kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 14. Mar. 2008 8:46

jz sm mela tud omejen v SŠ, v OŠ sploh nism hodila vn, razn s kolesom se pelat pa še to ne k se je zmračil, pa tko na ulci s sosedami to je pa tud use.
v SŠ sm tko mela uro do najprej do polnoči 1.letnik, s tem da nism smela it vsak vikend petek, sobota vn ampak mogoče 1x na mesec.
2.letnik sm bla lahk do dveh, pa sm šla lahk usak vikend vn ampak sam 1x. pol v tretjem sm bla že do 3h zuni usak vikend, u četrtem že ni blo več omejitev fanta sm dobila, dokler ga niso spoznal so še ble omejitve pol je pa use ratal neomejen.
seveda se mi je v 1. in 2. letniku zdeu konc sveta ker sm šla lahk sam 1x vn pa sam do 1-2h, sam sj k si starej ti nč ne manka, pa itk pozabš da si mogu takrat bit do 1h doma :)

drugač pa tud jz poznam eno kolegico, k je 21 stara, edinka. celo SŠ ni smela nikamor ampak res nikamor, razn ne vem rolat do 19h zvečer al pa kej tko, v lokale pa ne.
in pol je 1x lahk šla vn do 1h, takrat je bla stara 18 al že 19 (nism zihr),
ženska se je do 1h tok napila, da nism vedla a naj jo pelm v bolnco al naj njene starše pokličm (družinski prjatli), bruhala k zmešana čist se ji je strgal. pa je drugač tko pridna pa use normalna u SŠ je bla skos prav dobra, se je na fax upisala zabluzila totalno.
pomoje je use to odvisn od osebe in ne od tega a so te starši omejeval al ne, kšni to normaln prebrodjo, kšnim se pa strga do amena.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 14. Mar. 2008 14:17

jullia_ napisal/-a:sej z veliko ljudmi ni vse v redu, ne glede na to, kdaj so morali biti pri 15ih doma :)

ja ma sej ni sploh u tem fora...nevem al res ne znate brat globjega mnenja posta...in bereste samo površinsko...
fora je, d tuki starši sploh niso nč krivi...krivi so tud otroci, ki majo sploh take želje...
starši so obem skupinam otrok (tisti k so hodili zgodi domov, in tisti, ki so lhko pohajali --->če že hočeste tko opredelit...) govorili, d ni dobro kadit, ni dobro pit, ni se dobro drogirat...eni smo pač to sprejeli in nam je pršlo u glavo, d mogoče pa res ni dobro jemat drog in podobno...drugi pa so si misnli: "Je*beš, sej starci nimajo prou!" in so lih to delali...use je odvisno od karakterja osebe...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Mar. 2008 14:42

Pa poglejmo argumente proti žuranju:

1. Starši morajo svoje otroke zaščitit
Ni res, starši so dolžni svoje otroke vzgojit tako, da znajo sami pazit nase. Da ne lezejo v tuje avtomobile, da ne jejo neidentificiranih tablet, da ne skačejo po avtocesti....
Najstnik mora znat sam pazit nase in zdravo presojat dano situacijo, ker se ne bo mogel vedno držat mame za krilo. In ne glede na to, kako se starši trudijo, da bi otroka držali blizu doma, bo prej ali slej moral začet živet brez njih.
In pred čim je pravzaprav treba otroke zaščitit? Ne vem, kje vi živite, ampak sama še nikoli nisem bila med žuranjem v nevarnosti. Nisem se tepla, nisem bila posiljena, niso mi nič ukradli... Slovenija ni en velik geto, kjer bi serijski morilci in tolpe neprestano skakali naokrog.

2. Starši so dolžni nadzorovat svoje otroke, da ne delajo traparij
Bulšit, srednješolec je najmanj 7 ur dnevno odsoten od doma, če hodi v šolo kam dlje, še več. In starši takrat ne morejo vedet, kaj točno njihovo dete počne, razen če mu GPS vgradijo.
Ni šans, da bi starši najstnika še nadzorovali, pa tudi potrebe po tem ne bi smelo bit, če upoštevamo trditve prve točke, da je naloga staršev vzgojit otroka (otroka, ne najstnika) do te mere, da bo odgovoren in bo znal pazit nase.

3. Kdor žura v srednji šoli, je na faksu upokojenec
Ja in? Eni hodijo ven v gimnaziji, eni tekom študija, eni pa ves čas. Kakor komu paše, sej nikjer ne piše, da je treba študentska leta pa obvezno preživet v disku. Lahko pa jih, ne glede na to, kaj si počel v srednji šoli.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 14. Mar. 2008 14:52

1. ja sej pravim...starši so jh dolžni vzgojit do neke starosti, ker si kasneje otroci sami oblikujejo tisto, kar jim manjka...ampak če otrok zapade u težave, še ne pomeni, d so starši usega krivi (temu sm vedno nasprotovala)...
2. starši otroka ne morejo nadzorovat, zato je pa odgovornost na otroku, da bo sam izbral, kaj mu bo ljubše...če bo pač izbral slabšo varianto, je to zaradi njegovega karakterja...in ne zato, ker starši nimajo GPS-a :)
3. noben ne pravi, d morajo študensti obvezno žurat...js sm samo rekla, d eni ga en znajo žurat ne da bi se ga napili na mrtvo...in to se mi zdi žalostno...
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 14. Mar. 2008 15:31

kaj se zgodi mladostnikom,ki jim starsi ne pustijo zurat?vecini se strze takoj,ko pridobijo mal vec svobode (npr.ko grejo v SŠ ali na fax v drug kraj),ostali pa,k so bolj mirni,nimajo teh problemov.

moji starsi so meli (vsaj po mojem mnenju) dober sistem.dokler je v soli (srednji šoli) vse stimalo,ni blo problemov,lahk sm bla zunaj tud do 5h..peljali so me oni,prpeljali domov tudi (so se izmenjali s starsi od prjatlc).alkohola,drog in cigaret mi niso nikol prepovedali (kar se poznam,ce bi mi ga,bi verjetno 10x bolj pila),so mi pa rekli,naj ne pretiravam..in sm mladost izdelala brez problemov :) pijem,dokler ne cutim,da je dovolj..in pol nadaljujem s soki..se nikol nism bruhala in vem,da ne bom..vem kje je moja meja in se je drzim :) cigaret in drog se pa dotaknila nism..

PS:sej ni problem zuranje kot tako,pa tud ce spijes dva bambusa,da si bolj veselckan..problem je po moje to,kar je ze MW napisala-nekateri ne znajo zurat brez da bi se na mrtvo napili..in to je bljek :( men je kr groza,ko vidim 13,14-letnike tko pijane,da niti ne vejo kje so...nagravzno.
GeorgeConstanza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a GeorgeConstanza » 14. Mar. 2008 21:00

Mene so starši v tistih puberteti še priganjal naj grem "žurat", ker sem bil večinoma vedno doma. Že takrat se mi ni dalo, zdaj se mi pa še manj da. Odvisno tudi kaj si predstavljate kot žur. Ponavadi - pred leti, sem šel enkrat mesečno pa mi je vedno bilo ful dolgčas, tako da zdaj sploh več ne "žuram", vsaj ne tako kot je v tej temi razloženo.
beba24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beba24 » 14. Mar. 2008 21:13

no kaj vem jaz se strinjam da je tud nekaj v vzgoji, pa mene tud niso pustili do 18. leta ven pa nisem delala bedarij ker sinisem upala -stari bi me obeso usred glavnega trga!sicer pa itak nadioknadis zamujeno, no ce se temu lahko rece zamujeno, ker te 15-letnice , ki jih vidim zunaj in imajo na sebi vec make -up-a kod ga imam jaz doma, pa mini krilca in tako dalje,to potrebuje trdo roko...za moje pojme..
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 14. Mar. 2008 21:43

Jz s tem nisem mela nikoli težav. V OŠ nisem niti hodila zvečer ven. Ponavadi samo popoldan.
V 1.letniku sem začela hodit ven, sm lahko bla do takrat kadar mi je zapašalo, eidno pred odhodom sm mogla povedat približno uro, da jih ne bi skrbelo. Tudi zdej je tako.
Poznam pa eno, ki je mela en par let tipa, pa je tisti ni pustil nikamr. Vedno je bla doma z njim in sta gledla tekme (ona seveda ni bla zainteresirana). Malo več kot 1 leto nazaj sta končala oz. ga je ona pustila ker se je naveličala vsega. Od takrat se njeno grozno obnašanje samo še stopnjuje.. Preobrat za 180 stopinj! Vsak dan je bolj na dnu, odselila se je od doma (ker niso odobravali njenega brezskrbnega žuriranja), v šoli je ni blo že od decembra, vse kar dela je, da hodi v službo, pije, kadi (vse sorte), se j*** okoli s tipi (dobesedno razširi vsakemu noge),... :roll: GROZA res!
Mislim, da za take stvari niso samo starši krivi.. Samo delno so. Ostalo je odvisno od tvoje osebnosti. Jz vem da ne bi nikoli ratala taka. Ga fulr ada žuram, ampak v mejah normale in mi je nekako šola še vedno bolj pomembna kot se ga napivat vsak dan.
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 15. Mar. 2008 0:48

Jz nisem nikol imela problemov s tem. So me kar hitro pustili žurat, ati meje iskat hodu. Seveda sem imela na začetku uro tam nekje do 1h in počasi naprej. Meni bi se pomoje zmešalo, če ne bi smela ven, ampak smo bili dogovorjeni dokler so ocene redu lahko hodim ven.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 15. Mar. 2008 11:40

beba24 napisal/-a:no kaj vem jaz se strinjam da je tud nekaj v vzgoji, pa mene tud niso pustili do 18. leta ven pa nisem delala bedarij ker sinisem upala -stari bi me obeso usred glavnega trga!sicer pa itak nadioknadis zamujeno, no ce se temu lahko rece zamujeno, ker te 15-letnice , ki jih vidim zunaj in imajo na sebi vec make -up-a kod ga imam jaz doma, pa mini krilca in tako dalje,to potrebuje trdo roko...za moje pojme..



se povsem strinjam!!! pijane pa tak, da bolj ne bi mogle bit ...

moje žuranje ... mah ... mogoče mi sedaj ne bi gnjavla, da hodim ven, ker sem že 18. oz bom počasi 19., ampak še niti nisem šla ven ...
enostavno me šola tak izčrpa, da mi v petek prav paše, da sem pred tv-jem in v miru zaspim ... včasih bi šla ven, pa si pol premislim, ker vem, da mam v šoli gužvo ...
no, zdaj grem v ned na Planico, pa mi tak ati reče: ja, kak si lahko to privoščiš, če maš pa natrpano v šoli? :O
pa mu povem, da pač grem ... pa če naj bom celi čas doma al kaj? ker sem v bistvu res doma ... nikamor ne grem . . po oz pred poukom na pijačko, ker se mi ne da lavfat na vlak, pa domov ... edino včasih ostanem v mestu in se učim, ker mamo doma male otroke in je to rahlo malo nemogoče, da bi se v miru učila ... in mi pač reče, sej te tak nič ni doma!!! :evil: in doma me ni zato, ker se učim!!!! katastrofa!!!
se mi pa zdi, da ne zamujam ne vem kaj, ker ne hodim ven ... počutim se sam ko neka babica, ker že ob desetih zvečer med vikendi tak trdno spim, da zase ne vem ... pa v kino bi šla ... to je pa tudi vse ...
sej ne vem, kje bom fanta našla, če sem kr doma ... :nixweiss: prvega, ko bo prišu mimo in mi bo všeč pa da mi nev v žlahti bom zagrabla .... :rofl: pa bo spet problem, ker mi noben nev ... heh ...


lp!
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Nannya-1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 6. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Nannya-1 » 15. Mar. 2008 12:14

bambina x napisal/-a:sej ne vem, kje bom fanta našla, če sem kr doma ...
Saj nikjer ne piše, da lahko najdeš fanta samo kje zunaj po 22. uri. Kaj pa v šoli, pri interesnih dejavnostih, itd? :wink:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Mar. 2008 12:23

bambina x napisal/-a:sej ne vem, kje bom fanta našla, če sem kr doma ...


To je sicer res, ampak ne zato ven začet hodit z namenom iskanja fanta, ker je takšna misija precej patetična in ponavadi neuspešna. :)
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 15. Mar. 2008 12:35

sej niti ne bi hodla ven s takim namenom .... ampak vem, da bo treba se malo bolj pojavljat kje,ne pa da se sam s staro družbo držim in sem nekak zaprta v svoj svet ...
sem se malo narobe izrazla ...
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 15. Mar. 2008 15:55

kej boste pa rekle na to, d je pr nas 15-letnica(!!!) šla na žur...se ga napila na mrtvo...šla na wc u gozd in tm zgubila hlače, naslednji dan (al celo čez dva dni) pa so jo našli eni pred njihovo hišo (seveda brez hlač), celo premraženo...punca je nato izjavla, d jo je nekdo posilu (se pa prou nč nč ne spomne), zdej pa še raziskujejo...al so jo posilili, ali je bilo prostovoljno...mislim žalostno...
rose8
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rose8 » 15. Mar. 2008 16:04

sama si je kriva.
drugače pa mislim da dekleta mlajša od 15 let, nimajo kaj delat zunaj dlje kot do 10h. ker potem malo alkohola malo drog in bumf pa je noseča, al pa posiljena, al pa se zbudi v bolnišnici na pumpanju...dddd starši bi mogli bit bol strogi, pa ne samo starši tut zakoni v državi.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]