kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Mar. 2006 0:08

Bageera napisal/-a:
Kepca napisal/-a:... ni prov, da ti starsi prepovejo cist vn hodt, ko mas 15 let... mogoce tko ksn kino do 10h.. kej vec pa jest svojmu otroku pri tko mladih letih ne bi dovolila. je le treba razumet, da tko mladi nimajo kej skakat ponoc okol


Evo, se čist strinjam. Po deseti uri nima 15 letnik kej počet zuni, razen kakšne pizdarije zganjat. :P


res je!!!zvoniti po hišah pa preobračati kontejnerje je dovoljeno :P :D
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 22. Mar. 2006 0:35

kaj se jim zgodi? nč kaj če jim pa bit. ne dajem tega čist za prou da te starši totalno omejujejo, mam sama kr dost stroge starše pa me tud niso spuščal kr tko vn pa še zmer me ne, sam mislm da je to kr uredu do neke meje, sploh pa 14,15-letniki nimajo res kej delat ozun po pounoči vsaj za moje pojme.
mislm da če ma ženska pošlihtan u glavi ne bo prvič k bo šla vn dala noge narazn pa zanosila edin če je res mal :stupid:
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 22. Mar. 2006 10:06

Bageera napisal/-a:No pa mi povej, kaj pametnega lahko 15letnik po deseti uri počne zunaj :)
Aja, no pa če se postaviš v vlogo starša, kaj bi bilo sprejemljivo, da tvoj otrok počne ob taki uri zunaj.


Pa pustimo zdej to, da zaupaš svojemu otroku, da bo res priden in ga ne bo pil, žrl mamil, seksal, motil okolice s kakšnim kričanjem, razbijanjem flaš in se zadrževal na nevarnih mestih alla Lipa.
:D


Točn to, kar si napisala, sm počela jst, k sm bla stara 15 let pa ni zard tega prou nč narobe z mano ..... bi pa verjetn sicer to, kar sm počela ponoč, če me ne bi pustilč vn, počela do desetih ...in kaj bi blo pol :roll: kej dfrgač mogoče, edin s starci bi se še kregala zravn :wink:
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 22. Mar. 2006 10:26

Bageera napisal/-a:Ampak si upam trdit, da imam precej bolj zanimivo življenje kot pa nekdo, ki ga gre vsak vikend žurat :roll:

:lol:
in zakaj nej bi blo tko? nekdo lahko počne vse to kar počneš ti(in še več), poleg tega pa še žura ob vikendih...
eh, sam da je teb ql :)
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 22. Mar. 2006 10:32

pa ne sam čez vikend...še med tednom parkrat... valda da zamudiš...skor vsak dan je kakšna nova alkoholna pijača vzuni... :D :P
Uporabniški avatar
Sašykaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Sašykaaa » 22. Mar. 2006 19:39

Mislim da je nepošteno, da krivdo prenesemo na starše, kot je ta punca, ki je zanosila. saj niso njeni starši krivi, kaj ona ni upoštevala pravil in še povrh zanosila :o, no zdaj saj vemo, zakaj ji niso pustili ven.. mene so starši tudi meli tako rekoč na ketni, ampak to zares ful pa dosti kazensk sem mela, da nisem smela 1 mesec hodit ven. sem pa hitro ugotovila, da če hočem met kaj od nočnega lajfa (ko sem bla nekje 16 let), bom mogla se izmuznit. in morem reči da se mi kaj takega ni zgodilo. pravzaprav sem se vedla še bolj odgovorno saj sem vedela, da odhajam ven na lastno pest in če nočem težav moram priti domov kot se spodobi. In moram priznati da v vseh teh letih se nisem niti enkrat napila, tako da ne bi vedela kaj počnem. Sedaj mi starši zaupajo in lahko hodim ven.
*Baby if I act like that, flipping my blonde hair back, push up my bra like that, I don't wanna be a stupid girl!*
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 27. Avg. 2007 20:23

mah ..jaz jih sploh ne razumem več. . stara sem 18. in ker sem pač punca, bog ne daj, da bi SPLOH bla kje vuni. .. grem na pijačo s kolegicami in me kličejo, kje hodim! pa sem v domačem kraju, dva km dlje! ne vem več, kaj naj! cele počitnice sem bla doma, nikamor nisem šla ven. .. in sem bla sedaj v sob pri sosedih na pikniku. . .pa sem prišla ob pol desetih domov. ..bla pa tam od šestih. .me nadere, češ da sem pijana (popolnoma trezna bla), zakaj se ji ne javim na tel(tam ni signala, pa še vedla sem, da me bo ziher klicala in sem si dala tel na vibro, da bom ja čula, ko me bo klicala), drugi dan pa se obnašala do mene, kot da sem ne vem kak mačkasta.... msilim, HALO!!!!!!!!!

nič mi ne pusti! sem pridna, sem prekleto odgovorna oseba! in bolj kot ji dopovedujem, da so se časi spsremenili odkar sta bla moj brat (30) in sestra(26) mlada je isto kot da govorim steni. . .

ok, bla sem zunaj enih 4x v celem življenju. ...sedaj v tretjem letniku sem dobesedno izsilila šolske žurke ..pač karto sem si kupla že prej. .. .pa sem bla vedno pridna. . ok, pijana bla, ampak vedno vedla, kaj počenjam. . in oni ne vejo, da sem bla pijana. . .ampak vem kdo sem, vem kaj počenjam, sem odgovorna zase. . in ne, ne bom dala kr nekomu in pač karkoli. . .

bom vidla, kaj bo sedaj, če bom smela it ta vikend ven .. . .domov pa mislim prit do treh.. ampak vem, da bo vse narobe. . ker sem pač punca in za punce se ne spodobi, da bi hodile ven! ja kje si pa potem naj najdem fanta!?!?! :eek: najboljše da mam kr prvega soseda pa je. ..

razumela bi, da bi res delala neke galame, pa jih ne. . v šoli sem pač tako tako . kakor se mi da. . .ampak, iskreno povedano, rabim trenutke, da sem v družbi, da se naplešem, spoznam folk, da sem nekje, ne pa sam za knjigami; pomagam doma pri opravilih. . mamo kmetijo, tudi tam pomagam, ampak sedaj pač povem svoje mnenje, da ne bom delala, ker ne bom jaz prevzela ampak brat z ženo in ne bom jaz delala namesto nju, ker noben od njiju ne naredi ala NIČ.

in kaj boste meni svetovale?
pogovori se z njima? hah ...kot da bi govoril steni... . :cry:
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Avg. 2007 21:49

uf :? tole pa ni ravno simpl zadeva.
jst bi ti svetovala, da pomalo in pomalo začneš ven hodit.in danes istaneš eno uro dlje, drug tedn tudi, tako da se bosta pač navadila.
jst s tem sicer nism mela problemov, so mele pa nekatere moje kolegice.ampak one so se znajdle-lojtra pa skoz okno :D (ampak to ni bil nasvet).
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 27. Avg. 2007 21:54

ok mene tudi tak ven po diskotih niso pustili do 16 leta, pa še zdaj me ne pustijo vsako soboto ven, pa včasih še celo zakomplicirajo, da samo okoli lečem, če pač grem kam dvakrat v tednu... pa mi je vseeno... nisem nikoli imela potrebe po nekem "znoretju" pa tudi zdaj ne... zavedam se, da it ven pa se z nekom kar tak pof... je čista pi*da*rija. Mi nič ne fali, imam fanta, mam kolege, gremo občasno ven, se naplešemo, včasih mam kaki haus party in to je to.. mi je kul... ne rabim se "znoret"... je pa res, da pa se enim čisto odpela :stupid:
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
*.Princess.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana.

Neprebrana objavaNapisal/-a *.Princess.* » 27. Avg. 2007 21:57

js brez žurou ne morm..usaj usak petk se morm vn spraut pa da se mal zdiujam.. :D mislm u šoli nevem kko bi zdržala če nebi mela usaj tistga petka zvečer da se mal sprostim z prjatli pa kšno pijačko spijm...in to k sreči moja starša tut razumeta. :D tko da sm kr vesela da mam take tastare :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 27. Avg. 2007 22:08

ko..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 9:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 28. Avg. 2007 8:52

Hm...vidim da so se časi večinoma spremenili, bambina, tvoja zgodba je pa podobna moji. Lahko ti samo povem kaj sem naredila jaz.
Celo srednjo šolo nisem smela nikamor, ne na pijačo zvečer, kje šele v disko ali kaj podobnega. Še po šoli sem morala takoj domov kuhat kosilo!
No in ker pač ni in ni šlo, sem potrpežljivo čakala, da bom stara 18 let. No ko sem bila stara 18 let, je bil izgovor, da moram končat šolo. Moram povedat, da sem bila ful pridna, gimnazijo sem delala s prav dobrim uspehom, uspešno sem naredila maturo in se vpisala na želeni faks. No in ko sem zvedela, da sem vpisana na faks, sem želela malce ven, proslavit. Kolegica je imela slučajno rojstni dan, hotela sem tja in prespat. Ne kje, morala bi biti doma ob 1! Fotr je reku, da če do takrat ne bom doma, da mi ni treba hodit. No in potem se je meni strgalo. Šla se h kolegici, bila par dni tam, potem pa sem našla stanovanje nekje v bližini doma. K sreči sem nekje delala, da sem lahko plačevala najemnino. Kar se pa hrane tiče, sem pa skoraj stradala. No in potem so me starši prosili, naj pridem nazaj. In se prišla (po enem mescu). In od takrat mi niso niti pisnili glede tega, kam smem in kam ne.
Žal mi je, da sem to naredila na tak način, ampak dejstvo je, da če ne bi, bi mi lahko težili do 30. leta oz. dokler bi bila v hiši.
Mislm pa, da mi je ker pustilo posledice in sicer - leta ko bi morala žurat, ko bi morala biti s prijateljicami, skratka celotna najstniška leta, so minila brez kančka zabave. Saj ne rečem, da nisem odgovorna, samo opažam, da bi še kar žurala, nekako sploh nočem odrasti ampak bi bila vedno mlada, brez otrok itd... In verjamem, da je to zaradi tega. hvala bogu sem vsaj toliko odgovorna, da se nisem zaplezala oz. zabluzila, ampak vedno mi bo pa ostal grenek priokus, ker nikoli nisem uspela biti najstnica.
Uporabniški avatar
tanchii
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 421
Na forumu od: 16. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tanchii » 28. Avg. 2007 9:05

jaz sem se tudi prvič ko sem bla malo bolj dolgo veni napila do kome, da sem spala 4ure veni na tleh, bruhala, na srečo pa se niti minute ne spomnim tega...
poznam še več primerov, ko so se napili do kome prvič, ko so šli ven. to tak da skoro vsaki skoz, ker ne veš kje maš mejo, pol pa pride za tabo. tak da meni se zdi da je itak vseeno kdaj greš prvič ven, če piješ, se v dosti primerih preveč napiješ. :)
drugač pa se meni tudi ne zdi normalno zdaj, ko gledam 14-15letnike pijane veni, s čikom, in se vlačijo po vseh poprek :roll:
Uporabniški avatar
Lorelai20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 380
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lorelai20 » 28. Avg. 2007 9:28

Uh Smreka :respekt: Verjamem pa, da ti je bilo težko tok radikalno ukrepat, js zase vem, da ne bi imela jajc. Super, da se je vse ok izteklo. Meja kdaj se ima otroke in kdaj je "treba" nehat žurat se je pa že kr krepko dvignila, tako da upam da boš vsaj malo nadoknadila.
astarta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 28. 10. 2006
Kraj: daleč, daleč

Neprebrana objavaNapisal/-a astarta » 28. Avg. 2007 10:05

da še jaz dam zraven moj piskrček :lol: . Zadnje čase tko mal opazujem okrog kaj se dogaja z danšnjo mladino. Tko me zadnjič kliče prijateljica, da majo piknik pa naj se oglasim. Vredu pridem tja, se pogovarjamo pa kar naenkrat priden en mulc star 13 let tok pijan, da je komaj stal. Njegova mama pa tud že malo pijana, ga je samo gledala. Halo?! 13 let je bil star. Pa tko zadnjič je bila neka veselica na vasi, pa smo šli mal pogledat, pa vidiš punce stare 15 let da tko pijane da so bruhale ko nore. In jaz se sprašujem kje so ti starši, da to pustijo. Jaz sem pri 15 lahk šla v kino pa na pijačo pa sem mogla bit ob 10 doma. Se mi zdi, da se je danes že vsem utrgal. Pa ssaj se ga jaz tud včasih napijem ampak vedno vem kaj delam, pa vedno pridem sama po stopnicah do hiše :razz: .

Meje je potrebno postavit, ampak ne it v skrajnost, poznam primere punc, ko so jih starši vozili v šolo, potem so jih vozili v srednjo šolo, nikoli niso nikamor šli. Potem pa so šli študirat, pa se je zgodlo, da jih je klicala policija, da je njihova hčerka v zaporu ker je bila tok pijana, da je hotela z mostu skočit. Meje morajo bit, ampak razumske, da otrok tud nekaj sporba in da ne živi kot v zaporu pol se mu pa strga ko pride enkrat iz hiše.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov