Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 04. Jun. 2016 21:02

Jaz imam tudi ponoči rada mir. Sem tri leta tolerirala sosede, ki so praktično vsako noč (ampak resno, skoraj vsako noč) zganjali hrup do 4ih zjutraj. In če imaš ti za vstat ob 6ih, je to pač grozno. S čepki spim ful slabo, ker me ves čas skrbi, da bi preslišala alarm, pa še pritisk v glavi me moti.
Meni bi bilo čisto okej, če bi oni vsake toliko časa naredili eno konkretno žurko, pa bi bilo to pač to in bi spet imel vsaj en mesec nočnega miru. ampak vsako noč prenašat hrup pa res ni kul in ni pošteno do ostalih.
Tako da sem sedaj čisto blažena, ker se končno selijo :D
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Jun. 2016 21:41

Firestorm kaj ti študiraš?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 04. Jun. 2016 22:55

Firestorm napisal/-a:Jaz imam tudi ponoči rada mir. Sem tri leta tolerirala sosede, ki so praktično vsako noč (ampak resno, skoraj vsako noč) zganjali hrup do 4ih zjutraj. In če imaš ti za vstat ob 6ih, je to pač grozno. S čepki spim ful slabo, ker me ves čas skrbi, da bi preslišala alarm, pa še pritisk v glavi me moti.


Nevem zakaj nisi poklicala policije? Nekaj drugega je javna prireditev, ki je najavljena, nekaj drugega so pa sosedje, ki zganjajo hrup ob urah, ko se ga ne bi smelo.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 05. Jun. 2016 8:03

..Evelyn.. napisal/-a:Firestorm kaj ti študiraš?

Zakaj te to zanima? :razz:

haley napisal/-a:
Nevem zakaj nisi poklicala policije? Nekaj drugega je javna prireditev, ki je najavljena, nekaj drugega so pa sosedje, ki zganjajo hrup ob urah, ko se ga ne bi smelo.


Verjetno bi mogla, ampak se mi je po eni strani zdelo, da bi trapasto izpadlo, ker niso skoraj nikoli imeli muske/žurke (da bi npr motili celo sosesko), ampak so samo filme/TV sredi noči gledali z veliko previsoko jakostjo, glede na nočni čas in tanke stene (tako da je res samo mene motilo, ker delim z njimi največjo steno). In se mi je zdelo, da bo čudno, če kličem in rečem, naj pridejo, da imajo sosedje TV naglas. Poleg tega sem nekajkrat videla, kako neuravnovešeni so in se niti nisem hotela z njimi zapletat kaj preveč.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Jun. 2016 8:28

Ker si nekej omenjala prakso in poročila.. pa me firbc matra. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jun. 2016 11:39

hayley napisal/-a:-meh..vsakič,ko imam srečanje z bivšim, sem na koncu čisto psihično izmučena in zlomljena. Sem prišla do zaključka,da moram k terapevtu glede tega, ker si hočem sama sebi dobro! Večkrat sem že odlašala s tem,moram rečt mojemu,da me prisili da grem,po izpitih, ko bo čas za to. Sva se v roku zadnjih dveh tednov videla trikrat(na zadnje so ga starši vabili na obisk,tako da ni bilo samo po 'moji krivdi'),pred tem pa par mesecev ne. Takrat pred pred par meseci, je bilo zelo..se je končalo že z nekakšnim fizičnim nasiljem,z njegove strani. Prepir,udarci,klofute,to me je toliko razjezilo,da sem se bila pripravljena ravsat z njim,hitro se je končalo pri tem,da me je on držal za obe zapestji,s svojo celotno težo ležal čez moj obraz,da nekaj časa nisem mogla dihat in me je totalna panika zajela...in solze.


Zakaj pa tvoji starši sploh še vabijo tvojega bivšega na obisk? :? Še posebej po tem, ko je bil nasilen do tebe? :eek:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2016 12:15

Nisem jim pravila tega.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Jun. 2016 13:31

:roll: :nein:

jim ne zaupaš, al se nočeš pogovarjat o tem?
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jun. 2016 15:42

am ma tko sej spet ni blo tko zlo resno,pomoje on se niti ni zavedu tizga na koncu kar je delu. Ma nisem jim hotela nekih skrbi povzročat. Sem zaupala čene fantu,prijatelju in eni prijateljici. Sej je blo že kar nekaj časa nazaj,če ga ne videvam večinoma pozabim use v zvezi z njim,mi pa ni čisto vseeno zanj še vedno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Jun. 2016 16:30

mislim bolj to, da starši vsaj vejo, da ti pač ni prijetno da ga še vidiš.

mam eno prijateljico ki je imela fanta ki je bil tudi nasilen do nje, psihično in fizično, čisti poden od tipa.. obnašanje otročje, aroganten, posesiven.. zdaj ima drugega in ji je mnogo boljše. je pa bivši njen sošolec in ga mora stalno videt v šoli, in še vedno ni še čist prebolela in na obdobje tiste "kaj pa če bi minilo in bi blo fajn". ima pa punca že ves čas psihične probleme, že prej jih je imela.

mislim da je najboljše, če si odločna da ga nočeš več videt. to poveš staršem, razlogov ti ni treba naštevat če nočeš. če ga še vabijo, tebe takrat ni tam. če ti pa gre kej po mislih da bi ga še kej videla, da mogoče ni čist konec itd.., se pa spomni da so to čusva, ob katerih NE SMEŠ sprejemat odločitev :) zdaj imaš drugega fanta, to je prava smer, to je sedanjost in prihodnost.
hej norci :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jun. 2016 17:12

Samo še vedno mi ni jasno zakaj bi bivši fant hodil k tvojim staršem na obisk? Ok mogoče so se res zbližali, samo še vedno bi morala ti biti njim na prvem mestu. Pač jim rečeš, da ne želiš da prihaja k vam, da ti ni prijetno itd. Mislim, da bi vsak normalen starš upošteval to željo svojega otroka.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Jun. 2016 0:20

Brez zamere.

Tvoji starši morajo vedeti kakšen človek sedi nasproti njih ko pride na obisk.

In ni izgovorov pri uporabi sile, sovražim to mentaliteto: Oh, do mene je občasno kreten, ampak jaz vem da je dober človek.

Slab človek je tudi tisti ki naredi slabo stvar samo enkrat, konsistentnost je ključ. Ja, vsi naredimo kako napako, ampak ravno ta napaka pove več o nas kot milijon dobrih del.

In če se je on fizično spravil nate, pomeni da je kup dreka ki je oblikovan v nekaj kar naj bi bil moški. So pravila na temu svetu, in eno izmed njih je da se ne spravljaš na žensko, razumem samoobrambo ali umirjanje, ampak ne pa fizične dominacije ali psihičnega maltretiranja.

In s tem ko mu daješ prostor in ga opravičuješ, mu daješ dovoljenje da je takšen kot je.
Verjamem da si ga imela rada, ampak nehaj ga obrazlagati in povej tako kot je.

In sedaj boš ti hodila k terapevtu, in ti boš trpela čudne socialne situacije, tvoj tip bo poslušal tebe kaj je šlo narobe. Za kakšen k***c?
Verjemi, kul je da imaš samorefleksijo, samo sorry lej, nehaj si biti toksična in povej kot je.

Slika
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jun. 2016 11:31

Terapevt al nekaj podobnega je večkrat prišel na misel že pred tem dogodkom,ker mi je bilo večkrat zelo težko zaradi razhoda, ker...saj ne vem točno zakaj vse,sva bila res zelo navezana drug na drugega in se imela zelo rada.. On je tudi skoraj 10 let starejši od mene in meni čez čas sploh ni pašal toliko njegov življenjski slog(ker mam neke svoje stvari za dat čez očitno) in malo drugačne plane sva imela glede življenja..
Mislim da je neka fora,da js iz nekega razloga čutim krivdo za vse skupaj, da sem ga prizadela, ter da sem jaz tista, ki bi mu morala in mu lahko pomaga,ker je bil po razhodu v nekem slabšem življenjskem obdobju recimo..
Glede fizičnega nasilja;to je bila bolj kakšna klofuta,daleč od tega,da bi bilo z vso močjo al neki,me je pa prestrašilo tisto na koncu..
Staršem sem tudi že prej povedala,da mi ni toliko fajn,če je pri nas.
Sicer pa hvala vsem za odgovore in nasvete.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Jun. 2016 20:40

Razhod je privatna stvar, ne moreš ti s katero se je razšel, tolažiti njega.

To je tako kot da bi požigale gasil hišo ki jo je zažgal.

Ti si delala v svoje dobro, in si bila iskrena do sebe in njega ko si mu dala konec, je bilo to dobro dejanje za oba.

cauliflower napisal/-a:
- se mi tisti "sorodna duša" nič ne oglasi, tko da očitno le ni sorodna duša :) Škoda, ker je res ok človek.. bo pač še naprej živel samo od makaronov, če noče kolegice, s katero bi hodil na kosilo :P

- sem si ga res želela bolje spoznat, ker ima zanimivo življenje in interese. Bi takoj šla z njim v hribe, ampak kot kaže to odpade. Eh, bom že sčasoma pozabila na to, kako je sicer fest, me bo pa malo žrlo, ker se nisem bolj potrudila. Čeprav, če bi si že želel, ima vse možnosti, da me kontaktira.


Moje darilo tebi, hvala bogu je to mišlenje del mene, in ko boš tudi ti res začutila, potem ti bo vseeno. Je precej logično, kdor hoče biti s tabo, bo bil s tabo, če pa noče biti, hvalabogu :D.
http://markmanson.net/fuck-yes
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 07. Jun. 2016 21:01

^Hvala darilo :) ..sem ga že enkrat videla in prebrala, tako da mi je znan. Mogoče ga moram dat med priljubljene in vedno, ko bom v dilemi, prebrat :D Ker zaenkrat še nisem hvaležna za to, da noče bit z mano :P
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov