kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 20. Okt. 2008 12:21

js mam kolegico, ki je letos dopolnila 19 let, pa more bit doma ob 8h, med vikendi pa ob 9h.. pa se ne gre za to da ji škodijo, ker punca je dost stara da ve kaj počne.. ampak za kakšne večje dogodke, kakšne žurke, ko bi bla rada zunaj dlje, je pač rekla, da bo pri meni prespala.. in medtem ko so starši mislli, da midve že lepo v pižamicah leživa in pijeva kakav, je ona pohajkvala okol.. pila po žurkah itd. gre se samo za to, da so moji starši vsakič vedli kje sem, s kom in kaj počnem, medtem ko njeni samo mislijo da vejo.
js zastopm vse omejitve v smislu do 18 leta do 10h doma.. alpa vsako leto kakšno urco več.. ampak tale primer moje kolegice, se mi pa zdi tumač..
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 20. Okt. 2008 12:27

^^ in zakai se tvoja kolegica mal ne postavi zase in pove staršm besedo al dve ?

drgač pa moji so mi tud vedno neke urce postauljali in to. zdej pa sm že kr precej časa "svobodna" ampak tega ne izkoriščam u tem smislu, da bom pa zdej ob 6h zjutrej prhajala domou in rekla tatu lep dan ti želim ko gre u službo :D:D
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 20. Okt. 2008 14:01

Roberta R. napisal/-a:js mam kolegico, ki je letos dopolnila 19 let, pa more bit doma ob 8h, med vikendi pa ob 9h.. pa se ne gre za to da ji škodijo, ker punca je dost stara da ve kaj počne.. ampak za kakšne večje dogodke, kakšne žurke, ko bi bla rada zunaj dlje, je pač rekla, da bo pri meni prespala.. in medtem ko so starši mislli, da midve že lepo v pižamicah leživa in pijeva kakav, je ona pohajkvala okol.. pila po žurkah itd. gre se samo za to, da so moji starši vsakič vedli kje sem, s kom in kaj počnem, medtem ko njeni samo mislijo da vejo.
js zastopm vse omejitve v smislu do 18 leta do 10h doma.. alpa vsako leto kakšno urco več.. ampak tale primer moje kolegice, se mi pa zdi tumač..


Mogoče je pa ravno to problem. To, da starši ne vejo, kaj se z njo dogaja. Če sm se jst mojim staršem tko zlagala, so me nevem na kakšen način in nevem od kje vedno zasačli... In potem je blo še hujše... Zato sm se vedno naučila povedat resnico, pa če je še tako slaba. Kdo ve, kaj se ti na tistem žuru, za katerega starši sploh ne vejo, lahko zgodi. Nikoli ne veš, kaj te bo prijelo...

Misliš, da so njeni starši tako neumni, da tega ne posumijo? Ne morejo tko slepo verjet, da njihova 19-letna hčerka hodi spat že ob 21.00, namesto da bi šla žurat... Verjetno se jim že kej svita...

Če bi bla na mestu od tvoje prijateljice, bi se malo "zdilala" za daljšo uro. Sej ni treba takoj prešaltat na 0.00, ampak počasi... Če se zdilaš za 20.30, prideš domov ob 20.00, da starši vidijo: "No, vredna je zaupanja!" Naslenjič te bojo spustili vn do 21.00, pa boš pršu ob 20.30, in bo spet veselje v bajti... In tko naprej... Počasi se daleč pride :wink: , še posebej ob takih trdovratnih starših.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 20. Okt. 2008 15:11

ja, ni lih pametno lagat, k nikoli ne moreš vedet kaj se ti bo zgodilo..
sm se že večkrat zlagala glede avta (rekla sm da grem do mesta k je oddaljeno 10 min vožnje, na koncu sm pa šla v nek tretji kraj do katerega sm rabla pol ure) in nism mela prijetnega občutka k sm se vedno spraševala kaj bo, če se meni al pa avtu kaj zgodi?
lih tko je blo na začetku za žure, ko sm mela vseeno omejeno...
zdej pa jim je dovolj da sporočim kdaj približno pridem (lahko je to tudi 7h zjutro) in jim je uredu
Uporabniški avatar
_lala_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 23. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _lala_ » 20. Okt. 2008 20:47

js bi rekla tko ...
punco ki ne pustijo nikoli ven ne dobi izkušenj ki jih drugi že imajo
gre na žur,
neve koliko spit da bo uredu
neve kaj pit
neve kaj mora uzeti,
medtem ko so to drugi že prej use spoznali spotoma
če pa neveš zase ... se lahko zgodi da neveš kaj delaš in tudi zanosiš
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 21. Okt. 2008 9:14

_lala_ napisal/-a:neve kaj mora uzeti,


kaj si mislila s tem? uzet kaj?
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 21. Okt. 2008 10:33

_lala_, tudi mladostniki, ki žurajo že ves čas, ponavadi ne poznajo meje kolko spit, kaj spit... Če si izkušen v žuranju, še ne pomeni, da si izkušen tudi v "taktiki" pitja in v marsičem še.

A misliš, da se mladostniku, ko pride prvič vn, lahko samo strga in počenja bedarije? Posplošuješ... Lahko tudi lepo žura, če ima vsaj malo v glavi, da bi vedel kaj je prav in kaj narobe... Mogoče se sliši še tako pravljično, ampak je res. Ne obstaja samo črnobelo dogajanje...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 21. Okt. 2008 10:54

Dejstvo je, da je zavijanje otroka v vato škodljivo. Tako škodljivo, kot ga vzgajat brez besede "ne".

A vseeno podpiram večjo strogost.
Mene so dolgo držali doma. Približno 1x na mesec sem smela ven nekako do polnoči, tudi na koncerte, poleti pa sem zvečer morala biti doma ob 10h. Seveda sem sovražla starše. Joj, kako zelo. :D
A vseeno sem jih ubogala. Ker so bli moji starši, ker sem vedla, da mi želijo dobro in, da imajo prav.

Tako, ko so vse zavore pri 18h popustile, sva bile z mamo zmenjene, da jo zbudim, ko bom doma, da bo lažje spala.
Takrat nisem več potrebovala "zdivjanja", še danes ga ne. Sem ugotovila, da sem precej zapečkar. :D
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 21. Okt. 2008 11:02

MilkyWay napisal/-a:_lala_, tudi mladostniki, ki žurajo že ves čas, ponavadi ne poznajo meje kolko spit, kaj spit... Če si izkušen v žuranju, še ne pomeni, da si izkušen tudi v "taktiki" pitja in v marsičem še.

A misliš, da se mladostniku, ko pride prvič vn, lahko samo strga in počenja bedarije? Posplošuješ... Lahko tudi lepo žura, če ima vsaj malo v glavi, da bi vedel kaj je prav in kaj narobe... Mogoče se sliši še tako pravljično, ampak je res. Ne obstaja samo črnobelo dogajanje...


Se strinjam.
Drugače pa mislim, da more bit vse v mejah normale in je potrebno otroku zaupat. Enkrat ga fučne, se vse spremeni.
Mene so postopoma pustili vedno več ven, zdej niti več ne vprašam, če lahko grem. Vedli so pa vedno s kom sem in kje in kaj počnem. :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
blablaalb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 20. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a blablaalb » 20. Jan. 2009 21:50

Slučajno sem brskal po internetu in našel ta forum, registriral sem se le, da povem svoje mnenje glede te teme(čeprav je stara 3 mesece). :D

Star sem 17 let in ne razumem kako lahko neki starši(pa naj bodo vojni veterani, policaji...) svojega otroka terorizirajo z omejitvami kot so npr. ob 22.00 doma.

Starši mi niti ENKRAT v življenju(mogoče lažem, vendar ne pomnim) niso določili ure. Od 14/15 leta hodim ven na žure skoraj vsak vikend. Seveda, ga spijemo, kdaj(le kdaj) kakšnega prižgemo, ne kadimo trave itd. In s starši glede tega odkrito govorim in sem jim vedno povedal kaj smo pili, koliko, s kom. Domou prihajam ponavadi okoli 1ih, 2eh, 3eh ponoči. In vsi "strah zbujajoči starši"-POZOR: imam odličen odnos s starši.
Poleg tega, hodim na gimnazijo, imam dober uspeh.

Tko da... Vsi starši, ki držite najstnike na elastiki... ta elastika bo počila in takrat jo boste težko spet "zašvasali".

Pa tiste legendarne: "otroka je treba držat na špahci, al pa ponori"... sej nimam komentarja. Mogoče le to, da govoriste o svojih otrocih, kot o divjih živalih. Tudi otrok ima pamet... ko berem komentarje teh "strogih" staršev, bi rekel, da jo ima mogoče celo malo več kot starši sami.

Vem, da zvenim, kot bi ravnokar pojedel vso pamet sveta... a vem, da imam prav =)
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 20. Jan. 2009 22:06

...
Zadnjič spremenil Lady_fLame, dne 29. Jun. 2011 12:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Jan. 2009 22:14

to je pac ful odvisno od navad u druzini...js nasploh nisem mela pr nobeni stvari nobenih prepovedi, sm bla vedno ''samostojna'' glede odlocitev v svojem zivljenju...od 16tega leta sem lahko prisla kadar sem hotla domov (pri 15ih sem mela uro tam nekje okrog dveh, tut treh ce je kaj dolgo trajalo :D - pa je nisem upostevala...)
zal mi starsi pac niso znali postavit mej - ampak na mene je to zlo pozitivno vplivalo. sem ful odgovorna punca, in vedno je blo vse vredu, vem kaj je zame dobro in kaj ne...naucila sem se pa iz svojih izkusenj, ne iz prepovedovanja starsev...starsi pac svojega otroka najbolje poznajo, men so potem zaupali (nekje pri 16ih sem jim pac povedala da jih ne bom upostevala glede ur, je blo neki problemov ampak sem si to izborila :D ), in so vidli da je res use vredu...no zdej sem brucka, in mi sploh ni vec taka fora zurat, ker sem to ze use dala skoz :D (medtem ko poznam obratne primerke, sploh ne bi o tem kaj pocnejo ko so koncno studenti in zivijo u drugem kraju :S )

v mojem primeru se mi pac to zdi dober nacin, medtem ko cist razumem punce ki pac spostujejo omejitve svojih starsev....ampak neki ekstremi da se 18 ali vec letnim puncam postavljajo bizarne omejitve so mi pa res nerazumljivi :roll:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Jan. 2009 22:30

Lady_fLame napisal/-a:@blablaalb; Fora je tudi v tem, da si FANT.
PUNCE s(m)o pac "izpostavljene" raznim nevarnostim, posiljevanju, itd.
In kakor moji domaci recejo, fantje ste pac bolj "trde koze" in se znate temu odbraniti itd. Pac ta stereotip.


Točno to, stereotip. Tipa lahko pa pretepejo, tako kot so tistega fanta pred Globalom.
S posilstvi je pa tako, da ne nasedat raznim strašljivim zgodbicam o čudakih, ki se skrivajo po grmovjih. Če vas bo kdo posilil, bo to najverjetneje fotr ali pa fant.

Hočem povedat, da so takšn razlogi za omejevanje čisti bulšit. Veliko večja verjetnost je, da bo imel človek sredi belega dneva prometno nesrečo, kot pa da ga bo nekdo posilil, pa še nisem slišala, da kakšna punca zato ne bi smela več v šolo hodit.
blablaalb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 20. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a blablaalb » 20. Jan. 2009 22:30

Mogoče je res, da so punce bolj izpostavljene nevarnostim... vendar se mi zdi, da če punca ne "iziva", tudi posiljena ne bo.

Poleg tega, bi rad dodal še to, da otrok mora biti kdaj tudi v nevarnosti, da bo v življenju vedel, kako ob tej nevarnosti reagirat. Ljudje ne moremo biti celo življenje v alu folijo zaviti.
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 20. Jan. 2009 22:42

....
Zadnjič spremenil Lady_fLame, dne 29. Jun. 2011 11:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov