Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Feb. 2016 0:53

se tud js strinjam :) tujci so nekak privlačni, ker nimajo veze z vsem dolgčasom in problemi doma. kot da so iz drugega sveta, ki je mogoče boljši od našega :) in tudi vsi tujci, ki jih tukaj spoznamo, so verjetno tudi siti domačega okolja in hočejo spremembo.. vse lepo, samo ljudje ki radi spremembe in nove stvari doživljajo, najbrž ni ravno velik šans da se bojo ustalili v neki resni zvezi. tko da odvisno, kaj si želiš i guess :)

mene ne privlači da bi se s tujkami spoznaval.. druga kultura, drug jezik, velik več prilagajanja in spoznavanja.. seveda imam tudi cilj tak da si želim izključno resno zvezo in največ šans je to s slovenko. ni pa nujno, da bo tako, seveda ;)
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Feb. 2016 6:38

slovenc79 napisal/-a:vse lepo, samo ljudje ki radi spremembe in nove stvari doživljajo, najbrž ni ravno velik šans da se bojo ustalili v neki resni zvezi. tko da odvisno, kaj si želiš i guess :)


Al pa če si najdeš nekoga, ki ima enako rad spremembe in odideta skupaj z roko v roki v avanturo :)

Glede drugega dela se pa ful ful strinjam. Je precej več dela z zvezo, kjer sta dva iz različnih kultur. Pa en Nemec še ni tak problem. Ampak meni je to kul, ker je zanimivo. Se znava tudi nasmejat vsemu skupaj. Je pa moj veliko bolj potrpežljiv kot jaz, to mu moram priznat :D
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Feb. 2016 9:17

Meni je pa zabavno to prilagajanje, oziroma ne bi imel nobenega problema s sprejemanjem drugačne kulture ali navad.

Realno gledano, imeti punco iz druge kulture, je lažje kot imeti veganko.

Priročno pri tujcih je to, da lahko najdeš kulturo ki ti klikne po vrednotah in temperamentu, in lahko iščeš partnerja iz te kulture.

Osebno meni, Nemci in severnjaki mi ne kliknejo po naravi, VB da niti ne omenjam...seveda ne izključujem možnosti, ali da mečem ljudi v en koš, samo generalno, nikoli ne želim živeti v takšnih deželah in ne predstavljam si, da bi bil kakorkoli povezan s temi deželami.

Medtem, po mojih izkušnjah (ni jih ogromno, je pa lep vzorec), se najbolj ujamem z ženskami iz Južne Amerike in Vzhodne Evrope.
Zakaj? Ne vem, ampak nekaj je z vrednotami in mojim karakterjem, da se hitreje ujamemo in se bolj razumemo.

Osebno obožujem močne, samostojne in ženstvene ženske, in vedno ko imam interakcije z ženskami iz teh dežel dobim tisti občutek.
Južno Američanke, so zelo dostopne, čustvene, kaotične, in so enostavno zelo tople osebe.
Vzhodno Evropejke pa sem našel bolj realne in odrasle, seveda je njihov temperament drugačen kot od JA. Ne vem kako bi opisal, bom rekel takole, Ukrajina je mnogo bolj zajebana dežela za odraščanje od ne vem Anglije :D.

Podobnost ki jo pa najdem med temi ženskami, je ta da prihajajo iz tradicionalnega okolja. Seveda bo veliko ljudi skočilo, in reklo da jaz hočem žensko ki kuha, previja in mi prinese hrano pred tv.
Ne, samo to so bolj trša okolja, in feminizem še ni uničil vsega, občutek imam da je feminizem v zahodni kulturi šel že preko zdravih mej, in da je kup žensk ki se preveč obremenjuje s tem kakšne bi morali biti, kot s tem kakšne so.
Podoben pogled imam recimo na moške iz Severne Evrope ali kakšne Švice, kjer je sistem tako dober, in imajo toliko denarja, da se jim ni treba ni truditi, in sploh ne morejo razviti nekih zdravih funkcij.

V glavnem, pri teh ženskah mi je všeč, da so enostavno ženstvene, in se nikoli nisem počutil da imajo njihova dejanja ceno, obenem ker prihajajo iz okolja ki je mnogo bolj zajebano in trdo, in je vse trše prigarano, sem našel njihov pogled na svet, zelo realen a pozitiven. Recimo Poljska je trenutno v ekonomskemu boomu, in se to čuti na ljudeh, da so pozitivni in da je prihodnost lepa.

Problem ki smo ga razvili v zahodni kulturi je ta, da je to kultura luksuza, vse nam je na dostopu roke, izobrazba in varnost nam je zagotovljena in ni nobenega realnega truda in napredka.

Tradicionalnim ženskam v Sloveniji pa rečem Project Managerji, trenutno je projekt ploščice v kopalnici, naslednji mesec bo projekt ne vem kaj, potem bo projekt otrok...v glavnem, to mi ni privlačno, niti zabavno. Seveda se zavedam, da je ženska narava skrbna in da gleda dolgoročno, in da bi tudi zgoraj naštete ženske ščasoma počele to, ampak , z njimi bolj kliknem in bi to sranje lažje prenašal.

Obenem nočem da to izpade kot kritika žensk v Sloveniji, ker ni, se zavedam da imamo tudi mi kup problemov in karakternih odstopanj...ter bognedaj da bi izpadlo kot da se zavedam svojega ekonomskega položaja v primerjavi z ženskami iz manj razvitih držav.

Je pa zabavno, ko imaš pri sebi prijateljico iz Argentine, in gresta na avtobus, in ona hodi extremno počasi, ti pa se pizdiš da bosta zamudila, ona pa mirno reče, da vsi avtobusi zamujajo 10 minut. Nope, Slovenija , draga moja.
Ali pa da ve več o fuzbalu kot 99% moških, ter hoče pretepsti Angleže ko omenijo Falklande....zelo zabavno.
Plus, njihova hrana je odlična, sicer je malo preveč govedine za moj okus, samo pol hrane je samo, meso in krompir :D.
Poljska hrana je pa sranje, kup sranja na krožniku s prilogo sranja.

V glavnem, kar sem hotel povedati, da mi je jedro žensk iz teh okolij, bolj kompatibilno, saj želim žensko ki je močna, neodvisna, ampak vseeno sije iz sebe toplino, ranljivost, in da lepo skrbi zame.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 17. Feb. 2016 17:15

Do sedaj sem bila vedno s tujci (nisem slovenka). :D

Sicer živim že od malega tu (tudi rojena tu a nekaj časa živela v tujini, "domači državi", čeprav se tega niti ne spominjam dobro).
Sem pa doživela to kako je bit tujec nekje, bila sem zelo prestrašen otrok in v prvem razredu sploh nisem govorila s sošolci. Tako, da sem bila še nekaj časa bolj zase, bolj odrinjena.
Po tolikem času sebe dojemam kot slovenko, a še vedno, ko na novo spoznavam ljudi me pač včasih dojemajo kot tujko, vedno ena in ista vprašanja, ko vidijo ime, itd...
Se najdejo tudi kakšni stereotipni predsodki od časa do časa.

Drugače pa imam rada Slovenijo, slovenci so fajn ljudje, edino včasih se mi zdi, da zaradi majhnosti cenijo in občudujejo vse kar je tuje, "je boljše", mogoče kdo zato tudi tujce/potencialne loverje gleda tako...
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Feb. 2016 18:48

^^ E, to...sami sebi smo največji kritiki, in podcenjujemo se.

Preveč se obremenjujemo z ekonomskim statusom, pogostokrat vidim da ljudje gledajo dol na narode ki imajo manj, in kot na bogove na ljudi iz narodov ki imajo več.

Slovenija je fantastična dežela za živeti, ja ok, ni idealno...samo realno, smo v top 5% svetovne populacije po kakovosti življenja.
In preziram to jokcanje, buhuhu nismo Švica, buhuhu v Avstriji moj bratranec zasluži več...STFU, delaj, ali se pa odseli.

Ponos je res velika stvar, in če ga nimaš si samo še en črv pod soncem.

To je tisto kar cenim pri ljudeh ki imajo manj, in prihajajo iz bolj zajebanih držav, včasih je ponos vse kar imajo, ampak imajo s tem več kot večina ljudi tukaj.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Feb. 2016 19:24

problem je v tem, da ravno s sanjarjenjem o tujini in nekem lahkem življenju uničujemo lastno državo. vsi, ki so pa ponosni na slovensko domovino, se pa v glavnem kregajo kdo je rdeč pa kdo bel in kdo je za kaj kriv za nekaj kar je bilo 70 let nazaj..
glede Švice se pa marsikdo ne zaveda, da je dobesedno zgrajena na umazanem denarju kriminalcev in vojnih zločincev.

z mentaliteto tako, kot je, bo šlo vse smao še navzdol. vsi se znajo samo pritoževat, vse kar ni njim v prid je korupcija, z*eban sistem, itd.. medtem ko večina slovencem razmišlja samo o tem, kako si nekaj pridobit s tem da bi čim več davkom izognil, da bi vozil kot idiot brez da bi kazni plačeval itd.. ni občutka, da smo za stanje, kot je, v največji sami odgovorni, in, da vodit državo ni mačji kašelj.
vsak bumbar pametuje, kako bi neki pošten bil na vrhu, pa naredil red, pa pozaprl une in une, pa dal denar unim pa unim, pa legaliziral to pa to da bi blo bolj "fajn".. potem pa tak nekega simpl obrazca ne zna izpolnit. nimajo pojma, kako zakomplicirano je vodit državo, da je treba za eno minimalno spremembo upoštevat ogromno dejavnikov in gledat leta vnaprej. država vsak dan ureja stvari, za katere večina ljudi nikol sploh ne bo vedela, da morajo bit urejene.
ali se najprej nauči kako država deluje, kakšna je organizacija, zakonodajna-izvršina-sodna oblast, kako organizirat da ima 2 milijona ljudi dovolj elektrike, dovolj vode, dovolj plina, da se jim redno smeti odvaža, da je treba te smeti nekam dat, da jim je treba zagotovit varnost, šolstvo, zdravstveno osrkrbo.. in naj potem, ko imajo vodenje vsega tega v malem prstu, lahko pametujejo :) ali pa si priznajo, da nimajo pojma, in ne znorijo vsakič, kadar nimajo zadovoljene vsake potrebe, kar jim tisti moment pade na pamet.
hej norci :)
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 17. Feb. 2016 20:36

Led Zeppelin napisal/-a:Slovenija je fantastična dežela za živeti, ja ok, ni idealno...samo realno, smo v top 5% svetovne populacije po kakovosti življenja.
In preziram to jokcanje, buhuhu nismo Švica, buhuhu v Avstriji moj bratranec zasluži več...STFU, delaj, ali se pa odseli.


S temle se čisto strinjam. Jokcanje, kako je drugje vse boljše, pa nobeden ni dejansko šel in probal (ter potem ugotovil, da ni vse zlato zunaj ...).

Včasih mam občutek, da mislijo ljudje v Sloveniji, da je življenje v tujini čisto enostavno, za isto delo si bolj plačan, zakon. Ampak nobeden ne ve, da so tudi stroški večji, da ljudje delajo bistveno več za dobljeni denar, itd.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 18. Feb. 2016 23:23

Led Zeppelin napisal/-a:Slovenija je fantastična dežela za živeti, ja ok, ni idealno...samo realno, smo v top 5% svetovne populacije po kakovosti življenja.
In preziram to jokcanje, buhuhu nismo Švica, buhuhu v Avstriji moj bratranec zasluži več...STFU, delaj, ali se pa odseli.

Ponos je res velika stvar, in če ga nimaš si samo še en črv pod soncem.

To je tisto kar cenim pri ljudeh ki imajo manj, in prihajajo iz bolj zajebanih držav, včasih je ponos vse kar imajo, ampak imajo s tem več kot večina ljudi tukaj.


Tu je najbrz govora tudi o nacionalnem ponosu.. Sama ga nisem nikoli pretirano razumela, najbrz predvsem zato, ker se ga tezko posluzujem (imam podobno ozadje kot ananhas) in mi iskreno dol maha za kakrsenkoli patriotizem. Slovenija je cudovita drzavica z lepo naravo, dobrimi ljudmi, bogato kulturo ter kulturno zgodovino. Tako, kot morje drugih drzav. ;) In lepo, da se te stvari ohranja in ceni. Podpiram. Ampak, let's face it - zivljenje je kratko. Ce imas torej zeljo in predvsem moznost iti nekam, kjer mislis, da te bo cakalo boljse zivljenje (karkoli ze to zate pomeni) pojdi, give it a try. Komu na cast bi se moral oprijemati necesa, samo zato, da se lahko vsake toliko udaris po prsih kot pravi domoljub? Po principu 'ni najboljse, je pa nase'.. Please.

No, pri teh stvareh bodo mnenja pac vedno deljena, ze zaradi samih interesov posameznika.. Sama se zelo nagibam k selitvi, kljub temu, da tu cisto lepo zivim. A se dolgorocno preprosto ne vidim v tako majhnem mestu, kot je Ljubljana. Ne recem.. Mogoce je to samo faza, mogoce bom grdo padla na rit, kdo ve.. Vsekakor bom prej ali slej poskusila. In kolikor se poznam - ce bom le splavala - se zelo verjetno ne bom hotela vrniti. Tako, kot vecina ljudi, ki so odsli in s katerimi se lahko nekoliko poistovetim.
Ponavljam - se dobro, da smo si ljudje razlicni in si zelimo razlicnih stvari. Ce nekdo meni, da je njegovo poslanstvo trdno stati na slovenski grudi in obraniti, kar mu je sveto - super. ;) Tudi taksni so del celote.
__________________

Kar se tice dejtanja tujcev, je pa tako.. Ze res, da gre ponavadi za kratke, pocitniske avanturice in cloveka ne spoznas v celoti.. Ampak denimo, da nisi totalno socialno retardiran in imas nekaj obcutka za ljudi v mezincu.. Mislim, da lahko tudi na potovanjih hitro ugotovis, s kom bi se potencialno lahko pokonektal in s kom ne. Potencialno. ;) Saj je pri vseh odnosih tako, da cloveka spoznas sele skozi cas in razlicne situacije, na prvih nekaj zmenkih bo vsak predstavil samo (kot bi se svabi izrazili) cokoladno plat. Nima veze, ce gre za sodrzavljana ali nekoga drugega. Po eni strani je nekaterim popotnikom spoznavanje kvecjemu otezeno (dolga pot, neznano okolje, stik s popolnim neznancem.. Ni kar vsak takoj Mr. Charming v teh situacijah :) ). Po drugi strani pa imas s temi ljudmi ze od zacetka marsikaj skupnega.. Naj bo to zelja po odkrivanju, spontanost, komunikativnost, open-minded osebnost, karkoli te ze dela taksnega, kot si sam. Je ze ustvarjena neka baza. Kar pa ne pomeni, da se sama zalepim za vsakega turista, ki pride v Ljubljano.. :P Od 100+ tujcev, ki sem jih spoznala v zadnjih letih, bi rade volje sla ven s 4. Od Slovencev mi trenutno padeta na pamet 2.

Mogoce sem se v tistem postu malo nerodno zrazila - nisem hotela reci, da me Slovenci iz principa ne zanimajo, sploh ne. A je pac statisticno gledano vecja moznost, da spoznam nekoga, ki rad 'lumpa naokoli' med ljudmi, ki - pazi zdaj -lumpajo naokoli :lol: Simple as that.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 23:37

Sarijaarvi, jaz nisem nič sral po tebi, če ti ne čutiš povezave in veš da boš v tujini dobila boljše pogoje za življenje, hvalabogu :D.


In ja, seveda lahko med tujci najdeš pravega, tudi jaz sem že nekajkrat srečal žensko, s katero bi z veseljem poskusil, ampak je bilo premalo časa in so se poti samo križale.

Jaz sem seveda zelo ponosen človek, in ponosen državljan, in ko je bil ponedeljek v vojašnici, sem z veseljem pel himno (pogrešam to :D). Ampak nikomur ne govorim kaj naj dela, če čutiš da je nekaj prav, go for it.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 18. Feb. 2016 23:45

Saj nisem mislila, da si. Ampak me to veliko ljudi sprasuje, zdaj jim lahko vsaj ta spis kopipejstam :D

In ja, Poljska hrana je ogabna. Fakin sladek nariban korencek povsod.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Feb. 2016 0:05

Jap, zato so vse ženske tako suhe....jejo samo neke Hofer riževe tablice. Auschwitz all over again.

Tista je bila 177/63....intervencija, sva bila vsak dan na pici.


Ti briši pa tja kamor bo treba, jaz tudi ne bo umrl na rodni grudi, me bodo pa vsaj potresli po njej :D.
Je pa res da sem skoraj preponosen kot Slovenec, je pa res da mi potem veliko tujcev reče, da takoj ko slišijo beseda Slovenija, se spomnijo name in kako lepo govorim o svoji deželi.
Slovenija je kot lepa ženska, izgleda odlično, zraven nje se počutiš odlično, ampak ima svoje probleme in je precej zjebana. Ampak na koncu ker si plehek ostaneš z njo, ker je tako lepa, in si zjebeš lajf :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Feb. 2016 0:06

glede tega "ni najboljše, je pa naše".. kar se samega življenja tiče, se čist strinjam :) in tudi jaz v nekem ponosu ne vidim smisla, razen v dobrih občutkih (problem pa je, ko to preide v nacionalizem, kar je velik minus)

problem, ki se ga pomoje ljudje ne zavedajo, je v tem, da če zahtevamo najboljše (kar v veliki meri pride iz tujine), izgubljamo samozadostnost. predvsem v ekonomiji. včasih je prav ta domovinski ponos v jugoslaviji dosegal, da je ekonomija cvetela. "tujega nočemo, svojega ne damo", ni bilo najboljše, ampak bilo je naše, država je bila stabila, čeprav je bil razvoj počasnejši. bili so fičoti, jugoti.. ampak, imel ga je vsak. tako kot penzijo, službo itd..
ko je pa tito umrl, je ta ponos začel pojenjat, začelo se je pljuvat po sistemu, švercat iz tujine.. potem pa samostojnost, velik napredek, vse najboljše, najbolj moderno.. ampak domače firme so začele propadat, službe izginjajo, dolgovi rastejo. prvih 10 let je bilo uživanje v luksuzu, zdaj pa plačujemo za to. gore denarja se pa nabirajo pri posameznikih.

težko je doseč, da vsi ljudje razumejo, da če hočeš urejen sistem, moraš vanj tudi prispevat in kaj tudi žrtvovat. v jugoslaviji so to dosegali z domovinskim ponosom, z raznim paradam itd.. bilo je zavajanje, slepljenje, ampak v prid ljudstvu samemu.

tako kot religija. ljudi so morali strašiti z božjo kaznijo, peklom, da so se zamislili, se kontrolirali in delali nekaj za skupno dobro. vem, da danes vsak pljuva kako je religija nepotrebna in je vedno samo zatirala.. ampak jaz verjamem, da če religije ne bi bilo, bi se še danes fukarili kot zajci in tolkli s kamni. tako pa smo ustvarili kulturo z idejami, da se moramo skupaj povezat, čeprav je bila to molitev k nekemu bullshitu. povezali smo se in to je bistvo, zaradi tega je nastal napredek, kakršen je, če se to ne bi zgodilo, bi se še danes z gorjačam tolkli za kos mamuta. ljudje so se naučili brati, ker so hoteli brat biblijo.

danes je pa ravno obratno, ljudje iščejo izgovore, da se izogibajo nekih že ustaljenih pravil, morale, da osvobodijo svoje nagone. in danes je svet spet kaos pohlepa - znajdi se in si naberi čim več, zasebni stiki so vedno šibkejši, egoizem je na porastu, tako kot pri ljudeh iz paleolitika. žalotno je to, da je danes pohlep tisti glavni motivator za napredek. no, saj vidite kaj se dogaja..

v glavnem, vera se mi zdi pomembna, ali je to religija, ali ponos.. samo da združuje neko skupnost, da ljudje niso egoisti, ampak da kot skupnost potegnejo skupaj. pa nima veze ali je to ljubezenska zveza, vojska, politična stranka, država..
hej norci :)
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 19. Feb. 2016 8:44

Ananhas napisal/-a:Do sedaj sem bila vedno s tujci (nisem slovenka). :D

Sicer živim že od malega tu (tudi rojena tu a nekaj časa živela v tujini, "domači državi", čeprav se tega niti ne spominjam dobro).
Sem pa doživela to kako je bit tujec nekje, bila sem zelo prestrašen otrok in v prvem razredu sploh nisem govorila s sošolci. Tako, da sem bila še nekaj časa bolj zase, bolj odrinjena.
Po tolikem času sebe dojemam kot slovenko, a še vedno, ko na novo spoznavam ljudi me pač včasih dojemajo kot tujko, vedno ena in ista vprašanja, ko vidijo ime, itd...
Se najdejo tudi kakšni stereotipni predsodki od časa do časa.

Drugače pa imam rada Slovenijo, slovenci so fajn ljudje, edino včasih se mi zdi, da zaradi majhnosti cenijo in občudujejo vse kar je tuje, "je boljše", mogoče kdo zato tudi tujce/potencialne loverje gleda tako...


a to si s kosova?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Feb. 2016 19:10

Ne, Vzhodne Evrope.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Feb. 2016 20:33

Ukrajina, če se prav spomnim? :)
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov