Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Jun. 2022 6:17

Slovenc pa ti kar naprej tupis, kako moski nima izbire, torej naj ne bi imel odgovornosti, ko pa to ni res. Pa saj zenske ne vlamljamo v hise in vam spermije ponoci krademo, no. Imas vso izbiro na tem svetu, da ne zaplodis otroka. Ko pa enkrat do oploditve pride, pa res o tem ne mores vec odlocati. Ampak saj tudi jaz, ki sem se odlocila donositi otroka, imam obveznosti tudi tam, kjer nimam (vec) izbire. Recimo otroka moram skozi solanje spravit, ceprav (recimo) tega nocem. Nimam izbire, vseeno je njegovo solanje moja odgovornost. Tako kot je to odgovornost njegovegs oceta, ki je bil pri polni zavesti zraven, ko se je otrok delal.
Pa saj niti ne vem, kaj tu debatiramo, ker priznam, da niti ne razumem popolnoma, kaj je sploh bil slovencev point.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Jun. 2022 6:28

Pa se to - pises, kako smo zenske bolj selektivne pri izbiri spolnih partnerjev (super si zreduciral zenske na bitja, ki v partnerju in partnerskem odnosu iscejo le potencialnega oplojevalca), ampak mogoce bi pa ravno zaradi manj moznosti odlocitve morali biti moski, tisti, ki ste selektivni? :wink:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Jun. 2022 11:13

Ma pri slovencu je videt, da prekopira Petersona v svojih izjavah - vsaj po mojem občutku, kolikor sem malo pogledala njegovih videov, kar sem naredila bolj iz 'fascinacije', ker sem sama sicer bolj na drugem ideološkem polu.

Sva ravno na zadnje s Chaskijem od nekje prišla do Petersona in se oba strinjala, da nama je antipatičen. :mrgreen:

Mij e pa eden od simpatičnih filozofov, ki sem ga pred časom poslušala Alain de Botton.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Jun. 2022 13:26

Peterson who? :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Jun. 2022 14:31

mayaeb:
seveda se ženska lahko odpove otroku – naredi splav. ima možnost izbire in s tem tudi odgovornost, ki jo njena odločitev prinese. moški tega ne more.
o pravicah otrok/staršev, nedolžnih, odgovornih ne vem, kaj imajo tukaj veze. pogovarjamo se o zarodku, ne o otroku, in ženska edina odloča glede tega, ali bo otrok obstajal ali ne.

patchouli:
dost preprosto je – moj argument je, da je ženska v celoti odgovorna za lastno nosečnost (če ji seveda ni bila kršena svobodna volja).

seveda noben ne krade sperme, ampak jajčec na silo oplojuje pa tudi nihče. govorim izključno o svobodnih odločitvah in nobeni prisili, tako da ne razumem kaj je point tega.

v bistvu si imela odločitev. verjetno si vedela, da če imaš otroka, to ne pomeni samo roditi ga, ampak tudi vse ostalo, kar ima zveze z odraščanjem, šolanjem, vzgojo ipd. in seveda je faktor pri tej odločitvi tudi partner, ki se je odločil, da ti pri tem stoji ob strani in ti olajša vse skupaj, kar mislim da je edino zrelo ravnanje vsakega moškega.

hej, to je narava in bistvo evolucije. še vedno smo živali, hočeš ali nočeš, in še vedno so nagoni prirojeni, da želimo tisto, kar je najboljše za nas, ne glede na to, kako se trudiš to zanikat. In če je tvoja želja imeti otroke, kdo si ne želi privlačnega zdravega in sposobnega partnerja, s katerim bo imel najboljše možnosti za dobro življenje?

moški je manj zbirčen zato (in ne samo pri ljudeh, pač pa pri vseh dvospolnih bitjih), ker mu spolni odnos ne daje odgovornosti, ženski pa. verjetno je logično, da se moški, ki zaplodi otroke pri mnogih ženskah in za nobenega ne poskrbi, ne sekira kaj dosti glede izbire ali odločanja. seveda tisti moški, ki pa si zelo želijo družine, pa so bolj zbirčni, ker so pripravljeni prevzeti nase vlogo starševstva.

hayley:
drži, spremljam Petersona in se v marsičem strinjam z njim. to ni nobeno kopiranje, ampak moje osebno stališče, ki ga tudi po svoje argumentiram.

me pa zanima, ko smo že pri tem, če si ti sposobna kakšno lastno mnenje glede tega napisat (brez da iščeš potrditev pri drugih ljudeh) namesto da sebe in druge predalčkaš med ideologije, mnenja pa dojemaš pristransko glede na predsodke do tistega, ki jih pove – kar je, btw, glavni razlog, zakaj je Peterson velik kritik vseh ideologij in tudi sam ne pripada nobeni, nikakor pa ne nobenemu polu.

patchouli, Jordan Peterson je kanadski klinični psiholog, ki v glavnem zagovarja svobodo posameznika in spoznavanje lastnega potenciala. je pri tem precej realen, zato je zelo cenjen, je pa pač veliko ideologov, ki jih moti, da ne govori tistega, kar hočejo nekateri slišat, in ga označujejo za vse mogoče. zato je pomembno, da če kej raziskuješ, si ustvariš sama mnneje o njem in ne kakor ga drugi jemljejo iz konteksta.
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Jun. 2022 5:24

slovenc79 napisal/-a:moj argument je, da je ženska v celoti odgovorna za lastno nosečnost


Nosecnost - ja. Oploditev - ne. Za to je potreben tudi moski in brez opolditve niti ni nosecnosti. Ne vem, kaj imata vidva s tem Petersonom tak problem razumet :D

slovenc79 napisal/-a:seveda noben ne krade sperme, ampak jajčec na silo oplojuje pa tudi nihče. govorim izključno o svobodnih odločitvah in nobeni prisili, tako da ne razumem kaj je point tega.


Ja seveda, jaz vem ze odkar smo v vrtcu brali Lukec dobi sestrico, da sta za spocetje otroka potrebna ocka IN mamica.
Point je, da moskega nihce ni prisilil, da je zaplodil otroka.

slovenc79 napisal/-a: in seveda je faktor pri tej odločitvi tudi partner, ki se je odločil, da ti pri tem stoji ob strani in ti olajša vse skupaj, kar mislim da je edino zrelo ravnanje vsakega moškega.


Tu pa ne vem, ali bi posusila skupaj zlepiti en kup besed ali " :rolleyes: " dovolj dobro opise moje mnenje...

:rolleyes:

Jap, bo kr vredu.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Jun. 2022 19:03

pa kaj potem, če je za oploditev potreben moški? to ne pomeni, da ima tudi odgovornost - oploditev in nosečnost je zgodita izključno v ženskem telesu in tudi ona je edina, ki ima pravico odločati, kako naprej. moški absolutno nič. ko spermij zapusti penis, to ni več njegova stvar :)

če se je ženska nenamerno oplodila ob prostovoljnem odnosu, si je izključno sama kriva. nihče je ni silil v spolni odnos z moškim, če je rekel, da bo pazil, in ni, je očitno slabo izbirala. izgovori kot so "nisem vedela", "naredila sem napako", "bila sem naivna" marsikje delujejo, a pri tem ne.
se je pač potrebno zavedati tveganja, ki ga spolni odnos prinese - ženske tvegajo zelo veliko, moški pa zelo malo. in zato je tudi v realnosti tako, da ženske precej bolj pazijo, s kom imajo spolne odnose, kot moški (čeprav manj kot so včasih, ko še ni bilo kontracepcije).
ko še ni bilo kontracepcije in splavi nekaj neizrekljivega, ženske niso mogle odločati, pa so bili moški prisiljeni v poroko, če so zaplodili žensko. dobro, da teh časov ni več in imamo pravice odločanja, ampak smo za svoje odločitve pač tudi odgovorni.

pri zadnjem odstavku pa ne vem, kaj točno te moti. boš mogla pač napisat, če hočeš da kaj razumem :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 17. Jun. 2022 19:34

:lol: kakšna logika, wow, vsa odgovornost se konča že ob zapustitvi spermijev iz penisa...

...torej če bom kdaj noseča in ko bo otrok po 9ih mesecih zapustil moje telo (hvala bogu, da ne ostane prilepljen ob moje telo ane, da se končno rešim odgovornosti) nimam kej skrbeti - po tej logiki nisem več odgovorna zanj, ampak pač se spodobi, ker je to edino zrelo ravnanje vsake ženske.

Nimam kaj drugega kot se smejat temu izmišljanju novih družbenih pravil odgovornosti. :lach:
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 17. Jun. 2022 19:56

če se je ženska nenamerno oplodila ob prostovoljnem odnosu, si je izključno sama kriva. nihče je ni silil v spolni odnos z moškim, če je rekel, da bo pazil, in ni, je očitno slabo izbirala. izgovori kot so "nisem vedela", "naredila sem napako", "bila sem naivna" marsikje delujejo, a pri tem ne.


Se je oplodila, kar sama? Mislim resno, wtf? :lach:
Celo nekateri najstniki so sposobni nataknit kondom, moški pa raje pazijo in se potem delajo neumne in prelagajo odgovornost? Prav razunem zdaj te hece, da gre tako? :lol:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Jun. 2022 20:32

Ash:

ne, ker tisto kar pride iz tebe je potem novorojenček, ki je živo bitje, celica/zarodek pa nista :)

mayaeb:

ja, oplodila se je z moško spermo s tem, da jo je dovolila spustiti vase. nikjer nisem napisal, da se je sama. je pa za svoje telo odgovrna sama, tako da je pametno razmišljati, kaj spuščaš vase ;)

imaš moške vseh vrst, ja. zato je dobro pametno izbirat. meni se zdi pametno, da če nimaš želje zanosit, imet odnos z moškim ki zna nataknit kondom in pazit oz. imet toliko spoštovanja do tebe, da bo upošteval tvojo željo, da ne zanosiš. ampak vsakemu svoje :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Jun. 2022 4:22

Osebna odgovornost, ampak samo za zenske, gotcha. S to logiko se pa res ne morem kregat, slovencek :zustimm: I'm out.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Jun. 2022 16:18

no, me veseli, da se razumeva. da je ženska za svojo maternico odgovorna sama in noben drug :)

ne vem pa, kje ti vidiš kreganje, gre se za izmenjavo mnenj. če koga to osebno prizadane ali popizdi, ker ne zna argumentirat lastnega mnenja in iz jeze vse po svoje obrača, pa boljše da se ne spušča v take debate.
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 18. Jun. 2022 16:39

Se strinjam, boljse. Pa ne, ker ne bi znala argumentirat.
Se ne razumeva, samo jaz imam boljse stvari za delat. Preprical me ne bos, jaz pa tudi tebe ne.

Ima kdo kako idejo, kaj za kosilo na hitro skuhati jutri? Po moznosti, da pire krompir gre fajn zraven? :D
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 18. Jun. 2022 16:49

Paprikaš. Najboljša zadeva za pire. Pa hitro in enostavno.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 18. Jun. 2022 16:59

smisel debate se mi zdi to, da slišiš in poskusiš razumeti različna mnenja, ker mi je zanimivo razmišljati o tem, pa še marsičem drugem. mi ni v interesu kogarkoli prepričevat v karkoli, niti se ubadat z egi, ki vsiljujejo svoj pogled in so jezni, če jim ne uspeva.
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]

cron