Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jun. 2022 2:34

Firestorm, meni paprikas bolj s sirokimi rezanci pase :D

Slovenc, jaz sem ze vse napisala, ponavljat se mi pa res ne da, no. Ti si preprican, da moski z zanositvijo nima nic, jaz, da ima. Tu nimava nic vec za debatirat, ker se v osnovi ne strinjava, kje je bistvo. Ali kaj bi se rad, da napisem?
Zadnjič spremenil _patchouli_, dne 19. Jun. 2022 4:03, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 19. Jun. 2022 3:28

_patchouli_ meni pa definitivno bolj paše s pirejem, kakor je Firestorm predlagala. Nisem pa vedel, da je to preprosta jed. Potem bi lahko poskusil :) Krompirja po mojem še sploh nism nikol pripravljal :twisted:

Bom jaz zdaj stopil v vlogo moderatorja, ker pač ta-glavna moderator/administratorka je čist padla not v polemiko. Slovencu pač tukaj ne potegne, že zdavnaj bi ga lahko pustile pri miru. Če ima nekdo zadnjo besedo, še ne pomeni, da ima prav :twisted:

Pač ne vem, treba je razlikovati teoretično debato od praktične. To ste se zdaj zabile v en kup feminističnih ideologij ali pa vsaj teorij, potem pa prepucavate med sabo oz. se vidi, da vas nekaj zelo dvigne, ampak bolj zato - ker ste tako naučene, ne ker tako čutite kot ženske.

Zaradi vsega tega znanja in polemiziranja pa ne bo svet na koncu nič boljši. Ne vem če razumete. Ste v Matrici, tako ste naučene, zato vas take tematike dvignejo - ste pa v bistvu točno tam, kjer vas sistem želi - v Matrici, zaslepljene, hipnotizirane, in od tam sveta ne boste uspele rešiti :wink:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jun. 2022 4:02

Ne vem, mogoce mi bolj pase z rezanci, ker smo doma tako veckrat jedli.
Ma bom kr eno simple smetnanovo omakico z mal zelenjave in piscanckom nardila, to je vedno crowd-pleaser.

Jaz bi slovenca pustila pri miru, ampak potem pravi, da sem jezna, ker nimam argumentov :cry:
Bom pa upostevala tvoj nasvet in ne odgovorila tebi :lach:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Jun. 2022 5:07

Edina jed, ki s ejo jaz spomnim, da res izrazito paše pire zraven, so polnjene paprike. :D

Sem drugače tak tip, ki se izogiba mlečnih izdelkov pri kuhanju, tako da raje kuhan krompir ali raje pečen krompir.

Sem pa jedla ravno včeraj neko manj tipično pire kombinacijo pri mami - ribji file, pire, špinača.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jun. 2022 5:26

Sem mislila najprej cufte v paradiznikovi omaki naredit, ampak je prevec pacanja, ker sva sama s tamalim in bi mi v tem casu bajto okrog obrnil.
Pire mora bit, ker to najraje je. Bi jaz tudi raje pecenega. Bom drugic, ko bo dlje v vrtcu. Danes imajo v vrtcu dan spermodajalcev, ker smo hvalezne za njihovo podporo in pomoc :lach:
Hayley, moj tamau bi tole kosilo takoj pojedel. Jaz sem pa se leta imela travme od spinace v vrtcu :tot:
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 799
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Jun. 2022 6:50

Zanimivo paprikaš s pirejem, pri nas so bile vedno kakšne testenine zraven ali vodni žličniki.

S pirejem je dobra špinača in popečene piščančje kračke. Katerokoli meso z omako.
Najboljše pa sladko zelje in pire :)
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jun. 2022 7:02

No, za vse, ki ste investirani v moje kosilo: mali je prisel domov, videl paket spagetov in rekel, da bi 'tenine. Se lazje zame.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Jun. 2022 8:56

Kjut! Pačuli btw, kako govorite s tamalim doma, v katerih jezikih glede na to da ste mednarodno gospodinjstvo? :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Jun. 2022 9:19

Fajn :)

Moja travma iz otroštva, se bolj se spomnim iz začetke osnovne, kot vrtca, je pa mineštra, iz tistih groznih menz, (ma tudi doma, pri noni je nisem marala) mislim, da v vrtcih dejansko delajo boljso hrano kot v menzah v osnovnih šolah.

Za danes pa že od včeraj planiram da greva na pico v sosednje mesto, kul mi je jesti zunaj, na soncu Oz pod senco, (zraven pa vohat dokaj sveže narejen asfalt, ki je zraven tiste picerije. Me tako pozitivno spominja, na vsa poletja, brezskrbna, ko sem se kam vozila, na morje npr., se kar bolj pozitivno počutim)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 19. Jun. 2022 10:38

Mi smo vedno jedli paprikaš s pirejem, tko da zgleda preference vseeno malo ostanejo glede na to, kaj je kdo bil navajen tekom odraščanja :D

moja nočna mora iz otroštva so žganci. so nas silili jesti v vrtcu. se spomnim, kako sem dol v skodelico tlačila z žlico tiste žgance, da sem samo mleko malo zajemala... pa še tisto je imelo nek čuden okus. se mi kar bruha, ko pomislim za nazaj. pa res mi ni jasno, kaj je blo s tem siljenjem... nihče ne more marati vsega, otroka pa tudi ne bo konec, če en dan ne poje malice. :/
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jun. 2022 17:05

Sarissima napisal/-a:Kjut! Pačuli btw, kako govorite s tamalim doma, v katerih jezikih glede na to da ste mednarodno gospodinjstvo? :)


Jaz slovensko, moz bengalsko. Med sabo govoriva anglesko in hodi v mednarodni vrtec, kjer vzgojiteljice prav tako govorijo anglesko. Mali naceloma lepo loci in preklaplja med jeziki (ceprav dolocene besede ima raje v enem ali drugem jeziku, v anglescini je pa precej manj napreden kot v drugih dveh jezikih) in dosti hitro ugotovi, kaj govori sogovornik.
Z mackom govori pa mesanico bengalscine in anglescine :lach:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Jun. 2022 18:46

mmm, ne vidim potrebe da bi morala moderatorka kakorkoli reagirat, mislim da ni nobene kršitve pravil :) imamo pač debato z občutljivo temo, ampak to je klepetalnica.

se pa strinjam, da živimo v svetu kjer so ideologije zakoreninjene in je "prepovedano" razmišljat oz. dvomit o nekaterih stvareh. kot je bilo nekdaj neprimerno dvomit o obstoju boga, in so bili živčni odrezavi odzivi, če si razmišljal drugače.

no, ne bom dalje težil s tem, ampak če bi kdo rad o tem dalje prediskutiral (na zrel način), pa mi lahko piše na ZS ali odpre novo temo :)

Firestorm, tudi jaz imam slabe spomine na hrano iz vrtca zaradi siljenja :P slabo narejeni žganci se mi zdijo kot da bi jedel strjen pesek (ali pa so tudi dobro narejeni taki?)
v bistvu mi je smešno glede vrtcev, danes se mi zdi da so vzgojiteljice mlade, prijazne, nasmejane, mi pa smo imeli v glavnem stare zagrenjene vešče ki so te za vsako malenkost nadirale.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 524
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 19. Jun. 2022 18:56

Firestorm napisal/-a:moja nočna mora iz otroštva so žganci. so nas silili jesti v vrtcu. se spomnim, kako sem dol v skodelico tlačila z žlico tiste žgance, da sem samo mleko malo zajemala... pa še tisto je imelo nek čuden okus. se mi kar bruha, ko pomislim za nazaj. pa res mi ni jasno, kaj je blo s tem siljenjem... nihče ne more marati vsega, otroka pa tudi ne bo konec, če en dan ne poje malice. :/


Mi jih nismo nikoli meli v šoli, tako da se jih spomnim samo po kakem družinskem/šolskem izletu, ko se vsedeš po dolgem pohodu na klopco neke planinske koče in majo tak originalen meni :P Če so prav zabeljeni so dobri, ampak mislim, da obstaja več vrst (glede na regijo) in verjetno niso vsi enako dobri, odvisno od priprave.

Verjetno to siljenje izhaja iz neke staromodne miselnosti, da bo kao otrok razvajen, če ne (po)je vsega.

Me pa zanima, če so slovenske malice v šolah še vedno tako nezdrave - vedno bel kruh, neki sladki namazi, salame ... :nein:
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Jun. 2022 6:38

slovenc79 napisal/-a:mmm, ne vidim potrebe da bi morala moderatorka kakorkoli reagirat, mislim da ni nobene kršitve pravil :) imamo pač debato z občutljivo temo, ampak to je klepetalnica.

Ne, saj ni bilo nobene potrebe po reakciji, mal sm v takem stilu napisal


Včeraj sem tudi jaz jedel zunaj - mehiško, končno :)
vem da to niti malo ni mehiško, ampak tale kvazi slovenska mehiška mi je kar všeč :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Jun. 2022 5:20

Imam jajca vseen, da bom zdele tole priznal :)

Sej mi noben ni verjel, ampak zdele bom vsem na očem priznal, da... zadnjič mi noben ni podtaknil droge :!:

Psiha mi je pač (ful) ponagajala.
Vem, ker sem tudi tale vikend občutil kako zelo me zavrnitve bolijo. In pa realnost, da sem predolgo samski.

Isto vlečem zaključek za 18. leta. Pač, sm se zrušil. Tista zadnja zavrnitev na (še enem) "prvem dejtu" je pač bila preveč. Jebiga.

Sej bolj pomembno je to spoznanje zame, kakor za ves ostali svet :) 1x je treba odrasti, potegniti zaključke, sprejeti realnost, in ne iskati nekih zarot. Sem vesel, da sem tole vprašanje zdele končno (raz)rešil :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov