Kdaj imeti otroka?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Okt. 2009 14:53

Libido. napisal/-a:eno vprašanje za punce, ki si sploh ne želijo otroka, ker jim je kariera dosti bolj pomembna .. kaj pa potem ko bo konec vaše kariere, ko boste upokojene? koga boste imele takrat ob sebi, kaj boste potem ko ne bo več službe? si ne boste takrat nikoli zaželele da bi pustile nekoga za sabo, svoje potomstvo?


1. To da je želja po otroku pri nekaterih neobstoječa zaradi kariere, je polaganje besed v usta (poste). Ne gre pri vseh samo za kariero, gre pač za to, kot sem že omenila, da se potrebe po otroku enostavno ne čuti. Kar pa še a priori ne pomeni, da se stvari ne bodo čez par let obrnile.

2. Potematakem velja predpostavka da bomo me zaziher doživele visoko starost in da bodo vsi prijatelji, sorodniki iste generacije, že šli rakom žvižgat. Lahko me pobere jutri, pri 30tih ali pa jih dočakam 85, ampak jaz ne gledam tako daleč v prihodnost, ker ne vidim v tem smisla. In ravno tako lahko moji prijatelji in sorodniki doživijo častitljivo starost, skupaj z mano in ne bom sama.

Zakaj za sabo puščat potomstvo? Mislim da se bo vrsta ohranila tudi lepo, če ne bom naštepala dveh ali treh otrok, ker je to le glavni namen razmoževanja.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Okt. 2009 15:00

~NIA~ napisal/-a:kaj se majo pr 15ih sploh za nastavlat vn okol, doma bot, tle maš barbiko.


:rofl: me vedno znova nasmeješ.
a nisi ravno ti pri petnajstih (16? ok eno leto ni nič) 'hodila po wc-jih' in bluzila z drugimi fanti in varala svoje fante in ti je bilo to kot del 'raziskovanja' in zdaj to več ne bi... (nekaj takega?)
a one pa naj bojo kar doma, se igrajo z barbikami in naj jih v najhujši puberteti ne muči raziskovanje?
pa to, da ti nisi seksala ampak samo bluzila ne spremeni nič. torej delaš eno in govoriš drugo.

15 so taka leta, ko ponavadi dekleta (in fante) najbolj razganja, najbolj želijo vedeti vse o spolnosti, ker je še vedno tak velik tabu. in najboljše bi bilo, da bi se čimveč o spolnosti izvedelo v oš in tudi od staršev (katerim je o tem po moje najtežje govorit s svojimi otroki) in mogoče bi pa katera pol premislila, s kom se bo dala dol in ali bo uporabila zaščito ali ne.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 03. Okt. 2009 15:27

Tearjerker, se strinjam absolutno.

Meni se tudi zdijo razlogi kot "boš na stara leta sama", resnično neumni. Mogoče bom umrla v nesreči, ali pa bom tudi jaz pobasala raka, kar je dandanes moda, kot vidim, in mu praktično nihče več ne ubeži.

Ne gledam tako daleč v prihodnost. Mogoče se bo pa takrat otroka dalo naročiti kar preko interneta, resnično nikoli ne veš...
Mogoče bodo lahko zanosili tudi moški in mogoče bo dovolj, da bo vsaka ženska (tudi pri nas) rekla, imela bi otroka, bo odšla v semensko banko in jo bodo oplodili,pa je to to.... ali pa bo tako enostavno posvojiti kot v tujini.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 03. Okt. 2009 15:31

gaby_ napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:kaj se majo pr 15ih sploh za nastavlat vn okol, doma bot, tle maš barbiko.


:rofl: me vedno znova nasmeješ.
a nisi ravno ti pri petnajstih (16? ok eno leto ni nič) 'hodila po wc-jih' in bluzila z drugimi fanti in varala svoje fante in ti je bilo to kot del 'raziskovanja' in zdaj to več ne bi... (nekaj takega?)
a one pa naj bojo kar doma, se igrajo z barbikami in naj jih v najhujši puberteti ne muči raziskovanje?
pa to, da ti nisi seksala ampak samo bluzila ne spremeni nič. torej delaš eno in govoriš drugo.

15 so taka leta, ko ponavadi dekleta (in fante) najbolj razganja, najbolj želijo vedeti vse o spolnosti, ker je še vedno tak velik tabu. in najboljše bi bilo, da bi se čimveč o spolnosti izvedelo v oš in tudi od staršev (katerim je o tem po moje najtežje govorit s svojimi otroki) in mogoče bi pa katera pol premislila, s kom se bo dala dol in ali bo uporabila zaščito ali ne.


A pri tebi ne pride vpoštev da se človek spremeni ali da spremeni mišljenje? Pr 15ih smo si marsikaj mislile, tudi to kako zrele smo in kako je dajanje dol na wcjih kul in najboljše. Jz tudi nism bila nič boljša (seksala pa vseeno nism) in takrat se mi ni zdelo nič takega, sam pozornost sm iskala in si skorej seznam delala s kolikimi sm bla. Danes pa ko gledam kaj sm delala pred šestimi leti me prime slabo in sm tudi jz mnenja da 15letnice nimajo kaj delat takih stvari ali pa če že morejo - v mejah normale, brez posledic!
Nia pa nima otroka, tako da če se že moreš v koga "upičit", dej se v punco k je bla pr 15ih dost neodgovorna da je zanosila. Hvala bogu, da se zaveda da to ni dobro, mene bi prej zaskrbelo če bi se ji zdelo pr 20+ tako početje uredu ali "nič takega". Potem se že ve, kako bi vzgajala lastne otroke.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 03. Okt. 2009 15:35

Smetka_ napisal/-a:Tearjerker, se strinjam absolutno.

Meni se tudi zdijo razlogi kot "boš na stara leta sama", resnično neumni. Mogoče bom umrla v nesreči, ali pa bom tudi jaz pobasala raka, kar je dandanes moda, kot vidim, in mu praktično nihče več ne ubeži.

Ne gledam tako daleč v prihodnost. Mogoče se bo pa takrat otroka dalo naročiti kar preko interneta, resnično nikoli ne veš...
Mogoče bodo lahko zanosili tudi moški in mogoče bo dovolj, da bo vsaka ženska (tudi pri nas) rekla, imela bi otroka, bo odšla v semensko banko in jo bodo oplodili,pa je to to.... ali pa bo tako enostavno posvojiti kot v tujini.


Se čist strinjam s tabo, edino ena pripomba - verjetno je blo mišljeno da bomo pač pr 70ih same, takrta pa dvomim da nam bo padlo na kraj pameti imet/posvojit/naročit otroka :wink:
Napsloh mi je zgrešeno gledat tolk naprej v prihodnost. Nikoli ne moreš vedet kaj se ti bo zgodilo, mogoče se ti bodo celo načrti podrli, mogoče boš čez 5 let 100% invalid, mogoče mogoče mogoče.. Brezveze temeljito načrtovat vsako stvar in do točnega datuma in ure imet določeno kaj boš kdaj delal.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 03. Okt. 2009 15:43

Pač ja, eni so bl družinski tipi, eni pa (še?)nismo.

Men ni za otroka zadost to, da "se vse porihta" in 500 različnih obrazcev za socialno to, socialno tisto - jaz bi mu rada ponudla kj več. In s tem ne mislm vsak mesec nov iPod in Armani oblačila, ampak npr. potovanje okrog sveta preden gre v šolo. :D To si bolj redke študentske družine privoščijo, ane. Ne vem, men se zdi, da sm komi iz osnovne šole prlezla, in nej mam že otroka?! In nej ga učim KAJ, moje resnice o življenju, ki jih še nisem spoznala?
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Okt. 2009 16:12

my_self napisal/-a:
A pri tebi ne pride vpoštev da se človek spremeni ali da spremeni mišljenje? Pr 15ih smo si marsikaj mislile, tudi to kako zrele smo in kako je dajanje dol na wcjih kul in najboljše. Jz tudi nism bila nič boljša (seksala pa vseeno nism) in takrat se mi ni zdelo nič takega, sam pozornost sm iskala in si skorej seznam delala s kolikimi sm bla. Danes pa ko gledam kaj sm delala pred šestimi leti me prime slabo in sm tudi jz mnenja da 15letnice nimajo kaj delat takih stvari ali pa če že morejo - v mejah normale, brez posledic!
Nia pa nima otroka, tako da če se že moreš v koga "upičit", dej se v punco k je bla pr 15ih dost neodgovorna da je zanosila. Hvala bogu, da se zaveda da to ni dobro, mene bi prej zaskrbelo če bi se ji zdelo pr 20+ tako početje uredu ali "nič takega". Potem se že ve, kako bi vzgajala lastne otroke.


1. človek se spremeni in spremeni mišljenje. odraste! no, naj bi!
2. pri 15 letih sem tudi jaz bila taka, da me je ful razganjalo in sem raziskovala to in ono. mene pa glede na tebe ne prime slabo, ker vem, da sem takrat uživala, mi je bilo lepo, sem se znorela in ni mi žal za nič, kar sem takrat storila. pa ne mislim vzgajat svoje otroke, da naj pa pri 15 žurajo in seksajo in zanosijo :roll:
zdi se mi, da vse preveč moralizirate in se delate, kot da pa ve nikoli niste. saj ne, da odobravam tako početje, ampak mislim, da ga je (skoraj) vsaka dala skoz in se mi zdi takšno in drugačno prepovedovanje 15 letnicam in moraliziranje, kako naj bodo doma, ker zunaj se lahko napije in kako ji bo kasneje žal, same pa ste ob tem bile popolnoma iste, smešno.

in beri do konca, kar sem napisala. meni se zdi dosti bolj učinkovito, da mladostnike učimo, kaj se zgodi v tem in tem primeru, zdi se mi pametno, da je čimveč 'zgodb' kako hitro se lahko zanosi (ker nekatere danes mislijo, da če seksajo vsepovprek, da one pa že ne bodo noseče) in da se pogovarjamo o seksu in zaščiti (se mi zdi, da se trudijo to prenesti tudi kot predmet v oš, ne samo v sklopu biologije). no sem pač mnenja, da bi to naredilo dosti več koristi, kot pa svojemu otroku prepovedati pri 15, da bi šel ven! (saj veš, tisto kar je prepovedano je najslajše).
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 03. Okt. 2009 17:01

V celem mojem postu sm sam o prepovedanju govorila ja. Od kje ti že to? Mene je zmotlo to, da si se upičla v Nio da kaj pa je ona delala in kko zdej govori. PAČ je spremenila mnenje, se ji ni zdi uredu, big deal. Ne jz ne ona nisva omenjali tega da bi karkoli prepovedale otroku. Nikoli ne bom mojim otrokom prepovedala it vn ker bodo tko al tko prišli do tistega leta ko bodo lahko delali kar jim bo pašalo in se mi zdi prov da tudi to doživijo. Prepovedat stvari se mi zdi neumno, sploh pa take. Ampak spremenit mnenje oz. kot praviš ti odrast in gledat na stvari drugače je pa kar naenkrat napačno?

Se pa strinjam s sončkom, ko si študent si omejen glede določenih stvari, ki bi jih rad nudil otroku.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 03. Okt. 2009 17:09

my_self napisal/-a:V celem mojem postu sm sam o prepovedanju govorila ja. Od kje ti že to? Mene je zmotlo to, da si se upičla v Nio da kaj pa je ona delala in kko zdej govori. PAČ je spremenila mnenje, se ji ni zdi uredu, big deal. Ne jz ne ona nisva omenjali tega da bi karkoli prepovedale otroku. Nikoli ne bom mojim otrokom prepovedala it vn ker bodo tko al tko prišli do tistega leta ko bodo lahko delali kar jim bo pašalo in se mi zdi prov da tudi to doživijo. Prepovedat stvari se mi zdi neumno, sploh pa take. Ampak spremenit mnenje oz. kot praviš ti odrast in gledat na stvari drugače je pa kar naenkrat napačno?

Se pa strinjam s sončkom, ko si študent si omejen glede določenih stvari, ki bi jih rad nudil otroku.


ok, in od kje tebi to, da se meni zdi napačno odrasti??
omojbog, a se meni res samo zdi, ali res vse komentarje bereš med vrsticami.

in citiram nio:
kaj se majo pr 15ih sploh za nastavlat vn okol, doma bot, tle maš barbiko.

vem, ali upam, da je mislila sarkastično in zato sem se tudi nasmejala. in ja, tu govori eno, delala je drugo. že res, da je spremenila mnenje, ampak zato še nima pravice govoriti, da naj bojo pa 15letnice doma, da kaj si pa mislijo, da tam z drugimi bluzijo. lahko je soliti pamet, ko si bil enkrat isti.
(pač ne morem razumeti, kako se lahko zgražaš nad puncami, ki delajo to, kar si ti delala. to pomeni, da se zgražaš sama nad sabo in to je žalostno).
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Okt. 2009 17:10

^^ :top:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Okt. 2009 17:14

Tole "saj nočeš biti na stara leta sama" razmišljanje je tud men mal mimo..kaj, samo z otroci si ne-sam? Kaj pa partner? Prijatelji? Ostali sorodniki? Sploh, predvsem z otroci, se mi zdi, da si na stara leta sam - valda hočejo takrat-že-odrasli otroci živet svoje življenje..
Pa sem sicer za to, da se ima otroke - ampak vse ob svojem času, predvsem ko človek oz. par začuti željo in je prepričan, da vse ostalo štima v zvezi in skupnem življenju.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 03. Okt. 2009 17:29

gaby_ napisal/-a:
my_self napisal/-a:V celem mojem postu sm sam o prepovedanju govorila ja. Od kje ti že to? Mene je zmotlo to, da si se upičla v Nio da kaj pa je ona delala in kko zdej govori. PAČ je spremenila mnenje, se ji ni zdi uredu, big deal. Ne jz ne ona nisva omenjali tega da bi karkoli prepovedale otroku. Nikoli ne bom mojim otrokom prepovedala it vn ker bodo tko al tko prišli do tistega leta ko bodo lahko delali kar jim bo pašalo in se mi zdi prov da tudi to doživijo. Prepovedat stvari se mi zdi neumno, sploh pa take. Ampak spremenit mnenje oz. kot praviš ti odrast in gledat na stvari drugače je pa kar naenkrat napačno?

Se pa strinjam s sončkom, ko si študent si omejen glede določenih stvari, ki bi jih rad nudil otroku.


ok, in od kje tebi to, da se meni zdi napačno odrasti??
omojbog, a se meni res samo zdi, ali res vse komentarje bereš med vrsticami.

in citiram nio:
kaj se majo pr 15ih sploh za nastavlat vn okol, doma bot, tle maš barbiko.

vem, ali upam, da je mislila sarkastično in zato sem se tudi nasmejala. in ja, tu govori eno, delala je drugo. že res, da je spremenila mnenje, ampak zato še nima pravice govoriti, da naj bojo pa 15letnice doma, da kaj si pa mislijo, da tam z drugimi bluzijo. lahko je soliti pamet, ko si bil enkrat isti.
(pač ne morem razumeti, kako se lahko zgražaš nad puncami, ki delajo to, kar si ti delala. to pomeni, da se zgražaš sama nad sabo in to je žalostno).


Meni se to pač zdi kot da ti je napačno da ma zdej različno mnenje glede tega. Sama si spremembo mnenja poimenovala "odrasti" zato sm sklepala da ti je napačno da človek odraste oz. da spremeni mnenje. Pa nism zaznala nobenega soljenja pameti (ker tle sploh ni 15letnic, katerim bi lahko solila pamet), samo povedla je mnenje oz. pripombo je dala kko ona gleda na to. Sploh pa kaj ma veze tle pravica kaj sme in kaj ne sme govorit? Kot da jo bo kdo poslušal in ostal doma samo zato ker je ona to izjavla :D
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 03. Okt. 2009 18:34

red_rose napisal/-a:lorelaj a ko si star 30 in vec pa kar naenkrat ves koliko dela je z otrokom, preden se ta rodi? :) to je vedno tako, ne mors vedet dokler ne probas,


Res je, ampak menim, da pri 27 vseeno razmišljaš drugače kot pri 20. Ponavadi je tako, da starejši kot si, več stikov imaš z otroci in zato mogoče malo bolj realno gledaš na vse skupaj in drugače dojemaš stvari. Ni pa nujno. Govorim za večino.
Uporabniški avatar
lucky_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 8. 2005
Kraj: Vipava

Neprebrana objavaNapisal/-a lucky_girl » 03. Okt. 2009 19:04

Stara sem 22 let, želim si imet otroka, sedaj sem v zadnjem letniku študija, predvidoma januarja 2010 že končam, pol pa še diploma. Zanima me vsaj približno koliko dobi študentka denarja, štipendije dobivam okrog 190...fant je redno zaposlen...okrog 800 eur plače...koliko bi mi naneslo otroške in vseh dodatkov, če mogoče kera ve...A se mi bolj splača počakat in zaposlit ali imam sedaj kot študentka več ugodnosti...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 03. Okt. 2009 19:16

danes sem sanjala, da sem rodila :lol: Ne bi zdaj mela otroka, razen če bi mi ponudili ok. premoženje hehe.
Jaz bi otroka imela, ko bi bila prepričana, da sem s pravo osebo, verjetno v letih od 25+...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov