odnosi in razlike

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

AlejaNi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a AlejaNi » 24. Apr. 2015 13:55

Bi imele odnos s taščo, če bi v fazi selitvi in 4 mesečni nosečnosti slišale tole:
Kaj je pa otroka treba? (z možem sva srečno poročena in se super razumeva)
Jaz njunih otrok ne bom pazila!
Saj ona vse ima, kaj sem pa jaz imela?
Kar tja naj gredo in naj tam otroke vzgajajo!
Zakaj bi pa morali oni biti pri nas, če hčera ne živi tukaj? (živeli smo še prej v njuni hiši zgoraj, hčera je priženjena v drug kraj).
Vse to sem enkrat slišala iz drugega prostora.
Ko se je rodila vnukinja, jo tudi po nekaj mesecev ni videla. (živi 4 km stran).Stiki ji tudi nikoli niso bili onemogočeni. A vedno smo poslušali le o drugih vnukih. Nikoli se z vnukinjo ne igra, nikoli ne izrazi željo, da bi preživela kaj časa skupaj- že zaradi sebe ali pač?
Njeni kolegi za sina sploh ne vedo, da ima otroka, pa je star že dve leti in pol. Da ne govorim, da nas nikoli ne vidi.

Ker je mene z izjavami zelo prizadela (trudila sem se maksimalno za čim boljši odnos), še posebej pa vse nas z delanjem razlik in ignoranco, enostavno že leto dni nisem bila na obisku, mi na misel ne pride sploh it, ali imeti kakršnekoli posebne stike z njo.
Verjetno le upam, da bi bil odnos lahko boljši- naivno, ni mi všeč ,da je tako, verjetno se ne da nič spremeniti, vendar smo ubrali precejšnjo distanco. Mir je, vendar....bi lahko storili kako drugače?
lp
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Apr. 2015 16:00

Kje je pa tukaj tvoj mož? Se je kdaj pogovoril z mamo in ji rekel, da naj ima lepši odnos do tebe in vnukinje? iz napisanega mi deluje kot da se samo ti trudiš za lepši odnos in da tvoj mož nič ne naredi.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 26. Apr. 2015 22:21

Svetujem ti da se ukvarjaš s sabo, ker si noseča in ne rabiš stresa.
Ona očitno ne želi drugačen odnos s tabo, ti se ne rabiš na glavo metat, ker interes mora biti obojestranski.

Sorodnike si ne moremo zbrati, zato si pa izberemo lahko prijatelje.
Lepo nosečnost želim, ukvarjaj se s možen, vajinim otrosom in pripravami na otrošča. Ker tašča se očitno ne ukvarja s tabo.
Uporabniški avatar
en_drug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 28. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a en_drug » 30. Apr. 2015 17:45

AlejaNi napisal/-a:Bi imele odnos s taščo, če bi v fazi selitvi in 4 mesečni nosečnosti slišale tole:
Kaj je pa otroka treba? (z možem sva srečno poročena in se super razumeva)
Jaz njunih otrok ne bom pazila!
Saj ona vse ima, kaj sem pa jaz imela?
Kar tja naj gredo in naj tam otroke vzgajajo!
Zakaj bi pa morali oni biti pri nas, če hčera ne živi tukaj? (živeli smo še prej v njuni hiši zgoraj, hčera je priženjena v drug kraj).
Vse to sem enkrat slišala iz drugega prostora.
Ko se je rodila vnukinja, jo tudi po nekaj mesecev ni videla. (živi 4 km stran).Stiki ji tudi nikoli niso bili onemogočeni. A vedno smo poslušali le o drugih vnukih. Nikoli se z vnukinjo ne igra, nikoli ne izrazi željo, da bi preživela kaj časa skupaj- že zaradi sebe ali pač?
Njeni kolegi za sina sploh ne vedo, da ima otroka, pa je star že dve leti in pol. Da ne govorim, da nas nikoli ne vidi.

Ker je mene z izjavami zelo prizadela (trudila sem se maksimalno za čim boljši odnos), še posebej pa vse nas z delanjem razlik in ignoranco, enostavno že leto dni nisem bila na obisku, mi na misel ne pride sploh it, ali imeti kakršnekoli posebne stike z njo.
Verjetno le upam, da bi bil odnos lahko boljši- naivno, ni mi všeč ,da je tako, verjetno se ne da nič spremeniti, vendar smo ubrali precejšnjo distanco. Mir je, vendar....bi lahko storili kako drugače?
lp


Takoj skenslam, ker to je pa zelo grdo komentirala. Groza! :<
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 30. Apr. 2015 19:40

čuftika napisal/-a:Svetujem ti da se ukvarjaš s sabo, ker si noseča in ne rabiš stresa.
Ona očitno ne želi drugačen odnos s tabo, ti se ne rabiš na glavo metat, ker interes mora biti obojestranski.

Sorodnike si ne moremo zbrati, zato si pa izberemo lahko prijatelje.
Lepo nosečnost želim, ukvarjaj se s možen, vajinim otrosom in pripravami na otrošča. Ker tašča se očitno ne ukvarja s tabo.


Kakor razumem, je otrok že rojen in zdaj star 2,5 let :wink: Se pa strinjam, nima smisla siliti v nek umeten odnos... ni sicer fino, če se ne razumeš z bližnjimi sorodniki, ampak nepristna hladna 'prijaznost' je včasih še slabša :) Da pa tašča ne želi paziti otroka, je pa povsem njena pravica, prav tako če si ni želela v svoji hiši domovanja še ene družine :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov