prebral sem ga na dušek. Ni priročnik za osvajanje žensk, ampak bolj o tem, kako naj se moški obnaša v razmerju.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 25. Sep. 2011 13:57

Kaj že... Življenjske strategije za najstnike, dobra knjiga, priporočam tudi starejšim! :)

Berljiva zadeva pa veliko resnice se skriva, malo ti pomaga razumeti odnos najstnik-starš/okolica in kako so se nekateri še vedno ali pa kasneje znajdejo v takem odnosu.
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 29. Sep. 2011 12:01

Dobro je tudi:

Dale Carnegie: Kako si pridobiti prijatelje
Allan in Barbara Paese: Zakaj moški ne znajo poslušati in ženske ne znajo brati zemljevidov
John .C. Parkin: K**c gleda

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov