Moja nenavadna ljubezenska zgodba

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 11. Mar. 2011 12:33

ok, se pardoniram da nisem predpostavljala, da hodite z jankoviči in tuši, da imajo vaši partnerji 10x večje plače od vas. al pa da ste ve tako premožne, da si lahko privoščite preživljat partnerja. my bad.

aja, pa ne vem od kje ste potegnile, da v želji po deljenju stroškov beležim vsak evro? mislim, kar nekaj napihujete, samo zato da se lahko zgražate nad nečim. ne vem, kdo je otročji.
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 11. Mar. 2011 14:53

Ja to, da ima nekdo 3000€ plače in se poroči s trgovko, ki ima 500€ plače je že pravljično. Ponavadi se podobni najdejo. Malo je verjetno, da bo tip, ki dela magisterij, prepotoval je pol sveta, prihaja iz premožne družine...se oženil z eno, ki ni bila dalje od hrvaške, končuje srednjo ekonomsko po izpitih in dela v neki trgovini. Pa ljubezen gor ali dol :cry:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Mar. 2011 15:00

^^^Že res, samo to se bolj nanaša na to, da se ljudje gilbljemo v svojih socialnih krogih.

Kar se pa tiče da se un z 3k ne bo poročil z trgovko, hmmm - je zelo malo šans da se sploh kdaj srečata. Ona bo začela delati pri 18ih, on bo pa na študentskih partyih pri 25ih.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 11. Mar. 2011 15:14

Tudi, če se srečata in zaljubita je velika možnost, da jo on odslovi in ona trpi.
Sploh ni za ciljat previsoko. Sm slišala za dosti primerov, ko je ženski uspelo ulovit bogatega se poročit in rodit par otrok. Sanjsko, dokler se ni izkazalo, da jo mož vara. Potem pa pride do spoznanja, da nima kam it z dvemi majhnimi otroci in z njeno plačo si ne privošči niti četrt tega, kar si zdaj. In trpi dalje in glumi idealen zakon.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Mar. 2011 15:19

Ženske zmeraj mešate debelino denarnice z varanjem...

Mogoče je možno vlečti hipoteze, ker je bolj privlačen za ženski spol- sam jaz še vedno trdno verjamem da bi jo varal tudi če bi imel 500 evrov plače.
Tukaj jo vara mogoče ker ima preveč keša, in je šefe pa frajer - tam bi jo pa varal zaradi tega ker bi se počutil totalna luzerčina, in bi potreboval neko potrjevanje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 11. Mar. 2011 15:36

nixie, a bi ti poskušala svoje pavšalne trditve o tem, da je varanja več v zvezah, kjer obstaja neenakost dohodkov, mogoče utemeljiti s kakšnim virom?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Mar. 2011 15:54

Tananda napisal/-a:Meni osebno ni problem deliti svojega denarja, mi je pa grozen občutek, da bi zapravljala denar partnerja, če bi on recimo več zaslužil. Še zmeraj bi pri sebi štela, kaj je moje, in ne bi šla čez mejo. Slabo vest dobim. Verjetno izhaja iz familije, kjer mi nikoli niso dali niti centa več, kot sem nujno rabila, pa še to ne vedno.
.


Word. Pri meni je isto in strinjam se, da je za to ''krivo'' (vsaj deloma) družinsko ozadje. Tudi jaz hitro dobim slabo vest in zdaj ko mam končno ''reden'' šiht (nisem redno zaposlena, ampak delam vsak dan in ne delam občasno, tak ko sem tekom študija) oz. bolje rečeno, reden prihodek, se čutim dolžno doma mami povrnit denar, ki ga je ona vložila vame tekom študija, kadar nisem bila najbolj na zeleni veji. Slaba vest izvira pa iz tega, da vem, da se je mogla mama odrečit kakšnemu € zase, da ga je investirala vame. In zdaj delam obratno jaz, čeprav tega ne zahteva od mene.

Kar se delitve stroškov tiče v partnerski zvezi per sé, sem zanekrat na strani deljenja. Radikalni odcepi v skrajnosti, ki jih omenjate - npr. počitnice, zame niso problem. Je bilo lani tako, da je fant imel ful ful željo it v Turčijo, jaz pa nisem imela odvečnih par sto €, da bi jih investirala v to, pa sem ga vzpodbudila naj gre sam. Prvič, ker mi je nelagodno porabljat njegov denar (ko govorimo o vsoti ki je mal več kot 5€) in/ali mu bit dolžna. Mi je pa pri njemu všeč, da to razume in ne sili vame. Kako bo pa ko bom jaz mela večjo plačo, on mel večjo plačo, jaz ali on ostala brez šihta (no, ni nujno da ravno on, pač partner v danem trenutku :D) po nekajletni zvezi, bom pa razmišljla ko/če bo do tega prišlo. Trenutno sem pač v situaciji in zvezi, kjer sem za enakovredno delitev stroškov (pa spet, preden kdo skoči v luft, to ni striktno 50:50, ker ne skočim v če si jaz naročim enkat kafe za evro, pa on plača, drugič pa on pir za 2 ojrota, in sma v evru razmaka.... :roll: FFS).

Pa on topic, moja zelo dobra prijateljica se je pred leti takisto preselila v drugo državo (sicer evropsko) in je tud zelo težko dobila zaposlitev, čeprav je imela zaključeno izobrazbo z delovnimi izkušnjami in je že tekoče govorila njihov jezik. Naposled ji je le uspelo, ampak še vedno je bila tam njena plača dosti nižja od tipove. No, čez leto sta se potem preselila nazaj v Slovenijo, kjer je on dobil takoj zaposlitev (v roku meseca dni), in ne boste verjeli - ona šele čez pol leta. Tak da se je treba pač prilagajat toku zadev. V osnovi pa ja, delitev stroškom oz. takšin način razpolaganja denarja s partnerjem pač izvira iz tega, da predpostavljamo, da naši tipi ne bojo zaslužli 10x več in da nam bo na kariernem področju uspevalo obdržat redno službo z zgledno plačo.
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 11. Mar. 2011 16:56

jullia_ napisal/-a:nixie, a bi ti poskušala svoje pavšalne trditve o tem, da je varanja več v zvezah, kjer obstaja neenakost dohodkov, mogoče utemeljiti s kakšnim virom?


Ma js nisem niti hotela to trditi. Se opravičujem :oops:
Želela sem samo nakazati, da tam kjer je neenakost dohodkov je tisti, ki zasluži več "šefe" in ta lahko potem manipulira z drugim. Če pa imata oba približno enako plačo je težje, da bi eden drugega imel v pesti. Saj ga lahko partner zapusti in enako ali celo boljše shaja naprej.
Če pa neka poroči enga super bogatega tipa in sebi in otrokom nudi vsega svašta, se najbrž iz interesa ne bo pol ločila, ko bo prišlo do prevare.
Je pa res, da je o temu nesmiselno razglabljat, ker to je dosti odvisno od posameznika.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Mar. 2011 17:09

nixie napisal/-a:Ma js nisem niti hotela to trditi. Se opravičujem :oops:


Nikoli se ne opravičuj za svoje mnenje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Mar. 2011 17:11

ja, obstaja neka raziskava o tem, da moški z več dnarja bolj varajo in seveda lažje. pač žena ponavadi zasluži manj, on ima dnar in moč, da lahko počne kar hoče, ona se ga bo še vedno držala, ker brez njega bi bila reva. če pa ima moški majhno plačo, pa rabi ženo, da skupaj plačujeta položnice skozi mesec, ker brez njene plače bi krepal, zato se tud kurbat ne upa.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 11. Mar. 2011 17:14

A lahko link?
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Mar. 2011 17:19

ne najdem več. to sem brala par mesecev nazaj na 24 kur.
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 11. Mar. 2011 17:21

Led Zeppelin napisal/-a:
nixie napisal/-a:Ma js nisem niti hotela to trditi. Se opravičujem :oops:


Nikoli se ne opravičuj za svoje mnenje.


Ma nisem se opravičevala za svoje mnenje, ampak da se je iz mojega posta razbralo nekaj, kar nisem sploh mislila :wink:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 11. Mar. 2011 17:26

No prav, potem pa samo odgovor na tvoj post.

Se absolutno strinjam, da moški z denarjem lažje varajo. Ni večjega afrodiziaka za ženske, kot je denar in moč, ki ga le-ta prinaša.

Bi pa res rada videla nekje potrjeno trditev, da moške z nižjimi dohodki od varanja odvrača strah, da bo žena izvedela in ga zapustila, potem pa ne bo mogel položnic plačat.
V to namreč močno dvomim. Razlogov je več.
Prvi je pregovorno razmišljanje s spodnjo glavo, ne verjamem, da moški v tistem momentu kalkulirajo o višini najemnine in položnici za komunalo.
Naslednji je dejstvo, da v večini parov moški zasluži več. Torej, tudi če ima on nizko plačo, ima praviloma žena še nižjo in je torej ravno tako ujeta kot on.
Tretji je pa ta, da načeloma ženska dobi skrbništvo otrok, kar pomeni, da bo zanjo finančno gledano ločitev mnogo večji zalogaj, ker bo morala še otroke preživljat. On bo sicer moral plačevat preživnino, ampak sodni mlini v Sloveniji meljejo počasi.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 11. Mar. 2011 21:05

punkie_ napisal/-a:
CaliLove* napisal/-a:Ampak z mozem sem srecna, ziviva v dezeli, kjer je poletje 365 dni na leto in ne bi nama moglo biti lepse :) To pa je tudi vse, kar nama je pomembno.


koji faktor je zdej to :?: ma fak, danes res nisem za ta forum, ker se zapičim samo v take izjave, ob katerih mi gre na bruh.


punkie_ napisal/-a:
1. OFF TOPIC: moti me, da nekatere ne znate izražati svojega mnenja brez zgražanja. človek postavlja vprašanja, ker ga zanima, kako ve gledate na stvar, ve pa znate odgovarjat samo z OMG halo :eek: ipd. to se mi zdi otročje in me velikrat odvrne do debate, ker se mora človek včasih res spustit na nivo amebe, da lahko komunicira z vami.


Off topic, ampak ta tema je itak ze sla v maloro, tko da nisem mogla mimo tega. Tud sama se zgrazas (ti gre na bruh), tko da tud sama nisi neka vzorna forumasica.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov