Partnerska zveza in odhod v tujino

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nelle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 18. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelle » 03. Feb. 2016 12:03

Hey, ne vem kako bi naslovila temo, zato bom kar opisala svoj problem, ki me mori že kar nekaj časa.

Sem študentka, moj študij pa je takšen, da bom morala slej ko prej v tujino, skratka malo bom tu, malo tam.
Nisem tip človeka, ki bi ga zadovoljevale nekaj mesečne avanture in menjavanje partnerjev. Želim si resne zveze, ampak sedaj ko se na tej stopnji, da bom morala že čez nekaj mesecev v tujino, je hudo, ko spoznaš osebo, s katero si želiš biti. :/ Seveda ta fant, ki ga sem ga spoznala in s katerim se super ujameva, ne namerava z mano, ker ima tu dobro službo, primerno svoji izobrazbi.
Ne vem, počutim se nekako utesnjeno, ker tako še vsaj nekaj let ne bom imela priložnosti, da se ustalim z morebitnim človekom, ki bi mi ustrezal v vseh pogledih, saj bom vedno malo tu in malo tam. Tujina me zanima in je za moj študij izjemnega pomena, ampak bojim se, da bi ostala osamljena, ker bi vedno zaradi razdalje morala prekiniti stike z ljubljeno osebo.

Zveza na daljavo ne pride v poštev, ker tega enostavno ne zmorem. Sem že enkrat probala in mi je bilo grozno. :/

Kakšen nasvet? Ima kdo podobno izkušnjo?
Naj še enkrat povem, da me kratke avanture ne zanimajo. Sovražim občutek, da ti je z nekom lepo pa itak veš, da bo trajalo za kratek čas.

Bi se odselili v tujino samo zaradi partnerja, če bi imeli že tukaj dobro službo, stanovanje, prijatelje, družino itd.?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 03. Feb. 2016 13:24

Vem kako se počutiš, sem imela sama podobno situacijo. Kako se je razpletlo? Šlaa sem na izmenjavo, imela noro izkušnjo, bilo je super, zrasla sem kot oseba, spoznala ogromno ljudi, super referenca.

...
...
Kaj je bilo s fantom? Šla sva narazen. In hvala bogu, ker se je izkazalo, da je totaln kreten.

Mislim, da si (sva, smo) tok mlada, in v takem obdobju življenja, ko si soočena z OGROOMNO možnosti - potovanja, izobravanja v tujini, možnosti izmenjave. Zakaj pri ljubem jezusu bi se omejevala zaradi fanta, ki si ga (predvidevam) šele spoznala? A maš kako garancijo, da bosta res ostala skupaj? Izkušnje, ki si jih boš pridobila v tujini, je neprecenljiva, ponosna boš nase... tega ne boš NIKOLI izgubila, vedno bo del tebe. Medtem pa, če bi ostala doma in ostala s fantom pa, da se ne bi izšlo.. bi bila samo jezna nase, ker si dovolila, da te iluzija ljubezni oz nekakšna obljuba skupne prihonosti, omejuje...


Moj nasvet: go for it, vlagaj vase, bodi sebi center sreče....
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Feb. 2016 20:17

^^Se strinjam z napisanim.

Jaz sem tudi na željo (bivšega) fanta študirala v istem kraju kot on, celo živela sva takrat skupaj. Pa lahko rečem, da je bilo to najslabše obdobje najine zveze, ker sem šele takrat ugotovila kak kreten je. In mi je bilo žal, da nisem šla študirat v tisti kraj v katerega sem prvotno želela it, ker mislim, da bi tam veliko lažje dobila službo iz svojega področja že v času študija.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 03. Feb. 2016 20:31

Ja, nesmiselno bi bilo zamudit priložnosti na področju izobraževanja, službe, zaradi enega fanta, ki ga poznaš komaj koliko, par tednov? Kako si lahko prepričana, da bi bilo to med vama resno? Kot rečeno, bi se vama lahko vse skupaj končalo, tebi bi bilo pa žal, da nisi sebe in svojega lajfa na prvo mesto postavila. izkušnje in izobrazbo imaš za celo življenje, kaj in kako bi bilo pa s to vezo pa ne moreš vedet.
Drugo bi bilo, če bi šlo že za dolgo resno zvezo, tam bi se tudi jaz prilagajala, čemu odrekla, zaradi enega skoraj neznanca pa...


Sicer pa verjamem, da je težko prekinit nekaj oz. spustit nekoga iz rok in nikoli vedet kaj bi lahko bilo iz tega. Poznam ta filing :/

Sicer pa, če vama je toliko drug do drugega bosta tudi vezo na daljavo prakticirala. Všeč ali ne všeč.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 13. Apr. 2016 12:14

Moja izkušnja: 4 leta v zvezi, nikoli težav. Je šel v Anglijo delat, jaz naj bi prišla takoj po diplomi za njim.
Uganite kje sem? Ha, ne v Angliji.

Skratka - ti kr pejt. Če veza funkcionira, pač funkcionira. Če ne, pa tudi da te zveže da ostaneš v Sloveniji, ne bi šlo skozi...
S časom se vse vidi - tudi to, da če ti fant pomeni in je vreden več kot kakršnakoli izkušnja v tujini.
Srečno.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 14. Apr. 2016 20:33

Torej, kariero postavljate pred ljubezen? :D

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov