Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Maj. 2012 10:40

jah, to bo meni v zvezi največ pomenilo.. nekaterim pa dober sex/keš ipd..
hej norci :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Maj. 2012 10:44

Ah, v praksi boš videl, da je pomembno to, da se imata rada+dober sex+še ogromno drugih stvari. Samo not moraš prit :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 06. Maj. 2012 10:48

Problem je, ker on hoče, da bo že prvi strel popoln in bo vse štimalo.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Maj. 2012 11:25

kaj mi pomaga, da me ma partner rad, ko pa je sex zanič, posledično veliko kreganja, tudi zaradi tega, ker nima denarja in je odvisen od mene..me ma lahko še kako rad, pa me ljubi do konca in čez pa nazaj, ampak jaz ga bom pa mela zmeri manj rada...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 06. Maj. 2012 11:26

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 06. Maj. 2012 11:42

slovenc79 napisal/-a:akvamarin, sem bil zunaj in tvoja opažanja so drugačna od mojih :) s punco ki se "izživlja" nimam kaj počet. itak je pa odvisno kak žur je..


Clovek, ti si delas bariere vnaprej. V redu punce se najdejo povsod pa tudi na zurih. K tebi pa opazam prevec blokad. Pisal si da te motijo kremice, parfume, punce ki zurajo...itn.itn. Daj, napisi kaj te ne moti?

Drugac pa tista zenska, ki je nagnjena k manipuliranju in varanju, bo iskoristila tudi delovni cas za to. Le kolk je sam afer v sluzbi.

Jaz sploh ti nocem soliti pamet, itak vse je tvoja izbira, sam se mi zdi, da prevec sam si delas blokade. Pa res ti zelim, da najdes tisto kar hoces.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 06. Maj. 2012 12:03

sirova štručka napisal/-a:
rokerca napisal/-a:Problem je, ker on hoče, da bo že prvi strel popoln in bo vse štimalo.

Ja in kdo tega noče? In od kdaj je problem, če nekaj hočeš? Sploh, če je tisto mogoče (ja prov gotovo so tud na forumu primerki, ki so še vedno skupaj s prvim partnerjem, tko da očitno je mogoče)


Ni moj namen slovencu pameti soliti, sploh, in meni je normalno, kar on hoče, ker sem sama ista. Vendar pa te to "da mora biti v prvo že vse tip top, še preden hočeš z nekom nekaj imeti" ovira in zaradi takega mišljenja izpustiš marsikatero priložnost, iz katere bi mogoče lahko bilo kaj lepega.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Maj. 2012 14:59

WW, če te ima partner rad, se bo že potrudil da bo sex dober. isto pri kreganju, tega ne bo če se bosta 2 rada imela in se pogovorila. v bistvu ogromno problemov odpade če se 2 podobna najdeta in se imata rada.. in če se imata rada jima je cilj drug drugega zadovoljit.

akvamarin, ja, velik stvari me moti, ampak to so malenkosti. to je chit chat na forumu, kaj nam je všeč pa kaj ne, ne pa zahteve za partnerja.. nikol nisem rekel da če punca ki bi bila všeč če bi se s kremco namazala da bi blo pa vsega konec.. nasprotno od nekaterih na forumu ki jih na zmenku vsaka malenkost odbije..

rokerca, res je, sam jaz mislim dobr premislit kam bom ustrelil da bo prav :) folk hodi na razne zmenke, ima že velik zvez čez, se zabava itd.. jaz ne čutim potrebe po tem. jaz bi rad imel punco na dolgi rok.
samo nekak pa razumem, pa imaš prav, da pri enih puncah šele kasnej ugotoviš da so prave, čeprav na videz ne zgleda tako.. ampak, saj to je tudi fora iskanja po internetu. da prvo spoznaš človeka, še preden ga v živo spoznaš in preden imaš kakršnekoli namere..
hej norci :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Maj. 2012 15:27

:lol: če bi blo tko, bi biu svet lepši. če bi čebula...:D
sej boš dojeu, no ja, če neboš ostal samski :cool:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 06. Maj. 2012 16:05

eno najdem ki tud tako razmišlja, pa si bova všeč pa potem skupaj, svet pa naj ostane kakršen je, boli me k zanj ;)
hej norci :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 11. Maj. 2012 23:16

White_Widow napisal/-a:evelyn, a po tvoje enakopravnost obstaja? mislim, a je možna? že v štartu ni, ker so take razlike med moškim in žensko.

nevem, jaz se recimo večinoma podredim svojemu, saj on nosi hlače in ne jaz, kot je dandanes "moderno".
prav že na živce mi gre, ko ženske stalno neki jamrajo, kako niso enakopravne, hkrati pa imajo več kot moški.
Že če se starša ločita, gre otrok skoraj v vseh primerih avtomatsko k mami. Kar reče mama, to velja, kar pravi fotr, more to dokazovat na tisoč in en način.

Moški je le moški, jaz mislim, da bi morali moški met več pravic, kot ženske. Sicer pa, vsak je naučen v svoji kulturi


Absolutno verjamem, da je enakopravnost možna in bi moral bit obvezujoč cilj vsake družbe.
Štart nima veze, ženske in moški smo si biološko različni, ampak tako kakor smo ženske različne od moških so moški različni od nas. Moški je model po katerem se zgledujemo zgolj zaradi družbe. V nekateirih družbah je bila ženska vladajoča, kajti ravno njeni reproduktivni organi so jo naredili "posebno", "boljšo" in so bili moški neenakopravni na vseh področjih. Kar pa zagotovo tudi ni prav.
To, kar si ti napisala "moški je le moški", je produkt tvoje kulture, tvoje vzgoje in moške dominacije, gre se za to,d a se ti kot ženska oblikuješ zgolj v odnosu do moškega, kot da je dejansko on bil stvarjen prvi-idealen, nato pa ti njemu kot pomočnica. Če si specifične religije in se s tem strinjaš, lahko svobodno ohraniš svoja prepričanja, jaz teh prepričanj nimam.
Nismo ženske v odnosu do moških, smo pač ženske in niso moški v odnosu do ženske, temveč so pač moški, ali še bolje- smo človeška bitja. Danes se meje spola tako čudovito tudi premikajo. Mnogo "žensk" je biološko ujetih v moška telesa in obratno. Zato, ker se ne zmorejo prilagoditi družbenim standardom. Hvala bogu jim je danes to omogočeno.

Kakorkoli že.
Ti imaš maternico, lahko donosiš, imaš vagino. Tvoj fant ima penis in lahko oplaja. Kakor on tebi lahko reče "jaz sem tisti, ki zaseje seme!" lahko ti rečeš "jaz sem tista, ki ti da zemljo in druge pogoje!". Sliši se ti morda bebasto, ampak kakor so ženske neenakopravne v prevladujočem moškem konceptu družbe, so lahko tudi moški neenakopravni. Pa niso, ker so se zgodovinsko družbe tako oblikovale.
Tako ti pred parimi stoletji nebi smela hodit v šolo (ponekod bi se celo morala zapirati vsak mesec, ko krvaviš..) z dečki, nebi smela imeti besede pri katerikoli politični ali državni zadevi, nebi volila, nebi te upoštevali nikjer, razen v kuhinji, bila bi absolutno podrejeno bitje, česar pa se verjetno tudi nebi zavedala, kajti redke ženske so se, in bi verjela, da tako pač je in da je "moški le moški!!!!".

Danes takšnih stvari zagotovo nebi sprejela, ne glede na to, da imaš ti pač vagino, on pa penis, ne? Ali pač?

Večina žensk nebi in lahko se samo zahvalimo feminističnim lezbačam, ki so se za naše pravice borile.
Edina razlika, ki jo lahko dejansko omeniš med žensko in moškim z argumenti je fizična razlika. Fizična moč (kar tudi ubistvu spodkopavajo marsikatere ženske, ki lahko večino moških prelomijo na kose) in reproduktivne organe. Sigurno, to so razlike, niso pa razlike, ki bi odobravale KAKRŠNEKOLI razlike na drugih področjih!! Česar je tvoj dec sposoben, si sposobna tudi ti, ali pa kakšna druga ženska, če ti nisi.
Če pa ti nisi nečesa sposobna, česar je tvoj moški sposoben- TO N NARAVNO, da ti tega ne zmoreš, ker si ženska, temveč zato, ker si vzgajana na partikularen način, na način, da si ženska, da imaš določene lastnosti, ki jih moški nima, da znaš neke stvari bolje, druge slabe, so te vzgajali na način, da si razvijala točno določene interese, ki so primerne za žensko in tako so vzgajali tudi tvojega moškega. Če bi ti bila vzgajana drugače in v drugačni družbi, bi morda izrekla besede "ženska je le ženska!!". ;)
In izjave tipa "on je le moški" so besede, ki jih ti kot avtonomna oseba (in ne zgolj ženska), nebi smela nikoli izgovoriti, če imaš kaj spoštovanja do sebe in ostalih ljudi.. Zakaj? Ker s tem, ko opravičuješ današnjo neenakopravnost (ki je kao skoraj ni več, btw Slovenija je res na precej dobrem položaju, kar se tiče enakopravnosti, drugje pa še zdaleč niso), opravičuješ VSAKO enakopravnost, ki so jo kadarkoli v preteklosti ženske trpele..To je da so bile brez vsakršnih pravic, saj so včasih uporabljali iste argumente- tako je naravno, moški je le moški, kakor jih danes. Razlike v argumentih ni. Btw, "naravno" je res super izgovor za vsako podrejanje in diskriminacijo skozi stoletja..Tudi za temnopolte je bilo "naravno", oni so le temnopolti ter namenjeni samo sužnjem belim- enak argument je bil.


In poudarek. Enakopravnost ni enako da ima ženska VEČ PRAVIC KOT moški :) enakopravnost je, da sta si oba na enakem in da se medsebojne delitve dela v življenju dogajajo v dogovoru in ne s prisilo ali butastimi argumenti "narave". Ko si omenila ločitev- otrok bi moral it najbolj kompetentni in primerni osebi, ne pa penisu ali vagini (naj dodam še, da nikakor in nikoli ne bom za argument, da so matere ključ otrokovega življenja, očetje pa ne toliko).
Gre se torej za popolnoma preprost koncept enakopravnosti. Samo ženske same sebe spodkopavajo ravno zato, ker si enakopravnosti na eni strani želijo, na drugi pa ne..To ni pač ni prav. In tudi ta super posebna vloga mame, ki jo marsikatera ženska praktično postavi za svojo bistveno uteho v življenju, češ naj imajo moški moč, mi pa smo najpomembnejše-oh-matere, je zgolj podkrepitev neenakopravnosti. Tako moški kot ženska, bi lahko bila enako pomembna, v drugačnih pogojih.
Aja pa marsikdo mi potem da argument "zakaj ženske ne grejo v vojsko?!" in takšne bedarije.. :) Tista ženska, ki si upa zahtevat, da naj gre moški v vojsko..naj gre v vojsko tudi ona. :) To je enakopravnost.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 12. Maj. 2012 0:21

^ Kapo (no, klobuk) dol :tach:
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 12. Maj. 2012 8:14

evelyn, res si vse dobro napisala, ampak tist del, kjer sprašuješ, če bi take stvari jaz sprejela, ti lahko odgovorim s pritrdilnim odgovorom. ker dokler je blo tko, in v državah, kjer je tko še zmeri, svet laufa.
danes je pa vse obrnjeno, moški v kuhinji, ženska na gradbišču. Jaz pač nisem za te fore. Niti nisem tako vzgojena


pa še mim grede http://www.druzina.si/ICD/spletnastran. ... enDocument


Ženske ne bodo nikoli enakopravne moškim, dokler ne bodo zmožne iti po ulici z obrito glavo, pivskim trebuhom in hkrati biti mnenja, da so lepe. :lol:


naj dodam še to...če ženske hočete biti enakopravne, potem ne jokajte, ko vas moški udari. Glede na to, da dosti žensk kdaj pa kdaj lahko udari svojega moškega ali pa ne zapre svoje gofle in je moškemu živce. Je treba tut sprejet posledice enakopravnosti potem, ne pa bit enakopraven samo tam, kjer ti paše.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 12. Maj. 2012 9:58

Dobro, da vsaj priznaš, da pristajaš na podrejenost zaradi vzgoje, čeprav osebno ne bom nikoli dojela kako je to možno, ampak vredu.

Glede pivskega trebuha, obritih glav ipd..seveda :) to je tudi specifičen pritisk družbe, samo tega se je težje znebit, ker je vgrajeno vate-podobno kot tvoj občutek ženskosti, na področju enakopravnosti pa se pravno lahko mnogo stvari spremeni in poštima. Če odstraniš ti vse revije s polic, ki ti zapovedujejo kakšna moraš bit, boš vseeno hotela bit takšna, ker leta in leta "dresure" nrdijo svoje in so ti lepotni ideali vgrajeni praktično v vsakega, ne samo vate. Če pa nekaj na pravni osnovi spremeniš, npr. da so ženskam dosegljiva delovna mesta, ki jim prej niso bila, boš pa lahko šla tja, zavzela to delovno mesto in ga opravljala..No, ti morda ravno ne, ker maš trdna prepričanja, da je moški le moški :D ampak večina drugih žensk pa.. :)

Glede zadnjega odstavka- NE. Kar je nesprejemljivo MOŠKIM, je nesprejemljivo tudi ŽENSKAM. To pomeni- NIHČE NE UDARI NIKOGAR, pa če si dec al baba. Točno to sem ti poskušala povedat s tem, da enakopravnost ne pomeni, da ima ženska več pravic kot moški.
Tega o temu, da moškemu žre živce in jo on potem udari..pa sploh težko komentiram, ker je edini pravi odgovor od tečne babe (ali moškega) odhod, ne pa nasilje..
To, kar si izpostavila je sicer random problem žensk ja, imele bi enakopravnost, obenem pa želijo privilegije..Privilegiji se v enakopravnosti enako dojemajo kot diskriminacija..Oboje je odstopanje, pa če je dojemano kot pozitivno ali negativno..Z vsakim privilegijem pride kratenje pravic drugemu..Razen, če in ko se partnerja dogovorita kako bosta živela, kakor recimo v tvojem primeru, če si zadovoljna s tako ureditvijo..prav. Samo ta ureditev ne sme bit pravno in obče sprejeta, kajti ne paše vsem ženskam, kakor paše tebi..in obratno, javnost mora biti nevtralna, torej enakopravnost vsem, nobenih odstopanj, ne gor ne dol.
Sicer pa glede na tvo
jo odprto seksualnost je precej zanimivo, da imaš takšno mnenje o vsem tem.. :)
It was forever..but it didnt last long..
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 12. Maj. 2012 10:01

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov