Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 19. Feb. 2016 20:52

Ni mi čisto jasno pojem prilagajanja-eni se ne znajo prilagoditi niti sosednjemu mestu,kaj šele, da bi se x kulturi. Jaz bi se zagotovo težko in bi se zaradi ljubezni težko preselila (razen če bi se skupaj), ker mi je preveč všeč, da lahko z nekom delim svoje običaje, kulturo.
En čas sem se sicer družila z enim nogometašem (temnopoltim), ki ni imel nikoli problema dobiti ženske. Ampak...so videle samo eksotičnost, za njih dobro postavo, to pa je bilo to. Njemu je bilo veliko stvari čudnih in jih ne bi prenašal (bil je iz pristno afriške države): žival nikoli v hišo, ženska ne sme imeti moških prijateljev, on lahko ima prijateljice, po vezi se moraš čimprej poročiti, ženska ne sme delati ampak naj bo doma z otroki,... v glavnem, za kolega je bil takrat fajn, za eno punco in našega kraja pa niti ne, če se ne bi bila pripravljena spremeniti oz prilagajati na celi črti.
Jaz recimo nisem za to. In ne bi tega, da sem imela srečo najti nekoga kompatibilnega v moji bližini zamenjala za nič, ker vsi je pač nimajo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 19. Feb. 2016 21:28

Tako velikih kulturnih barier tudi sama ne bi mogla preskakovatii, ampak se v prvi vrsti skoraj 100% niti ne bi zaljubila v nekoga, ki je tako drugacen od mene. Od znancev mi trenutno padejo na pamet samo trije parcki z zelo razlicnim kulturnim ozadjem, od tega enemu res laufa (sta pac oba zrela, inteligenta cloveka in klapa), drugima dvema pa po mojih opazanjih lahko samo se bog pomaga*.. in so na dobri poti, da naredijo kak res neumen korak v napacno smer. Ampak mja, kdo smo mi, da bi sodili. ;)

So pa to ze ekstremi, cisto odvisno, kam gres. Mislim, da spet nismo takooo zelo drugacni od npr. drzav srednje/zahodne Evrope in tu naceloma ne bi smelo prihajati do blaznih kulturnih sokov. Pomaga pa, ce imas entoliko odprt um, te novo okolje in kultura dejansko zanimata, si se pripravljen nauciti novega jezika, itd. Moras bit pac 'clovek za to', tako kot za vsako stvar.

*zgolj fraza, da ne bo spet kdo rekel, da sem religious nutbag.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Feb. 2016 12:25

slovenc79 napisal/-a:Ukrajina, če se prav spomnim? :)


Po mami, po očetu Rusija.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 20. Feb. 2016 13:18

kaaaj, zakaj mi noben ni povedal, da imamo pol Rusinjo na forumu :evil:
to mam neko obsesijo s tem, ne vem zakaj :mrgreen:

drugač pa meni je trenutno tukaj pri nas kul, dokler mam plačan faks in študentske bone ter zdravstveno zavarovanje xD
sem pa rojena Slovenka, korenine so tuje in se spomnim, da je nekaj časa veljala želja, da se priženim k ''svojim'', ampak se nekak ne oziram na to, osebo itak izbereš po karakterju, ne po tem od kod prihaja :)

p.s. slovenčevo razlaganje čustev se mi zdi logično in izvedljivo
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 21. Feb. 2016 15:25

^^Because... :D
Veliko ljudi me želi spoznat samo zaradi tega.(v realnem življenju)


Kar se tiče bit s svojimi pa tudi jaz ne vidim tega zase, niti ne vem, če se bom kdaj vrnila. V Sloveniji me tudi nič ne zadržuje. ČE pa bom kdaj odšla kam drugam mi je še najboljša opcija Avstralija.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Feb. 2016 15:34

slovencem so tujci privlačni :) pa rusinje in ukrajinke so lepe :D
jaz poznam dva v živo rusa pa z nekaj rusi sem se pogovarjal prek spleta. vsi so se mi zdel prijazni in razumljivi :) in tudi ananhas se mi zdi taka.

če bi šel kam v tujino živet, bi bila tudi v mojem primeru avstralija. ne samo da imam sorodnike tam, ampak mi je fajn da se nekako zase drži, pa velik lepe narave je. kot amerika, samo z bolj umirjenimi in inteligentinimi ljudmi.
pe še moških tam primanjkuje menda :D
hej norci :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 21. Feb. 2016 16:16

meni so ostali v spominu po njihovih treningih in predanosti baletu in gimnastiki, ker sem se takrat ravno za to zanimala :D
to da so lepe pa tak al tak :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 21. Feb. 2016 21:52

seks party? do tell more. kako to izgleda, kolko folka, zakaj se temu reče party in ne gang bang. je to doma? se gre v svinger klub? obstaja gguest lista, se lahko crasha? what are the rules?


- Tako sem zadevo sama poimenovala, nisem hotela uporabit besedo 'orgija', ker mi je malo prostaska :P A ni gang bang ponavadi x tipov na 1 bejbo? Ah, kids these days.. vcasih je bilo vse bolj preprosto

Sicer pa nimam pojma, ker se nisem se nobenega attendala. :D po govoricah sodec pa ocitno kr veliko hipster/aluo scene to prakticira. Nimam pojma. Kar se lokacije tice, pa je bil zadnji hint na nek plac za henganje v siski. Ce zelis, ti lahko posljem link na zs :D

Pa shh... ena 'zvezdnica' nej bi ba tud videna tam :P huhuhu..
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 21. Feb. 2016 21:56

Gangbang je več kot tri osebe na eno iz nasprotnega spola.

Orgija je pa od treh parov, ali 5 oseb..mislim da so to uradne številke za prijavo dogodka na policiji.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Feb. 2016 21:59

Led Zeppelin napisal/-a:Gangbang je več kot tri osebe na eno iz nasprotnega spola.

Orgija je pa od treh parov, ali 5 oseb..mislim da so to uradne številke za prijavo dogodka na policiji.


Sem pokazala fantom, in smo malo potočili solzico od smeha :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 22. Feb. 2016 8:54

Očitno me je čas povozil, saj imam v spominu golj besedne zveze, kot so bunga-bunga :D :D :D in bukkake :twisted:
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 07. Mar. 2016 18:01

Ananhas napisal/-a:- ojej :freude:
- me je moški, ki sem ga omenjala nazadnje, povabil na večerjo in zdaj ne vem kaj naj... se bojim, da je predober zame in da si bom samo sramoto naredila...

- sem na nek način končno pripravljena na nova poznanstva in spoznavanja po zadnjem razhodu, po drugi strani pa kar odlašam...
- si v takih trenutkih želim imet tisto bolj spontano plat, ne pa da vse preveč premislim

Saj si napisala, da si lepotica (oziroma ti je to reklo že več ljudi). Potem sta ravno za skupaj. :D

Ubistvu je zame situacija znana. Nekako sovpada s teorijami, ki sem jih imel na samem začetku. Gre za klasičnega alfa samca, kateremu se ženska ne more upreti, saj je popoln po vseh merilih (lep, visok, privlačen in vse kar pride zraven). Po mojem mnenju "povprečen" moški, pa naj bo še tako samozavesten in možat, ne bo mogel stimulirat takšnih občutkov, kot ji je stimuliral zgoraj omenjeni. Ravno zato ne morem verjet teorijam, ki mi jih na tem forumu nekateri skušate prodati in ki pravijo, da je dovolj le to, da je moški samozavesten in da se zna nositi. Pač ni. Kolikor spremljam Priznanja, je večinoma omenjena prisrčkanost(cute) in lepota zunanjega videza šele kasneje samozavest in način kako se nosi. Fizična privlačnost je pomembna. Ne razumem, kako eni mislite, da imata osebi lahko spolni odnos, če ena oseba drugi ni niti malo simpatična (na videz).
Zadnjič spremenil Bunk, dne 07. Mar. 2016 18:22, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Mar. 2016 18:04

Kristus kralj vesoljstva in sveta omačnica z adventisti, budisti, islamisti, karireisti in hedonisti na čelu.
A se lahko nekoga banna ker ti gre na jetra?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Mar. 2016 18:07

Jezus, ti si pa res že prišel pregloboko da se potegneš ven.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Mar. 2016 18:10

Verjetno ne. Ampak jokerja bi si po mojem mnenju zaslužila.
The world is as you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]