Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Dec. 2019 11:28

Ne da se mi vsega brat, ampak a vi dejansko poznate ljudi, ki so se za otroka odlocili, ker ga je imela njihova najljubsa influecerka ali ker jim je babica rekla, da jih morajo imet?
Ker kar naprej slisim, kako imajo nekateri ljudje otroke, ker mislijo, da jih pac morajo imeti, pa nisem se naletela na koga takega. In poznam kar nekaj starsev (sem ze v 30-ih, vec mojih vrstnikov ima vsaj enega otroka kot nobenega)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Dec. 2019 11:45

Ne, jaz absolutno ne. Nisem slišala ne zaradi influencerk, ne da bi kdo imel, ker misli, da mora imet.. saj sem se že takrat ob izjavah čudila, zakaj je sploh govora o tem. Mislim, saj to sploh ni realno, da bi jih kdo imel zaradi tega, moraš biti malo moten, da imaš iz tega razloga.. (drugače jaz niti ne sledim influencerkam, ok yt mam ful rada, ma od ljudi, ki jih zadnji čas spremljam, so večinoma moški, kar je pa žensk (2 recimo.. ), nimajo otrok.. )

Jaz nisem nikjer slišala, da bi bil to dejansko problem, ne pisala o tem (si rekla, da se ti ne da brat, zato tu ponavljam.. :D )
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Dec. 2019 14:51

_patchouli_ napisal/-a:Ne da se mi vsega brat, ampak a vi dejansko poznate ljudi, ki so se za otroka odlocili, ker ga je imela njihova najljubsa influecerka ali ker jim je babica rekla, da jih morajo imet?


no, če bi prebrala vse, bi videla, da je moje bistvo to, da imaš vplivne ljudi in družbo, ki vplivajo na posameznika in njegov jaz. vplivati se da na milijon načinov na milijon želja. da ma nekdo otroka samo ker je nek influencer tako vplival nanj je samo en (skrajen in verjetno nerealen) primer vplivanja.

čeprav, če spremljaš medije, boš videla, da je v zadnjem času imeti otroka postala neka "modna muha" - praktično vsak dan vidiš novice, da je neka slavna ženska (čeprav je noben ne pozna) zanosila, kako se ukvarja z novorojenčkom, kako hoče imet popoln trebuh 2 tedna po rojstvu itd.. skratka, polno nekih subtilnih sporočil, da je treba imeti otroka.
če ima nekdo samo zaradi tega otroka, ne vem. sigurno pa ima nek vpliv, da marsikdo vsaj pomisli na lastno situacijo glede otrok.

misliš, da bi kdo, ki bi jih imel iz tega razloga, dejansko povedal oz. se sploh zavedal, da jih ima iz tega razloga?
še ne dolgo časa nazaj je imelo velik ljudi iz tega razloga, ne toliko zaradi lastnih želja, ampak ker je bilo "prav" in "normalno" da ima človek otroke. in še danes se čuti pritisk na ženske iz mnogo strani, da morajo nekoč imet otroka.
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Dec. 2019 15:33

slovenc79 napisal/-a:...


Se pravi, ne :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 31. Dec. 2019 16:16

_patchouli_ napisal/-a:
slovenc79 napisal/-a:...


Se pravi, ne :D


nisem nikjer napisal, da ga, ali da se to dogaja. kaj je bil sploh smisel tega vprašanja?
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Dec. 2019 18:16

Nisem nikjer napisala, da si napisal, da jih poznas.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Jan. 2020 1:39

saj zato ne razumem, odkod to vprašanje. razen mene in hayley ni nihče o tem pisal, pa sem sklepal, da leti name :)

anyway, velik sreče in zdravja v letu 2020, tistim z otoki in tistim brez :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Jan. 2020 8:33

Ja, ravno zato sem vprasala, ker si pisal o tem in kar dostikrat slisim neke splosne teorije o ljudeh, ki se za otroka odlicajo iz teh/napacnih razlogov. Ker pac sama v resnicnem zivljenju takih ljudi ne poznam, me je pac zanimalo, ce kdo ve kaj vec od mene :)

Tudi jaz zelim vsem lepo novo leto/desetletje in upam, da ste vsi lepo praznovali (kakorkoli je ze lepo za koga) :flower:
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 01. Jan. 2020 14:32

Ne da se mi vsega brat, ampak a vi dejansko poznate ljudi, ki so se za otroka odlocili, ker ga je imela njihova najljubsa influecerka ali ker jim je babica rekla, da jih morajo imet?


huh jaz za eno mislim, da ima ravno zaradi igja otroka. no ne čisto res, ampak zgleda že tako - človek zaradi njenih postov dobi občutek, da ga ima zato, da njen ig feed zgleda kjut. da ne omenjam, da se slika z otrokom v rahlo čudnih pozah (ona v seksi pozi s tangicami, pa otrok leži zraven nje)
ogabno.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Feb. 2020 15:29

Odg. hayley - njegovi so iz Romunije in Srbije.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Feb. 2020 15:38

Aha, saj nisem niti pricakovala odgovora, ampak hvala za potesitev moje firbcnosti. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Feb. 2020 23:13

mmm napisal/-a:tole pa sedaj postaja zanimivo :)

Sem bil več kot 5 let v eni resni zvezi, ki je hkrati bila moja prva zveza. :oops: Prej sem imel težave dobiti punco, in nenormalno sem se sekiral zaradi tega. Tole (bivšo) punco sem potem dobil čudežno (pre)lahko, samo odnos kaj hitro ni bil v redu. Se je pa očitno bivša precej dobro zavedala, da bom tudi naslednjo dobil težko. :roll: Meni so vmes zrasla krila in dobil sem ego, da bi si me ful žensk želelo. Noja :eek:

Naslednji preblisk se mi zgodi malo prej. Ja, kaj pa jaz sploh hočem? A si sploh želim ženske? Ali bi morda sedaj po breaku malo bil sam in "preboleval" (čeprav se mi je še pred pol leta zdelo, da nimam kaj prebolevati; to se mi zdi sicer tudi zdaj zato sem dal v narekovaje).

Dobro, eno je, da so/ste lepe. Da brez njih bi bil svet dolgočasen.

Drugo je seks kot potreba. Eni ga dobijo zelo enostavno, eni se namučijo. Vseeno pa seks ni tako nujna potreba kakor hrana. Mislim, da se nekaj časa brez da čisto lepo zdržati :oops:

Ampak zaradi tega še ne rabim nujno zdaj imeti punce. Kaj je sploh tisto kaj mi manjka v življenju? Več prijateljev oz. pravi prijatelji? Tudi na to si ne vem odgovoriti ta hip.

**Dejansko imam vse kar bi si želel. Vreme bo bojda super. Namesto da se bom peljal nekam na kurentovanje in vrgel denar za hotel in bencin (očitno postajam še škrt oz. se mi zdi zanimivo kopičit denar na računu), mislim da bom imel več od tega če grem zgolj na Šmarno. Edino ne vem kaj dobrega bi šel pojest. Že dolgo nisem bil v neki "novi" dobri restavraciji..


zdi se, da se preveč fokusiraš na to, kaj si ti želiš in kaj ti rabiš. če se ti zdi, da imaš svoje življenje porihtano in stabilno, bi bilo mogoče dobro razmišljat o tem, kaj lahko ustvariš ali nekomu daš. želja po partnerstvu, družini, prijateljstvu, pa tudi po produktivnosti, podjetništvu je (oz. bi morala) izvirati iz tega, da se trudiš za druge, prevzemaš odgovornost, bremena, ki bi se jim sicer lahko izognil, a se jih po lastni odločitvi ne.

človek je veliko bolj srečen po izčrpnem in produktivnem dnevu, kot po celem dnevu neproduktivnega razvajanja, da tega, koliko bolj se ceni, sploh ne omenjam :) po drugi strani so hedonisti, ki skušajo priti skozi življenje po liniji najmanjšega napora, najbolj depresivna bitja na svetu.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Feb. 2020 9:57

Ljudje nismo roboti ki samo opravljamo dela in stremimo k večji učinkovitosti, smo čustvena bitja, in včasih pač pače zadovoljiti določeno potrebo ali prejeti določen zadetek od nekega čustva. Preveč razmišljanja nas dela otopele, in predvsem, ljudje se učimo iz napak.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Feb. 2020 10:29

saj nihče ni rekel da moraš delati kot robot. delo je dobro ravno zaradi čustev - občutek, da si sposoben in dobro opraviš svoje obveznosti in izpolnjuješ odgovornosti, bolj osrečuje kot katerkoli razvajanje. pa to ne pomeni da si ne smeš zdaj nič privoščit. ampak če nekdo ne ve, kaj bi počel v življenju, naj se loti produktivnih stvari, ker če bo mislil samo na užitek, bo šlo glede občutkov sreče samo navzdol. tako kot pri dobitnikih na loto, ki so zadeli milijone, končali pa v dolgovih. in raznorazni zvezdniki, ki ne vejo kaj bi z denarjem, končajo pa na drogah in v depresiji.

neaktivnost in kopičenje problemov je tisto, kar povzroča preveč razmišljanja. in več in dlje kot razmišljaš o nekem problemu, vedno večji se zdi in bolj nemogoč za rešit.
hej norci :)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 22. Feb. 2020 10:37

Vsega po pamet. Si priden, nekaj delaš in gradiš, ampak si tudi zaslužiš, da nekaj potem zase vzameš. In prav je tako. Seveda je treba misliti na ostale in na tisto, kar je naša dolžnost/želja po delanjem dobrega do drugih, ampak tudi zase je treba poskrbeti.

mmm, treba si je dati priložnost, da ugotoviš, kdo sploh si kot sam svoj človek, brez spajanja v zvezi. meni se zdi, da bi bilo neumno skočiti direktno iz ene veze v drugo..
Sem velikokrat spremljala ljudi, ki so to počeli in garantiram, da se nikoli dobro ne konča. Ravno zaradi tega, kar pišeš - nisi prepričan, kaj bi sploh rad oz. kaj ti manjka. In potem se ta praznina na hitro zafila z nezadostnim partnerjem, za katerega slej ko prej ugotoviš, da je neustrezen. Zveza se prekine in gremo na novo. Pa se hitro zaciklaš v to skaknje iz enega razmerja v drugo, ne da bi samemu sebi dal čas in priložnost, da ugotoviš, kaj je tisto, kar te muči.
Biti sam je tudi včasih lahko dar in nam da priložnost, da res raziščemo svoj notranji svet in izvemo marsikaj novega o sebi. Vredno je.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]