Prijateljico vara mož

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Felicity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Felicity » 13. Dec. 2007 13:00

Jest jo tako razumem, ker sem sama medtem ko so sodišča mlela in mlela odločila odditi v najem. Ker nisem imela velike plače, sm do 3x na teden hodila pospravljat, da sem imela za položnice...
Potem se mi je tudi ponudila druga služba...
v glavnem...v vsem sranju, ki ga človek ima, vedno posije sonce.

Naj jo ne bo strah vseh teh stvari...mogoče se bo gospod odselil in bil tolk pošten, da mu bo lahko izplačala njegov delež v nekaj letih...

veliko možnosti je, samo naj ne obupa in naj mi piše na mejl.
Meni je v tistem obdobju tudi pomagala ena gospa, da sem včasih v vsem slabem vseeno vidla luč.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Dec. 2007 13:05

punkie_ napisal/-a:zato se pa nekateri ne bomo nikoli poročili :cool:
en list papirja ni vreden tega da bi se sekirala ko bi pristala v taki situaciji kot je tvoja frendica. če je pametna, se bo ločila ker če jo je enkrat varal, jo bo tudi drugič. jaz nebi oprostila niti za prvič, to se mi zdi res gadno da greš spat z lastnim možem ki se je vlačil po drugi ženski. ob nekej denarja bo, se bo pa vsaj znebila bumbarja.


izvenzakonska skupnost je po pravnih učinkih izenačena z zakonsko, če prav vem. torej ravno tako pride do delitve premoženja, problemov s skribništvom in ostalih scen.
Felicity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Felicity » 13. Dec. 2007 13:10

jullia_ napisal/-a:
punkie_ napisal/-a:zato se pa nekateri ne bomo nikoli poročili :cool:
en list papirja ni vreden tega da bi se sekirala ko bi pristala v taki situaciji kot je tvoja frendica. če je pametna, se bo ločila ker če jo je enkrat varal, jo bo tudi drugič. jaz nebi oprostila niti za prvič, to se mi zdi res gadno da greš spat z lastnim možem ki se je vlačil po drugi ženski. ob nekej denarja bo, se bo pa vsaj znebila bumbarja.


izvenzakonska skupnost je po pravnih učinkih izenačena z zakonsko, če prav vem. torej ravno tako pride do delitve premoženja, problemov s skribništvom in ostalih scen.


je ja, samo morata imeti skupni naslov itd, da se lahko na sodišču vse to dokaže.
Rhea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 2. 10. 2004
Kraj: Frigate Bay

Neprebrana objavaNapisal/-a Rhea » 13. Dec. 2007 19:32

Zato so pa predporocne pogodbe dobra zadeva.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 13. Dec. 2007 19:44

ma, to vem da se izvenzakonska skupnost po določenem času smatra kot zakonska... sam naprimer če bi se jst preselila k njemu bi itak obdržala svoj naslov in use.. še vedno je manj možnosti da se zajebem tko, kukr pa da se ženim in še v času zakona gradim hišo in podobno. to se mi zdi ful naivno ker vsi vemo kaj se dons dogaja in d še najbližjim ne morš popolnoma zaupat.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 13. Dec. 2007 20:50

Evo zato se pa jest ne mislim poročit :P , jebemu boba pol k pa zaškripa v zakonu ga pa najebaš na veliko.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 13. Dec. 2007 20:54

Saj ni veliko drugače, če si poročen... ena znanka je imela isto situacijo, s tipom sta kupla stanovanje, se fuuuuul res, ful zapufala oba in potem šla narazen. Sta sicer imela nemalo težav, ker nista vsega dogovorjenega takoj dala na papir in potem dlje kot je trajalo vse skupaj, bolj sta se jeb*** med sabo.
V glavnem, tist, ki je ostal v stanovanju, mora drugega izplačat in prevzel je dolg drugega (torej še drugi kredit) nase. :?
Kako je to praktično zmogel, pa ne vem...
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 13. Dec. 2007 20:58

punkie_ napisal/-a:zato se pa nekateri ne bomo nikoli poročili



Ja zato, ker ne poznaš zakona!

Tudi, če nisi poročen in si 3 leta v skupnem stanovanju na katerega sta prijavljena ti in tvoj dragi...sodišče določi na polovico!Pa čeprav je stanovanje tvoje ali obratno...

Tako da ti svetujem ne se poročit in ne ga prijaviti na skupni naslov.... :D
najprej imej sebe rad in potem te bodo imeli tudi drugi
*urškica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 336
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *urškica* » 13. Dec. 2007 21:08

...mhm..po 4 letih,če živita skupi,skupi ustvarjata v gospodinjstvu ipd. se isto zgodi kot pri zakonskih zvezah...
...dost mamicinih prjatlc je mel podobno situacijo, pa moja mami tud...tk da js mislim da je felicity še najbolš odgovorila,čez to bo mogla it
, da se ga bo "znebila"...upam sej da v to grdo igro ne bo vpletenih otrok, kr ni lepo, ko se starša borita za tvojo pozornost pa mene so vprašanja ,kot npr.katrga maš rajš, iz očetove strani,pr 5 letih precej zmedla...
...držim pesti,da se bo vse uredilo
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 13. Dec. 2007 22:43

*_nincy_* napisal/-a:
punkie_ napisal/-a:zato se pa nekateri ne bomo nikoli poročili



Ja zato, ker ne poznaš zakona!

Tudi, če nisi poročen in si 3 leta v skupnem stanovanju na katerega sta prijavljena ti in tvoj dragi...sodišče določi na polovico!Pa čeprav je stanovanje tvoje ali obratno...

Tako da ti svetujem ne se poročit in ne ga prijaviti na skupni naslov.... :D


nincy sej sm napisala da če bi se preselila, bi ostala prijavljena na svojem domačem naslovu...
richy_emmy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 6. 12. 2007
Kraj: Radovljica

Neprebrana objavaNapisal/-a richy_emmy » 13. Dec. 2007 23:05

Kot sem zastopla je njuna hiša zgrajena na dvorišču njenih staršev. Če bi ji starši kakorkoli želeli pomagati, bi mogoče nanjo prepisali to zemljišče in stavba bi se tako lahko prodala ter v enem delu odplačala. Kar ostane od skupnega premoženja si pač razdelita... Ne poznam situacije pa ne morem konkretno pomagat, upam pa na čim bolj ugodno rešitev
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 13. Dec. 2007 23:34

3leta?4leta???Kje ste pa to vidle ????? :eek:

NIKJER ne piše po kolkih letih se zunajzakonska zveza (zzz) smatra enako kot zakonska.Zakon določa zzz kot "dalj časa trajajočo skupnost moškega in ženske bla bla bla...." Edino po davčnih predpisih je to 2 leti.

In ne,ni nujno,da je gospodinjstvo skupno,to bi bil sam en dokaz več,da obstaja zzz...Elementi zzz so drugi-intimnost,ljubezensko razmerje itd itd.
Špela07
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 7. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Špela07 » 17. Dec. 2007 8:27

Kakšni komentarji, saj človek ne more verjamat, tako so mimo.
Npr. jaz se bom preselila k enmu tipu in bo potem po določenem času, kar polovico bajte moje :-). malo morgen.
Lej tvoja prijateljica si naj poišče strokovno pomoč ali nekoga ki se spozna na zakone in mu natančno obrazloži zadevo, taka kot je, brez olepsevanja, ker zakoni so jasni, samo vsak jih gleda s svojimi očmi.

malo pobrskaj tudi po tem forumu...
http://www.pravniki.info/viewtopic.php?t=10323
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 17. Dec. 2007 11:27

kot prvo naj gre res k pravniku, da ji razloži, da ve katere možnosti ima. ker če nisi sam pravnik težko veš kako pa kaj. potem bo pa vidla naprej, kaj narest. je pa dejstvo da katerokoli pot bo izbrala, ne bo lahka
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 17. Dec. 2007 12:00

Jez bi na mestu od tvoje frendice možu povedala kr direktno: Ne bom več trpela tvojih prevar, kar se mene tiče sva zaključla. Tudi če sva uradno poročena, zame to ne velja več, ker si tudi ti prekršu zakonske obljube (ji bom zvest, jo bom ljubil do smrti, itd.). Povedala bi mu tudi, da mu tudi jaz ne mislm bit več zvesta. Potem pa bi začela ful šparat dnar, si najdla še kakšno dodatno zaposlitev ali pa probala vzet še kakšen kredit in potem ko bi nabrala dovolj denarja, bi vložila zahtevo za ločitev.

Vem, da to niso lahke stvari, ampak vse se da, če se hoče. Naj si nardi nek načrt in se ga čim bolj drži. Ali pa naj se začasno preseli nazaj k staršem (če se da) in varčuje. Uh, ne vem... težka tema!

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov