Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Feb. 2020 10:44

Ma jaz glede zvez sem drugačnega mnenja, da odvisno od človeka, nekateri so takšni, da so bolj skoz v zvezah in nič slabega, če jim tako paše..

Tudi jaz imam npr. prijateljici, ki sta precej hitro šli iz svoje prve večletne zveze naprej v naslednjo (jaz sem pa nasprotno kar več časa bila sama po svoji prvi zvezi npr. - ok leto in pol, aampak napram njima je bilo precej več..), v kateri sta zdaj ena z družino, druga glih pred poroko in jima štima vse.. , kdaj je tudi tako, da nikoli ne veš, kdaj boš nekoga spoznal in ne moreš na to vplivat..

Slovenec, sliši se, kot da si pa ti obkrožen s samimi ljudmi, ki želijo (oz to počnejo) samo uživati življenje in nič drugega. Haha, kje je ta raj? :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Feb. 2020 11:16

na planetu zemlja :D saj povsod vidiš take ljudi, ki bi radi čim več užitka in čim manj odgovornosti. in posledično so pa tudi odnosi slabi - osamljenosti je veliko (in ne zato, ker bi jim tako pasalo, ampak ker se jim imeti odnos zdi preveliko breme), še veliko tistih, ki so v zvezah, niso zadovoljni, pa vztrajajo smao zato, da ne bi bili osamljeni. toliko depresije in anksioznosti, kot je jo danes, ni bilo nikoli, pa živimo v času, ko imamo vsi ogromno možnosti za karkoli. to ni noben raj. lahko bi bil, ampak ni.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Feb. 2020 11:23

Aha, ne jaz pa ne, veliko več imam/ sem imela ambicioznežev in 'sprogramirancev' okol sebe, če že.. Tudi študentje bi rekla da so najbrž po većini manj sproščeni, bolj pod pritiskom za rezultati/ kapitalizem, kot pred 10 al 20 leti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Feb. 2020 12:04

kaj so sprogramiranci?

ne vem, kaj imajo študenti tu veze s čemerkoli. ima pa študent vsaj ta privilegij, da ve, kaj je njegova obveznost in če področje študija zanima in ima ambicije, je to srečen človek z dobro prihodnostjo.

za pritisk smo si krivi sami - kot potrošniki smo mi tisti, ki zahtevamo rezultate - vedno več in vedno boljše proizvode od najbolj kvalitetnih proizvajalcev za najnižjo ceno. kot delavci v podjetju pa moramo vse to nudit, če hočemo premagat konkurenco.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Feb. 2020 17:30

Študenti imajo to vezo, da sem napisala, da nimam nekih hudih 'hedonistov' v svoji okolici (ti povsod omenjaš, kako ti gredo takšni ljudje v nos..) ampak prej ambiciozneže, ker sem bila še nedolgo nazaj še študentka, se pač moja opažanja navezujejo na tisto obdobje.. in zdaj tudi ni čisto drugače.. ne bi šla zdaj v neka podrobnejša opisovanja..

Sprogramiranci, ahjoj, več načinov razumevanja, eno so študenti, ki so noro organizirani in na polno produktivni do sekunde.. Na drug način pa to lahko rečeš tudi za ljudi, ki so vpeti v sistem kapitalizma..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Feb. 2020 21:20

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Feb. 2020 23:23

hayley napisal/-a:Študenti imajo to vezo, da sem napisala, da nimam nekih hudih 'hedonistov' v svoji okolici (ti povsod omenjaš, kako ti gredo takšni ljudje v nos..) ampak prej ambiciozneže, ker sem bila še nedolgo nazaj še študentka, se pač moja opažanja navezujejo na tisto obdobje.. in zdaj tudi ni čisto drugače.. ne bi šla zdaj v neka podrobnejša opisovanja..

Sprogramiranci, ahjoj, več načinov razumevanja, eno so študenti, ki so noro organizirani in na polno produktivni do sekunde.. Na drug način pa to lahko rečeš tudi za ljudi, ki so vpeti v sistem kapitalizma..


jaz sem govoril na splošno, ne o tebi in tvojih krogih ljudi. niso vsi moji posti osredotočeni nate.

ne vidim pa, kaj naj bi imel kapitalizem kakršnokoli vezo s čemerkoli. aktivnost in produktivnost je del zravega življenja in je vedno bila, in človek kar dela, dela zase, ker je ponosen, ko ustvari nekaj koristnega. to nima popolnoma nobene veze s pohlepneži, ki hočejo izmozgati lajf iz delavcev za svoj dobiček.

mmm, ti odgovorim v kratkem, samo vzamem si čas in vse preberem :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 22. Feb. 2020 23:51

mmm napisal/-a:Res je. :D To verjetno večino ljudi na meni moti, ampak to sem jaz. Sem se pa malo omejil/prizemljil glede svoje "narcisoidnosti".


to nikogar ne briga. če koga tvoje obnašanje moti, se nehajo družiti s tabo in zanje je problem rešen.
problem je, da če gledaš izključno na svoje potrebe, ti bo kmalu zmanjkal idej kaj naj bo smisel tvojega življenja. saj si že sam ugotovil, da je do seksa priti lahko, pa do udobnega življenja tudi. pa ti še vedno nekaj manjka :)

Glede na to, da sem šele ven iz daljše zveze, mislim da moje življenje po nekih objektivnih merilih sedaj ne more biti mirno in stabilno. Ampak nisem tukaj, da bi jamral, samo povedati sem hotel kaj sem včeraj ta čas razmišljal.


sigurno je najbolj pomembno, da najprej porihtaš pri sebi vse :) ampak glede na to, da si rekel, da skušaš ugotovit, kaj ti manjka v življenju, sem sklepal da iščeš nove izzive (ne nujno ženske).

slovenc79, po tvojih merilih sem verjetno (razvajen) hedonist. Ampak življenje je treba uživati. Si ga jemati s polno žlico. Početi stvari, ki te napolnjujejo/sproščajo. Ker nas je večina ovc, ki nima dovolj denarja samo za hedonizem, je treba tudi delati. In če že moramo delati, je treba tudi vzljubiti svojo službo in delo čimprej, da je potem lažje funkcionirati. Oz. da od nekod dobivamo "gorivo za hedonizem" :lach:


saj delo je tudi del tistega, ki človeka napolnjuje in sprošča. uživati življenje ne pomeni nujno iskati največjega udobja, ampak pomeni tudi iskati izzive in skušati doseči nekaj dobrega, pa tudi če je treba vložiti trud v to. zakaj misliš, da ljudje delajo kot prostovoljci, da pomagajo, da redno tleovadijo ins rkbijo za svoje telo? zato ker je užitek in zadovoljstvo, ko vložiš trud v nekaj pozitivnega.

Sicer dopuščam možnost, da ti slovenc79, funkcioniraš drugače. In ti delo predstavlja užitek in te izpolnjuje. Samo ne vem zakaj potem deluješ kot da imaš kaj proti hedonistom? Ker če si sam srečen, potem te drugi toliko ne motijo..


sigurno se najboljše počutim, ko naredim nekaj koristnega, ja. pa čeprav se precej trudim in se mi včasih res ne da, ampak ko je delo opravljeno, mi ni žal niti minute časa, ki sem ga vložil v to :D

proti hedonistom nimam nič - ampak trapasto se mi zdi, da se še vedno držijo idej, da je sreča v tem da se izogibaš odgovornosti in truda kljub temu da tonejo v depresiji, ker ne glede na vse užitke se zaradi neproduktivnosti globoko v sebi ne ceni.

Aja, pa še z nečim se ne strinjam slovenc79. Je sicer že mal offtopic. Ne zdi se mi, da so izdelki v današnjem produktivistično-kapitalističnem svetu toliko dovršeni. Pri vsem skupaj je en kup improvizacije. Že avtomobil Tesla, ki bi naj bil oh in sploh, je v svojem jedru zložen skup "workaround na workaround". Me skrbi, da se bo ta naflikan IT enkrat sesul sam vase. Ampak to je res zdaj že offtopic, ampak moja teza je: Ker moramo v službah hiteti, se veliko stvari naredi na pol in je kvaliteta dela na splošno slabša, kakor je bila pred desetletji. Je pa šminka sicer vedno lepša, ampak meni je pomembno tudi kako so stvari od znotraj narejene.


potrošniki so tisti, narekujejo razvoj. saj ljudje vejo, da videz ni vse, in gledajo tudi na kvaliteto. tudi jaz ne zaupam IT, ampak glede na to da ta industrija hitro napreduje, je očitno več kot dovolj povpraševanja.
kapitalistični svobodni trg je kot divja džungla, nihče tega ne more spremenit in brezveze se je spraševat, kako in zakaj :) in prava umetnost je razumet, zakaj se neka super stvar ne prime in propade, neka skrajna bedarija pa postane popularna in obrača milijone.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Feb. 2020 0:49


jaz sem govoril na splošno, ne o tebi in tvojih krogih ljudi. niso vsi moji posti osredotočeni nate.

ne vidim pa, kaj naj bi imel kapitalizem kakršnokoli vezo s čemerkoli. aktivnost in produktivnost je del zravega življenja in je vedno bila, in človek kar dela, dela zase, ker je ponosen, ko ustvari nekaj koristnega. to nima popolnoma nobene veze s pohlepneži, ki hočejo izmozgati lajf iz delavcev za svoj dobiček.

mmm, ti odgovorim v kratkem, samo vzamem si čas in vse preberem :)


O moj bog no, kaj je res tako slabo razumevanje..
Pac moj komentar je bil, da me cudi zakaj vedno pises v takem smislul, kako so vsi ljudje okol tebe neodgovorni in zelijo samo uzivat zivljenje, ker jaz okol sebe vidim prej obratno.. kaksno vezo ima tukaj, da mislim, da so tvoji posti osredotoceni name, lepo prosim..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Feb. 2020 1:13

hayley napisal/-a:O moj bog no, kaj je res tako slabo razumevanje..
Pac moj komentar je bil, da me cudi zakaj vedno pises v takem smislul, kako so vsi ljudje okol tebe neodgovorni in zelijo samo uzivat zivljenje, ker jaz okol sebe vidim prej obratno.. kaksno vezo ima tukaj, da mislim, da so tvoji posti osredotoceni name, lepo prosim..


lej, hayley, midva se ne bova v nobeni stvari razumela, dokler se ti ne znebiš svojih predsodkov o meni. namreč nikjer nisem napisal, da imam take ljudi okoli mene ali da se ubadam z njimi, ampak sem samo povedal mmm svoje mnenje o tem, kar je v priznanju napisal. če pa ti vlečeš iz tega neke svoje zaključke, je pa to tvoja zabloda - me pač premalo poznaš, da bi mi lahko karkoli očitala.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Feb. 2020 6:59

Ok, drugače ni se navezovalo samo na zdaj, ampak večkrat si že v takem smislu pisal, zato sem začela s tem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Feb. 2020 9:56

slovenc79 napisal/-a:aktivnost in produktivnost je del zravega življenja in je vedno bila, in človek kar dela, dela zase, ker je ponosen, ko ustvari nekaj koristnega. to nima popolnoma nobene veze s pohlepneži, ki hočejo izmozgati lajf iz delavcev za svoj dobiček


Arbeit macht frei. Ja, ja.
E moj slovencelj, ko te ne bi znao, skupo bi te platio.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Feb. 2020 10:03

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Feb. 2020 10:27

hayley napisal/-a:Ok, drugače ni se navezovalo samo na zdaj, ampak večkrat si že v takem smislu pisal, zato sem začela s tem..


vem. zato pravim, da če me hočeš razumeti, se fokusiraj na to, kar pišem, ne na svoje mnenje o meni, ki si si ga že ustvarila :)

mmm napisal/-a:Ma po mojem imaš ti tukaj nek problem, ker vidiš hedoniste marsikje. Jaz jih podobno kot hayley ne vidim nikjer. Kot da ne živimo v istem svetu. :)

Za to, da ne nekdo gre v prostem času na kavico s kom, ni hedonist. Če gre nakupovat, ni hedonist. Če si kaj kje privošči, ne hedonist. Zato ne vem kje vidiš toliko hedonistov oz. kaj bi le-ti naj delali. :roll:


no, glede na to da mi greš to razlagat, me očitno tudi ti nisi razumel oz. prebral popolnoma nič. hedonizem je način razmišljanja, ne da si občasno nekaj privoščiš, to sem poudaril že v postu, ko sm odgovarjal LZ. hedoniste sem omenil natanko enkrat, pa ste se vsi vpičili v to kot da govorim samo o njih. dokler ne dojameš bistva, ki sem ga izpostavil, je diskusija nesmiselna.

drugače pa pomisli, mogoče je na svetu toliko šlamparije, nepososbnosti, podpovprečnosti ravno zato, ker se ljudje na delu izogibajo odgovornosti in jim je mar samo za plačo, ne pa dejansko za to, da bi svoje delo dobro opravili (in napredovali). svet namreč stoji in se razvija na takih :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Feb. 2020 11:12

mmm napisal/-a:
slovenc79 napisal/-a:saj si že sam ugotovil, da je do seksa priti lahko, pa do udobnega življenja tudi. pa ti še vedno nekaj manjka :)



Meni daješ občutek, da vse govoriš zelo iz teorije in ne iz prakse. Recimo s temi dvemi izjavami se tudi totalno ne strinjam. Ok, do seksa za punce mogoče, ne moreš pa tega posplošiti na celotno moško populacijo.

Do udobnega življenja tudi ni lahko priti. Sploh veliko je stanovanjskih problematik med mladimi, cene večinoma nekam v nebo območje Lj, okolica, tudi obala, Primorska.. bi se dalo veliko razpravljat..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov