Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 16. Avg. 2016 15:13

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 16. Avg. 2016 15:46

Jaz Slovenca čist štekam, tudi sama sem tako narejena, da pač seksa brez ljubezni ne prakticiram (in če/ko drugi ga, me to nič ne moti, vsakemu svoje :D ) in mu tudi verjamem, da je brez tega lahko srečen.
Mi je pa zelo žal, da si začel čutiti tu gor tako nerazumevanje, da se ne želiš več vrniti. Vsekakor vso srečo in vse lepo :)
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 19. Avg. 2016 22:00

McLarnovc napisal/-a:To mi je zanimivo, da lahko nekdo trdi da je izpopolnjen brez seksa ceprav se nikoli ni seksal.
To bolj smrdi po neki tolazbi.... :D


Ti je tudi zanimivo, da lahko nekdo, ki še ni imel spolne izkušnje s pripadnikom čisto vsakega spola trdi, da pozna svojo spolno orientacijo?
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 21. Avg. 2016 11:12

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:02, skupaj popravljeno 1 krat.
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 21. Avg. 2016 17:37

Ti ne vem, kaj si prebrala. :D Jaz samo preverjam, kdaj naj bi veljalo za sumljivo in kdaj ne, da nekdo izrazi, da določene spolne prakse, ki jih sam sicer ni izkusil, zanj niso oziroma ne bi bile izpopolnjujoče ali da je izpopolnjen brez njih. Ker bi bilo malo smešno, če naj bi denimo veljalo, da ne more vedeti, da ga seks ne bi izpopolnil, lahko pa, da ga ne bi seks z moškimi.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 21. Avg. 2016 17:55

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 31. Okt. 2016 10:35

Mataio_1 napisal/-a:- da samo :rolleyes: ko vidim kako nekateri tukaj pišete o kolegicah, ki si želijo fanta, a po vašem nič ne naredijo za to. Ste pomislili, da vaše kolegice ne vedo kaj in kako pri tipih oz. si ne upajo, ko gredo nekam ven? Da tukaj tiči problem? Ni dovolj samo iti nekam ven. Ste pomislili da je vaš problem, ker ne zmorete uvideti težave drugih? Lažje je na forumu jih šimfat. Res pomanjkanje empatije.


Ne šimfam kolegice na forumu, ampak sem tu samo izpostavila, kar mi je v tistem trenutku šlo na živce. Brez skrbi, kolegici sem že prej večkrat v obraz povedala, da samo z jamranjem ne bo nič drugače - da če si želi sprememb, mora tudi narediti nekaj drugače. In kot dobra prijateljica jo vedno povabim s sabo kamorkoli že grem. Na žalost ona večkrat zavrne ponudbo, ker je pač utrujena in gre rajši spat. Ok, pojdi spat, razumem, da se ti ne da ... ampak ne mi pa potem jokcat, kako si samo doma in takooo sama!

Sploh pa - tudi jaz nimam fanta in načeloma sva na istem; razlika je samo v tem, da jaz to vidim kot izziv, ona pa kot slabost. Skrivnost je v mindsetu :D
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Okt. 2016 11:57

Smilijo se mi ženske, ki svoj smisel iščejo v partnerju-ki je dopolnitev tebe, ne pa center no. In jamranje glede samskosti še ni bilo nikoli privlačno :P
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 31. Okt. 2016 12:18

cauliflower napisal/-a:
Mataio_1 napisal/-a:- da samo :rolleyes: ko vidim kako nekateri tukaj pišete o kolegicah, ki si želijo fanta, a po vašem nič ne naredijo za to. Ste pomislili, da vaše kolegice ne vedo kaj in kako pri tipih oz. si ne upajo, ko gredo nekam ven? Da tukaj tiči problem? Ni dovolj samo iti nekam ven. Ste pomislili da je vaš problem, ker ne zmorete uvideti težave drugih? Lažje je na forumu jih šimfat. Res pomanjkanje empatije.


Ne šimfam kolegice na forumu, ampak sem tu samo izpostavila, kar mi je v tistem trenutku šlo na živce. Brez skrbi, kolegici sem že prej večkrat v obraz povedala, da samo z jamranjem ne bo nič drugače - da če si želi sprememb, mora tudi narediti nekaj drugače. In kot dobra prijateljica jo vedno povabim s sabo kamorkoli že grem. Na žalost ona večkrat zavrne ponudbo, ker je pač utrujena in gre rajši spat. Ok, pojdi spat, razumem, da se ti ne da ... ampak ne mi pa potem jokcat, kako si samo doma in takooo sama!

Sploh pa - tudi jaz nimam fanta in načeloma sva na istem; razlika je samo v tem, da jaz to vidim kot izziv, ona pa kot slabost. Skrivnost je v mindsetu :D


Evo enako tudi pri meni! Tudi jaz sem kolegici (oz. kolegicam, ker sem že več takih imela) večkrat povedala v obraz, da mora nekaj narediti glede tega, ne samo jamrat doma. In večkrat sem jo kam povabila, pa me sama zavrne z nekimi bednimi izgovori.

Sicer pa kaj je treba vedet oz. znat pri tipih, ko greš nekam ven? Po mojih izkušnjah, če greš v diskoteko, študentski žur, veselico, fantje večina sami pridejo do tebe in te povabijo plesat. In če nisi ravno najbolj nekomunikativna oseba na svetu (kar nobena od mojih kolegic ni!), pogovor steče sam od sebe. Prav tako se ni potrebno nekaj posebno trudit, če bi ji jaz predstavila kakega svojega simpatičnega kolega.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Nov. 2016 20:45

hayley napisal/-a:
saarijarvi napisal/-a:- Skusam si torej dopovedati, da najbrz ni nic narobe s tem, ce s partnerjem nista popolna soulmate-a v vseh pogledih, zolca zlita v eno, z istim pogledom na vse, istimi hobiji, zanimanji, cilji itd..

Joj, pa a ne bi res bil dolgčas,če bi bla 2 taka primerka skupaj? Meni je pa še privlačno, če je tip malo drugačen od mene,čeprav kolikšna mera enakosti/različnosti na dolgi rok najbolj deluje tudi sama še nisem prepričana.



Jaz sem včasih veliko razmišljal o temu, in sem prišel do ugotovitve, da ni pravega recepta, totalno nasprotje, enak, vse je isto. Če deluje, deluje.

Meni osebno je vseeno, tudi če bi bila punca totalna žurerka, super ekstrovertirana, manj individualistična, bi lahko to brez problema sprejel. Sploh sedaj mi je lažje razumeti močnejše socialne potrebe, ker sem sam v tem oziru postal boljši.

Vse kar mi je pomembno je to da so iste vrednote: spoštovanje, zasebnost, močna lastna identiteta , itd.

Plus, realno je vsak malo narcisoiden, in misli da ni veliko ljudi ki bi lahko bili s tako posebnim človekom.
Na koncu dneva smo 99% isti, vsi hrepenimo po istih stvareh, f**, hrana, toplina, sprejemanje in potrditev naših dosežkov.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Nov. 2016 1:01

Plus, realno je vsak malo narcisoiden, in misli da ni veliko ljudi ki bi lahko bili s tako posebnim človekom.


Joj, nisem hotela, da tako izpade :D Dalec od tega, da sem mela namen se delat fino, ampak izpostaviti, da imam problem s prilagajanjem.. to, da je malo ljudi s katerimi klapam (oz si predstavljam imeti kaj vec), ne pomeni, da se imam za boljso od kogarkoli, ampak to, da bi bila enostavno 'najlazja' opcija biti s takim clovekom.. Comfrot zone pac.. Ista zanimanja, isti karakter, itd.. Ne rabis napenjat mozganov, kako iz osebe izvleci najbolje, kako bi lahko ti izpadel zanimiv v oceh drugega, itd itd. Ker pac klapas. In ljudi, s katerimi smo na popolnoma isti valovni, je pac malo, to velja za vsakogar.

hayley, ne znam ti dat odgovora, ker ne vem :D kot receno, sem se zelena, kar se daljsih zvez tice. Bom kaj natipkala, ko bom bolj pametna (ce bom :P )
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 04. Dec. 2016 22:09

http://www.huffingtonpost.com/entry/we- ... 93e7e435d8?

Hmm... dejansko sem se našla v tem. Kr mal creepy...
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Dec. 2016 22:54

Meni je malo tak brezvezen članek. Mogoče je fora d sem js po svoje malo staromodna in niti ne vidim problemou,kjer naj bi bili. Preprosto,če hočeš bit v zvezi bodi,če nočeš, pa ne.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Dec. 2016 9:48

Mene bolj zanima, zakaj je štručka vse svoje odgovore pobrisala :D.

Bi pa rekla, da je mogoče danes res večji procent ljudi, ki niso pripravljeni delat na odnosih, ker pričakujejo "perfect fit" partnerja, s katerim bo isto kot da si samski (razen na fotkah :D ), nikoli nobenega krega/nestrinjanj, konstantno 100% prvinska privlačnost, najbolj zabaven, lep in kul na svetu itd. Mogoče zato, ker smo res navajeni instant rešitev za vse naše probleme in želje, kaj pa vem.

Pa ne me narobe razumet, nisem pristašica "naučila se ga bom ljubiti" struje in sem prepričana, da moraš kljub temu, da je partner bolan/siten/pmsjast/si jezen na njega mislit, da mu mavrice skačejo iz riti in da ko realno razmisliš veš, da ni nikogar drugega ob katerem bi bil bolj srečen. Je pa za to po mojem mnenju sigurno treba kar nekaj dela - spoznavanja samega sebe in partnerja, kompromisov in konsenzov, včasih pa moraš tudi podredit svoje potrebe potrebam partnerja.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Dec. 2016 10:36

Mene bolj zanima, zakaj je štručka vse svoje odgovore pobrisala :D.

Lol,samo res,to brisanje sem upazla tudi že pri par drugih uporabnikih do zdaj. Sam kolk deluje to enga dela da greš po vsakem sporočilu posebi ga spreminjat..more bit že res panika.

Glede zadnje teme po moje je tudi med drugim fora,da ne smeš idealizirat stvari,drugih. Pač moreš sprejet,da ima vsak odnos/samski stan/ff dobre in slabe strani in vzet v zakup oboje,ter dovolj poznat sebe,da veš kaj želiš,kaj je v nekem obdobju najboljše zate.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov