Prijateljica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 17. Jul. 2011 18:33

Pozdrav,

prosila bi za nasvete, saj sem se znašla v takšni situaciji in bi rada slišala še druga mnenja.

Imela sem kar nekaj prijateljev, vendar sta mi nazadnje ostali le še dve - no ja, zdaj le še ena. Zelo sva se razumeli, skupaj hodili ven na žure,sprehode,kavice,nakupovanja,veliko sem ji pomagala,ona meni itd. Zdaj pa sem opazila, da mi je začela lagati o izkušnjah s fanti pa tudi o čisto bedastih stvareh. Ne razumem,zakaj je laganje potrebno,ker jo imam rada pa četudi nima fanta in se ji kdaj ne da ven. Opazila sem tudi, da zadnje čase hoče gledati v kinu le to kar ona hoče, iti tja kamor ona želi itd. Enkrat sem že načela pogovor o tem, vendar me je debelo gledala.

Mogoče delam pri sebi kaj narobe? Kaj naj naredim z njo? Naj še vstrajam ali se preprosto neham družiti z njo?
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 17. Jul. 2011 19:16

A ti dejansko iščeš pomoč na internetu, ker s prijateljico ne najdeš skupnega imenovalca pri gledanju filmov?

Upam, da bo nekoč tudi moj najhujši problem izbira filma v kinu.


Rešitev tvojega problema pa je takšna: V kino pojdita samo takrat, ko je na sporedu film, ki zanima obe.
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 17. Jul. 2011 19:25

/\/\4t3j napisal/-a:A ti dejansko iščeš pomoč na internetu, ker s prijateljico ne najdeš skupnega imenovalca pri gledanju filmov?

Upam, da bo nekoč tudi moj najhujši problem izbira filma v kinu.


Rešitev tvojega problema pa je takšna: V kino pojdita samo takrat, ko je na sporedu film, ki zanima obe.


Ne,ne iščem pomoči zaradi filmov. Kot primer kina sem dala zato,ker ne razumem,zakaj je postala tako gospodovalna,če sva se pa prej razumeli.
Uporabniški avatar
BadAss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 5. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BadAss » 17. Jul. 2011 21:34

mene nisi prepričala da je problem v njej :razz: "Imela sem kar nekaj prijateljev, vendar sta mi nazadnje ostali le še dve - no ja, zdaj le še ena. "
bežijo od tebe?
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 17. Jul. 2011 22:35

Nekaj sem jih izgubila,ker so se odšli šolat v druge kraje ali celo v tujino. Z zadnjo sem se nehala družiti,ker se je spremenila in se do vseh začela nesramno obnašati. Ne vem,kaj bi bil razlog,da bi bežale od mene. Vedno sem na voljo,ko kdo potrebuje pomoč,nikoli vsivljiva ali pa da bi koga žalila. Mogoče sem komu bila nezanimiva,ampak sem kar sem. Ne bom zdaj začela z nečim novim samo da bom nekoga bolj pritegnila.
Uporabniški avatar
BadAss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 5. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BadAss » 17. Jul. 2011 22:45

potem bi bil pa moj odgovor "people change"
ali pa gre samo skozi neko fazo :?
Uporabniški avatar
Mr. Simpaticus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 16. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Simpaticus » 18. Jul. 2011 11:05

Bod odkrita, povej kaj te mot in ostale bodo samo taprave oz. taprava, do takrat bodo pa okol tebe same "neprave".
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 20. Jul. 2011 11:51

Ni vedno nujno, da je problem v osebi, ki nima prijateljev (tapravih, ne mislim kolegic za kavo in žur), češ da je izbirčna ali zakomplicirana. Gre le za to, da so nekateri raje sami kot da imajo neke kvazi prijatelje, ker je pač težko najti resničnega prijatelja

V srednji šoli sem imela eno zelo dobro prijateljico, s katero se slišiva bolj redko, ker ona zaradi študija živi v drugem kraju, pa tudi težko usklajuje zahteven faks, preživljanje časa s fantom in še s prijatelji. Ampak če želiš, se vse da. No, od takrat nisem našla v nobeni kolegici tistega, da bi jo začela smatrat kot prijateljico, na katero se lahko zanesem. Imela sem slabo izkušnjo z eno, s katero sva se ful razumeli in si zaupale skoraj vse, nakar je na koncu raje kot dopust izbrala odhod domov zaradi posesivnega tipa, kar se mi zdi zelo egoistično.

Če te na prijateljici moti, da je začela postajati egoistična in gospodovalna, ji to povej. O laganju o izkušnjah pa ne vem kaj naj rečem... Jaz take osebe ne bi želela imeti za prijateljico, ker ji enostavno več ne bi zaupala. :?
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 21. Jul. 2011 14:18

Cordy napisal/-a:Pozdrav,

prosila bi za nasvete, saj sem se znašla v takšni situaciji in bi rada slišala še druga mnenja.

Imela sem kar nekaj prijateljev, vendar sta mi nazadnje ostali le še dve - no ja, zdaj le še ena. Zelo sva se razumeli, skupaj hodili ven na žure,sprehode,kavice,nakupovanja,veliko sem ji pomagala,ona meni itd. Zdaj pa sem opazila, da mi je začela lagati o izkušnjah s fanti pa tudi o čisto bedastih stvareh. Ne razumem,zakaj je laganje potrebno,ker jo imam rada pa četudi nima fanta in se ji kdaj ne da ven. Opazila sem tudi, da zadnje čase hoče gledati v kinu le to kar ona hoče, iti tja kamor ona želi itd. Enkrat sem že načela pogovor o tem, vendar me je debelo gledala.

Mogoče delam pri sebi kaj narobe? Kaj naj naredim z njo? Naj še vstrajam ali se preprosto neham družiti z njo?


Koliko sta pa stari? jaz imam dve prijateljici od 6. leta naprej, kar je zdj eeehm 20 let :D vmes so bile faze, ko smo se družil manj ali skoraj nič, pa ko smo imeli bolj malo stikov, pa tud takih k smo non-stop visele skp. Pač vse mogoče pride. Glede na to, da laže o izkušnjah s fanti sklepam, da sta še mladi in da se mogoče ona počuti manjvredno, recimo če imaš ti fanta ali pa pač že več fantov itd. Še tuki na forumu lahko vidimo kako se punce sekirajo, ko odpirajo teme v smislu: stara sem 19 let in nimam fanta, ali bom večno samska :?
Jaz bi se na tvojem mestu z njo pogovorila in ji povedala kaj te moti, če je kolikor toliko zrela kot oseba in kot prijateljica bo to sprejela pa čeprav bo mogoče na začetku to vzela kot nek napad nase, ti ji pa tudi povej stvari lepo in na lep način. Če pač ne bo nič bolje, ji povej še enkrat, če pa še ne bo bolje pa se od nje umakni, drugega jaz ne vidim.
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 21. Jul. 2011 17:16

18 sva stari. Do zdaj ni bilo nič narobe,zadnje čase pa... :x Se bom pogovorila z njo,če pa bo vzkipela,pa pač adijo an :( Sem raje potem sama. Pri fantih pa se mi ne zdi potrebe lagati,ker tudi jaz nimam ne vem kakih izkušenj.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 23. Jul. 2011 16:42

Če bi bila malo starejša kot si bi te čisto razumela, da je prišlo do pomanjkanja prijateljic. Isto se je zgodilo meni, samo par let kasneje, ampak ne, da bi s kakšno imela probleme. Še vedno smo bile prijateljice, le družile smo se zelo malo. Ena se je preselila v tujino. Druga odkar ima fanta, ne gre več z nobeno prijateljico nikamor. Tretja se je začela družiti samo s tistimi, ki imajo že otroke, ker ga ima tudi sama. Četrta se je preselila k fantu in se začela družiti samo z njegovimi prijatelji, nas ostalih sploh še na obisk v novo stanovanje ni nikoli povabila, kaj šele, da bi kam šla z nami. Razen s to zadnjo imam še z vsemi stike, ampak vidimo se pa res zelo redko. Bi rekla, d ami je ostalo več moške kot ženske družbe.
Ampak s časom se je vse spremenilo. Spoznala sem fanta, z njim pa tudi nove prijatelje. Dobila sem tudi vredu sodelavko s katero se veliko druživa. Tako, da upam, da se tudi tebi zgodi, da spoznaš kaj novih prijateljev.
Nivea
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 23. Jul. 2011 19:50

Mislim, da gresta skozi določeno fazo. Ona je pač v fazi, ko bi rada imela vse prav, ko bi bila rada pomembna, mogoče je ljubosumna nate, ker imaš tipa ona pa ne in bi rada sama sebi dokazala da je boljša. Mislim, da bi definitivno pomagal pogovor z njo, če pa si ne bo dala dopovedat, se bosta pač za nekaj časa nehali družit, sigurno bo kasneje prišla nazaj, če je prava prijateljica.
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 24. Jul. 2011 22:42

tako kot je že ena napisala, pa pejta pač v kino takrat, ko bo obe zanimalo.

Svašta, da bi mene en silu, nej grem neki gledat v kino, zato k pač ta oseba očitno nima drugega, da bi šel v kino z njo.

Jaz sem krasno zmenjena z mojo najboljšo prijateljico - počneva skupaj kar obema sede, ostale stvari pa pač s kom drugim. Pa se mava pol skoz super skupi :D Hm, mogoče je pa to tvoj problem, ne njen - da bi šla rada nekaj gledat, pa nimaš s kom? Pa zato njej vzbujaš slabo vest?

Lej noben ne bo skrbel za tvojo dobro voljo in tvoje dobro počutje, če ne boš to ti sama. Tvoja prijateljica se tega drži, ti pa zgleda ne :) Pa sej boš spoznala nove prijateljice, sej si mlada, sej non stop spoznavamo ljudi (ok no odvisno tudi iz kje si, pa kakšen tip človeka si). To je čist normalno, da eni pridejo in eni grejo :)

Pismo 18, halo. A nisi začela glih na faks hoditi al v službo, ne vem, skratka v obeh primerih imaš nove ljudi okol sebe? Kaj pa bivše sošolke?
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 27. Jul. 2011 23:57

Koliko pa sta stari vidve? In zakaj ti je ostala le še ena prijateljica, mogoče je s teboj nekaj narobe. Pogovor vedno pomaga, sicer pa si najdi nove prijatelje ;)
Uporabniški avatar
Cordy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 11. 4. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cordy » 06. Avg. 2011 19:55

lipstick69 napisal/-a:Koliko pa sta stari vidve? In zakaj ti je ostala le še ena prijateljica, mogoče je s teboj nekaj narobe. Pogovor vedno pomaga, sicer pa si najdi nove prijatelje ;)


18 sve. Sm že pogruntala,zakaj je bla tok čudna. Ex frenda je o men širla izredno "lepe" stvari,tk ,da sva se pogovorile in je zdaj vredu.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov