Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2022 20:47

Ne se ne gre za to koliko si navezan na starše, če kot začetnik po faksu nimaš zelo velike plače ali nisi lih trofnil enega dobrega podjetja, potrebuješ čim več prišparat, če želiš dobit kak kredit.. in življenje pri starših konkretno olajša finančno situacijo, sploh zdaj ko so najemnine veliko dražje kot pred leti..

Jaz sicer sem med študijem bila kdaj tudi po 3 mesece brez, da bi videla starše/ doma in ja, zdaj odkar je tudi mama imela raka, (fotr je tudi imel infarkt proti koncu študija, hvalabogu brez posledic) in ker sem imela zadnjo 'simpatijo' v svojem kraju in več prijateljic (ter partnerje nekaterih prijateljic) iz svojega domačega kraja, grem zato tja...
Marsikateri vikend v zadnjem času smo šli s prijateljicami, Kjem, ko sva se še dobivala, tudi kam na izlet, ali mal čez mejo po Italiji, do morja in mi je tudi osebno bolj všeč ta narava bolj sredozemska kot hribi ali okolica Ljubljane.,.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Apr. 2022 20:53

No pa dajmo še drug del sem. Ne vem, punce in trije preostali tipi (a naredim anketo? :) ), ali se res mmm tukaj toliko pritožuje? :) Pa recimo dejmo se fokusirat na 2022. A se pritožujem več od ostalih?

Glede tega, da sem pameten. Saj bi raje rekel, da dobro plešem, pa za ples lahko rečem le, da imam jajca si upati plesati, je pa to daleč od dobrega plesa. In včasih s svojimi jajci, redkokdaj pa tudi s svojim stilom, naredim vtis na kakšno žensko, ki res dobro pleše. Vsaj v plesu :) To, da sem malenkost nadpovprečno inteligenten, je edino kar mi je narava dala. Saj lahko sem Bogu in naravi hvaležen, da nisem invalid (torej imam še vedno mnoge možnost odprte :cool: ), ampak moje gibalne sposobnosti so podpovprečne, isto motorika, isto verjetno čustvena inteligentnost... :)

Včasih mi je seksi (in samovšečno), da se pohvalim, da sem pameten :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2022 21:00

Jaz sem hodila domov bolj ker imam tam družbo prijatelje ter fanta oz neke vrste krajšo zvezo sem imela v kraju staršev, ne da bi moralal hodit zaradi staršev, če si ti to mislil lai če je name kaj letelo..

Ma ne vem po eni strani, zdaj če se nekdo zajebava je eno, ampakče misli resno, v moji družbi bi bilo na nek način družbeno nesprejemljivo, nezaželjeno, da nekdo sam zase govori, da je pameten, ali da bi nekdi sam zase govoirl da je bogat ali ženska sama zase da je lepa..
Sicer po čem bi sklepal, da si pameten, lahko se samo giblješ v takem krogu, kjer ni nobenega ali je manj višje inteligentnih.., mogoče sam ne znaš dobro prepoznat inteligentnih ljudi in inteligentnost zamenjuješ za neko splošno razgledanost ali za razgledanost na nekem ožjem področju..?
Haha, glede na to da hodiš v diskače neke barbike iskat, bo mogoče že nekaj na tem...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Apr. 2022 21:11

Ja, imaš pač normalno družbo iz srednje šole, ki ti najbolj paše. Kakor večini folka tukaj. Nič narobe, ampak če hočeš začeti novo življenje v LJ, imaš vse možnosti za to, kakor jih imam jaz.

Jaz ne razlagam v živo preveč, da sem pameten, nazadnje mi je ta s katero se dobivam, dala kompliment, da sem pameten. :) Ampak, da sem se slabo promoviral. Da bi lahko preprosto rekel, da sem pameten, ne pa da se nisem veliko učil in da je bil moj faks morda malenkost lažji :)

Zoisovo štipendijo sem dobil na podlagi IQ testa, ker oni psihološki test sem reševal mejno, in potem še en drug test tudi mejno in niso vedeli kaj bi z mano :) (Pozneje so te psiho teste ukinili kot pogoj in so dali več na pridnost). Vem da mi IQ ni preveč padel, ker je tudi klinična psihologinja h kateri sem v študentskih letih hodil, me je testirala z istim IQ testom, in tudi nonstop poudarjala da sem pameten :) Pač nisem neki ful, ampak bolj od večine sem. Kar pomeni, da če imam dober, samozavesten dan, razmišljam in rešujem probleme hitreje od večine ljudi s katerimi delam, kar v določenih okoliščinah tudi opažam :) :cool:

So pa seveda še mnogi pametnejši od mene, ampak pač to vem da imam, drugega pa imam manj :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2022 21:24

Ej to razlaganje iqja po pravici povedano, jaz bi si mislila, da komu manjka kak kolešček D ami začne na zmenku to razlagat ali bilo kje.. Moje mnenje je, da pamet govori sama zase, ne rabiš poudarjat, vidiš iz drugih stvari..

Pri nas niso nikomur delali IQ testa, smao teste za nadarjenost, za pridobitev Zoisove, se je pa kasneje izkazalo, Da mislim da si moral na koncu osnovne imet vsaj 4,8 povprečje za Zoisovo(v naši generaciji) plus priznanja na državnem? , samo na podlagi kakšnih testov je nisi mogel dobit, kasneje v gimnaziji in naše mlajše generacije so morale za pridobitev imeti skoraj čisto 5,0 plus ali 1. 3 mesta na državnem. Očitno glede Zoisove bolj slabo veš, kakšni pogoji so bili leta za tabo... Je bilo uni generaciji rojeni sredi 80 veliko lažje jo pridobit..


Za moje pojme, tisti, ki je inteligenten, ne rabi tega povedati, tako kot tisti, ki ima denar, ne rabi kupit najbolj bleščečega avta in najbolj kričečih znamk za se pokazat.. Če kdo sam zase reče, D aje inteligenten, bi jaz prej mislila, D aje resnica ravno obratna, da se mora s tem hvalit... Samo moje mnenje.
Lahko boš pa dobil folk, ki jih bo to napalilo, vsakemu svoje..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Apr. 2022 21:48

Sej jaz forum uporabljam kot neke vrste dnevnik, mi postaja vseeno kaj si o meni misli ženska, ki se itak po enem zmenku več noče z mano videt nikoli

Nikjer nisem pisal o pogojih za Zoisovo glede generacij za mano. Sem imel veliko priznanj v OŠ, sem jo k sreči dobil pravi čas, s pogoji, ki jih ni bilo težko obdržat :)

Zdaj, če je država/družba karkoli dobila nazaj od mene, s tem da me je štipendirala, ne vem. Mislim, da celo je, in s tem je krog sklenjen. :oops: :) Za moje pojme za Zoisovo ni bistveno povprečje ocen, nazaj bi morali dati povprečje v SŠ 3 in na faksu 7 :lach:

Drugače, poznam točno številko svojega IQ iz prvega testa, ampak to pa ni za forum. Velik povem, vsega ne :razz:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2022 23:07

Ej če želiš slišat žensko/zunanje mnenje, kako izpade to hvaljen je o IQ ali o pameti, poleg tega si si to napisal na status na fbju 1x ali večkrat.
Ne deluje seksi ali kar ti že misliš, ampak nekako avtisticno, da nimaš občutka kaj je v okolici sprejemljivo.
Ali pa, da človek, ki se direktno hvali s svojo pametjo, lepoto, premoženjem, da je nekako nesiguren vase na tem področju(ali mogoče na katerem drugem in mora zdaj celotno sliko o sebi skonpenzirat, tako da ene svojo področje toliko bolj povzdigne) in mora to zato poudarjati Oz sam sebe hvaliti.. Človek ki sam sebe hvali na glas, pred drugimi, na katerem koli področju, ni lih ok..
Ne vem no, tebe očitno starši tega niso naučili. Mene so vedno učili, da se ne smem hvaliti nikjer, ker ni lepo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Apr. 2022 10:22

Vredu je, da te družina kdaj pohvali, je ponosna nate. Vredu je, da te prijatelji kdaj pohvalijo, zelo lepo je, če te sodelavci kdaj pohvalijo. Seksi je, če te partner kdaj pohvali.

Ko oz. če že rabiš, se pa lahko pohvališ tudi sam.

Nekaj pišeš, da skoz jamram, ampak pohvaliti se pa vseeno znam :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7527
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Apr. 2022 10:50

Mene bolj asociira, da tisti, ki se mora sam sebe hvalit, mu primanjkuje samozavesti in potrditve okolice.

Se pa ne bom več s tem ubadala, sem samo podala mnenje, da hvaljenje samega sebe po mojem okusu ni ne privlačno, ne verodostojno. Zdaj naj pa vsak po svoje dela.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Apr. 2022 12:41

Ti itak tudi pravis da nism ravno pameten, prej povprecen oz. podpovprecen in da itak IQ testi niso merodajni :twisted:

Ker si ti pac tako ocenila zame :wink:

Bodi lepo :wink:

P.s. haley. Vsak ki nacrtuje otroka se je priblizno pozanimal glede placila vrtca. Sicer sem pa jaz tuki ravno tisti ki noce prevec poudarjati pretirana fanaticnosti vezane na spol, sej zato sm pa vceraj hayley nacrtno napisal “be a man”

Pac privlaci me zenski spol. Moski me ne. To je pa to. Od te s katero se mal vec druzim opazam da jaz raje hodim v trgovine kot ona. Jaz zadnje case uzivam ko lahk preskusam parfume in gledam lepe obleke. Zenska v meni se prebuja :oops: :wink: :cool:

P.s. verjetno vsak tip na tem forumu mal podozivlja zensko v sebi :cool:
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Apr. 2022 15:43

"Nocem prevec poudarjati fanaticnosti vezane na spol"

.. napise "be a man", kot da je to po defaultu sinonim za pogum in odlocnost :D

.. napise da je vohanje parfumov in gledanje oblek po defaultu zenska lastnost :D (Ludvik XIV in druzba se vrtijo po versajskih grobovih)

Visok IQ se ne pomeni da je clovek pameten, zgolj to, da je dober v resevanju logicnih zapletov. In super, ce je to nekomu dano. Ampak k celotni sliki spadajo tudi socialne vescine, veliiiko samorefleksike, razmisljanja izven svoje cone udobja, razumevanja ljudi okoli sebe, empatije, sposobnosti poslusanja, itd. Vse nastete vescine so znak inteligentnih ljudi, ne pa zgolj IQ test iz 8. razreda osnovne. ((In glede na to koliko programerjev poznam, bi si upala rect tudi to, da niti oni niso vedno cvet inteligence :lol: ))


- da sem bolana ze 14 dni in se mi mesa
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Apr. 2022 18:41

^ spet v klepetalnici priznavaš :lach:

sicer "biti dec", "imeti jajca" dejansko so pogovorno sinonimi za pogum :P in moda je v veliki meri domena žensk :) ne pomeni pa seveda, da je to neko pravilo ki mu moraš sledit, samo tako pač je. jaz se nimam za ne vem kako pogumnega, in fascinirajo me ženska oblačila (na ženski) :blume:

večina najhujših serijskih morilcev v zgodovini je imela visok IQ, tako da to ni ravno garancija za produkvitno in zadovoljno življenje. IQ je samo nek potencial, kako ga izkoristit je pa druga stvar.

js mislim, da je mmm v svoji podzavesti zelo maščevalen, da ima fantazijo postati biti alfa samec, na katere se lepijo ženske, zato da jih lahko izkoristi in prizadane, kot čuti da se je to dogajalo njemu.

kar se pa tiče vrtca ob načrtovanju otroka.. je še ogromno bolj pomembnih drugih stvari kar se starševstva tiče, in bi se človeku utrgalo, če bi mislil na čisto vse. ni čudno, da si marsikdo ne želi otrok, če se že vnaprej tako sekira.
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Apr. 2022 22:00

saarijarvi napisal/-a:Vse nastete vescine so znak inteligentnih ljudi, ne pa zgolj IQ test iz 8. razreda osnovne.

"Moja" saarijarvi je (spet) žleht. :? No saj nisem na sodišču, ne rabim ne tebi ne hayley razlagati, da je itak IQ prirojen, in da vem, da se mi ni (bistveno) zmanjšal ves ta čas.

EQ je drugo kot IQ. IQ nima veze s tem, da je nekdo serijski morilec, verjamem pa, da si z višjim IQ lahk lažje serijski morilec, ker si bolj smart. (Ali pa uspešen psihopat. :twisted: )

IQ ne zagotavlja ne srečnega ne zadovoljnega življenja, lahko je tudi ovira v vsakdanjem življenju, če si preveč zgolj razumsko pameten. Ampak, tistemu kar imam, ne gledam v zobe.

saarijarvi, ne rabiš bit zakompleksana, če ti je kdaj kdo v šoli govoril, da nisi dovolj pametna, se mi zdi da imaš neke komplekse na tej ravni.
(Meni ne deluješ nič manj smart za matematiko in IT, kakor sem sam.)

Za tolažbo, jaz sem pameten, pa se mi kdaj posmehujejo kot da sem debil :twisted: In pol že mislim, da sem avtist. Vsak mora nosit svoj križ.

Lepo veliko noč vsem!
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 16. Apr. 2022 23:43

mmm napisal/-a:IQ nima veze s tem, da je nekdo serijski morilec, verjamem pa, da si z višjim IQ lahk lažje serijski morilec, ker si bolj smart. (Ali pa uspešen psihopat. :twisted: )


moj point je, da je IQ ne daje nobene garancije za nekaj dobrega v življenju, tako da se s tem nima smisla hvalit. če že, te lahko ego, ki ga visok IQ ustvari, ovira pri osebnostnem razvoju.
hej norci :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Apr. 2022 23:55

mmm napisal/-a:P.s. haley. Vsak ki nacrtuje otroka se je priblizno pozanimal glede placila vrtca.


Dvomim, da kdo to preverja toliko let vnaprej (cene se itak spreminjajo itd.).
Sicer pa so ti v 'priznam da' že mamice napisale, da to ni nič čudnega, če ne veš cen vrtca, ko še nimaš otrok :wink:

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron