koliko otrok si želite-imate??

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

koliko otrok si želite-imate

1
59
11%
2
271
49%
3 ali več
172
31%
nobenega
56
10%
Skupaj glasov : 558

Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Jun. 2013 14:18

Res nimam celega dneva, da se s tabo prerekam glede teh stvari in še manj kot časa imam volje..

Otroka imaš, če ga želiš, of kors. Ampak ne boš me prepričala, da folk, ki pravi, da ne želi imeti otroka, ker se ne želi odpovedat svojim hobijem ni sebičen. Ma ne me jebat no.. Sej se celo življenje prilagajaš, v službi, šoli, doma, prijateljem, za otroka se mi pa zdi še najpomembnejše prilagoditi svoj življenski slog.

In še enkrat, ne zagovarjam, da mora imeti otroke tudi folk, ki jih sovraži in ne mara otrok iz razno raznih razlogov. Razlog, da 'ne želim spremeniti' svojega življenskega stila' je pa po mojem sebičen.

Aja, pa upam, da boš svoje otroke čez 7 let naučila normalne in nežaljive komunikacije. Prvi odstavek je dober primer nasprotja tega.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 16. Jun. 2013 14:37

^^Do koga je to sebično? Do nerojenega otroka? In zakaj bi se nekdo moral prilagodit in spreminjat življenjski slog, če mu ta, ki ga živi povsem odgovarja in ga osrečuje? Da bo družba zadovoljna? Da bo šel v nebesa? Da se bo reinkarniral v boljše bitje?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jun. 2013 14:44

Otrok je navaden človek, pač nek Lojze al pa Marjana :) In dokler tega dodatnega človeka ni na svetu, ne more biti nihče v odnosu do njega sebičen o.O Sebično bi bilo le, če bi nekdo že rodil / zaplodil človeka, pa ga nato zanemarjal in ne bi hotel skrbeti zanj, ker se mu ne bi dalo oz. bi se hotel zabavat. Samo v takem primeru obstaja dolžnost poskrbeti za tega otroka in morebiten sebičen odnos do njega, za neobstoječe ni nobene dolžnosti, seveda. Če nekdo ne želi delat novih ljudi, ker mu ni do tega, je to njegova legitimna odločitev, nobene sebičnosti ne vidim v primeru nerazmnoževanja. Tega morebitnega novega človeka NI in ga tudi nihče ne potrebuje, nihče ni na škodi. :) Kot bi nekomu rekli, da je sebičen, ker rad nosi čisto kratke lase, ker mu je to všeč, mu pristaja in uživa s takim (osebnim) stilom in si ne mara pustiti rasti dolgih las. Totalno sebično od njega, ne da se mu ne ljubi ukvarjati z dolgimi lasmi, česanjem, sušenjem in obiski frizerja vsakih par mescev, ccc;)) Banalen primer, ampak ravno tako butast in nerazumen.

Druga potencialna varianta možne 'sebičnosti' bi bila samo še, če bi človeštvu grozilo izumrtje in bi se morali ljudje po naročilu čim bolj razmnoževat, da bi ohranili vrsto (Zemlja bi bila verjetno bolj vesela, če bi bilo obratno) ali npr. s tem pomagali drugim že obstoječim ljudem. Tega seveda tudi ni, ljudi je še preveč na svetu, tako da tudi to odpade. :)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 16. Jun. 2013 14:48

Ok, ma kaj nobena ni pismena?
Ne govorim, da je potrebno spremenit temeljne vrednote, daleč od tega. Ni treba nehati se ukvarjat s kariero, daleč od tega. Da pa se nekdo ne želi odpovedat nenehnemu vandranju okoli, 'študentskemu' slogu pa je sebično in nezrelo.

Meni se zdi problematično, da ljudje ne želijo odrasti in ne želijo zamenjati nekega sproščenega študentskega sloga za resnejšega, ki se na koncu koncev tudi pritiče neki starosti. Mogoče stereotipno, pa mi je malo mar. Na koncu pa vidiš folk pri 40ih, ki je zabluzil, ker je fural nek svoj slog in ga ni želel spreminjat.

Še enkrat pa povem, ne obsojam nobenega, vsaka od vas ima le svoj material za otroka in se lahko odločate kakor želite. Je pa ponavadi debata o 'spreminjanju sloga življenja zaradi otroka' bolj problem pri moških. Se pa strinjam, da je za ljudi, ki nimajo namena spreminjati življenskega sloga vsekakor bolje ne imeti otroka.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jun. 2013 14:55

^^ Jaz tvojih objav sploh nisem brala za nazaj, vidim le, da debatirate o pojmu sebičnosti v povezavi z (ne)razmnoževanjem ;) In ostajam pri tem, kar je zgoraj napisano - sebičnost je mogoča le v odnosu do drugih, ki pa jih pa v tem primeru sploh ni (ne obstaja še niti zigota, kaj šele zarodek). Mogoče se samo ne znaš ustrezno izrazit, kak drug pridevnik / osebnostna lastnost bi bila bolj primerna od pojma sebičnosti v takem primeru. :)

Meni je totalno vseeno, ali se kdo odloči razmnoževat ali ne oz. iz kakršnegakoli razloga že - itak, to sploh ni vprašanje. Le pojem sebičnosti ne paše v ta kontekst po mojem mnenju (in tudi v skladu z logiko) :) Štekaš? Gre zgolj za izrazoslovje oz. razumevanje pojmov, ne vsebino. Vsebinsko mnenje imaš seveda lahko kakršnokoli želiš.
Zadnjič spremenil dot, dne 16. Jun. 2013 15:34, skupaj popravljeno 1 krat.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 16. Jun. 2013 14:59

Mastermind: Kakšen primerek zahojene tradicionalistične miselnosti je tale tvoj zadnji post!

To, da nekdo denimo potuje po svetu, je pri tem dobrodelen, raziskuje različne kulture v znanstvenem smislu, piše o svojih potovanjih, deluje kot aktivist ... to je zate kaj? Študentsko vandranje? To je denimo življenjski slog, ki ne dopušča otroka!

Pa tudi drugače: Kaj je pa narobe s tem, da nekdo celo življenje potuje, si nabira izkušnje, znanja, se zabava, dela priložnostna dela in si deli življenje npr. s partnerjem ali prijateljem ali pa z nikomer? Nima otroka, nikamor ni vezan, nima redne službe, samo zabava se, živi sproščeno in ni resen(!). Kaj je narobe s tem? A to, da ni v tvoji škatlici, kjer morajo vsi pri 40. že imeti pol hiše, dva psa in 1,3 otroka prostorčka za takšne? Ja buhuhu!

Tvoja merila niso objektivna merila, samo nestrpne subjektivne ocene, pišeš pa tako, kot da podajaš neka tisočkrat preverjena dejstva!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Jun. 2013 17:48

mastermind napisal/-a:Ok, ma kaj nobena ni pismena?
Ne govorim, da je potrebno spremenit temeljne vrednote, daleč od tega. Ni treba nehati se ukvarjat s kariero, daleč od tega. Da pa se nekdo ne želi odpovedat nenehnemu vandranju okoli, 'študentskemu' slogu pa je sebično in nezrelo.


Poskusi razumet, da ne gre le za nek "študentski slog življenja" in bluzenje okoli. Nekateri imajo tako življenje in življenjski slog in življenjske vrednote, da JA, otrok bi jih spremenil v temeljih in s tem njihovo življenje precej bolj od samo tega, da bi imeli manj prostega časa in bi morali prilagoditi izbiro poletnih počitniških destinacij. In spet, ne gre za podpiranje šanka v KMŠ-ju. Obstajajo življnenjski stili, ki ne sledijo klasičnemu vzorcu, idealnem za otroka.
In pa seveda, tudi če bi šlo za žuranje, so what? Kot ti je dot poskušala razložit, ne moreš biti sebičen do nečesa, česar niti še ni.
Če dam eno primerjavo... Odločitvi, da si v tem trenutku ne omislim psa, bi vsi prikimavali, ker nimam pogojev in bi bilo sebično, če bi ga privlekla domov. A ko pride do otroka, mi pa družba pravi, da sem sebična, ker ga nimam.
In ja, ravnokar sem otroka primerjala s psom. Za take kot sem jaz bi morali biti kondomi zastonj :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 17. Jun. 2013 0:18

meni ideja o otrocih obstaja zgolj kot ideja. vedno odložim časovni okvir za 5 let. bi pa jih imela ja. nekoč :D
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 17. Jun. 2013 0:24

dot napisal/-a:^^ Jaz tvojih objav sploh nisem brala za nazaj, vidim le, da debatirate o pojmu sebičnosti v povezavi z (ne)razmnoževanjem ;) In ostajam pri tem, kar je zgoraj napisano - sebičnost je mogoča le v odnosu do drugih, ki pa jih pa v tem primeru sploh ni (ne obstaja še niti zigota, kaj šele zarodek). Mogoče se samo ne znaš ustrezno izrazit, kak drug pridevnik / osebnostna lastnost bi bila bolj primerna od pojma sebičnosti v takem primeru. :)


lahko pa gledas na to, kot sebicnost do clovestva. da noces dat naprej svojih genov. :P sem gledala en film kjer je svet postal butast, ker se je manj inteligenten folk dosti bolj razmnozeval kot tisti bolj inteligenten.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 17. Jun. 2013 9:04

^^ Jp, saj to drugo varianto v odnosu do človeštva sem omenila v prejšnjem postu, ampak bolj v smislu, če bi izumrli / s čimerkoli zafrknili že obstoječe ljudi :) Tale trend, ki ga omenjaš, sem že večkrat opazila (tko teoretično v okolici :D ), ampak mislim, da v realnosti vseeno ne bi imel vidnega učinka na gene, tok hudo še ni, heh :D
Uporabniški avatar
overthinker.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a overthinker. » 21. Jun. 2013 19:13

zelim si dva otrocka, ampakkaj ko redne sluzbe se kar ni in ni na vidiku :cry:
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 21. Jun. 2013 20:31

Meni se zdi veliko bolje sebično narediti otroka, če nimaš pogojev zanj. Pa ne nujno, da želiš žurat, veliko je situacij, ko za otroka ni dobro, da se je rodil. Na svet pa je prišel le iz sebične želje starša, ker je že čas za to, ker ga imajo vsi ostali, ker bi ga res rad imel..., ampak nima najmanjših pogojev zanj.
Še za vozniško rabiš izpit oziroma še za pasje lastnike je bilo nekaj časa govora, da bodo morali opravit neke vrste izpit, če so pripravljeni za psa, otroka ima lahko pa kar vsak.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Jun. 2013 10:57

Meni je najbolj grozno to, ko se ljudje za otroka odlocijo iz napacnih razlogov: ker sta ze dovolj stara za to, ker ga imajo vsi ostali, ki jih poznata...ne pa dejansko zato, ker si ga dva resnicno zelita.
Ta mi pa itak "zmaga" in mi je totalno mimo (vidim pri prijatelju): . Naredita otroka, potem pa tip govori, kako fino in lustno je imeti otroka, a zanj sploh ne skrbi. Vse naredi ona (pa ne samo za otroka, ampak se zanj in po bajti), ona z otrokom prezivlja cas. On skos dela, potem pa se tisto malo ko je doma, imata skos obiske...Ko hodijo na dopuste si on poklice zraven prijatelje in z njimi pije in poseda po lokalih, ona pa skrbi za tamalo, njega, ipd......WTF? :roll:
Ko to vidim mi je kr slabo... :roll: Zakaj vraga si si naredu otroka, ce ti je se vedno bolj kot otrok pomembno to, da ga zuras s prijatelji, se doma vlezes na kavc in nic ne naredis in dejansko zivis enako, kot si pred prihodom otroka?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Jun. 2013 11:13

No sej, pomembno je da si otroka želiš zaradi pravih razlogov. Ker je in imeti froca in si ga zato umisliš je res neumnost. Meni bi bilo pa nepojmljivo, da bi spoznal punco, bil z njo nekaj časa, nakar bi ugotovil, da si niti ne želi imet otroka. Jasno, da je do froca še nekaj časa, ampak čez čas pa bi bilo fino imeti dve kepici, ki bosta s tabo do konca življenja. Pa še, če nista pridna ju lahko pošlješ v sobo razmišljat :)
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 25. Jun. 2013 13:36

Upam, da bo vsaj eden, čeprav si ful želim dva.
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]

cron