kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 24. Dec. 2005 11:35

Applebitecc napisal/-a:Men se zdi, da starši otrokom absolutno pustijo prezgodaj ven zvečer. K men včasih sploh ni jasno kaj eni otroc delajo zunaj v soboto zvečer.


Se strinjam... Preveč jim pustijo in v petek zvečer je uzuni itak več srednješolcev in osnovnošolcev kot študentov.

Najbl mi je pa podn vidt pjane 13, 14, 15 letnice, ki skačejo naokol napol nage sam v miničih (sploh sred zime).. Pa kako lohk starši take sploh spustijo od doma... :roll: Jst svojga otroka zihr ne bi!

Pr men je blo celo srednjo šolo use po dogovoru - ob posebnih priložnostih/zabavah sem bla lahko uzuni dlje, sicer pa prej. Vedno je bil pa pogoj, da je v šoli vse v redu.
In sama mislm, da ma več možnosti da zabluzi tisti, ki mu starši preveč dovoljujejo.. Itak je pa vse stvar vzgoje in posameznika.
Uporabniški avatar
pikovita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 14. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikovita » 24. Dec. 2005 12:16

hmmm...jst o tem ne morem govort, ker sem mela vedno dovolj svobode in sm ga oz. ga še kar dobro žuram :) doma mi niso postavlali kšnih strogih omejitev, sm pa vesela, da sm mela vedno usaj toliko pameti, da sm imela mejo, no ja in jo mam še vedno!pa to, da so bli okol mene vedno taki ljudje, ki so me mogoče kdaj držali nazaj in jst njih!

ne wem, nekateri starši postavljajo omejitve, ki jih jst mogoče ne razumem, ampak mislem, da oni že vejo, zakai jih postavijo in da poznajo tok svoje otroke, da vejo kok jim lahko zaupajo! so pa tud taki, ki postavljajo take čudne, da jih RES ne dojemam, pa da sm bog :nixweiss:

glede na dogodke v zadnjem času pa se sprašujem, če bom kdaj imela otroke, če jih bom sploh spustila iz hiše! k to ni weč normalno! :evil:
...ples je izziv, iskanje sebe v prostranstvih, hlastanje po lepoti giba, pospeševanje ritma, borba s časom in svoboda v absolutnem...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Dec. 2005 16:04

bejbika napisal/-a:sori, starši nimajo nč s tem, če da lubica prvič k gre vn noge narazen ... jst k sm bla mlaj sm hodila vn samo do 22.30 ... pa se nisem ne drogirala, ne spala nezaščitena taprvič k sm šla vn do 3h zutri ... to je trapasto razmišlanje ... kva zaboga pa ma mula pr 16h zuni za delat do 5h zutri ... :stupid: ... vsak more met pr seb v glavi pošlihtan

aja dodajam odgovor ... ja, ravnajo prav ... drgače pa sej ni point samo v starših ...


se strinjam! 14, 15 letnice nimajo kej za iskat po nocnih klubih, pr 16tih pa te tut ne pobere ce si ob 11ih doma - ce mas v glavi porihtane zadeve potem ne bos prvic k bos do 3 zjutri se ga zadrogirala - ce ze to hoces, se lahko pa zadanes, napijes, das dol v prvem grmu sred belga dneva :roll:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 24. Dec. 2005 16:51

če bi jaz mami pri 15ih rekla da pridem domov ob 6 zjutraj (kar danes 15letniki delajo) bi se mi smejala. takrat sem bla vesela, če mi je stare sploh uspelo prepričat da sem lahko šla. vedno sem mela policijsko uro! pa hotli so vedet s kom grem, kam grem, kak pridem domov,... ponavadi je itak foter prišo po mene. mislim da sem hodla domov okrog 2. valda da mi takrat to ni blo prav in smo se vedno skregali prej ko sem kam šla, samo če sem hotla še kdaj it sem se pač držala ure (bolj al majn :wink: ). itak smo delali bedarije, samo taki kot pa so danes 15letniki pa ziher nismo bli. da bi mene odpeljali pri 15 na črpanje, po moje več do poroke ne bi smela ven. :D sama isto ne bi pustla svojega otroka prehitro ven, ker vem kak je. sama nisem čist nič bistvenega zamudla, ko nisem smela bit do jutra vuni. zdaj sem 18 (skor 19) pa nimam ure kdaj morm bit doma. čeprav mama še vedno rada vidi, da pridem prej kot se ona zbudi. :D to da ob 5 zjutraj froci pred štukom vuni bruhajo, da se 15 letniki dobesedno dol dajejo na wc pa je meni :eek: ! sem ziher da si njihovi starši sploh ne predstavljajo kako je današnje nočno življenje in da je daleč od tega kot je blo v njihovih cajtih.
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
maria18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a maria18 » 24. Dec. 2005 17:49

meni so sele v drugem letniku pustili it ven....in se to sm mogla bit ob enih zjutraj doma....zdej te omejitve ni se pa zgrazam nad tem da grem v kak lokal in ker je totalno nabit se usedem za sank narocim pijaco in debatiram s frendi...in pol k sanku prideta dobesedno DEKLICI stari 12let ki sta komaj videli cez sank in narocita pivo...mislim halo...to se mi res ne zdi normalno....men je normalno ce zacnejo ven hodit v prvem letniku in nic prej....ja pa tudi ze v petem razredu zdaj seksajo...ma dej to ni normalno....zdej cisto razumem moje tastare k so se tok bali zame...res je se tezje za punce ker lahko zanosi al pa gre ponoci domov in jo kdo posili...al pa kar koli...jst svojega otroka ne bom pustila ponocevat zunaj dokler ne bo v srednji soli!!!!...pa se to bo tezko....
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 24. Dec. 2005 17:54

Ja pr men hočjo vedet kam, kako, pa s kom, pa mi pol postavjo eno uro (vedno sem mela to možnost uro podalšat - z mami sva se zmenili, kdaj jo moram poklicat, pa sva se pol dogovorili, do kdaj sem lahk uzuni).. Stara sem zdej 17, pa mi ne pustijo, da bi kr šla ven, pa pršla kadarkoli hočem.. Pa pomojem je tut boljš tko (čeprav se mi kdaj ne zdi lih), da majo vsaj mal nadzora.. Pa hvalabogu, da jih skrbi za to kaj delam in kje sem - k drgač bi blo lah recimo tko k učeri v Lipi, me ne bi blo več sploh, pa bi oni posumili šele naslednji dan, da je mogoče kej narobe, k me ne bi blo domov.

Sam se mi zdi, da je to čist odvisn od človeka - kaki pol pač kasnej začnejo polako, kaki pa že pr 14, 15ih delajo take pizdarije, da res ni...
Una, k je zanosila, k je šla prvič ven, pa ne vem - kaj pa veš, mogoče bi blo pa isto pr 15ih.. Pa bi mela že 2leti prej otroka..
Eni so taki, drugi drgačni.. Eni pač pol hočjo vse takoj probat pa nadoknadit, drugi pa ne.. Čist odvisno..
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 24. Dec. 2005 18:17

Pr svojih 15, 16-ih sem bla sveto prepričana kok sm boga k sm mogla prvo se sploh izborit, da grem lahko ven in poj seveda z zadnjim avtobusom (22:10) nazaj... dons lahko sam rečem --> hvala bogu in edino prav!
Nisem čist nč zamudila in definitivno nima 15-letni otrok kej delat zunej do jutranjih ur.
Seveda nemorš zdej enga zapret v hišo do 18. leta, ampak sej obstajajo tut druge vrste zabav (kino, piđama party itd.)...
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 24. Dec. 2005 18:54

vn sem zacela hodt v prvem letniku... bla sm do 11h... ce je blo kej posebnga mal dl... postopoma so mi polcijsko uro dvigval...

vedno so tocno vedl kje sm, s kom sm, kako in kdaj pridem domov...

zdj mam 18 let... mi sploh ni do tega da bi ful vn hodila... grem kdr mi zapase al pa ce je kej posebnaga... se vedno starsi vejo s kom grem, kam grem, kako grem, kdaj grem in seveda priblizno kdaj in kako pridem domov...

se mi zdi lepo da vse tocno vejo... in mami me se zdej vedno pocaka da pridem... prav da spi na 1 uc :) ker hoce bit sigurna da je z hcerkico vse vredu...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
roxy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 27. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a roxy* » 24. Dec. 2005 19:02

Definitivno ni prav, da starši otrok nikamor ne pustijo. je pa tud res, da vsaka leta imajo svoj čas. niti podrazno se mi ne zdi normalno, da bi 15,16letniki žurali do nevem kake ure zjutraj. kar se pa dogaja.
seveda ne rečem, da morjo bit doma, itak da ne. sam do ene normalne ure.

in pa tista prva izjava - da je šla pri šestnajstih prvič ven in hotla zamujeno nadoknadit ter zanosila - halo??? kaj pa maš tolk za nadoknadit? to je pravi čas za dobro začet. in žurat ne pomeni zanosit. če punca nima pameti, je to njen problem. no, mogoče sm to mal prehudo rekla, kr ne vem situacije, a da je zanosila zdaj zato, ker prej nimogla žurat je čista bedarija.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 24. Dec. 2005 19:32

Evo kaj se zgodi če starši ne pustijo svojim otrokom pr 15 letih hodt vn, žurat in skakar kjerkoli se njim zazdi : Danes sedimo tuki in se lahko pogovarjamo, smo živi in zdravi in mamo možnost vsega, kar tedve deklice, ki sta učeri umrle, nikol v življenju ne bosta imele. :(

Žalostno ...
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 24. Dec. 2005 21:28

ja ene omejitve valda morjo bit..se spomnm k sm bla 12 stara, sm mela 2 sošolki, k sta usak viknd vn hodile, takrt je biu central ful popularn, se ga napile do mrtuga pa ble s tipi starejšimi od 20..ker sta pač same zgledale stare saj 17. in k men takrt niso pustil vn hodt mi je blo čist bed, da kaj si misljo, onedve lahko js pa ne. zdej sm pa vesela, hvalabogu da me niso pustil, kaj bi sploh delala. zdej k pa lahko hodm mi pa niti slučajno ne sede bit zuni do šestih zjutri, nimam kej delat, sm ob dveh doma skor zmer najkasnej, dostkrat že prej. in mi je čist grozn k vidm une tamale k misljo kok so ql k so lahko zuni...dej...obnaši se =/
Nadine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 677
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nadine » 24. Dec. 2005 22:08

jz nvem kakšen starš je to, da svojmu otroku pusti bit celo noč zuni. jz sm vesela da mi moji ne, no pa itak sama tud nimam želje.. sama pri 16 niti ne hodm tok vn (čepru za nekatere pol nimam lajfa.. like wtf), grem kadr mi sede, pa sm pol ponavad do polnoči, ampak še to ponavad ne, ampak do zadnjega busa(22.30).. po diskačih tko al tko ne hodm, ker se mi obrne da sam pomislm na to, tko da.. in jz pr seb nimam občutka da mi kaj manjka. nvem, jz nebi bla srečna s takim lajfom, da bi bla vsak petk nekje zuni po možnosti pijana s tremi različnimi tipi! Ne hvala!!!
pa jz mislm da do 15,16 leta otroc nimajo kj delat ponoč.. :roll: mogoče bo kdo zaviju z očmi ampak jz pač tko mislim!
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 25. Dec. 2005 9:54

classy napisal/-a:ja ene omejitve valda morjo bit..se spomnm k sm bla 12 stara, sm mela 2 sošolki, k sta usak viknd vn hodile, takrt je biu central ful popularn, se ga napile do mrtuga pa ble s tipi starejšimi od 20..ker sta pač same zgledale stare saj 17. in k men takrt niso pustil vn hodt mi je blo čist bed, da kaj si misljo, onedve lahko js pa ne. zdej sm pa vesela, hvalabogu da me niso pustil, kaj bi sploh delala. zdej k pa lahko hodm mi pa niti slučajno ne sede bit zuni do šestih zjutri, nimam kej delat, sm ob dveh doma skor zmer najkasnej, dostkrat že prej. in mi je čist grozn k vidm une tamale k misljo kok so ql k so lahko zuni...dej...obnaši se =/


Ja, veliko potegne zraven še družba. Maš sošolke k so "kul" pa ga žurajo in so popularne na račun tega, da so lahko dolgo zunaj, po drugi strani maš pa ene pridne sošolke, k znajo bit doma ob določeni uri, al pa sploh ne hodijo ven. Valda bo vsaka skušala pridit med punce k so "popularne". In če maš dost stroge starše, da ti bodo odrekli zabavo do poznih ur, maš srečo.

Poznam primer, ko je tamala taka trmo zganjala, histerijo, jok, in prosila starše, da so ji na koncu res rekli, da gre lahko. Vse je hotela na hitro s tavelko žlico dosežti. In še zdej je taka. če je le možno gre ven pomanjkljivo oblečena, pol mi pa govori, kok je bil en hud tip, pa da sta se dol dala. naslednjič mi jamra kako jo ledvica bolijo. Mislim halooo.... stara je sicer 18, ampak za moje pojme premlada in nezrela za tako žuranje. Če se hvališ ker tip te je položu, men mi glih to v ponos.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Dec. 2005 10:26

roxy* napisal/-a:in pa tista prva izjava - da je šla pri šestnajstih prvič ven in hotla zamujeno nadoknadit ter zanosila - halo??? kaj pa maš tolk za nadoknadit?


Veš sam dejansko obstajajo take punce, ki jih starši res nikamor ne pustijo v večernih urah - niti do 22:00 in one valda poslušajo sošolke kako so ble tm in tm, s kom vse so se dol dale, kok so ble pjane, bla-bla-bla in dejansko mislijo, da vse to zamujajo in kok se majo vsi ostali k lah vn hodjo oh in sploh dobr.
Poj grejo pa prvič vn pa hočjo vse to vsaj delno okusit :nixweiss: ... tut takih je velik, na žalost.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 25. Dec. 2005 10:38

Absolutno sem proti, da mularija -15 let hodi po diskotekah, partijih ker nimajo tm kej za delat. To so glih leta, ko si najbolj nagnjen k temu, da hočeš ugajat in če nisi ful trden karakter hitro padeš v kašno traparijo...Se pa strinjam, da moraš otroku dat možnost, da se druži in hodi ven...ampak da se drž neke dogovorjene ure in da ne izda tvojega zaupanja. Za moje pojme -15 letnik nima kej delat odzuni do 5h zjutri oz. je ura nekje do polnoči čist v redu. S tem ko se povečuje zaupanje v otroka (se drži dogovorjenih ur, ne hodi mrtvo nabasan in zakajen dam, ipd.) se zvišuje tudi tvoja toleranca in mu mogoče sem pa tja ob kakih priložnostih dovoliš, da je kako uro, dve več zunaj...in spet, če se drži tega se lahko marsikaj dogovorita, če pa počne neumnosti potem pač bonusi grejo...

Nikakor pa ne moreš zdej svojega najstnika zapret v hišo in ga nikamor pustit. Mislim, da je kluč do nekega normalnega odnosa med staršem in otrokom in s tem povezanimi obveznostmi in pravicami to, da mu že od majhnega probaš vcepit neke vrednote in se čim več pogovarjaš z njim, da se ustvari neko zaupanje.
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov