kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 21. Jan. 2009 1:29

trapa napisal/-a:A vseeno sem jih ubogala. Ker so bli moji starši, ker sem vedla, da mi želijo dobro in, da imajo prav.


Ti si prava trapa.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 21. Jan. 2009 10:39

blablaalb napisal/-a:Mogoče je res, da so punce bolj izpostavljene nevarnostim... vendar se mi zdi, da če punca ne "iziva", tudi posiljena ne bo.

Poleg tega, bi rad dodal še to, da otrok mora biti kdaj tudi v nevarnosti, da bo v življenju vedel, kako ob tej nevarnosti reagirat. Ljudje ne moremo biti celo življenje v alu folijo zaviti.

No, no, no... :lol: Tukaj te pa moram ustaviti, čeprav se v večini strinjam s tem kar si napisal. Samo če bi bilo pa tako enostavno, da so posiljene samo tiste, ki "izzivajo", bi bil pa svet res veliko "lepši". Najdejo se težaki ki težijo vsem. Mene je enkrat nek tip ob pol dveh POPOLDNE hotel potegniti v avto, pa sem šla samo mim, niti pogledala ga nisem, niti rekla nisem nič, oblečena sem bila pa v puli in kavbojke. Se ti to zdi izzivanje? Hvala ne vem komu, da je šel v tistem trenutku mimo moj prijatelj in sem se začela dret, zato me je tip izpustil. Če takrat ne bi prišel mimo, ne vem kaj bi se zgodilo z mano ... :x
Se pa strinjam, da tisti starši, ki svojih otrok nikamor ne pustijo in jih resno omejujejo (ne mislim s policijskimi urami, ampak tako da jih sploh nimkamor ne pustijo in resno pretiravajo pri tem), naredijo več slabega kot pa dobrega.
blablaalb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 20. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a blablaalb » 21. Jan. 2009 14:33

lorelaj napisal/-a:
blablaalb napisal/-a:Mogoče je res, da so punce bolj izpostavljene nevarnostim... vendar se mi zdi, da če punca ne "iziva", tudi posiljena ne bo.

Poleg tega, bi rad dodal še to, da otrok mora biti kdaj tudi v nevarnosti, da bo v življenju vedel, kako ob tej nevarnosti reagirat. Ljudje ne moremo biti celo življenje v alu folijo zaviti.

No, no, no... :lol: Tukaj te pa moram ustaviti, čeprav se v večini strinjam s tem kar si napisal. Samo če bi bilo pa tako enostavno, da so posiljene samo tiste, ki "izzivajo", bi bil pa svet res veliko "lepši". Najdejo se težaki ki težijo vsem. Mene je enkrat nek tip ob pol dveh POPOLDNE hotel potegniti v avto, pa sem šla samo mim, niti pogledala ga nisem, niti rekla nisem nič, oblečena sem bila pa v puli in kavbojke. Se ti to zdi izzivanje? Hvala ne vem komu, da je šel v tistem trenutku mimo moj prijatelj in sem se začela dret, zato me je tip izpustil. Če takrat ne bi prišel mimo, ne vem kaj bi se zgodilo z mano ... :x
Se pa strinjam, da tisti starši, ki svojih otrok nikamor ne pustijo in jih resno omejujejo (ne mislim s policijskimi urami, ampak tako da jih sploh nimkamor ne pustijo in resno pretiravajo pri tem), naredijo več slabega kot pa dobrega.

Maš prav, u bistvu bi moral napisat "če punce nebi "izzivale", bi bilo posilstev manj".
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Jan. 2009 14:56

^ a!
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 21. Jan. 2009 15:06

...in v idealnem svetu bi tako tudi res bilo. Na žalost pa ni, zato mora človek pazit nase.

Sicer se ne strinjam s tem, da ženska z načinom oblačenja izziva posilstvo, verjetno bo kakšna roka več na njeni riti pristala, če bo imela mrežaste žabe gor, raziskav, ki bi potrdile korelacijo med oblačili in posilstvi pa ne poznam.

Bolj se mi zdi, da je treba bit previden pri tem, kako se vračaš ponoči domov, kje parkiraš avto,... pa itak ni problem samo v spolnih iztirjencih, fajn je pazit še na svoje osebne predmete, pa na to, da se ne zadržuješ na krajih, kjer so pogosti pretepi, prerivanja,...
In vse to so pomoje stvari, ki jih morajo starši svojim otrokom razložit in jih nanje opozorit, ne pa delat tabu iz vsega skupaj.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 21. Jan. 2009 15:09

a?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 21. Jan. 2009 15:14

Saj pravim, sploh ne poznam primera, ko bi kdo uporabil tak izgovor. Kot sem že napisala, večina posilstev se zgodi v družinskem krogu (fant, mož, fotr, dedek,...).

Pri tistih klasičnih spolnih napadih pa raziskave tudi kažejo, da so pogosteje žrtve tiste ženske, ki že na daleč dajejo vtis ranljivosti, ker so zbegane, ne vedo točno, kam gredo, prestrašeno pogledujejo naokrog,...
Nisem ravno strokovnjak za to področje, zato me lahko mirno kdo, ki ve več, popravi, ampak sem pa že brala o tem, da pri posiljevalcih sploh ne gre za zadovoljevanje "normalnega" spolnega nagona, ampak za prevlado nad žensko. Zato kratko krilo sploh ni bistvenega pomena.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 21. Jan. 2009 19:00

Je pa kratko krilo bistvenega pomena pri tem, kako bo zaguljena širša množica oblikovala svoje stališče do posilstva in večina "bistrih glav" bo rekla, da si je sama kriva, kaj pa hodi taka naokrog.
To bi lahko primerjala s tem, da si si sam kriv, če dišiš po klobasah, pa te potem do smrti obgrize pes. lol.

Sicer pa, da grem nazaj na temo, nekateri starši že vejo, zakaj svojim otrokom postavljajo omejitve. Npr. če je hči zelo zaupljive narave in naivna, jih po logično bolj skrbelo. Zdaj - upravičeno ali neupravičeno, ampak se opazi, kjer sta dve sestri, pa je ena močnejšega karakterja, čeprav predrznejša, druga pa bolj plašna in pridna, je prvi ponavadi dovoljeno več kot drugi, čeprav bi marsikdo pričakoval ravno obratno.

Meni so dovolili žurat v domačem kraju, da bi pa npr. lahko v Mb ostala in tam šla zvečer ven, pa mi v srednji šoli načeloma ni bilo dovoljeno.
Nekako s polnoletnostjo pa mi nekih omejitev niso več postavljali.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
macika_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 28. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a macika_ » 22. Jan. 2009 15:32

hm...pa začnimo :)
imela sem prijateljico,ki ji starši niso dovolili hodit ven do 17 letaa...potem je lahko hodila 1x na mesec ven.. seveda pa si je dala duška...pilaa jee, kadilaaa...se grdoo obnašala....
do 18 leta starosti ni smela domov pripeljat fanta,lasov si ni smela barvatii...učiti se je mogla..

torej lahko povem,da zaradi tega ker so jo imeli starši "na kratko"...oz. so ji prepovedovali stvarii... ni iz nje postaloo nič dobrega...punca se je zeloo spremenila.. včasih sma bile najboljše prijateljice..zaradi njenega obnašanja,kajenja in podobno pa sma se seveda skregalii...

priznam da še mi je danes hudo za njoo.. tu pa tam lahko starši tudi slabo vplivajo na otroka in jih samo porinejo v to da postanejoo takšnii kot so..

to je pač moje mnenje.. menii so pa vedno vse dovolili.. nikoli mi niso nič prepovedovali in priznam da je to dobro vplivalo na mene..
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Jan. 2009 15:43

macika_ napisal/-a:hm...pa začnimo :)
menii so pa vedno vse dovolili.. nikoli mi niso nič prepovedovali in priznam da je to dobro vplivalo na mene..


Meni tudi bolj kot ne, ampak sem bila v najstniških letih po naravi tak computer geek in sem tam, pri 14tih, 15tih ko so vse kokoške brezglavo letale okoli zaradi luškanih tipčkov, nove maskare in majčke, ob petkih in sobotah zvečer raje igrala igricie :lol: No, potem ko sem začela hodit ven, pa ni bilo neke velike panike. Ponavadi sem že itak sama po sebi povedala kam grem in s kom grem, doma smo imeli dogovor da če bi se kajkoli zgodilo, naj pač pokličem. Policijske ure nisem imela nikoli, mama me je samo vprašala vsake toliko, kdaj nameravam prit domov.

No, pa še danes nimam nobenih težav sama s sabo :D Hodim ven ko mi paše, ostanem zunaj dokler mi paše... Je pa res da nisem več v formi kot sem bila 6, 7 let nazaj in da niti nimam želje da bi se ga vsak vikend nažurala in nažrla :lol: na smrt. Vsake toliko pa itak da paše malo ventile spustit :lol:
Uporabniški avatar
an|a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 29. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a an|a » 22. Jan. 2009 18:45

To je čist odvisno do staršev in od kje prihajaš...al si iz mesta al si z podeželja...sama prihajam iz podeželja in me starši do 17 leta niso skor nikamor pustili...mela sem uro naprimer od 21.00 pol če sem se te ure redno držala pa do 22.00...pa še to sm učasih mogla res lepo prosit...tedi vem de sem bla ful jezna na njih in nisem razumela zakaj meni ne pustijo nikamor vsem drugim mojim prjatlom pa so skor use pustili...ampak oni niso bli čist iz podeželja doma so bli iz mesta...je pa res no vsaj po mojem mnenju da mladostnikom k so iz mesta starši veliko več pustijo (mogoče tudi ne ampka takšno je moje mnenje) kot pa mladostnikom na podeželju...je pa res od tebe odvisno kaj boš naredu ko boš prvič pršu ven...ne rabiš takoj izkoristit in tk k so nekater rekla takoj noe narazn..mal moreš poštudirat in bit pametn...tako da UŽIVAJTE GA PO PAMETI
Uporabniški avatar
trepalnica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 334
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a trepalnica » 22. Jan. 2009 23:27

ce ima neverjetno zeljo po zuranju, bi mu verjetno morali pustiti, da vidi, kako je to... seveda, mu prej povedati oz. ga vzgojiti tako, da ne bo kaksnih problemov po tem... da bi imel pa popolno prepoved? ne, to ni normalno... enostavno mora videti in doziveti tudi to...
jaz nikoli nisem imela prepovedi, ne bom rekla, da nikoli nisem zurala, ampak zelo redko... sedaj pa mi sploh ne pade na pamet, da bi kam sla ponoci... enostavno ni to to za mene... :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Jan. 2009 12:12

Evo hudiča, meni starši pustijo žurat bres omejitev, pa sem v soboto v štirki fasala prehlajeno oko in sem v glavo taka kot Rocky. Policijske ure niso vedno švoh :D
analja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 23. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a analja » 23. Jan. 2009 20:51

Mene so moji starši sicer pustili na žure, sam sem morala bit doma že ob 1 ali 2. Tako, da s to uro nisem bila nikoli zadovoljna;) Se mam pa zato kot študentka tolko bolš- žuramo dokler pač lahko- na vse možne načine :D Po moje nisem čisto nič zamudila.
Uporabniški avatar
maLaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 3. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a maLaaa » 24. Jan. 2009 13:14

Js sm mela včasih točno določeno uro..14/15 let sm mogla bit do 22.00 doma. zdaj pa kokr kdaj.ponavadi zadni bus 23.30. če pa je kje kšna žurka pa to pa tut mami pride pome okol 3. Če sm pa v domačem kraju me pač mami pokliče da naj pridem počas domou in pač ji povem da čez kako urco pride pa ni nikol kakih problemov. odvisno je tud s kom sem.
neki časa smo se doma zlo kregal glede tega kdaj morm bit doma..ampak zdaj mi mama res zaupa.ker ve da nikol ne popijem preveč..kr še nikol nism prišla pijana domov.
Mam pa eno prjatlco ki bo zdej stara 18 let.pa ji mama nč ne pusti.med počitncam je mogla bit doma ob 21.00..to se mi zdi pa res mal noro. pol jo bo pa 1x pustla mal bol dougo zuni pa se ga bo koma napila kaj bo pa pol.res bi ji mogla dat mal več svobode. se spomn 1x poleti smo bli zuni.pa je bla ura mal čez 21.00 pa jo je mama pršla iskat pa jo domov pelala.ona si ji pa tut ne upa kaj rečt. grozaa

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]