Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2021 10:26

Uuuu ali pa tako ja :) hvala ful!!!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 09. Jan. 2021 6:05

Si verjetno ze porabila piscanca, pa dobro :D

Recept je moj, kombiniran iz vecih receptov, najdenih online. Kolicine prilagodi po potrebi

Najprej piscancja tikka
Cca 500g piscanca, narezanega na kocke (tako, za en grizljaj velike)
1 jedilna zlica ingverjeve paste
1 jz cesnove paste
2 jz tandoori mesanice zacimb*
1 jz olja
Pol loncka jogurta (toliko, da lepo pokrije piscanca)
Sol po okusu

Zmesas sestavine, postavis v hladilnik za vsaj 1 uro, najbolje cez noc za kosilo naslednji dan :)
Zagrejes pecico na temperaturo za peko piscanca (jaz dam 230, sam boh ve, ce je to optimalno). Meso poberes iz marinade in razporedis enakomerno po pekacu. Marinado zavrzes. Peces cca 25 minut oziroma dokler meso ni notri peceno, a pazi, da se ne izsusi. Ce ga das potem direktno v curry, je lahko malo manj, ker se bo se v curryju pokuhal, ce je kot samostojna jed, raje malo presuseno meso kot salmonela :D
Postrezes s naan/chapati/paratha kruhom, solato, jogurtovo omakico, rizem...

Butter chicken (murgh makhani)

2 jz masla ali gheeja
1 vecja cebula, drobno nasekljana
1 izravnana jz ingverjeve paste
1 izravnana jz cesnove paste
4 zlice paradiznikove paste/mezge
1 cajna zlicka cilija oziroma po okusu
1 jz mletega koriandra
2 cz mlete kumine
150 ml smetane za kuhanje
Sol po okusu
1 cz garam masale**
1 cz tandoori masale*
Piscanec od prej

Najprej o loncih  :D
Sama sicer uporabljam navaden lonec z debelim dnom, ki se ne prijema. Ampak naceloma je za curryje bolje, da se kuhajo v nekih staromodnih loncih, kjer se zacimbe prijemljejo dna. Slednje je v bistvu zazeljeno, dokler se zacimbe ne prizgejo.
Torej. Razpustis maslo na srednjem ognju. Dodas cebulo in mesas, dokler ne postekleni, a ne sme porjaveti. Dodas cesen in ingver in mesas, okoli 30 sekund, da se ne prizge. Dodas zacimbe: koriander, cili, kumina, in dobro premesas, in prazis, dokler ne zadisi. Dodas paradiznikovo mezgo. Dodaj se malo vode (pol kozarca) ce je pregosto. Kuhaj okoli 5 minut, da zacne mocno vreti.
Dodaj piscanca iz pecice in dobro premesaj. Dodaj garam masalo in tandoori masalo. Sol po okusu. Na koncu prilij se smetano. Dobro premesaj. Lahko okrasis s svezimi listi koriandra.
Postrezes z rizem ali chapatijem.

* jaz imam sicer kupljeno verzijo, ampak se jo da namesati tudi doma. Tale recept se mi zdi vredu. Najbolje je cele zacimbe in jih sama zmeljes, ce imas mlincek. Vsega po enako kolicino. Lahko pocaka v loncku okoli 2 tedna.
Mleti ingver
Sladka paprika v prahu
Kumina
Koriander
Kurkuma
Pol enote soli
Kajenski poper
Klincki
Pol enote muskatnega orescka

** Bi skoraj morali imeti v trgovinah. Ce ne, tole se slisi vredu
15 gramov koriandra
15 gramov kumine
1 jz kardamoma (oluscenega)
1 jz klinckov
Pol jz popra
3 okoli 5 cm dolge palcke cimeta (6 gramov)
Zazeljeno, a gre tudi brez:
Scepec muskatnega orescka
Manjsa zvezda janeza
2 srednje velika posusena lovorjeva lista
Pol cz muskatnega cveta
Ce uporabljas cele zacimbe, jih pred mletjem poprazis, ravno toliko, da zadisijo, nato zmeljes.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Jan. 2021 13:18

Uf to bom morala pa konkretno v trgovino po začimbe (čeprav se kolegom vedno hvalim ko mam nabito polno polico ( 25+ ) začimb v kuhinji :D.
Drugače tale mešanica ki jo imam je King masala. Ne vem če bo uporabna za karkoli od tega kaj si mi napisala (bom primerjala sestavine s tvojim mešanicami).

Hvala ful za te nasvete!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Jan. 2021 16:59

Meni je tecno kupovat zacimbe za tocno dolocene recepte, ker jih uporabim enkrat, dvakrat, nato pa jim rok uporabe potece :) Trenutno se, zanimivo, to dogaja mojim "evropskim" zacimbam.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Mar. 2021 12:47

hayley napisal/-a:-ma ne meni so vse trditve o meni čisto kontra, da preracunavam glede starosti in glede vsega - ne, samo na tak način moji možgani delujejo avtomatično. Da se ukvarjam z življenjem drugih ljudi - ponavadi v katerikoli družbi sem bila, sem bila vedno tista, ki sem se najmanj ukvarjala z opravljanjem in tem kaj delajo drugi. Bi rekla, da je kakšna prijateljica, ki tudi ima že otroke ali na poti bolj preračunljiva od mene pri kakšnih letih kaj, zato pa tudi je že v tem, čeprav direktno ne pove ali pokaže tega..
- tisto o laganju in Prekrivanje pa tudi ni sploh potrebno komentarja
- mislim saj brez veze najbrž sploh kaj odgovarjam, mi je bilo tudi rečeno naj raje ignoriram vse..


si pogledala svoje poste? polno enih letnic. saj v osnovni ni nič narobe s tem, jih pač opaziš, razmišljaš kaj se pri katerih letih dogaja.. ampak problem, kakor ga jaz vidim, je, da se v glavnem po letih orientiraš kako živet. in potem tisto "zdaj sem 26/27, torej imam še par let za svobodo in premislek, potem pri 30ih mora bit že neki resnega, nekje do 35 otroci, pa idealen tip bo cca 5 let starejši itd." in potem se primerjaš s frendicami, da kere imajo otroke in pri kerih letih, kok čas v zvezi, s kakšnimi tipi itd.. in tukaj nima veze opravljanje, bolj to da skušaš naredit nek recept za svoj lajf na podlagi življenj drugih (in nisi edina, ki na tak način razmišlja). ti se fokusiraj na svoje želje, svoj lajf, svoje občutke, drugi niso pomembni :)

to da si analitična, razumska je dobro, ampak to uporabljaš pri odločitvah, da se odločiš pravilno in ne napačno. želje, čustva pa nimajo veze s tem, ko so tam, so tam, nikoli niso napačne. tud najpopolnejši izračuni in statistike te nikol ne bojo mogli prepričat da je nekaj prav zate, če si v resnici tega ne želiš. in tud ko si neki resnično želiš, te ne odvrne nobena slaba statistika.
če nekdo cel lajf sanjari da bi imel luksuzen športni avto, bo z veseljem 20 let garal cele dneve, da bo zbral denar in si ga kupil, in bo srečen. medtem ko enim ki te želje nimamo se bo to zdela totalna bedarija. imamo pa mi želje ki se pa drugim zdijo bedarija.
moj point je, da smo si različni, vsak s svojimi željami, in moramo živet vsak po svoje, ne da se ravnamo po drugih.

občudujem te kako si predana svojim občutkom, ko ocenjuješ parfume. tako da zaupaj svojim občutkom tudi na drugih področjih na tak način :) pusti da te vodijo skozi lajf, ko pa vidiš potencialne ovire, ko se je treba odločit, takrat je pa čas za razum in analize.

kar se tiče prikrivanja in laganja - tukaj sva se narobe razumela.
hayley napisal/-a:ker nisem tip, da bi nekaj prekrivala ali lagala..

po napisanem mi je delovalo, da imaš tipe (moške) za tiste, ki lažejo in prikrivajo (in moja reakcija je bila taka zarad mišljenja, da gre za predsodek - ki je sicer precej pogost ko je ženska slabe volje), ampak zdaj štekam da si govorila zase, da nisi tip človeka, ki bi to počela.
tako da tuki se ti opravičujem :)
Zadnjič spremenil slovenc79, dne 29. Mar. 2021 13:04, skupaj popravljeno 1 krat.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2021 13:00

Idealen tip je cca. 2 leti starejši! :twisted: :lach: (toliko so razlike tudi moja starša meddrugim :D ) Oz boljše da čim bolj okoli moje starosti, oz. sicer ne gledam tako zelo na starost, vidim pluse in minuse, pri isto starih kot jaz in starejših...
Številke imam pa rada ja. :D

Ne, ampak nekaj stika z realnostji tudi mora bit, nekaj že imajo veze tudi leta. Mi to še starši kdaj rečejo, da bi mogla zdaj počasi koga poiskat ali se odločit (z drugimi besedami), oz sem nekaj takšnega slišala pred kratkim, kot primer...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Mar. 2021 13:06

^^ đizs si hitra :D vidim da sem ponesreč kliknil pošlji namest predogled :) no, zdaj imaš polno izpiljeno verzijo, še enkrat poglej za bolj jasno sliko.

realno je, da če si želiš kdaj otroke, je najboljše nekje do 35ga leta, ker taka je pač ženska biologija. ampak bistveno je, da je želja in odločnost. ker tudi ko si enkrat odločna, bo itak trajalo še leta, da se uresniči. in ovire seveda rešuješ z logiko, razumom, analiziranjem, tehtanjem.. ampak sama želja pa mora izhajat iz tebe.

pomembno je pa to zato, ker ko imaš enkrat dobro definirano željo, kaj si želiš, tudi okolica to zazna in če boš npr. delovala kot ženska, ki si želi bit dobra mama, boš privlačila moške, ki si želijo bit dobri očetje. če si pa želiš nekaj drugega, bo pa nekaj drugega.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2021 16:02

Sem takrat preletela objavo in zdaj še enkrat in ne vidim razlike.

Hmm.. ma saj jaz niti nisem neki posebi pisala o otrocih oz. se spuščala v to temo, mislim da sem na začetku samo odgovorila mmmju glede tistega, da morajo ženske imet do 35. Nisem sploh sama kaj pretirano razmišljala o tej temi sicer do zdaj.
Dobro res velja, da najbolje naj bi bilo jih imet še pred 30, pol je 35 en mejnik, potem 40.. odvisno od posameznika kako se mu poklopi življenje, oz. če sploh ima možnost jih imet.

Na zadnje sem pa v priznanjih komentirala nekaj na to temo, ki sem jo imela z nekom izven foruma, se je prvič taka tema pojavila, sicer se nisem ukvarjala s to tematiko do zdaj in ni nič povezano kar smo prej pisali na to temo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
BasejJack
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 6. 10. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a BasejJack » 08. Okt. 2021 10:37

_patchouli_ napisal/-a:Si verjetno ze porabila piscanca, pa dobro :D

Recept je moj, kombiniran iz vecih receptov, najdenih online. Kolicine prilagodi po potrebi

Najprej piscancja tikka
Cca 500g piscanca, narezanega na kocke (tako, za en grizljaj velike)
1 jedilna zlica ingverjeve paste
1 jz cesnove paste
2 jz tandoori mesanice zacimb*
1 jz olja
Pol loncka jogurta (toliko, da lepo pokrije piscanca)
Sol po okusu

Zmesas sestavine, postavis v hladilnik za vsaj 1 uro, najbolje cez noc za kosilo naslednji dan :)
Zagrejes pecico na temperaturo za peko piscanca (jaz dam 230, sam boh ve, ce je to optimalno). Meso poberes iz marinade in razporedis enakomerno po pekacu. Marinado zavrzes. Peces cca 25 minut oziroma dokler meso ni notri peceno, a pazi, da se ne izsusi. Ce ga das potem direktno v curry, je lahko malo manj, ker se bo se v curryju pokuhal, ce je kot samostojna jed, raje malo presuseno meso kot salmonela :D
Postrezes s naan/chapati/paratha kruhom, solato, jogurtovo omakico, rizem...

Butter chicken (murgh makhani)

2 jz masla ali gheeja
1 vecja cebula, drobno nasekljana
1 izravnana jz ingverjeve paste
1 izravnana jz cesnove paste
4 zlice paradiznikove paste/mezge
1 cajna zlicka cilija oziroma po okusu
1 jz mletega koriandra
2 cz mlete kumine
150 ml smetane za kuhanje
Sol po okusu
1 cz garam masale**
1 cz tandoori masale*
Piscanec od prej

Najprej o loncih  :D
Sama sicer uporabljam navaden lonec z debelim dnom, ki se ne prijema. Ampak naceloma je za curryje bolje, da se kuhajo v nekih staromodnih loncih, kjer se zacimbe prijemljejo dna. Slednje je v bistvu zazeljeno, dokler se zacimbe ne prizgejo.
Torej. Razpustis maslo na srednjem ognju. Dodas cebulo in mesas, dokler ne postekleni, a ne sme porjaveti. Dodas cesen in ingver in mesas, okoli 30 sekund, da se ne prizge. Dodas zacimbe: koriander, cili, kumina, in dobro premesas, in prazis, dokler ne zadisi. Dodas paradiznikovo mezgo. Dodaj se malo vode (pol kozarca) ce je pregosto. Kuhaj okoli 5 minut, da zacne mocno vreti.
Dodaj piscanca iz pecice in dobro premesaj. Dodaj garam masalo in tandoori masalo. Sol po okusu. Na koncu prilij se smetano. Dobro premesaj. Lahko okrasis s svezimi listi koriandra.
Postrezes z rizem ali chapatijem.

* jaz imam sicer kupljeno verzijo, ampak se jo da namesati tudi doma. Tale recept se mi zdi vredu. Najbolje je cele zacimbe in jih sama zmeljes, ce imas mlincek. Vsega po enako kolicino. Lahko pocaka v loncku okoli 2 tedna.
Mleti ingver
Sladka paprika v prahu
Kumina
Koriander
Kurkuma
Pol enote soli
Kajenski poper
Klincki
Pol enote muskatnega orescka

** Bi skoraj morali imeti v trgovinah. Ce ne, tole se slisi vredu
15 gramov koriandra
15 gramov kumine
1 jz kardamoma (oluscenega)
1 jz klinckov
Pol jz popra
https://erasmus-home.com/si/ https://www.telprom.si/
3 okoli 5 cm dolge palcke cimeta (6 gramov)
Zazeljeno, a gre tudi brez:
Scepec muskatnega orescka
Manjsa zvezda janeza
2 srednje velika posusena lovorjeva lista
Pol cz muskatnega cveta
Ce uporabljas cele zacimbe, jih pred mletjem poprazis, ravno toliko, da zadisijo, nato zmeljes.



Hermiona na čaraj ljubezenskih napojev :D hvala Dober recept :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Nov. 2021 18:44

mmm napisal/-a:- Se strinjam, slovenc79, da je Facebook tudi platforma naše generacije. So pa ravno druge, novejše platforme šele grozljive. Npr. kaki Instagram; če hočeš izbrskati dogodke, kje se žura, je najlažje to preko Facebooka. Instagram se folk gor samo še kaže :roll:
- Drugače kar rabiš te platforme, ker folk preko njih navezuje tiste prve stike. To meni manjka, pač bivših sošolk je končno mnogo, pa večinoma so daleč stran, če je kakšna sploh še fraj
- Ful bi bil vesel, če bi folk začel nazaj uporabljati forume kot je ta npr. :cool:
- hayley, saj si bila bolj zrihtana kakor jaz (in čist lepo; samo pač drug stil kakor sedaj pišeš)
- Jaz dam več na videz, ker sem samski, mi je pa žal, da sem prej dal premalo nanj. Pač, rabilo mi je klikniti, da je (tudi) to pomembno.
- Ne vem, zanimivo, da si izbrala ravno (tudi) moj stil sedaj :twisted: (Ponavadi potem take, ki se tako uštimajo, rade tudi objavijo svoje fotografije nekje)

- slovenc79, čudno da bi te tipi dodajali. Jaz ko preveč dodajam "manekenke", me ponavadi ne sprejmejo, naknadno se pojavi "friend request" od kakega fake profila, katerega namen je, da mi oglašuje link do plačljivih aplikacij za "zmenke" = dopisovanje za žetone, slabše kot webcam sex (tisto je drago verjetno kot hotline, ampak je vsaj pristno)
- Nazadnje me je sicer dodala ena mladenka, ki je hkrati dodala tudi človeka, ki je zato, ker se je odločil da se ne bo hodil testirat, dobil izredno odpoved. Itak da bo šel na sodišče, razplet bo še zanimiv. Očitno so našli njegovo šibko točko, ker jo je naivno sprejel, jaz se nisem hotel zapletati in ga nisem posvaril oz. spraševal zakaj jo je dodal. Mene je dodala, ker sem mu komentiral en status. Sem jo pozdravil in vprašal če se poznava, me je odzdravila nazaj, povedati mi pa ni imela nič :)
- Sem že v preteklosti padel na te finte, ko sva z bivšo imela "vojno" (na isti strani), me je tudi dodal vsaj en fake profil, ki je imel v skupnem veliko skupnih prijateljev iz iste interesne sfere, in bi naj zato deloval bolj pristno.
- Na neki točki sem vendarle iz svojega pravega profila pobrisal vse osebe, ki jih ne poznam, in naj so še tako seksi.
- Ne vem če je pametno, da tole zdajle pišem, a je 1.11., in to je anonimni forum kao :)
- Moje mnenje je, da določenimi, ki imajo določen denar, moč in vpliv, kreirajo na socialnih omrežjih fake profile, z njimi pa spremljajo določene "zanimive" osebe. Mogoče je država še najmanj vpletena v to (o tem nimam jasne slike), bi pa verjel, da tako dejavnost izvajajo tudi privat firme (tudi (določene) politične stranke?) oz. določeni vplivni posamezniki, ki hočejo imeti še več vpliva
- Še enkrat bom rekel - paranoična motnja gor ali dol - da bi lahko bil tarča tudi ta forum, čeprav skorajda več noben ne piše tukaj gor. Kdo bi vedel, če koga kaj/kdo/kakšno mnenje zmoti :wink:


facebook je v bistvu nek najbolj osnovno socialno omrežje in tudi najstarejše, tudi največje kolikor jaz vem. pravijo, če te ni na fb-ju, ne obstajaš :P je v bistvu kot nek database ljudi, jaz skoraj vsakega ki sem ga kdaj poiskal, je imel gor profil, mojih let sigurno, pa marsikdo od starejših prav tako. zdaj koliko je kdo aktiven je odvisno od človeka, veliko jih ima bolj zato da ima pač stike z ljudmi z razdalje, ker je to pač boljše pot dopisovanje po pošti in bolj tekoče kot emaili.
twitter recimo je bolj za informiranje. je pa milijon novih platform ki so pa fokusirane na kakšne druge stvari, tiktok npr. za kratke videe, instagram za fotke ipd., mularija pa jasno hoče biti drugačna od starejših generacij in avtomatsko okupira vse, kar je novega.

kar se tiče dodajanja, čist jasno da je spam, pa če je tip ali pa kakšna manekenka, je tako očitno fejk (tudi nimam pojma kako bi me neka filipinka najdla in kar hotela biti frendica z mano), sploh ker nisem tako wananbe multikulti da bi imel poznanstva iz celega sveta, potujem tudi ne, spoznal sem po naključju kakšne tujce ki so slučajno postali moji prijatelji in to je tudi to. redko se zgodi tudi to da se pri kakšni objavi zapletem v pogovor z nekom XY in postaneva prijatelja. drugače pa imam na pravem fbju izključno ljudi ki jih v resnici poznam (na drugem, anonimnem pa take ki jih spoznam prek spleta).

mi pa ni jasno, kako folk še vedno naseda na te seksualne zadeve :) ali pa na obljube o lahkih zaslužkih. žalostno pa je, ko temu nasedajo starejši ljudje, ki niso toliko podkovani o varnosti na netu in tudi niso več najbolj bistri, in vidiš razne "DELI!!!" objave, pa razen astrološki spam ipd..
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Nov. 2021 20:36

Nimajo vsi facebooka in vsaka čast tistim, ki shajajo brez njega. Jaz včasih rabim nekaj online pozornosti, zato ga imam. Če bi rabil samo spremljati dogodke, kje se kaj dogaja, bi lahko uporabljal tudi lažen ali pa skoraj prazen account.
Po mojem vsi, ki zbujamo pozornost tukaj, rabimo pozornost tudi na facebooku. Za hayley vem, da je izjema, pa še kakšna tukaj reče da nima facebooka in nič od socialnih omrežij :?

Zdaj, da nekoga spustiš, da je tvoj prijatelj, je lahko riskantno. Pobere tvoje izjave za nazaj, mogoče si kdaj kaj povedal kar je komu zanimivo. Če nimaš v redu nastavljenih zadev vidi kdo so tvoji prijatelji, mimogrede kaj uide v nastavitvah facebooka, včasih so pa noter tudi bugi.

Zdaj lahko je vsak med nami toliko pameten in previden in reče že vnaprej, da na facebooku nima ničesar kar ne bi hotel imeti javno vidnega. Vsaka čast tistemu.

Ljudje delamo napake, jaz sem kdaj naiven in kdaj me želja po lepoti premaga. Ali pa vsaj me je. Oni profil, ki je imel pa veliko skupnih prijateljev iz iste interesne skupine, pa sem dodal ker sem mislil da oseba obstaja. Potem se je videlo, da ima max št. prijateljev (5000), prikazno slikco, ki je romantična, v bistvu pa nič ne pove (je tudi diskretna - nobenega direktno ne izpostavi, ker je slikana odzadaj), objave, ki tudi skorajda nič ne povejo (kažejo na to, da oglašuje neke storitve - lahko je tudi to bil njegov en in edini namen, morda pa je bilo še kaj, kdo bi vedel :) ). Je pa bilo zanimivo potem pogledati njegov seznam prijateljev, ki ga je imel odprtega, se je videlo kdo vse ga zanima :oops: :roll: :) Neko logiko sem našel v tem koga vse spremlja (naša interesna skupina je bila premajhna, je pač spremljal več interesantnih profilov čez tisti profil)

Tako kakor se beležijo spami in ostali cyber napadi, bi morali ustvariti neko neodvisno spletno platformo, kamor bi se prijavljali lažni profili + razlog obstoja takega profila (oglaševanje, prevare, zbiranje podatkov...). Ker mislim, da facebook te profile tolerira, bi rekel da kakšni ljudje prijavljajo sproti lažne profile, vendar nekateri kar dolgo kljub temu živijo.

Seveda, bolj sofisticirano postane, ko si dovolj pomemben, da proti tebi nasprotnik uporabi obstoječi profil. Mene npr. doda neka lepotica, celo dopisuje si z mano, hkrati pa njen profil upravlja še nekdo drug, tudi vprašanje s kom si dopisujem - k sreči in na svojo žalost sem toliko nepomemben, da o tem lahko samo fantaziram in imam blodnje :oops: :twisted: :lach:

Ljudje sicer nasedejo na marsikaj. Še vedno boš našel ljudi, ki jih premami klasičen spam, ker govori o tem, da bodo dobili veliko denarja in je želja tako močna, da so pripravljeni iti v to. In to so ljudje, ki so lahko sicer v svojem poklicu zelo ugledni.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Nov. 2021 22:01

ne vem, če nekdo ima ali nima facebook, mi je čist vseeno. brez se tudi da živeti, saj je konec koncev samo kot neko orodje, komunikacija, zabava, informiranje, ne neko merilo za to koliko lahko nekdo brez nečesa preživi ali ne. trapasto se mi zdi da so eni "ponosni", zato ker ne uporabljajo družbenih omrežij, in se imajo za nekaj več, ker niso "poneumljeni" in podobne bedarije. te stvari so orodja in na tebi je, kako jih uporabljaš.

kar se pa tiče pozornosti, jo želim takrat ko ima to nek smisel. na tale forum sem se registriral zato, ker je bilo gor veliko žensk in sem upal da spoznam kakšno s katero se bova ujela, ker sem imel zelo specifične interese. takrat je bil precej obiskan, ampak je bilo žal veliko uporabnikov z osebnimi problemi ki so se prihajali tukaj kregat, in s svojimi igricami tudi mene potegnili v to. zaradi tega je marsikdo tudi odšel dol, vključno z mano, zato pa je zadnja leta precej prazen :)

glede prijateljstva na fb.. praktično nimam nič takega na profilu da bi me bilo strah da bi kdo kaj kopiral, bolj bi mi bilo trapasto da bi nekdo pobiral podatke od mojih prijateljev in širil kakšno sranje, spam, viruse ali podobno in da bi bil jaz nevedni posrednik.
sem pa glede tega kaj želim deliti s kom in kako preprečit zlorabo preštudiral zelo dobro še preden sem se česarkoli lotil na internetu, pa moram rečt da nisem mel nikoli kakšnih stinosti - prej obratno, še preveč previden sem bil. mi pa ni žal, ker sem že od mnogih (predvsem žensk) slišal, da so imele opravka z vsiljivimi psihopati, ker so razkrile preveč o sebi.
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Nov. 2021 22:23

slovenc79 napisal/-a:na tale forum sem se registriral zato, ker je bilo gor veliko žensk in sem upal da spoznam kakšno s katero se bova ujela, ker sem imel zelo specifične interese.

Do ležeče kakor da berem sebe :)

takrat je bil precej obiskan, ampak je bilo žal veliko uporabnikov z osebnimi problemi ki so se prihajali tukaj kregat, in s svojimi igricami tudi mene potegnili v to.

Osebnih problemov je v svetu veliko (pejdi na WC v kakem klubu, kakšna drama :roll: :/ ), verjamem da tisti ki hodijo/-mo na forume s(m)o še dodatno neka specifika.

zaradi tega je marsikdo tudi odšel dol, vključno z mano, zato pa je zadnja leta precej prazen :)

Misliš, da si ti razlog, da je forum zamrl?
Zanimiva teza, niem vedel. Vem, da nek slovenc ni ravno bil priljubljen na tem forumu, se spomnim tega, ko sem ga bolj še bral kakor pisal po njem. Zdaj pa zgleda, da te imajo kar rade, ko nas je samo še peščica ostalo. Se mi zdi, da se nas malo teh nekaj, kar nas je ostalo vendarle povezujemo. :)

Glede forumskega načina komunikacije nasploh mislim, da se ljudje oz. časi spreminjajo/-mo. Niti ne poznam nobenega drugega še živega slovenskega foruma, kjer bi se dalo debatirati o zanimivih, tudi osebnih temah, kakor tukaj.

No jaz bolj mislim, da je forum zamrl, ker so forumski časi minili. Čeprav facebook žal ni niti najmanj nadomestek forumov. Tudi nobene druge primerljive platforme ne poznam :(

mi pa ni žal, ker sem že od mnogih (predvsem žensk) slišal, da so imele opravka z vsiljivimi psihopati, ker so razkrile preveč o sebi.

Tudi ženske znajo biti nevarne, čeprav do nedavnega sam takih izkušenj nisem imel, one zadnje pa sem se pravi čas še ognil, brez nekih posledic.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Nov. 2021 22:57

ja, mislim da skoraj vsak tip tukaj pride s tem namenom :D jaz sem se sicer registriral povsod kjer je bilo veliko žensk, da bi našel kakšno ki ima enake te interese. nisem spoznal nobene take, zdaj po 10 letih razumem zakaj :) sem se pa z debatiranjem po forumu zbližal z nekaterimi in jih tudi spoznal, sicer več od pijače ni bilo nič, ampak vseeno super.

no, imeti osebne probleme je eno, vsi jih imamo, ampak znašati se nad drugimi zaradi lastnih je pa drugo.. plus še škodoželjnost, zaničevanje in očrnitev pred drugimi, provociranje.. je precej hudo. v klube itak ne hodim, tako da me ne briga ravno kako je tam, verjamem pa, da je tudi tam mnogo takih ki se pridejo petelinit.

ne mislim, da je forum zamrl zaradi mene osebno, mogoče sem kaj prispeval k temu. bila je slaba energija, stari uporabniki so odhajali, novi pa niso ostali ker so bili napadeni, in je bilo to to.
najbrž sem jaz tisti slovenc :) in ja, bil sem pač mlad in neizkušen in idealen za tiste ki so radi pokroviteljski, in tudi nasedel in se kregal, pač bil sem ego in oral imet zadnjo besedo in ko se spustiš na tak nivo postaneš tudi sam sebi sovražnik. ko sem se pred leti odločil da ne pridem več gor, se se hitro počutil veliko boljše.

tudi to je res, da je forumi nekako zastareli in je to razlog, da ni več živahno, ampak če bi se uporabniki dobro počutili tukaj, ne bi odšli, in novi bi ostali.

glede žensk in vsiljivih moških.. res je da se ene ženske igrajo žrtve, provocirajo, zavračajo in se tako igrajo z moškimi, ampak mislim da je takih zelo malo. vsiljivih sluzavcev je veliko preveč, zelo pa me jezi to da se je marsikateri zaradi njih uprlo spoznavanje prek neta, dobile so predsodke, streotipe in sem bil pač tudi sam prikrajšan.
hej norci :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 20. Nov. 2021 15:55

hayley napisal/-a:- ja razumem slovenc, sej tako kot ti razmišljaš se sliši zelo prijetno, samo ni lih tako. Glede situacije z bivšim, on noče nobenega stika, 'ker on ne ohranja stika z bivšimi'. Rekel je, da ni iz žlehtnobe, ampak pač, da preprosto ne more delovat naprej, če je v stiku z bivšimi.

- no nočem pametovati, ampak nekje sem nek quote pred kratkim prebrala, da z bivšimi se lahko družiš samo, če želiš ponovno kaj imeti, ali če nisi nikoli imel resničnih čustev/ ali se nikoli nisi ljubil. Ne bom sodila ali je resnično ali ne, samo sem si zapomnila ta quote. Bil je v ang, se ga ne spomnim dobesedno.

- glede žuranja, pa ni isto, kot če si brez otrok, ne. Lahko greš še vedno občasno, samo nisi nikoli več tako brezskrben. Plus, da prideš utrujen, če tam eno leto po rojstvu se zbujaš vsak dan ponoči na 3 ure ali manj. Plus, če dojiš, ne smeš piti alkohola še eno leto, dokler dojiš, plus otrok te rabi nekje na cca. 3 ure (na začetku bolj pogosto, proti enemu letu manj pogosto), če dojiš - še kakšno leto po rojstvu, ne moreš kar nekam it in ga pustit več ur samega..

- aja slovenc, prijateljice so imele prvega otroka v starosti 25-27, moški so bili pa nekje 37 oz 38 je dopolnil kmalu po rojstvu prvega eden, en 33, en 30, prav zelo, zelo mlad ni bil noben.. Tudi ta moj zdaj ima že 40.. eni očitno bolj zgodaj niso imeli želje po otrocih ali pa niso našli primerne partnerke..


- čisto od človeka je odvisno. ravno to mislim da tebe najbolj sekira, delaš si neka "pravila" na podlagi tega, kako drugi živijo. samo za to, ker nek quote nekje nekaj reče, še ne pomeni, da je to sveta resnica. nekateri bivši ostanejo zelo dobri prijatelji, in čeprav je bila včasih ljubezen pristna, je ni več in je smao prijateljstvo. verjamem da večini je boljše, če grejo narazen in nimajo stikov, ampak ni pa vedno tako. fokusirat se je potrebno nase in svoje občutke, in jim zaupat, ne na razne trače v medijih, horoskope, in kolegice.

- saj noben ni rekel, da je isto. pač če maš otroke, seveda ne moreš biti 100% žurer, ampak ne pomeni pa, da se ne moreš občasno sprostit. ja, drži, otrok rabi pozornost in stalno prisotnost prvih nekaj let in mogoče ni žuranja (čeprav obstaja partner ki lahko medtem skrbi zanj, imaš varuške za najeti, stari straši ki so navdušeni nad otroci), ampak ne pomeni, da bo zdaj otrok edina stvar v tvojem življenju. lahko se občasno odklopiš (v bistvu se moraš, ker depresivna mama ki se čuti ujeto v svet otroka ne bo dobra mama). mogoče ne ravno da si cel teden nalita do kome, ampak a je to res nujno, da se šteje kot žur? v življenju so pač kompromisi, čisto vsega ne moreš imet.

- pa koga briga kdaj imajo frendice/frendi otroke? :D to je njihova stvar, ne moja, niti tvoja :) te analize kdaj ima kdo koga in kako so čisto brezvezne. jaz sem ZASE napisal, da bi ga raje imel pri 30ih, ker pač mislim da je fajn če se očka skupaj z otrokom zdivja.
moja babica je bila stara 20, ko je imela mojega starša. drugega starša je imel dedek pri 50ih. naj se zdaj sekiram ker jih nisem imel pri 20ih, čakam do 50ga, ali računam povprečje in ga planiram pri 35ih? :D ne bom. ker nima smisla.
lahko da še danes spoznam eno 43 letnico in imava otroka pri mojih 32ih in njenih 45ih. bi bile določene pomanjkljivosti, ampak lajf pač ni popoln.
imaš tudi 50 letnike ki so mladostni in poskočni, in 25 letnike ki so čisto zaležani in nesposobni. v glavnem, pravil ni :)
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov