Kdaj imeti otroka?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 20. Nov. 2009 14:37

evva napisal/-a:zakaj se pol ene ženske nikol ne odločjo za otroka? :roll:


Verjetno ker imajo drugačen stil življenja...so tolko zaposlene z drugimi stvarmi npr. kariero, da ta "čut" enostavno prezrejo. In pa ker nimajo takšnega parterja, da bi si z njim želele imet otroka. Jst mislm, da nima tle nč evolucija vmes. Ker ne predstavljam si da bi kr naenx žensko brez partnerja "zagrablo" imet otroka...lahko jo pa preganja biološka ura-kar pa za moje pojme ni isto kukr materinski čut. Ko dobiš idealnega partnerja in rečeš "zdej je pa to to", tax se ponavadi v ženski vzbudi ta materinski čut.
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 14:38

no nekaj v tem smislu sem tud sama že pisala v tej temi, tako da se dvakrat podpišem pod tvoj post Tom_Lady :gut:

Borboleta jaz imam super partnerja že vrsto let pa še ne čutim potrebe po otroku, čeprav jih imam na splošno zelo rada.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 20. Nov. 2009 14:46

evva napisal/-a:Borboleta jaz imam super partnerja že vrsto let pa še ne čutim potrebe po otroku, čeprav jih imam na splošno zelo rada.


Sm vedla da boš to napisala To pa zato, ker so tvoje prioritete drugačne, ker imaš še druge cilje in izzive. (Sicer pa verjamem, da se je o tem že govorilo v teh 33ih straneh nazaj...tko,da ne bova razglabljali naprej, glavno d se štekamo kaj mislm rečt)
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 20. Nov. 2009 15:42

Sori, sam ne prbiji da ženske k se ne odločjo za otroka niso ženske.
Kaj pa so, moški?
Še una se mi manjka, da kao kvarijo matematično povprečje, ker bi mogu vsak narest enga potomca, da se državna blagajna še naprej polni in da bo kdo skrbel za nas ko bomo v penziji.
1.) dvomim da bomo mi penzijo sploh še dočakali in
2.) Pari brez otrok plačujejo precej višje prispevke kot tisti ki jih majo.

Tko da...
kaj misliš da je vsaki ženski smisel življenja otrok?
meni je smisel življenja pač vse kaj drugega. Nauči se spoštovat tud drugačne od sebe, tud jst spoštujem mamice in gospodinje in se ne počutim nič večvpredna, pravzaprav se mi zdijo zared hrabre in močne ženske, jaz se tej vlogi namenoma izogibam, ker bi me "pojedla". Bi bla nekaj kar nisem.
So mi pač pomembne druge reči, kaj čem rečt, ne pa 24urno posvečanje nekomu drugemu. Sem pač velika egoistka.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 20. Nov. 2009 16:28

Moški ne rojevajo, in vprašanje je bilo za žensko populacijo! Jst sm hvaležna svoji mami ker me je prinesla na svet, in in sm prov vesela ker uživam v življenju! Svojih 26 let sm čist lepo izkoristila, in še bom, ko bom imela otroka zraven sebe! Uz otroka pa lahko imaš uzpešno kariero! Svoje življenje bom čist isto živela tud ko bom imela otroka! In punca, vsak ima svoje mnenje in TO MNENJE je MOJE!! :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 16:39

odvisno kako kariero, zame osebno ni ravno vsaka služba neka uspešna kariera. liefde a si ti končala faks?
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 20. Nov. 2009 16:44

Ja, odvisno kakšno službo imaš! Ja sm končala fax! Mogoče pa spet nekaj vpišem! :D
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 16:47

a res, kater faks si pa končala, če smem vprašat?? sej vem, da to ni nč povezano s temo, samo me tako zanima... te nč ne obsojam al pa kej tazga, ti si stara že 26let, zate se niti ne čudim, da si želiš met otroka, bolj mi je zanimivo to z 20letnicami...
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 20. Nov. 2009 16:49

Lej vse sm o sebi napisala! Zdej ne bom vsaki posebej pisala, kdo sm,kaj sm,kako,zakaj ipd....

konc OT....
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 16:50

sej se mi je kr zdel, da bo tak odgovor :D
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 20. Nov. 2009 16:57

evva liefde je že na forumu dosti krat vse napisala in pojasnla...wink: in p.s: fax je že končala... :wink:

konc OT
Zadnjič spremenil kinna, dne 20. Nov. 2009 18:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 17:02

kaj si pa ti, njena odvetnica al kaj :lol: , sej zna sama odgovarjat, če je 10let starejša od tebe...je že odgovorila sama, nič ne skrbi Kinna, znam brat :wink: . Noben ni reku, da bi kdorkoli komu moral polagat račune, jaz sem čist lepo vprašala, ker je ravno v tej smeri tekla debata (kariera, služba...), če kdo noče odgovort, tud ok, a sem kej rekla? Pač rekla sem, da sem tak odgovor pričakovala, ker sem ga res...zdej mi pa ti tle tuje račune polagaš, brez potrebe, res. Peace in back to the topic ok?
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 20. Nov. 2009 17:06

Ni moja odvetnica...odgovorila ti nism ker na vsa tvoja vprašanja ŽE imaš napisane odgovore mogoče en mesec nazaj!

Kinnči hvala :wink:
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 20. Nov. 2009 17:14

o moj bog, u redu ženske!! :lol: kaj tak cirkus zganjate zdej tle zard enga vprašanja. hehhe, nč jasn ej. to je samo forum, ne smete se tok obremenjevat za vsako stvar, ni dobr za živčke :wink:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 20. Nov. 2009 18:00

evva napisal/-a:...dost žensk se pač odpove otroku zaradi kariere. Sama ne podpiram tega in vem, da bom v prihodnosti imela otročka, ampak tudi ne obsojam žensk, ki se odločijo nasprotno. Težko je imet zelo uspešno kariero in družino.


Ne vem, kaj vse tolk naprej tiščite to kariero, pa mogoče še potovanja :lol: kot razlog, da nekatere nimajo otrok.
Dejte se ustavt za sekundo pa pomislit, da si ga enostavno NE ŽELIJO? Pač ni želje in pika. Uživamo v življenju, ki ga živimo in nam nič ne manjka; pa nimam kariere, hodim v navadno službo, ne potujem v daljne kraje, ampak si enostavne ne želim otroka, sem čisto zadovoljna s svojim življenjem

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov