Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slast
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a slast » 20. Jun. 2015 19:55

haley napisal/-a:Ampak kaj, če je ta super avto kupil njegov fotr (ali mama)? Meni se to ne zdi tako nemogoče.
Npr. spoznaš fanta (moškega), ki ima super novega BMW-ja in ugotoviš, da še vedno živi v svoji otroški sobici pri starših, je brez šihta in pri 25. še vedno dela 1. letnik faksa... Res zelo uspešen moški ja. :)


to je logika (neke vrste), ampak podzavest ne deluje po logiki, prej po nekih zakoreninjenih in starih ko zemlja "pravilih". ko enkrat tvojemu čipu klikne, da ima model veliko za ponudit je gotovo. podobno, kot ta tvoj čip odloča o tem, da boš poseksala hudega za pogledat tipa, čeprav je največji idiot, bedak ali celo primerek z nizko inteligenco. tle logike ni, štekaš?
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 08. Jul. 2015 17:28

Khm, imam en problem.
Že od nekdaj imam težave pri navezovanju stikov z osebami ženskega spola.. vredu, lahko se pogovarjamo normalno, ČE imamo neko določeno temo (torej npr. če delava skupaj seminarsko, normalno teče pogovor o tem), ampak da bi navezala nek prijateljski stik pa mi zašteka.

Vsega skupaj imam 6 prijateljic. Dve iz osnovne šole, eno iz srednje, dve s faksa in eno s foruma. Od tega se redno (skoraj vsak dan -> parkrat tedensko) pogovarjam samo z dvema.

Medtem ko imam moških prijateljev preko 30, od tega se redno pogovarjam skoraj z vsemi.

Isto če npr. grem ven in padem v kako novo družbo, po navadi sem jaz in 5-6 fantov, od tega poznam enega, in se lahko normalno pogovarjam z vsemi, se dost vključujem v pogovor, nisem sramežljiva, itd.. če pa je prisotna še ena punca in magari 5 poznanih fantov, pa bom večino časa tiho. Iščem razlog sama pri sebi, vendar ga ne najdem, zato me zanimajo vaše teorije?

Niti ne vem kaj bi se pogovarjala s puncami? Pri prijateljicah je drugače, ker se lahko pogovarjamo o vsem (no, s štirimi samo) ali pa imamo skupne teme zaradi preteklosti...

Verjetno bi lahko še podrobneje opisala vse, vendar ne vem kaj vse manjka :S

Aja, ta problem me pa vedno bolj moti, zato bi ga rada razrešila, po možnosti navezala stik s punco fantovega prijatelja, ker mi je lepa in bi jo rada spoznala, ampak vem, da bom ziher zajebala situacijo.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 09. Jul. 2015 10:49

Zdravo :)

Upam, da je problem samo prehodnega značaja, ampak vseeno. Kako ste se spopadali s selitvijo od doma v Ljubljano/tujino? Jaz sem se vsega skupaj drugače zelo veselila, ampak zdaj me pa vsake toliko začne malo panika grabit. Za delat mam drugače kar veliko, tudi ljudi za druženje, potem me pa vsake toliko prešine, da mogoče psihično nisem dovolj močna.

Anyway, kak nasvet?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Jul. 2015 12:33

Mishela, mislim, da imam podoben problem... ampak ga ne jemljem vec kot problem, kaj pa vem. Imam nekje 5 res dobrih in skuliranih kolegic, od tega eno dolgoletno najboljso prijateljico, kar mi je cisto dovolj za 'chick talk'.. ;) sem se sprijaznila s tem, da bom vedno bolj 'bro' material, kar me sploh ne moti. Fantje so v splosnem tako zelo manj komplicirani :)


schjora ne sekiraj se, nasa dezelica je pa ja tako majhna, da jo lahko vedno domov pihnes, ko se ti zahoce. Mogoce ti bo na zacetku malo hudo, ampak se bos privadila, 100% :) sploh v tako lustnem mestu, kot je Ljubljana.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 09. Jul. 2015 13:46

Hm, mogoče bi se mogla boljše izrazit. Jaz sem šla v tujino, sicer ne na drug konec sveta, ampak vseeno dlje kot par uric do Slovenije. Se mi je zdelo, da je privajanje na tuje okolje lahko enako stresno :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Jul. 2015 14:27

Pomoje ti Mishela, preveč razmišljaš.

30 moških prijateljev in 6 prijateljic, koliko jih pa potem rabiš?

Jaz na prste ene roke naštejem prijatelje, vsi ostali so samo kolegi.

Pri prijateljih je najbolj pomembno da imaš enake vrednote in da se spoštuješ, to je pa tudi vse.

Ponavadi so ženske ki imajo pretežno moško družbo, bolj grobe v besedah, ampak so zaradi tega bolj iskrene,in na splošno lažje za shajati. Je pa problem pri zvezah, ker so garantirano spale vsaj z dvema svojima frendoma in pol je čudno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 09. Jul. 2015 15:55

hmm.. mogoče pa mam potemtakem kolege, moško družbo večinoma uporabljam za druženje, sproščene pogovore, preživljanje časa skupaj, ne bi pa jim zdaj šla zaupat nekih svojih težav, medtem ko pa bi večini ženske družbe take stvari brez problema zaupala in vedla, da se lahko zanesem na njih.
v pravem pomenu prijateljstva mislim da je pol glih deljeno, pol moške, pol ženske družbe

mislim da me bolj obremenjuje to, da se konstantno družim s to moško družbo, ker od prijateljic se redno videvam samo z dvema, od tega mi je ena sošolka. ne vem.. tak osamljeno (?) se počutim :?
pa na delovnem mestu (kot hostesa ni sile, ker ko nekaj spiješ je itak vse fajn) kot promotorka se skoz dolgočasim, ko se sodelavke pogovarjajo o nekih temah, ki me sploh ne zanimajo, konstantno se prekinjajo, konstantno nekoga obrekujejo in pol druga kr naenkrat drži z njo, pol pa ona prva spet pove nekaj pozitivnega pa ona spet drži z njo,.. halo, daj odloči se al boš proti al ne xD
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jul. 2015 18:55

To te čisto razumem, meni tud ni do druženja s takimi, ki skoz neki obrekujejo, pa majo take dolgočasne teme v stilu kako si je nohte,podaljške delala,kje je kupla ene čevlje, kje druge cunje..sm isto mela na enem delovnem mestu ful takih, ki so samo to debatirale.. Sej če maš same take okrog sebe pol ti res ne ostane druzga kot da se s tipi družiš :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Jul. 2015 19:24

Schjora: Absolutno je privajanje na tuje okolje stresno, še posebej v tujini. Najverjetneje ima čisto vsak domotožje in nekakšna krizna obdobja, ko bi najraje pustil vse skupaj in se vrnil. (Sicer to niso moje izkušnje,ampak izkušnje bližnjih..) Bi rekla, da ni posebne rešitve, če res čutiš da je to to kar si si želel, potem vztrajaš in se trudiš na svoji poti, je pa normalno,da ni lahko.. Gotovo pomaga, da spoznavaš nove ljudi, pomožnosti koga, ki je dal podobno čez ali se trenutno spopada z enakimi problemi, skratka poskušaš najti nek svoj prostor v novem okolju. Pa tudi kakšni izhodi v naravo,intenzivnejše športne aktivnosti..nekaj kar te sprosti in pomiri. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Jul. 2015 7:52

Schjora, meni je bilo tezje, ko sem se pri 19 letih preselila v Ljubljano zaradi studija, kot pa po studiju na drug kontinent :)
Me je pa na zacetku, pa se zdaj obcasno, prav spreletelo tisto, o fak, ne morem se kar na vlak vsest in domov odpeljat. Ampak so to bolj trenutki slabosti. Valjda so stvari, ki jih bom vedno pogresala. In pa druzina, prijatelji. Po drugi strani sem se pa se vedno do sedaj cmerila, ko sem za par tednov domov sla, ker sem tako zelo pogresala moj novi dom :lach: Sedaj je ze vec kot dve leti, od kar sem spakirala kovcke in prisla sem za nedolocen cas in v tem casu sem sla cez cel kup faz; od ekstremnega domotozja, do strahu, da se bom morala vrniti domov; od navdusenja nad drugacnim okoljem; do vsakodnevne razdrazenosti zaradi kulturnih razlik.
Bistvo je, da ti obcutki nikoli ne minejo. Samo nekako se jih privadis in jih integriras v svoje dozivljanje novega okolja in jih sprejmes kot ne nujno nekaj slabega ali znak sibkosti. Good luck!
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 26. Jul. 2015 22:18

--
Zadnjič spremenil donna., dne 27. Jul. 2015 21:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Jul. 2015 23:04

Obstaja program, s katerim je vsak sporočilo neprebrano.

Napisala si da je sramežljiv, in da si imela probleme s FB.

Enostavno mu napiši še eno sporočilo...ženske izpadete manj obupano, če napišete: Hej, kwa dugaja ejga mudel?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 27. Jul. 2015 6:07

Ni tolko to, da punce izpadejo manj obupano ampak, da nam moškim obupanost ni tak turnoff kot je puncam in je manj opazimo. Piši mu še enkrat ja pa mu piši v šaljivem tonu nekaj v smislu "kaj zdaj to? 4 dni ne dobim niti seena? :D" če pa takrat ne pogleda ali ne odpiše pol pa veš da na koncu res samo zapira sporočila in se te načrtno izogiba in odnehaš. Pač je al prpa al mu nisi dovol zanimiva in zamuja priložnost spoznat eno fajno punco in bo zato mel drugi to lepo priložnost. Moving on!

Možnost, da pa ne bi vido sporočila je precej majhna.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jul. 2015 6:43

Nevem,js tud ne vidim najbolj razloga zakaj ne bi odpisal. Drugače pa meni ko sm na telefonu tudi kdaj ne pokaže takoj,ali pa sm prejela šele par ur po poslanem, na kompu se mi je ravno tako že zgodilo da nisem imela oznake novega sporočila in sem vidla šele čez nekaj časa ko sem šla brskat po sporočilih (sicer za stare pogovore to).
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 27. Jul. 2015 16:10

Tako kot je Dioniz rekel, moški imamo malce drugačno definicijo obupanosti in zato te glede tega ne rabi preveč skrbeti - brez skrbi mu lahko napišeš še eno sporočilce.

Razlogov da ni odprl sporočila pa je malo morje. Ne vem, kaj se dogaja v njegovi glavi. Mislim, da ni načrtno ignoriral tvojega sporočila. Verjamem, da sta oba že odrasli, zreli osebi in da ignoriranca pri takšni osebi ne pride v poštev. Če pa je res ignoriral tvoje sporočilo, potem pač veš, da ni pravi zate in da ne vidi kako dobra oseba si ti - move on.
Mogoče je videl, da si mu pisala in je bil tako zaposlen z delom, da je pustil sporočilo še neodprto in si ga pustil za kasneje nato pa ga je pozabil odpreti in odgovoriti. Mogoče je bil zasut s chati okenci in se je tvojega pomotoma spregledal. Razlogov je še veliko. Najbolje, da čimprej razčistiš s tem in mu pošlješ še eno sporočilo. Prej kot boš vedla na čem si, lažje ti bo.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]