Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Mar. 2016 18:20

Bunk, ker sem ravno še prebrala preden si pobrisal... Nikjer nisem napisala, da sem negotova zaradi zunanjosti. a misliš, da smo ženske zreducirane samo na izgled/lepoto in v odnosih z moškim ne moremo bit negotove zaradi ničesar drugega? :rolleyes:
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 07. Mar. 2016 18:28

Ja, saj sem pravilno razumel. Lepota je ena izmed tvojih prednosti in ne slabosti. Ravno zato sem mislil, da bi se glede na neke standarde lepote verjetno dobro ujela z njim (da sta za skupaj) in ne bi bilo scenarija povprečen moški:lepa ženska ali povprečna ženska:lep moški.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Mar. 2016 18:46

Jaz pa vidim, da nisi razumel in ne razumeš. Kar sem nazadnje napisala v priznanja nima neke velike veze z mojim ali njegovim izgledom.


In kakšna butasta izjava, to zadnje o kombinaciji parov.

Da sem bolj nervozna ob moških, ki so mi privlačni pa je res, kar mislim, da tudi drugi doživljajo.
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 07. Mar. 2016 19:01

V glavnem... Glede na opis se mi zdita dober fit, tako da te po mojem ne rabi bit nič strah, sploh glede na to, da je on prvi povabil ( kaj boljšega si sploh lahko še zaželiš? :)). Srečno.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 07. Mar. 2016 19:03

Pa daj Bunk, razumi že enkrat, da ima vsaka ženska svoj okus. In ja, nekdo lahko postane drugemu privlačen kasneje (ne na prvi pogled!!!), ko se z njim nekaj časa pogovarja in odkrije, da imata podobne interese / ima drugi zanimive interese, znanja itd., ki jih prvi ne pozna / ima samozavesten nastop / ve, kaj mu je všeč in kaj želi doseči / je zabaven / je inteligenten ... karkoli. Izgled je pomemben, ampak ni tako pomemben, kot si ti predstavljaš, da je.

Ampak, če ti rineš z glavo skozi zid s svojim prepričanjem, pa daj ;)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Mar. 2016 19:05

Jaz ne razumem zakaj si užaljen, vsaka ženska izbere tisto kar je njej pomembno in privlačno.

In enako ti.

Vse kar lahko ti vplivaš je, da si najboljša verzija sebe, da si avtentičen in da si zadovoljen sam s sabo. In potem najdeš eno ki išče to kar si ti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 07. Mar. 2016 19:12

spoznavanje je tako kot faks.

videz je kot sprejemni izpit. ta prva stvar ki jo vidiš in se odločiš, a bo sprejet ali ne. in to je to.

tisti, ki so sprejeti, začnejo študirat - spoznavaš notranjo lepoto. vzameš si čas, se družiš, spoznavaš.. in ko je res nekaj na tem, se naredi diploma in to je zveza.

tisti, ki ne delajo te "diplome" sam da bi do službe prišli, ampak jih dejansko zanima nekaj več, grejo pa na "podiplomskega" - skupno življenje. potem grejo pa še "doktorat" delat in to je poroka.

in potem postanejo "profesorji", ki želijo delit znanje in izkušnje naprej - postanejo starši.

ljudi je, tako kot faksov, na milijone. če nekam nisi sprejet boš pa nekje drugje. eni so bedni faksi ki imajo nenormalne zahteve in težke sprejemce, nekje pa so dobri faksi in vabijo nove študente. in pri ljudeh je isto. samo veš kaj si moraš želet in v čem si dober, najti nekoga ki bo istal nekaj točno takega kot si ti, in to je to :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Mar. 2016 19:24

Ne leti direktno na Bunka, ker itak ne vidim smisla v pisanju odgovorov..

Ampak imam obcutek, da nekateri pojem 'samozavesten moski' razumete cisto napacno. To ni nek resnoben tip s cocky nastopom, siroko hojo in globokim glasom.. Ampak clovek, ki ima neko notranjo stabilnost in mir. Clovek ki ve, kaj je najboljse zanj in se z drugimi malenkostmi ne obremenjuje. Taksni ljudje se zavedajo svoje vrednosti, svoje vloge na tem svetu in nimajo potrebe po tem, da bi se pretirano dokazovali drugim. Pa je to lahko en sosedov Mihi, ce ima poslihtano v glavi.
Ampak tega se ne da fejkat, tega se moras nauciti.
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 07. Mar. 2016 19:32

Točno tako. Samozavestni ljudje se ne rabijo dokazovati drugim, ker verjamejo vase in zato ne potrebujejo neke zunanje potrditve.

Ne vem pa, v kolikšni meri je to že v človeku oz. se gradi skozi leta, koliko se pa da te samozavesti naučiti. Verjetno moraš dobivat pozitivne povratne informacije, da delaš dobro, si dober itd. in s tem gradiš lastno vrednost in samozavest. Ne vem, predvidevam, da je tako.
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 07. Mar. 2016 20:02

se strinjam. pri cocky tipih vedno veš, da v resnici niso samozavestni ampak se delajo take in pri tem pretiravajo. ampak jaz opazim, da točno taki tipi privlačijo večino mladih punc. vsaka zavrnitev, vsako nerazumljivo obnašanje, skrivanje samo spodbudi punce, da jih odkrivajo. ker take pač so, hočejo odkrivati kompleksne stvari, ki jih ne poznajo, in jih hočejo razumeti in težje je, večji je izziv.
taki tipi pa NE privlačijo punc, ki imajo dovolj slabih izkušenj in nimajo želje po vnovičnem drezanju v take tipe, ampak si želijo neko stabilnost in varnost.
isto seveda tudi za moške velja.

se ne strinjam, da se je treba samozavesti naučit. naučiš se lahko samo igrat. samozavesten postaneš samo z reševanjem problemov, ki te pestijo, in ko je vse to rešeno, nimaš več občutka da bi se česa sramoval, v določene stvari dvomil v sebi - in to je samozavest :)

največji problem pri tem pa je to, da imajo ljudje probleme, ki jih ne zaznavajo, in mislijo da imajo probleme, ki jih v resnici nimajo. največ k temi pa prispeva družba, ki kar naprej narekuje, kako je treba živet, kakšne prioritete moraš, kakšna je vrednost nečesa itd.. in Bunkov problem je v tem - družba mu je vcepila v glavo mnenje, da je videz zelo zelo pomemben. in ker s sabo ni zadovoljen in išče nepopolnosti na sebi, je toliko bolj prepričan v to, poleg tega sreča še nekaj usranih krav ki se norčujejo iz njega. zelo nesrečen splet okoliščin.
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Mar. 2016 20:16

Mene samo moti, da ko katera od nas punc/žensk kdaj komentira lep izgled moškega, se vedno pojavi nek butthurt tip s komentarji kako smo plitve in nevemkaj. medtem, ko večina moških nonstop govori o zunanjosti žensk/določene punce in je to ok in normalno, "ker so pač moški".

Sicer pa Bunk, jaz sem taista punca, ki sem pisala da sem največjo strast do zdaj čutila do tipa, ki na prvi pogled sploh ni bil nič posebnega. Toliko o tem.

Kar se tiče tega primera sedaj, je pa moški čist neka druga liga, jaz ne izhajam iz tako fensišmensi okolja, "višje družbe", nisem neumna, nisem pa tudi tako visoko izobražena, ne izhajam iz nekega zdravega okolja, moja preteklost je klavrna in pač s tega vidika se bojim, da nisem to kar bi on pričakoval.

Sicer pa vse skupaj še nič ne pomeni, razmišljam predaleč, verjetno.


ps- Hvala vsem, ki ste mi zaželel srečo. :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 07. Mar. 2016 20:26

ljudje poudarjajo videz zato, ker je edina, bom rekel kvaliteta, ki jo na človeku vidiš v nekaj sekundah :) in ker je čas denar, se z videzom najbolje "služi". in ker mnoge sploh ne brigajo kakšni globji odnosi.

zato mi je po eni strani fajn spoznavat se prek neta, kjer ne vidiš osebe in ne ocenjuješ glede na videz ampak izključno po tem, kar piše. jasno te tudi videz lahko odbije, ampak je manj šans, če imaš za človeka že občutek, da je super oseba, vredna zaupanja, spodobna komunicirat o čemerkoli. in tako osebo vzljubiš, tudi če ti na prvi pogled ni všeč.

zato sem jaz zmeden pri spoznavanju v živo, ker nikakor nimam občutka do katere bi sploh pristopil. videz ne odraža notranje lepote, zadosti lepih, da bi se vanje lahko zaljubil, pa je večina punc.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Mar. 2016 21:18

Ananhas napisal/-a:Kar se tiče tega primera sedaj, je pa moški čist neka druga liga, jaz ne izhajam iz tako fensišmensi okolja, "višje družbe", nisem neumna, nisem pa tudi tako visoko izobražena, ne izhajam iz nekega zdravega okolja, moja preteklost je klavrna in pač s tega vidika se bojim, da nisem to kar bi on pričakoval.

Sicer pa vse skupaj še nič ne pomeni, razmišljam predaleč, verjetno.


Pretiravaš.

Naša preteklost nas ne definira.

Ljudje nimamo izbire kje se rodimo, ne izberemo si staršev, in vsak ima svojo pot do samostojnosti.

In noben ni predober, in noben od nas ne mora zahtevati kakšni moramo biti. Pustimo da nas definira denar in uspeh, sami si ustvarjamo neke kastne sisteme, in poveličujemo tiste ki imajo več, ter gledamo dol na tiste ki imajo manj.

To je smešno, to je tako kot da bi se veverice rangirale po temu koliko želodov uspe eni spraviti za zimo :D.

Večina ljudi si dovoli ta strah, kaj pa če nisem dovolj dober? Kaj pa če nisem dovolj uspešen? Kako bodo drugi gledali name?

Strah je samo pretirano predvidevanje negativnih posledic, je samo prazna lupina.

S tem ko si postavljamo meje, in se mečemo v kalupe, pustimo da nas drugi definirajo...sami sebe razčlovečimo, dovolimo si dvom o samemu sebi.

V takih trenutkih se moramo spomniti iz kje prihajamo, kaj smo dali čez, kakšne so naše kvalitete in kaj damo svetu. Živimo razmeroma kratko življenje, in na koncu dneva vse kar res šteje je kako srečen si bil, in koga si imel zraven sebe. Vse ostalo je samo koncept.

Ne pravim da izobrazba in uspeh, izgled niso pomembni, so indikator tvojega truda...ampak tvoje izhodišče je nepomembno, iz tega si se naučil, zdaj pa si orientiran na to kam želiš priti.

Noben in boljši ali slabši, samo izhodišče je drugačno...vsi ljudje pa stremimo k istim stvarem, in ne vem zakaj bi se kdorkoli omejeval s tem, če je vreden nekoga.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Mar. 2016 22:16

Ja, saj vem. Mi je všeč tvoj pogled ampak pač saj veš kako je v realnosti - veliko takih ljudi gleda zviška na druge (on ne oz. vsaj nisem dobila takega vtisa). Sem že imela opravka poslovno in ja, taki ljudje so drugačna družba.

Ne gre toliko za to, da bi jaz sebe mela za manjvredno, sem kar sem in sem zadovoljna s sabo in svojimi dosežki, na marsikaj pa nisem mogla vplivat. Bolj je vprašanje kakšno žensko tak moški dejansko išče oz. želi. In to vprašanje pač...mi visi v mislih.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Mar. 2016 22:27

Boli te k***c kakšno žensko si želi, saj nisi blago ki se ponuja kupcu.
Ti si takšna kot si, če te on želi ali ne, je nepomembno...to te ne definira.

Tudi jaz sem imel delovne izkušnje z ljudmi ki so bili multimiljonarji, super uspešni...ampak jaz plavam med temi ljudmi, ne zato ker si delim njihov pogled, ampak ker so mi tako drugačni da se sploh ne morem primerjati z njimi.
Sem urejen, inteligenten in zabaven, in ne pustim da moč, lepota in pozicija vpliva name. Imam svojo vizijo in vem kaj si želim, vse kar zahtevam od njih je spoštovanje, če ga ne dobim, se me pa imajo za bati.

Sprejela boš povabilo ne večerjo, ne boš se obremenjevala s tem kaj on želi, ampak kaj ti želiš, če ti dobiš kar rabiš in zahtevaš.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov