Kdaj imeti otroka?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 18:07

no sej al pa to, sej pravim, smo si različni...ne potrebujemo vsi otroka zato, da bomo srečni v življenju...jaz tud osebno še ne čutim potrebe po otroku, čeprav imam trenutno skoraj vse predpostavke, da bi ga imela, imam trenutno druge načrte in cilje v življenju, v trenutku, ko pa bom začutila, da bo otrok dodatni faktor, ki bi me osrečil, se bom odločila zanj. Imam rada otroke, zato vem, da ga bom nekega dne sigurno imela, vseeno pa trdim, da nekatere ženske enostavno ne želijo imet otrok (ali je razlog kariera, ali nerazvit čut do materinstva ali karkoli drugega...) in ni to čisto nič čudnega, nenavadnega ali obsojanja vrednega, vsaj za moje pojme ne, jaz se strinjam s tabo Mimi. Samo pravim, da mi je malo čudno, da določeni ljudje tega ne razumejo, ampak ok, vsak ma svoj način razmišljanja.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Nov. 2009 18:32

1. vsaka bo imela otroka takrat, ko se bo njej zazdel primeren čas. Če ga bo sploh imela. Kljub temu pa ta tema ni brezvezna (v smislu, češ, saj ne bomo nobene prepričale). Debatirati in izmenjevati mnenja je vedno koristno in zanimivo.
2. vsaka ima pravico do svojega mnenja. Je pa vredno pomisliti (nekatere) ali izražate svoja mnenja v stilu "jaz tako mislim, meni se zdi to pomembno, meni se zdi, da bi se morala preveč stvarem odpovedati, ..." ali izjave tipa "imeti otroka pred redno službo je butasto, 40-letnice, ki se spomnijo imeti otroka so patetične".

Ženskosti ne definira materinski nagon in izjave, da ženske, ki ga nikoli ne začutijo, sploh niso ženske, je bila - upam - mišljena zgolj kot provokacija. Sama ga nisem začutila nikoli (ali pa ga ne znam definirati) ... in priznam, da še vedno obstaja možnost, da me bo pičilo pri štiridesetih. Ne vem, kako se bom takrat spopadla s tem (če bo res do tega prišlo), sem pa prepričana, da mi bo dol viselo za vehementne izjave smrkelj "sama si kriva, kaj pa nisi prej mislila". Tudi smrklje bodo prej ali slej spoznale, da vsako življenje prinese svoje zgodbe in svoje odločitve. In da je enostavno biti pameten za druge, veliko težje pa sam zase.
Oziroma - tudi sam zase je lahko biti pameten, pod pogojem, da ničesar ne obžaluješ in sprejmeš vse svoje pretekle odločitve kot odraz samega sebe v tistem obdobju, v tisti situaciji.

Meni osebno se zdi neumno imeti otroka takrat, ko si ga ne želiš, samo zato, ker je pač biološko pravi čas in zato, ker obstaja možnost, da ti bo kasneje žal. In če bom čez pet let obupano obiskovala klinike za umetno oploditev, se bom spomnila na tale zadnji stavek. :wink:

Glede kariere kot vzroka se pa strinjam z MimiM. Tista, ki ima močno željo po otroku, ga bo imela kljub karieri. Prav tako kot bo tista, ki si res želi, uspešno končala faks kljub otroku. In obiskala Novo Zelandijo (če ji bodo le finance dopuščale) in šotorila po Sahari (ja, tudi folk z družinami to počne).
Jaz pa ne. Ker sem pač komot. Glavna stvar, ki bi se ji morala odpovedati zaradi otroka in mi zdajle pride na misel, je to, da bi bilo za nekaj let konec 10urnih spalnih seans. In stotih prebranih knjig na leto. Ampak ni to vzrok, da ga nimam. Če bi čutila željo po otroku, bi se z lahkoto odpovedala spanju in branju.

In še nekaj na temo "materinskega nagona" ... pojma nimam, kaj to je. Mogoče, da je to tako kot z orgazmom :D -ko ga doživiš, veš, da je to to, v teoriji ti pa nikoli ni čisto jasno.
Zase vem, da imam kar precej izražen nagon po zaščiti in skrbi za šibkejše. Ampak zame to nima nobene povezave z lastnim materinstvom. Rada se ukvarjam z otroki - pač nimam potrebe, da bi bili to prav moji otroci. In svet je poln otrok, ki potrebujejo lepo besedo, skrb, prijaznost, objem.

Kaj je že tema? Kdaj je pravi čas za otroka? Takrat, ko si ga partnerja želita. Oziroma - kadar si ga zaželi ženska. (tako pač je biološko, fer ali ne, da ima zadnjo besedo odločitve ženska). Ostalo se pa vse uredi. Jaz pridno plačujem davke, da imajo ljudje z otroki otroške doklade, brezplačne ali subvencionirane vrtce, enoletni porodniški dopust, brezplačno šolstvo itd.itd. Temu se reče socialna država in se mi zdi v redu in prav - pa čeprav sama ne bom nikoli izkoristila nič od tega. Saj meni bodo pa vaši otroci plačevali pokojnino :D (ampak za vsak slučaj vseeno varčujem sama).
Jaz sem iskreno vesela za vsako študentko z otrokom in se tudi potrudim, da ji po svojih možnostih pomagam, kolikor se da. Pri dvajsetih sem pa razmišljala drugače, priznam. (a ta kura ne ve, kaj je kontracepcija? kaj pa ji je tega treba? :roll: ) :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 18:41

lepo napisano kr.ena. te lahko vprašam kolko si stara?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Nov. 2009 18:44

Ne smeš :D
Okvirno lahko uganeš iz posta, natančneje pa ne povem. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 18:51

matr ste skrivnostne dons :D
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 20. Nov. 2009 23:16

lovefrance napisal/-a:materinski čut se prej ali slej prebudi v vsaki ženski, tako je hotela evolucija :)

Pri večini se prebudi, ne pa pri vseh. Najbrž je tudi to naravna kontrola rojstev.
borboletta napisal/-a: Ker ne predstavljam si da bi kr naenx žensko brez partnerja "zagrablo" imet otroka...lahko jo pa preganja biološka ura-kar pa za moje pojme ni isto kukr materinski čut. Ko dobiš idealnega partnerja in rečeš "zdej je pa to to", tax se ponavadi v ženski vzbudi ta materinski čut.

So ljudje, ki si želijo otroka tudi, ko so samski. Tako kot si vsak ne želi otroka si tudi vsak ne želi zveze. Mama od mojega sošolca se je z enim zmenila, da ji naredi otroka in se potem ne vidita več.
Smetka_ napisal/-a:So mi pač pomembne druge reči, kaj čem rečt, ne pa 24urno posvečanje nekomu drugemu. Sem pač velika egoistka.

Nisi egoistka, za egoizem sta potrebna najmanj dva.
Liefde napisal/-a:Moški ne rojevajo, in vprašanje je bilo za žensko populacijo! Jst sm hvaležna svoji mami ker me je prinesla na svet, in in sm prov vesela ker uživam v življenju! Svojih 26 let sm čist lepo izkoristila, in še bom, ko bom imela otroka zraven sebe! Uz otroka pa lahko imaš uzpešno kariero! Svoje življenje bom čist isto živela tud ko bom imela otroka! In punca, vsak ima svoje mnenje in TO MNENJE je MOJE!! :D

Je ta post povezan s tvojo trditvijo, da tiste, ki si ne želijo otrok niso ženske? Ker, če je ne vidim povezave.
In to ne more biti tvoje mnenje, ker za besede imamo uradne definicije in si ne moreš sama izmišljevati kdo je in kdo ni ženska.
evva napisal/-a: Samo pravim, da mi je malo čudno, da določeni ljudje tega ne razumejo, ampak ok, vsak ma svoj način razmišljanja.

Nerazmišljanja- tisti, ki ne razumejo, da smo si različni in da ne moremo biti vsi taki kot oni najbrž ne razmišljajo prav veliko.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 21. Nov. 2009 9:17

Jaz lahko napišem samo, da se v celoti strinjam s kr.ena.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 21. Nov. 2009 9:37

Mimi_M napisal/-a:Ne vem, kaj vse tolk naprej tiščite to kariero, pa mogoče še potovanja :lol: kot razlog, da nekatere nimajo otrok.


pri meni pa so potovanja dejansko tehten razlog, da še nimam otroka :D ampak imaš prav-če bi si resnično želela otroka, bi se potovanjem odpovedala oz. jih preložila na kasnejši čas.

odvisno je od prioritet, torej od tega, kaj vam je v življenju najpomembnejše. imela sem sošolko, ki je že v srednji šoli sanjala o otrocih in jih je potem po maturi tudi precej hitro in uspešno spravila tri na svet :) meni takrat otroci še na pamet niso padli.
zdej, ko sem že skoraj prestara za "idealno" obdobje, ko moraš rodit prvega otroka, pa mi dejansko do otroka ni. sej včasih razmišljam, kako bi blo lepo in si ga zaželim, ampak če se resnično vprašam, ga trenutno še nočem.

v svojem življenju trenutno ne uživam ravno najbolj, ker je vse prej kot rožnato in ravno zaradi tega otroka zdaj ne bom imela. najprej si moram uredit življenje, potem pa imet otroka, ko bom zadovoljna z določenimi stvarmi. ene si otroka omislijo iz napačnih razlogov-ker jim je v razmerju dolgčas, ker se s partnerjem ne razumeta več tko dobro in misli, da bo otrok to spremenil na bolje.
če bi pa po nesreči zanosila, bi otroka obdržala. s fantom sva skupi že res dolgo in vem, da hočem ostat z njim forever, urejene imava tudi finance in stanovanje, tko da ne bi bilo problema. ampak na to raje ne pomislim :lol:

otroke pa sigurno v svojem življenju BOM imela. tako ali drugače. ne predstavljam si, da bi s partnerjem do smrti sama živela. če ne bo šlo drugače, jih bom posvojila, ker do tega nimam nobenih predsodkov.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 21. Nov. 2009 11:32

Liefde napisal/-a:To pa niso" ženske" :D


Kaj pa so? Stoli?

Tale izjava ženski spol ponese najmanj 100 let nazaj, ko je bil naš edini namen reprodukcija in pripravljanje hrane.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2009 11:58

Noelia napisal/-a:So ljudje, ki si želijo otroka tudi, ko so samski. Tako kot si vsak ne želi otroka si tudi vsak ne želi zveze. Mama od mojega sošolca se je z enim zmenila, da ji naredi otroka in se potem ne vidita več.


Ok, to pa mi je neumna izjava.Otroka nimaš zaradi same ideje otroka ampak ga imaš z nekom, ki ga imaš rad.Tako da mi je to tako nesmiselno, da bolj ne more biti.Ok, saj lahko en sam vzgaja otroka,ampak slej ko prej pride vse za tabo oz otrokom.Kaj ko bo odrastel, mu bo razlagala da si ga je nabavila skoraj kot psička, s tem da njega kupiš, za otroka pa potrebuješ nekoga da ti ga naredi?Bolano :evil: :evil: :evil:
The world is as you are.
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 21. Nov. 2009 12:23

Ne otroka imaš zato, ker si ga želiš. Neumno bi bilo, da ga ne bi imel samo zato, ker nisi našel pravega ali ker pač ne želiš imeti partnerja.
Sošolec je že odrasel in mi je vse to pripovedoval med poukom. On pravi, da mu ni nič manjkalo in je zelo ponosen na svojo mamo, ona si še vedno ne more predstavljati, da bi imela nekega tujca po hiši. Ne vidim problema, še posebno v današnjih časih, ko je toliko različnih družin. Jaz tudi vem, da bom imela otroka ne glede na to ali bom sama ali ne. Ja, otroka ti nekdo naredi, kaj je bolanega v tem, vsi jih na tak način delamo. Danes bi se ta ženska najbrž odločila za umetno oploditev ali pa tudi ne.

Tiste, ki ne želite otrok: kako je pa z vašimi partnerji? Ker jaz imam eno frendico, ki jih noče imet in jo ful skrbi, da bo zaradi tega ostala sama. Na srečo je dovolj pametna, da niti ne začne zveze s fanti, ki si otrok želijo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2009 12:27

Meni je to čisti kretenizem. In pol mu je foter kar en, ker je bilo mami dolgčas in si je rekla-zakaj pa ne bi imela otroka?Kr nekaj no...Ne moreš si izbrati otroka kot psa in pika.
The world is as you are.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 21. Nov. 2009 13:12

Ne, meni pa to ni kretenizem. To bi storila tudi jaz, če bi si otroka želela, primernega partnerja pa ne bi imela.
oprosti, samo za otroka imet nista potrebna oba starša, in govorit da sta zato potrebna da je butasto - potem ne bi bilo na svetu nobenih samohranilk.

kaj pa semenske banke?A tam pa ni fotr "kr en"?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2009 13:15

Hm...pri nas je mami samohranilka in sicer nisem občutila pomanjkanja fotra, ampak vseeno. Vzgoja iz strani samo enega od staršev po lastni izbiri vpliva na otroka, pa če se vsi na glavo postavimo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 21. Nov. 2009 13:40

tudi jaz se strinjam s kr.eno
dodala bi še, da se je nesmiselno obsojat ženske, ki imajo šele pri 35+ prvega otroka. saj ne veste kaj je njihova zgodbe. mogoče bi se one že pri 20ih ali 25ih odločile za prvega otroka, pa niso takrat imele pravega partnerja, mogoče niso imele najosnovnejših financ (nekaterim se pač ne poštima vse z rojstvom otroka), mogoče tako dolgo nisem mogle zanositi, mogoče so dobile once in a lifetime ponudbo za sanjsko službo, mogoče....
in tud tiste, ki planirate imet otroka takrat pa takrat, se vam lahko zalomi in boste mogle za kakšno leto preložiti nosečnost, tako da...
(btw ne pravim da so be zdej to kateri tukaj zgodilo, samo v življenju vsem ne gre vedno vse po načrtih)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov