Kdaj imeti otroka?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Okt. 2009 16:37

No, odpiram novo temo, za nadaljevanje našega OT v "koliko zaslužite in kje delate".

Torej, kdaj je po vašem mnenju najbolj primerno imeti otroka? Kakšni "pogoji" morajo biti izpolnjeni?

Kakšno je vaše mnenje o otroku med študijem? ZA ali PROTI?

Zdej si pa dajte (dajmo) duška :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Okt. 2009 16:50

jagoda-malina napisal/-a:Punce predno se vpišete na faks preverite za vse letnike naprej kako boste imele predavanja, da boste vedele, če vam bo zneslo imet otroka zraven. Če je preveč predavanj vam svetujem, da se vpišete na drug faks pa če vas to veseli ali ne.


zela trapasto razmisljanje

jagoda-malina napisal/-a: In predvsem se naučite primerjat čokolado z otrokom :roll:


na, ta je pa res neumna :D zakaj bi le kdo primerjal cokolado z otrokom ?

btw zdi se mi na kaj je oboje letelo, pa vseeno upam da ni kdo tok nedojemljiv, da je oboje tako zelo narobe skapiral? :D daj prosim reci da ne :D

no pa ko mamo ze glih novo temo, bi rada da si tole preberete:

http://www.mama.si/forum/index.php?topic=49095.0

iz lastnih izkušenj ti povem, da boš med študijem imela veliko več časa za otroka kot pa potem ko boš šla v službo saj te takrat najmanj 8 ur na dan ne bo z otrokom

kolko sem se pogovarjala je vsem žal da niso imeli otroka v absolventu



lorin napisal/-a:res je,da je mladost za uzivat in dostuderat.Ampak meni se je pri 17h zalomilo,kljub zasciti,in sem danes 30 letna mamica, 13 letnih dvojcic.Verjemite,da sem vse nadoknadila.Dostuderala sem sicer z zamudo,a vseeno,imam dobro sluzbo,gradimo hiso,potujeva s hcerkama,ki ze odrascata,in se imamo res zelo lepo,in slisim same pohvale,glede kako nama je vse kljub mladosti uspelo,in tud hcerkici sta ponosni na naju...ceprav je bilo tezko,ampak s pomocjo druzine in volje,da sva dosegla kar sva si zelela...
v bistvu leta niso pomembna,pomembno je kako gledas in sprejmes....
lp lorin


rožca napisal/-a:Oba s fantom sva študenta in imava osem mesecev staro punčko. Če maš otroka statusa ne zgubiš, pa od države dobiš veeeeellllllikk denarne pomoči. Tko da dnar res ni problem. Živimo samostojno, mamo se radi in tamali prou nč ne manka. Še mal preveč razvajena je k jo vsi tok cartajo.
Za splav se nikol neb mogla odločit. Kdo pa smo mi, da bi loh odločal o tem, kdo bo živel in kdo ne. Če prej ne znaš trezno mislt in z glavo, pol sprejmi odgovornost za svoje dejanje.

S fantom sva res zadovolna. poleg tega pa sva ugotovila, da je v študentskih letih najlepš met otroke. Kera družina bo sred tedna loh sku ležala ob 10-ih zjutri v postli in se cartala??sam študentska. in mi to aktivno izvajamo.

Glede finanac. Prej nism mela nč-še štipendije ne. zdej ti pa avtomatično pripada štipendija-47.000, starševski dodatek-39.000, otroški dokladi-20.000, socialna pomoč-50.000 pa še vrtec zastonj. Pa v študentskem domu dobiš stanovane za štud. družine čist pocen.

Nam je res super
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Okt. 2009 17:03

Moje osebno mnenje je tako... Jaz hočem najšrej dokončat fax in dobiti kako službo, saj nočem da bi moji starši vzgajali mojega otroka... hočem imeti neke pogoje, da lahko mojemu otroku tudi kaj nudim... dobro če se zgodi prej bomo pač že poskrbeli da bo vse štimalo, ampak moja želja je pač taka...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Okt. 2009 17:06

red_rose: Prebrala v zadnji citirani izjavi. Wow, to pa je kar neki denarja (bivših 156.000). Nisem si mislila da je toliko.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 02. Okt. 2009 17:14

In kaj se zgodi ko je konec študentskega življenja? Službe ne dobiš kar tko čez noč.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Okt. 2009 17:23

Službe ne dobiš kar tako čez noč, pa če imaš otroka ali pa ne.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 02. Okt. 2009 17:25

ko dokončaš fax.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 02. Okt. 2009 17:29

^po moje dobiš dosti prej službo, če že imaš otroka, kot pa v takih letih, ko je jasno, da boš po enem letu službe šla na porodniško. (čeprav se naj ne bi diskriminiralo).

drugače pa, jaz bi imela otroka v absolventu (sva s fantom kar istega mnenja). če delaš izpite sproti ti ostane samo še diploma, tak da časa je kar nekaj, potem še tele ugodnosti študentk mamic...
drugače ne nasprotujem temu, da prvič postaneš mamica pri 35 letih, ampak se mi zdi pa malo 'sebično', najprej stanovanje, služba, poroka in potem otrok? oz. zakaj je otrok na zadnjem mestu? ok razumem, da hočete imeti najboljše pogoje za otroka, ampak tudi z otrokom se da. moji starši so zidali hišo ko sem bila 4 leta in sestra 7 in nama nikoli ni nič manjkalo.
glede službe in financ: študentska dela so dandanes dobro plačana (recimo da dela fant, lahko pa da je on tudi že zaposlen), mati dobiva štipendijo, otroške... vrtec je zastonj.
recimo, v službi na začetku tudi niso neke bajne plače, 700€ na mesec tudi ni tako velika razlika z dodatki, ki jih dobi študentka. in tudi, službo lahko zgubiš v trenutku (ker danes so pogodbe za nedoločen čas prava redkost ali jih praktično ni). potem pa vseeno ostane samo tista pomoč od države.

aja pa da se razumemo, ne spodbujam, da bi dekleta imela otroke med študijskim časom. se le strinjam z red_rose in *malo*, da je to v večini primerov mogoče (tako finančno kot tudi časovno). se mogoče ne živi na veliki nogi, se pa sigurno da shajati (tudi glede na dohodke, ki jih je v citatu zapisala red_rose, pa čeprav so še v stari denarni enoti).
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Okt. 2009 17:30

*mala* napisal/-a:Službe ne dobiš kar tako čez noč, pa če imaš otroka ali pa ne.


saj vem da je ne dobiš kar tako čez noč... ampak vsaj šolo imaš dokončano... poznam en primer ko je zanosila med faxom in je rekla, da bo nadaljevala s študijem... no ja... ni ji ravno uspelo... se je malo preveč slepila s tem... saj vem da niso vse enake, ampak pač raje počakam in dokončam študij...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 02. Okt. 2009 17:34

*mala* napisal/-a:Službe ne dobiš kar tako čez noč, pa če imaš otroka ali pa ne.


Ni biu point v tem (pa tudi dvomla nism da boš spregledala moj point). Če imaš ŽE službo, kar pomeni da imaš dohodke, ti ni treba skrbet. če pa si študentka z otrokom in je kar naenkrat konec s študijem kaj ti pa potem ostane? nič drugega kot obešanje po starših.

Ne vem pa zakaj se vsi vpičite v to da te ne sprejmejo v službo oz. je manjša možnost da te če nimaš še otrok. Kako bo pa vedu nadrejeni da imaš namen imet otroka? In tudi če ga imaš, zakaj ku*** so pa uvedli porodniški? :roll:
matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 02. Okt. 2009 17:35

^veš, imaš tudi v službi pogoje, da npr. nekaj časa ne boš imela otrok, ker te nihče ne bo zaposlil potem mu pa takoj čez par mescov greš v porodniško in ima samo strošek z tabo. in potem je spet... ti dve leti.. in si 2 leti starejši ura teče in ... In pa tudi tak službe ne boš dobila takoj - brez otroka.

moje mnenje pa je, če imaš že nekaj let starega otroka, da ga lahko daš v vrtec bi te pa delodajalec moral vzet v službo, saj te ne bo plačal za porodniško, ker otroka tako ali tako že imaš kot pa če zanosiš po tem ko te najamejo. Druga zgodba je potem za drugega ali tretjega otroka.

Res je pa da to ni tak in sem brala da diplomatka z otrokom težje dobi delo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Okt. 2009 17:37

my_self: Samo vračam uslugo glede vtikanjev v objave :P

Nadrejeni sklepa, da bo ženska po narejenem faksu hotela otroka- in če gledaš komentarje na tem forumu je dejansko tako. In seveda raje ne zaposli osebe, za katero je dvom, da bo šla takoj v porodniško (ker to njemu ni ravno v plus- očitno, če so pa včasih šefi ženske ko so jih zaposlili silili, da podpišejo pogodbo, da nimajo X let otrok).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Okt. 2009 17:39

*mala* napisal/-a:my_self: Samo vračam uslugo glede vtikanjev v objave :P

Nadrejeni sklepa, da bo ženska po narejenem faksu hotela otroka- in če gledaš komentarje na tem forumu je dejansko tako. In seveda raje ne zaposli osebe, za katero je dvom, da bo šla takoj v porodniško (ker to njemu ni ravno v plus- očitno, če so pa včasih šefi ženske ko so jih zaposlili silili, da podpišejo pogodbo, da nimajo X let otrok).


In kaj zdaj bomo ženske, ki so zaključile študija tako diskriminirane, danas noben ne bo hotel zaposlit... :roll: kje je tu enakopravnost...
Zadnjič spremenil schpeltza, dne 02. Okt. 2009 17:41, skupaj popravljeno 1 krat.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 02. Okt. 2009 17:41

my_self napisal/-a:
Ni biu point v tem (pa tudi dvomla nism da boš spregledala moj point). Če imaš ŽE službo, kar pomeni da imaš dohodke, ti ni treba skrbet. če pa si študentka z otrokom in je kar naenkrat konec s študijem kaj ti pa potem ostane? nič drugega kot obešanje po starših.


sem že enkrat napisala, pa še vseeno me zanima, kdo ti pa danes zagotavlja redni dohodek (služba=plača), ko pa nikoli praktično ne veš, kdaj lahko pristaneš na cesti(ker kot sem že napisala, pogodbe za nedoločen čas se več ne sklepajo) in nikoli ne veš, kdaj ti bo delodajalec ostal dolžan plačo za tri mesece nazaj (pa te ne bo vprašal, če maš iz česa preživljati otroka). in ja, tudi študiranim in visoko izobraženim se to dogaja. končan študij in služba v tistem trenutku še ni zagotovilo, da boš otroka dejansko lahko preskrbel in razvajal in mu omogočal nevemkaj, kar s študenstkim statusom naj ne bi bilo možno.
my_self
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 17. 6. 2008
Kraj: Daleč...

Neprebrana objavaNapisal/-a my_self » 02. Okt. 2009 17:41

Če bi tako gledlai na to, sploh ne bi obstajali :D
Mene je tudi mela po študiju (ko je že delala), pa nikoli ni imela problemou z zaposlitvijo, pa nihče ji ni očital da bo imela prej ko slej otroka. Mislim, da je več % takih ki se odločijo imet otroka ko so že zaposlene in če bi blo tko hudo kot nekatere opisujete bi blo toliko več brezposelnih mam (kar pomeni da sploh ne bi več delale otrok, kaj šele da bi imele 2 ali več), pa bi taka stvar bla ravno toliko aktualna kot recimo recesija, davki in še bi lahko naštevala. Pogoji niso tko grozni in se mariskdo zaveda (brez izkušenj), da je lažje shajat če imaš že službo, kot pa če si študent in moreš po možnosti še delat (kot da že faks sam ni dovolj).

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov