Kako naprej po zlorabi?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 13. Dec. 2005 15:24

jaz ti svetujem, da poiščeš kakšnega strokovnjaka in se mu zaupaš, tako bo vse skupaj lažje in ti bo pomagal, povej fantu, da ne bo mislil, da je z njim kaj narobe :wink:

Good luck! :gut:
Let the good times roll.
ady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ady » 13. Dec. 2005 17:08

punce najlepša hvala za nasvete.vsaj nekje nism doživela odbijanje s strani ljudi.funny je to kolk ti lohk neznanci bl pomagajo, te vzpodbudijo kot znanci.res je, da so zlorabljene ženske še vedno diskriminirane.žalostno.najlepša hvala! :o
Uporabniški avatar
*teyci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 7. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *teyci* » 13. Dec. 2005 17:22

imam podobno izkušnjo kot ti. kot otrok sem imela tud slabo izkušnjo s tem. mislila sem da imam samo jaz taki problem glede sprostitve in se ne morem osredotočit na sex. fant sicer ve kaj je bilo a ne ravno čisto vsega.
mogoče bi blo dobro če bi mu povedala?? :?:
vsak dan je nov dan, zato se prebudi nasmejan, in probleme daj nastran!!
ady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ady » 13. Dec. 2005 17:25

jz sm celo po vsem izgubila voljo za seksom.pozabla sm kva to pomen.se sploh ne koncetriram na to....nevem,če je fant resen mu povej.jz svojmu bom,sj je edina oseba kateri lahko zaupam..čeprov bo teško,ampak sm se odločila.
Uporabniški avatar
*teyci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 7. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *teyci* » 13. Dec. 2005 17:42

ady napisal/-a:jz sm celo po vsem izgubila voljo za seksom.pozabla sm kva to pomen.se sploh ne koncetriram na to....nevem,če je fant resen mu povej.jz svojmu bom,sj je edina oseba kateri lahko zaupam..čeprov bo teško,ampak sm se odločila.


ja saj vem kaj hočeš povedat...jaz sem se sprijaznla s tem. fant ve dovolj o tem, da ve zakaj se včasih ne morem sprostit. a še vedno ne vem zakaj ne, ker na to tavno ne razmišljam, vendar očitno je to podzavestno v meni, prav tako kot pri tebi.
kolk pa si stara če smem vprašat?
vsak dan je nov dan, zato se prebudi nasmejan, in probleme daj nastran!!
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Dec. 2005 20:52

res je najbolje da se zaupaš fantu. Tako bo obema lažje, tebi zato ker boš dala to bolečino nekako iz sebe, njemu zato ker bo vedel zakaj mu ne pustiš bližje.
Na tvojem mestu bi poiskala še kakšno strokovno pomoč, psihologa, ki te bo razumel in ti pomaga skozi to, da premagaš bolečino v sebi ob sebi pa boš imela 100% podporo fanta.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 13. Dec. 2005 21:15

Jaz mislim, da najbolje da mu poveš. Morda bo že to, da se nekomu zaupaš pomagalo, da se soočiš s težavo, in ti bo potem malo lažje. Ko vidiš da te nekdo kljub vsemu, kar se ti je zgodilo sprejema in te ima rad..Ker navsezadnje sama nisi niti najmanj kriva, da se ti je zgodilo, kar se ti je..

Me pa zanima še nekaj drugega - kaj za vas pomeni zloraba - je to le sex, otipavanje, ali pa tudi nagovarjanje na sex (npr. če starejši fant, moški nagovarja malo punčko na sex)... Ali menite, da lahko le nagovarjanje na sex ali/in otipavanje v odnosu starejša oseba in mlajši otrok pusti posledice?

Sprašujem, ker sem sama imela nekaj neprijetnih izkušenj v otroštvu in opažam, da imam določene probleme pri spolnosti in pri odnosih do moških, ki jih sicer nikoli nisem povezovala s tem, ker sem to pospravila nekam v svojo podzavest in o tem niti nisem nikoli govorila nikomur.. Ampak sem se sedaj ob tej temi spomnila na to.. :(
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
MUMI
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MUMI » 13. Dec. 2005 21:21

Jochie napisal/-a:ena od mojih bivsih deklet je bila posiljena pri trinajstih letih...
sicer je v seksu z mano zelo uzivala, vendar je v casu najine veze ponovno udarilo to posilstvo na plano, zapadla je v totalno krizo...

poiskala je strokovno pomoc, psihologa, in po nekaj mesecih terapije (morala je pisati nek dnevnik, itd) se je pobrala (ne vem, ce je to za zmeraj...). seveda sem ji pa jaz zelo stal ob strani v tistih trenutkih, vzpodbujal sem jo, itd...

poisci strokovno pomoc, sama se bos tezko zmazala iz tega...pa fantu obvezno zaupaj, lazje ti bo!
Se popolnoma strinjam. Pogovori se najprej s strokovnjakom. Naj ti on nakaže pot naprej. :flower:
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 14. Dec. 2005 3:06

cat85 napisal/-a:Me pa zanima še nekaj drugega - kaj za vas pomeni zloraba - je to le sex, otipavanje, ali pa tudi nagovarjanje na sex (npr. če starejši fant, moški nagovarja malo punčko na sex)... Ali menite, da lahko le nagovarjanje na sex ali/in otipavanje v odnosu starejša oseba in mlajši otrok pusti posledice?

Ja, to je tudi zloraba in seveda lahko pusti posledice.
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 14. Dec. 2005 6:08

cat85 napisal/-a:
Me pa zanima še nekaj drugega - kaj za vas pomeni zloraba - je to le sex, otipavanje, ali pa tudi nagovarjanje na sex (npr. če starejši fant, moški nagovarja malo punčko na sex)... Ali menite, da lahko le nagovarjanje na sex ali/in otipavanje v odnosu starejša oseba in mlajši otrok pusti posledice?


zame je tudi to kar si naštela zloraba. Nagovarjanje se mi zdi, da niti ne pusti tolikšnih posledic kot samo otipavanje, se pa ob tem majhne punčke vseeno ne počutijo prijetno.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
ady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ady » 14. Dec. 2005 15:31

zloraba v kakršnikoli obliki. otipavanje, vulgarno izražanje, namigovanje, siljenje v spolni odnos,slačenje, posilstvo.....in še vse ostalo kar ti vzbuja neprijetne občutke... :( ,ter kar pusti dolgotrajne posledice na tvoji čustveni in psihični ravni. To je zame zloraba.
Uporabniški avatar
_-PuPa-_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 10. 2005
Kraj: KP

Neprebrana objavaNapisal/-a _-PuPa-_ » 14. Dec. 2005 15:46

Moje mnenje glede tega je takšno, d bi bilo zelo prav, d bi to povedala svojemu fantu, ker bo tudi on lažje živel s tem, ker če praviš, da ima zdaj občutek, da je on kriv, d v postelji ni tako, kot mora biti...iskren se pogovorta pa mogoče bi blo tut fajn, d skupej obiščeta kšno pomoč in vama bo obema lažje, še posebaj, če sta s fantom v resni zvezi...
Pa glavo pokonci in pogum na plan....

LP
Vsak dan je nov dan!
LookyKaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 12. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LookyKaaa » 14. Dec. 2005 18:30

zato, kar se ti je zgodilo, nisi ti kriva!!! Na tvojem mestu, bi fantu zaupala, kar se je zgodilo... lažje ti bo, boš vidla.. tud fantu bo lažje, ker bo razumel, da ni kriv... povej mu, boš vidla, da vama bo skupaj uspelo... DRŽIM PESTI ZATE!!!
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 16. Dec. 2005 23:07

Sori, ker tok tehnično gledam na to, ampak to je pač še en vidik-> a si prjavla to zlorabo? Veš, te stvari ne zastarajo tok hitr, še vedno se da koga kaznovat pa to. Pa ne me narobe razumet... sam, čist sm alergična, da taki bolni storilci ostajajo med folkom. Sej mogoče ti to ne bi glih pomagal, ampak vseen sprašujem, a si komu povedala, pa če ste ga ovadli policiji? Še enkrat sori, ker se zdi kot da delam eno statistično raziskavo o seksualnih deliktih...
Uporabniški avatar
Ewchk
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 721
Na forumu od: 24. 7. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewchk » 17. Dec. 2005 14:49

Take izkušnje nisem mela ampak je za vse potlačene stavari isto: Dokler ne daš tega ven iz svojga sistema ne bo bolš. Najprej se pogovor z večimi ki jim zaupaš, potem boš pa to sčasoma dala čez. Upam da ti rata!
Če nisi del rešitve, si del problema.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]