Priročniki, ki so ti spremenili življenje

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
baroque
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 14. 3. 2010
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a baroque » 19. Jul. 2010 18:55

somebody napisal/-a:robin s. sharma: menih, ki je prodal svojega ferarija

najbolj mi je všeč ravno, ker v nasprotju z nekaterimi priročniki (npr. the secret) ne postavlja za cilj materialnega bogastva ampak se osredotoča na zdrav um, zdravo telo in nasploh izpolnjeno življenje.

mogoče še nekaj citatov iz knjige (zapisane jih imam v majhni beležki, da jih imam vedno pri roki, ko jih potrebujem):

"Skrivnost sreče je preprosta: ugotovi, kaj resnično rad delaš, potem pa usmeri v to početje vso svojo energijo. Potem priteče v tvoje življenje obilje in vse želje se izpolnijo zlahka, brez boja"

"Z jekleno disciplino si boš skoval hraber in miren značaj. Poklican si, da se s pomočjo kreposti volje dvigneš do najvišjih idealov in živiš v nebeškem dvorcu, polnem vsega dobrega, veselega in vitalnega. Brez discipline si izgubljen kot pomorščak brez kompasa, ki na koncu potone z ladjo vred."

"Prisili se, da boš več naredil in izkusil. Izkoristi svojo energijo in začni razvijati svoje sanje. Ne zadovolji se s povprečnim življenjem, če imaš v trdnjavi svojega uma tak ogromen potencial. Upaj si seči po svoji resnični veličini."

"Deluj tako, kot da je neuspeh nemogoč in tvoj uspeh bo zagotovljen. Izbriši kakršnokoli misel, da ne bi mogel doseči svojih cilje, pa naj bodo materialni in duhovni. Bodi pogumen in ne postavljej nobenih meja delovanju svoje domišljije. Nikoli ne bodi ujetnik svoje preteklosti. Postani arhitekt svoje prihodnosti."

prav poseben vtis pa je name naredila tudi zelo znanna knjiga, ki jo je napisal hermann hesse: siddharta

:D


Zelo pozitivna knjiga :)
Sem se odločila, da bom tudi sama poizkusila :)
hvala
Uporabniški avatar
Elle.*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 25. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Elle.* » 19. Jul. 2010 20:20

Elle.* napisal/-a:Mu pač ni do tebe. RES mi je pomagal.

[v kratkem ga bom pa še 1x prebrala :D ]


Prebrala. +Sean Covey: 6 najpomembnejših odločitev (za malo starejše najstnike :P ) Par poglavij mi je bilo res ušeč, pri nekaterih drugih sem bila pa res jezna na tega Šona, ker je prav vsiljeval svoje mnenje, ki se ni niti približno ujemalo z mojim.
Uporabniški avatar
obiskovalec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 30. 6. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obiskovalec » 28. Jul. 2010 22:04

Sedaj pospešeno predelujem:

Ženske ki preveč ljubijo - Robin Norwood
Sanje o rdečem oblaku - Sanja Rozman
Kar čutiš, lahko zdraviš - dr. John Gray

Ta zadnja je zelo vredu, ker opisuje maske ljubezni, ki se jih ljudje nadevamo, da bi prekrili pravo podobo. Vglavnem gre za vzorce iz našega otroštva, ki smo jih največkrat podedovali od staršev.

Šele sedaj vidim, kako močno sem bil prizadet s čustvi, da sem se vrgel v to branje oz. iskanje samega sebe.
V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno.
Uporabniški avatar
Ice_cofee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 4. 7. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ice_cofee » 02. Avg. 2010 22:48

Elle.* napisal/-a:
Elle.* napisal/-a:Mu pač ni do tebe. RES mi je pomagal.

[v kratkem ga bom pa še 1x prebrala :D ]


Prebrala. +Sean Covey: 6 najpomembnejših odločitev (za malo starejše najstnike :P ) Par poglavij mi je bilo res ušeč, pri nekaterih drugih sem bila pa res jezna na tega Šona, ker je prav vsiljeval svoje mnenje, ki se ni niti približno ujemalo z mojim.


Se strinjam ja:) In v nekaj poglavjih res pretirava, celo filozofijo dela iz tega "osebnega računa" in podobnih stvari.

Moj najljubši priročnik: Caroline Cox-How to be adored. Ni mi sicer korenito spremenil življenja, je pa definitivno fenomenalen. Sigurno bi zanimal lepo število Cosmo bejb, norih na modo. Na primerih zlatih Hollywoodskih div (Marilyn, Audrey, Liz Taylor, Rita Hayworth, Greta Garbo, Marlene Dietrich in mnoge druge), pa tudi novejših lepotic, pokaže, kako doseči vsaj približek glamurju:z oblačenjem, odgovarjajočo osebnostjo, medčloveškimi odnosi, kako se profesionalno naličiti, vsebuje pa tudi številne male trike, ki mi pridejo še kako prav :D
modra_kapica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 14. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modra_kapica » 03. Avg. 2010 14:44

Steve Harvey - Bodi ženska, razmišljaj kot moški
Jay McGraw - Življenjske strategije za najstnike
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 15. Avg. 2010 20:46

modra_kapica napisal/-a:Steve Harvey - Bodi ženska, razmišljaj kot moški


Sem jo prebrala tudi jst :)
Ni mi ravno spremenila življenja, mi je pa dobra knjiga. Priporočam!
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 15. Avg. 2010 23:50

O čem govori?
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 16. Avg. 2010 0:57

Meni je najbolj pomagala transakcijska analiza, kot jo učijo na OK Consultingu v Ljubljani. Specifično tisto, kar učijo v njihovem kurzu o medosebnih odnosih.

Razen tega:

Erich Fromm, Umevanje ljubezni

Eric Berne, Games People Play

in konec koncev tudi: Janez Rugelj, Pot samouresničevanja. Debela knjiga, nisem prebral vsega.

Rugljevo delo ni slabo, če ga interpretiraš z veliko soli - tj. odštevši njegovo nadutost in pretiravanje.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Avg. 2010 6:32

Alwaleed napisal/-a:Erich Fromm, Umevanje ljubezni

Eric Berne, Games People Play

:zustimm:

Paul Ekman: Telling Lies
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Avg. 2010 20:04

delusional napisal/-a:O čem govori?


Resnico :wink:

Kako moški zares razmišljajo v določenih situacijah in zakaj pravzaprav tako in seveda tudi kako določeni ženski primerki komplicirajo pri nepomembnih stvareh... :D
Uporabniški avatar
Tara_108
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tara_108 » 30. Avg. 2010 8:50

Elizabeth Gilbert: Jej, moli, ljubi...
resnično mi je spremenila razmišljanje, pa še tako zabavno je napisana, da ne moreš biti slabe volje ob branju... :razz:
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 30. Avg. 2010 8:52

a po tej knjigi je tud un film, ki zdej pride v kino, v katerem igra Julia Roberts,ko gre na Bali?
Uporabniški avatar
Tara_108
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tara_108 » 30. Avg. 2010 8:58

Aham...komaj čakam, upam sam, da me ne bo razočaru... :)
aja pa btw, ta knjiga je napisana po resnični zgodbi in resnično lahko ženski rečem samo kapa dol! :wink:
Latika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Latika » 04. Sep. 2010 19:19

Verjetno bo film, kot je to že ustaljen vzorec, polom od poloma (ampak sem si rekla, da ne bom sodila dokler si ga ne ogledam). Knjige so načeloma neprimerljivo boljše, ampak pustimo se presenetiti. Pri tej knjigi pa sem si rekla, da bom najprej pogledala film in šele nato prebrala knjigo, ker ponavadi je bil zamenjan vrstni red in sem bila potem razočarana. :wink:
Uporabniški avatar
Mrs.Sunshine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 30. 8. 2010
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a Mrs.Sunshine » 05. Sep. 2010 11:54

J. B. Delacour - Veliki leksikon o človeških značajih, v njem je res veliko zanmivosti o ljudeh: kako spoznas laznjivca, kaj pove barva avtomobila o lastniku, kaj pove hisni ljubljencek o človekovi osebnosti, barva oci, oblika postave, astrologija itd.

Priporocam vsem, ki jih zanima psihologija, fizigonomija, pa tudi tistim, ki bi radi bolje spoznali parterja, prijatelja,.. :D

_________

Paul Joannides - Dajmo se dol 1. in 2. del, svetovna uspesnica, najboljsa knjiga o seksu, ter o razlicnih tehnikah: Poglavja - Orgazmi in bombe, Zakoni o spolnosti, D aneboste zarjaveli, Kako zanositi, Seks na prostem, Masaža, poslednja nežnost itd.

Priporočam tudi najbolj izvirnim v postelji, skoditi ne more :schlaumeier:
________

Richard Templar: - 100 pravil za srečno življenje, 10'0 pravil za srčeno ljubezen..
Zanimivo in zabavno

:)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]