kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjavi hudiček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 28. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjavi hudiček » 30. Avg. 2007 9:44

ven sem začela hodit v 1.letniku srednje šole. mislim da je bilo na začetku tko 1-2x na mesec, potem pa vedno pogosteje. ure nisem mela nikoli ampk ponavadi sem bila doma od 3 do 5 zjutraj, vedno sem pa povedala kam in s kom grem. včasih je bilo kak problem zaradi prevoza ampk so potem vedno prišli po mene.
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 30. Avg. 2007 9:54

Eno poznam k so njeni starši skor lah rečem verski blazneži... in ni smela nikol nikamor, pa nč... Sam pr cerkvenmu zboru je lah pela. Je bla stara 18 let je nardila izpit za avto... zdej jo pa drične vsak k ma pet minut cajta... njena mami pa men joka da ni s tako vzgojo k jo je mela nč slabga mislla...
Always look on the bright side of life!
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 30. Avg. 2007 10:04

:)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 9:06, skupaj popravljeno 1 krat.
pajkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 27. 8. 2007
Kraj: tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a pajkica » 30. Avg. 2007 11:10

jaz sm stara 16 let pa mi mam pust ven že od 15 zaradi tega ker imam fanta vendar na začetku je bla ura polnoči ko sem domu pršla.po letu ali kaj manj pa seje ura premaknila do 2 la 3.odvisno kje pa kako.ker fanta že dobro pozna in mu zaupa.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 30. Avg. 2007 11:43

kot zgleda, ta punca ni mela vsega pošlihtanega v glavi, za moje pojme, sory :!: če greš prvič v življenju ven, razumem, da se ga natankaš do kome, sam pa da zanosiš, ehhhh joj, pravljica že. potem takem, ta punca sploh ne bere časopisov in ne gleda tv, kaj se dogaja po svetu. al pa je čist zmedena, da ne ve, da se noge ne dajo narazen, posebno ne, če si pijan. če pa je že sexala, pa je vedela, da obstajajo kondomi in še polno drugih kontracepcijskih sredstev....starši nimajo nič pri tem, sama je kriva, kaj je zagrešila.
Uporabniški avatar
**Smile**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 17. 7. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a **Smile** » 30. Avg. 2007 11:47

js sm tud stara 16, zle grem v drugi letnik, in ven sem začela hodit letos v sredini maja...dala sem si uro, najdlje do polnoči, in tako sem tudi prišla domov. naslednič k sem šla, sem pa vprašala kdaj moram biti doma in sta mi rekla da ob desetih, takrat sem tudi prišla...drugič sta mi potem rekla naj priem kmalu domov, in sem prišla ob polnoči..

tu pa tam na res kakšni hudi fešti sem prišla kasneje domov okrog 2h.nisem pa še mela problemov...vem kje je meja, ne rečem, da se ga ne napijem kdaj, ampak se mi zdi, da še vseeno nekak pametno razmišlam. povem pa zmeri s kom grem.

moje kolegice in znance in sošolce so pa doma že dooost prej spustili ven in nekateri hudo na veliko pušijo take in drugačne stvari..so cele vikende pijani..itd. to pa se mi zdi tumač--
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Avg. 2007 11:51

mislim, da se za vse pa tud ne more staršev krivit. ok, hčerka se pri 20ih skurba. prej ni smela ven hodit. vprašanje je, a je res kriv dvajsetletni celibat, a bi se mogoče v nasprotnem primeru pač 5 let prej pričela okrog gonit.
poznam folk, ki je totalno zabluzil, pa jih starši niso nikoli omejevali in so že proti koncu osnovne žurali na polno. in poznam take, ki so žurali, pa so vseeno ostali na pravi poti. enako velja za tiste, ki so imeli bolj strogo vzgojo. starševski vpliv je pač le eden od faktorjev.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Avg. 2007 12:18

barbi napisal/-a:kot zgleda, ta punca ni mela vsega pošlihtanega v glavi, za moje pojme, sory :!: če greš prvič v življenju ven, razumem, da se ga natankaš do kome, sam pa da zanosiš, ehhhh joj, pravljica že. potem takem, ta punca sploh ne bere časopisov in ne gleda tv, kaj se dogaja po svetu. al pa je čist zmedena, da ne ve, da se noge ne dajo narazen, posebno ne, če si pijan. če pa je že sexala, pa je vedela, da obstajajo kondomi in še polno drugih kontracepcijskih sredstev....starši nimajo nič pri tem, sama je kriva, kaj je zagrešila.


se strinjam ja.Res pa je da ponavadi taki nimajo vsega pošlihtanga v glavi.
dandanes mladina itak en zna več žurat.Jst ko sm hodila žurat, mi ni bla nikol prioriteta da si enga dedca najdem in da bluzim z njim vso noč, po možnosti mu še noge narazen dam :roll: men ej la prioriteta ples, ples in žur, smeh...Ne pa to kar se dogaja danes..res pa ej da je moja mami men prej vse zlo dobro predstavla.Tud ko sm bla tm v enem 6,7 razredu sm na našem vikendu dostkrat šla "žurat" s starejšima sestričnama, pa sem že takrat dobro vidla kaj pomeni žuranje.To da se do mrtuga nacediš in si zamenjaš slino s pol diskoteke pa ni noben dokaz odraslotsi in kul osebe.sej e rečem, se zgodi, sej ti zapaše, ampak madona, vsakič ko greš ven pa tud ne.no v tem primeru bi potem jst otroka mal omejila.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 30. Avg. 2007 12:45

Jaz sem začela ven hoditi pri 16. In je bilo zakon :D .
Ples, smeh, zajebancija, alkohol, v glavnem, vredno si zapomniti tista leta :D . In seveda so bile že takrat ideje, da je dober žur, če greš z nekom sexat :roll: . Ne me basat, to pač ni nuben žur. Hodila sem v en diskač, kjer sem imela svoj prostor (stage za gogo plesalke kao, kadar njih ni bilo, sem bila pa jaz tam - skoraj vedno :D ). In kaj je bilo to norenja -HUDO! 4 ure samega norega plesa, brez pavze, v glavnem, noro. In pridejo eni tipi, pa so me kao v sendvič dali, da bi plesali kao sluzasti ples. yeah... 5 min, pa sem jih tak poterala z odra dol, da hudo. Kadar mi je kateri tip gnajvil, da se grem onegavljat ( :D ) z njim, sem mu pod nos dala flašo laškega in mu pojasnila, da žuram samo z njim :D .
Drugače pa ja - moja teta svojih 3 hčerk ni nikamor spustila za vikende pa to. No, danes so vse 3 poročene, z otroki, v glavnem happy familiy. Ne vem, kako pa bodo one do otrok, ker ne poznajo večino stvari, ki se zunaj dogajajo.
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 30. Avg. 2007 14:21

jz sm vn začela hodt k sm pršla v sredno šolo... v oš kšn kino kdaj pa kdaj drgač pa ne... pol v sredni sm začela k sm tut več folka spoznala pa sm mela s kom jt, ampak so mi vedno dajal uro neglede na to s kom sm šla vn... pol k sm si pa resnga tipa najdla je blo pa konc z uro k so vedl d me bo on prpelu domov, d se nimajo za kj sekerat čeprov še nism bla povnoletna... poznam pa ful folka k jim starši nkamor niso pustil tm do 17ih zdj se jim je pa strgal... trava, pijani usak vikend ceu, kadijo itd...
Uporabniški avatar
*daddy's girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *daddy's girl* » 30. Avg. 2007 15:02

Morm rečt da se kr strinjam z zadnjim postom od purple.Js sm pa začela vn hodt nekje pr koncu osmega razreda,mislm da tam do ene polnoči,potem v prvem letniku sm mela uro do ene 1h,2h,vedno bla točna...proti konc 1.letnika pa mi je začela bolj zaupat in mi je dala uro do 5h,js sm pa zamudila in pol se je spet začel do 12h,1h...v drugem letniku sm pa dobila fanta,s kermu sva skupej eno leto in mu res zaupa,tko da zdj nimam več omejitve in niti ne izkoriščam tega,sm zmrej do ene 2h doma,razn če je kje kšna privat žurka ponavad kr tm prespim.
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 02. Sep. 2007 16:23

To se mi zdi da je odvisn od vsakega posameznika, sploh glede razmislanja in koliko ima v glavi "poštimano".
Jz sm mela tud do 2.letnika uro-oz zadnji bus to je biu 22:30, v 3.letniku mal dalj, v 4.letniku pa do 2h. Pa mi teh ur ni zal, ker mi je na faksu zdj fajn zurat do kolikor hočem ..vse seveda po pameti. :D
Poznam ful folka ko so imeli policijske ure v srednji soli pa jim je na faksu ful fajn zurat. Poznam pa tud folk k je celo srednjo solo prezuru in jim sedaj na faksu ni do zuranja .
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 02. Sep. 2007 17:09

moji sestrični se je isto odštekal k je šla v sredno in je bila v internatu brez nadzora staršev... enkrat se more človek zdivjat eni prej drugi kasnej.. to "zdivjanje" je pa po moje še bolj intenzivno če so te imeli starši na kratki špagci kot pa če so ti že prej dovolili izhode... tle lahko jaz samo rečem, da hvala bogu za moje tastare! :D
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 02. Sep. 2007 17:39

evo. . .poročanje sedaj iz moje strani. . . :D

končno semzbrala pogum in rekla, da grem ven .. popraosla sem pač za prevoz, ker še nimam izpita. ..

pa je blo vpr, zakaj hočem it ven, pa da sem že bila dovoj zunaj itd.

pa sem povedla dejstva, kot so, da sedaj že veliko prej začnejo najstniki hoditi ven, da sem dovolj stara, da vem, kaj počnem, da če mi taaaaaako zaupata, da me naj že končno pustita, da so se spremenili časi od takrat, ko sta moj brat in sestra odrraščala itd.

in je zaleglo. . .

vem pa, da je pomagalo to, da je celo mami stopla na mojo stran in mi pomagala nekak prepričat očeta :eek: , ter to, da sem mu pokazala, da sem odgovorna zase in da sem že skoraj odrasla oseba. pomagalao pa je tudi to, da sem uporabla svoje znanje iz šole, nad čemer je pa - vsaj po moji logiki- oče navdušen, da sem pač tako razgledana oseba(gimnazija; uporabljala sem tujke :wink: ).

in sem šla ven! imela sem se fenomenalno! in vem, da se bo sedaj to še ponavljalo, saj grem v četrti letnik(maturantski, spoznavni za ples, žurke z razredom itd).

tko da. . .pri meni gre na oblje. . .vsaj upam :)
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 02. Sep. 2007 17:50

moje mnenje je da mladina pred 16 letom more met neko uro (recimo do 12h), ker se mi zdi da je itak brezveze, ker ne moreš v tiste ta ,,in'' diskoteke, ki so vse nad 18let. prej pa tak: park.
ko si pa enkrat 18let star pa če živiš pri starših je po mojem ura 3-4h čist OK, če si pa na svojem pa moreš bit dovolj odgovoren.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron