nor je name, meni pa je skoraj vseeno

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

NGU-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 5. 2012
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Neprebrana objavaNapisal/-a NGU-girl » 06. Maj. 2013 15:08

pozdravljene,

imam problem. že en mesec prijateljujem s fantom, ki se je name nenormalno navezal. po vzoru vseh svojih prejšnjih zvez, se želi tudi z mano videvati vsak dan. priznam, da mi je na začetku vsa pozornost precej ugajala, sedaj pa me utesnjuje. počutim se ujeto. okolica me smatra za precej samozavestno in ambiciozno, fant pa je popolno nasprotje. najini pogovori so vsaj zame, "prenizki" in vsega skupaj ne zdržim več. ne vem, kako naj mu na lep način povem, da pač nisva za skupaj. ne bi ga rada prizadela!

Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 06. Maj. 2013 17:47

po moje je v teh situacijah vedno najbolje preprosto nož v njegovo srce, odkrit pogovor kjer mu poveš vse in to je to. obema bo hudo, njemu verjetno veliko bolj pa dlje ampak bo že preživel. tolko samo pazi, da ti ne bo enkrat žal, da si vrgla stran fanta, ki bi zate nardil vse... taki niso pogosti. ;)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 06. Maj. 2013 18:56

Čim prej mu povej, da žal ne čutiš enako do njega - dalj časa se bo to vlek.o, bolj se bo navezal na tebe. prizadelo ga bo v vsakem primeru...
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 06. Maj. 2013 19:13

Kot pravi dioniz; nož v srce. Vem, kako je, vem, da je težko videt tisti razočaran obraz in da ni lahko prizadet nekoga, ampak kaj drugega ti ne ostane in ne obžaluj; jaz sem podobno naredila nekajkrat in zdaj vem, da sem vsakokrat naredila prav. Razlogi so bili identični tvojim. (Predvsem nivo pogovora.)
nememento
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 19. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a nememento » 07. Maj. 2013 8:56

Tole na daleč spominja na mojo situacijo, ampak s strani tvojega prijatelja.

In jst bi dost rajš, da bi mi povedala, da ji ni nič do mene, takoj ko je začela sumit, preden sem se totalno zatreskal. S tem da pri meni je bila še celo ta situacija, da sem ji pomagal mal na faksu, tako da se je mogoče bala povedat, ravno zato. Ti te ovire, sklepam, nimaš.

Tako da, punca, najprej razčisti s svojimi čustvi 100%, da res ne čutiš ničesar (mogoče imata plitke pogovore zato, ker si ne upa iti bolj goboko). In ko boš gotova, da se ti ne dopade, odpri pogovor na to temo. In zna se ti zgodit, da ti niti po tistem, ko mu boš jasno povedala, ne bo hotel dat mira. V tem primeru se pa spet obrni na nas :)
Zadnjič spremenil nememento, dne 07. Maj. 2013 9:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 07. Maj. 2013 9:20

Odkrito povej, ne šparat z besedami, pa ne mu govorit, da ga imaš vseeno rada kot prijatelja, ker če je slepo zagledan vate, bo iz tega izbral, da še vseen ima upanje.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
nememento
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 19. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a nememento » 07. Maj. 2013 9:24

Glih sem editiral, preden sem videl tvoj prispevek. To je bla le projekcija mojih želja v mojem primeru. In ja, se absolutno strinjam.

Avtorica mu nikol po moje ne reče ne. On hoče preživet neki časa s tabo, ti pristaneš, ker ga nočeš prizadet.

Sprobej mal tole NE tarapijo in ne probat ugodit čist vsaki njegovi želji.
NGU-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 5. 2012
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Neprebrana objavaNapisal/-a NGU-girl » 07. Maj. 2013 10:27

avtorica zna reči tudi ne, vendar po uri prepričevanja popusti. ampak razlog je res v tem, da ga nisem želela prizadet.

s svojimi čustvi sem popolnoma razčistila, pa na srečo tokrat, ni vmes posegla nobena tretja oseba, k bi me mogoče za trenutek zmešala.

ne vidim se z njim in pika. čeprav mi je, kot sem že uvodoma razkrila pozornost na začetku prijala.


pa smo spet pri pisanju sem gor. čeprav sm mu odkrito povedala, kje je problem, ne odneha. sprašuje me, zakaj sem z njim preživela toliko časa, če v resnici nočem od njega nič..da se po enem mesecu, kar sva prijateljevala, ne more vedet (o pa se še kako lahko)

res mi ni prijetno. razočarala sem ga, da bi ga bolj težko!
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 07. Maj. 2013 13:02

Po uri prepričevanja?? Ne vem no, js sm iz tvojih besed dobila tud mal občutka, da je dečko mal čustvena pijavka in da ti res ne da dihat.

Prijateljujeta. Nista v zvezi. On pa na žalost vajino druženje dojema kot zvezo... Povej mu, da se res ne vidiš skupaj z njim. Pa ostani pokončna, da te ne bo s potoki solza silil, da se dobita.
Speer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Speer » 07. Maj. 2013 13:03

:lol: @ naslov teme in potem vsebina "ni mi prijetno, razočarala sem ga, nočem ga prizadet"

HOLY SHIT!!!!


Če ne gre na lep, razumen, nežen, <insert> način razložit da pač ne bo nič, grow a pair in mu povej na grobo in grdo ali pa še naprej tu jokaj in z racionaliziranjem zabijaj čas, ki ga v prvi vrsti zanj sploh nočeš izgubljat.
Neutral men are the devil's allies.
NGU-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 5. 2012
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Neprebrana objavaNapisal/-a NGU-girl » 07. Maj. 2013 13:11

Anjeske napisal/-a:Po uri prepričevanja?? Ne vem no, js sm iz tvojih besed dobila tud mal občutka, da je dečko mal čustvena pijavka in da ti res ne da dihat.

Prijateljujeta. Nista v zvezi. On pa na žalost vajino druženje dojema kot zvezo... Povej mu, da se res ne vidiš skupaj z njim. Pa ostani pokončna, da te ne bo s potoki solza silil, da se dobita.


ne moreš verjet, kako zelo sem se našla v teh tvojih besedah!
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 07. Maj. 2013 15:46

Če si mu razložila, potem je to to. Ignoriraj ga. Boleče in ni prijetno za nikogar, ampak je edini način. In ne popustit.
NGU-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 4. 5. 2012
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Neprebrana objavaNapisal/-a NGU-girl » 07. Maj. 2013 16:24

on bi vse popravu, se čist spremenu,..vse sam zame :/ ojoj!

pravi mi, kako sem mu uničila življenje,..

ignore starts at 17:22. cross fingers, da mi uspe! prosim.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 07. Maj. 2013 16:28

Ja, vem kako je. Ne popusti. Imej v glavi, da je to, kar počne čustveno izsiljevanje. To je to. Nikakor ne popuščaj, ničesar se ne obtožuj in poskusi se čim manj slabo počutit. :)
nememento
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 19. 4. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a nememento » 07. Maj. 2013 17:10

Ojla, se mi je zdelo, da ne bo šlo kar tako na lahko, zato sem tudi tako napisal.

Pravi ti, da si mu uničla življenje? Če se ti ob tem ne posveti sto rdečemodrih lučk "čustveno izsiljevanje", potem nisi ta prava :) To je tako očitno, da bolj ne more bit. Tip ki to počne, bo težko normalen tudi, če bi nekako pristala z njim v vezi. In ne, po moje nikakor ne bi bila srečna z njim.

Mislim, da si se prov odločla. Prej kot je konec, lažje bo tud zanjga. Itak pa je zaljubljen v tvoj ideal, projekcijo njegovih želja, tko kot je to običajno. Projekcija njegove želje po bližini, po tem, da skrbi za nekoga. Če je tip tih in vase zaprt, aka. priden dečko, še toliko huje, ker ima teh interakcij že tekom življenja mnaj. Kot je v enem rap komadu: "in pridne pazi, ker se fuul hitr zaljubljo". In bolj ne bi moglo bit res. Hkrati je to tud graja zate, ne se igrat, še posebej če je moški takega karakterja. Vedi za naslednjič.

Tukej bi mi ful pomagal, da bi še povedala, kok sta stara. Ne zato, ker bi me to tako grozno zanimalo, ampak če sta tam 22 in več, je še ta "dodatni moment" pri tihih in nesamozavestnih moških, da je že toliko star, pa še vedno samski. Potem pa prikoraka ena, s katero bi v njegovi glavi lahko neki blo, oaza v puščavi, katere noče zapustit.

p.s.: A sta slučajno sošolca?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov