kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Avg. 2007 23:12

Smetka_ napisal/-a:Kje pa sem napisala,da moji otroci ne bodo smeli ven zato ker jaz po tem nimam želje?
Seveda bodo lahko,če bodo hoteli, ampak bodo pa imeli podobne ure kot jaz, Pač če mi pri 16 začne žurat ga pustim do 11. Potlej pa naprej. Do enih maksimalno, al pa naj nekje prespi. Moje mnenje. Jaz si ne mislim kratit celih noči spanca v strahu,kdaj se bo mulc pijan priguncal domov..


za moje pojme imaš zgrešeno mnenje, poleg tega pa se precej čuti, da boš ravno to delala otroku, kar tvoji starši delajo tebi, ker misliš da je to dobro.
mogoče je dobro, ampak meni se to ne zdi dobro.
žuranje do 11?ob enajstih se zadeva šele začenja.sicer je pa itak zakon horelegalis, tko da po polnoči te itak ne spustijo več nikamor.
nevem, tele tvoje zamisli, se meni en zdijo na mestu.poleg tega, pa je v tvojem postu čutiti, da ti tako življenje kot si ga imela ni dogovarjalo in ti ne odgovarja.
Uporabniški avatar
Dagger
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 13. 8. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagger » 28. Avg. 2007 23:54

uh ja pri meni tudi nikoli ni blo problemov.. pri 15 sem hodila ven in takrat sem samo morala povedat s kom grem in ni bilo problemov.
in to zato ker so starši vedli da mi lahko zaupajo.
in priznam da ga rada žuram :D po pameti
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 29. Avg. 2007 6:18

No ja jaz nism več mela policijske ure tm od ene 17h naprej al sm bla pa celo 16, ampak sem pa res takrat šla za cel mesec na Dunaj kjer sem sama živela oz. s prjatlco in je pač mami vidla da mi ni bilo čist nč hudga.

Prej sm pa mela uro recimo al do 22.30 (bus) al pa do polnoči, ene parkrat k so bli kkšni rojstni dnevi pa recimo do dveh. Zmer je bilo pa to neke vrste nagarada, kar se mi zdi tud prov. Jaz pač ne bi pustila otroku pr 14h da pride zjutr domov, tud se pol hitrej naveličajo žura, nič jim ni novo.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 29. Avg. 2007 10:35

js sm tud primer tistih k niso nikol nikamor hodil. sicer mam dost strogo mt amapk v tistih letih sploh nisem mela želje vn hodt. zmer k so me vn vable sm se izgovorila da me mt nebi pustila.kar se je pol k sm hotla vn hodt izkazal za laž, ker me je kr pustila sam je hotla točn vedt kam pa kako, sej to še zdej hoče čeprov sm 22 stara. vn sm začela hodt tm pr 17-18 letih, konc srednje šole in nism prov nč norela zarad tega. mi je blo ful všeč v diskačih, fantje in vse sam alkohol in ostale stvari me niso nikol privlačle. ne rečm da nism probala nič spit, pa tud čik sm skadila sam mi ni nič pasal. sm prevečkrat vidla kakšne budale naredijo pijane punce iz sebe in sm sama seb oblubla da si tega ne bom pustila. še zdej ne spijem skor nič, mogoče 1-2krat na let ob rojstnem dnevu al pa nazdravljanju sam nikol do konca. v družbi sm že znana kot tista, ki ne bo pila in bo domov pelala.
me pa skrbi za sestrco. stara je 14 let, ravno začenja s srednjo šolo in je začela vn hodt. prej v osnovni nikol nikamor, samo doma pred tv-jem, pa na kakšne sprehode, nikamor ni hotla, potem so mel pa žurko po valeti, je probala mal alkohol (ni se napila) in zdej bi skoz vn hodila. sploh je ne ustavmo več. ko sva same in ji določim uro se je ne drži..me kliče pa pove da bo zamudila..in to po parkrat na večer. dovolim ji tm do 11-12 pol pa kliče da so še vsi zuni in bi bla tud ona. rečm ne se mi smeji pa dol vrže. obnašanje se je čist spremenil..nobenga spoštovanja več, ma groza. tastare še zmer sam zame skrbi njo pa sploh ne vidjo. mt men teži kje sam, kdaj dam pridm, zakaj grem s fantom, tamalo pa nič. in zanč je šla na rojstn dan, pride ob polnoči s čegumijem v ustih. itak jo vprašam če je kej spila pa se mi začne smejat. znorela sm. vsi mi pravjo da pretiravam sam men preprost ni všeč da že pr 14 pije. sva se pol fajn pogovorile sam nevem kok je kej zalegel. mi vsi govorijo da je to pč tko pr mladih zdej sam js tega preprost nočem sprejet. zakaj bi blo vredu da pije res nevem???sej so okol mene tud vsi pil pa sm bla tok da js nism in sm upala da ma tamala tud kej pameti. ma nevem preprost razočarana sm :(
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 29. Avg. 2007 11:07

pr men ni blo in tut ni nkol problema...vn me spusti in reče sam da se nei čuvam, ure pa mi nkol skor ne določi :) če je kak žur kje dlje, me pride pa iskat ko jo pokličem, ker nima rada da kje prespim. moja mami je res kul glede tega, predvsem ker nismo meli še nkol kakšnih problemov in mi tut zaupa :P
Uporabniški avatar
Nu$k@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 4. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nu$k@ » 29. Avg. 2007 11:16

Jaz sem začela pri 14. letih ven hodit, z družbo staro 20+. starše je najprej malo skrbelo, pa so se navadl. ko razmišljam zdaj kako sem se obnašala pred 4 leti in kako so se moji vrstniki, smo bili na isti ravni, oni pa so šele zdaj začeli ven hodit in so totalno nedorasli. pa vsi so na nekih xih.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 29. Avg. 2007 12:28

*purple* napisal/-a:
za moje pojme imaš zgrešeno mnenje, poleg tega pa se precej čuti, da boš ravno to delala otroku, kar tvoji starši delajo tebi, ker misliš da je to dobro.
mogoče je dobro, ampak meni se to ne zdi dobro.
žuranje do 11?ob enajstih se zadeva šele začenja.sicer je pa itak zakon horelegalis, tko da po polnoči te itak ne spustijo več nikamor.
nevem, tele tvoje zamisli, se meni en zdijo na mestu.poleg tega, pa je v tvojem postu čutiti, da ti tako življenje kot si ga imela ni dogovarjalo in ti ne odgovarja.


Govoriva o 16 letih. Zdej ne vem, kako odraslo se to zdi tebi,ampak ko gledam današnje 16 letnike se mi zdi da je še to preveč. Saj pravim, začetna ura je taka potem pa naprej. Ne bom mu prvič,ko bo šel ven rekla ma ja...Bod doma do 3! Meni je tako življenje odgovarjalo in sem vesela da so me starši držali tako kot so me.Takrat mi seveda ni bilo všeč (komu pa je) ampak če me ne bi toliko omejevali kto so me....ne vem kje bi pristala,res ne. Verjetno bi še vedno imela enega teh čudnih tipov,ki bi se čustveno izživljal nad mano.

Ena druga pa je rekla kao če mi je več pomemben mo jspanec kot lasten otrok. V bistvu bi naredila tako,da če bi imela hčerko in bi ta imela kakšno dobro prijateljico, potem bi se tako zmenila z njeno mamo,da enkrat ona bedi in počaka obe,čeprav okvirna ura naj bi veljala,potem pa pač ostane tam,zjutraj pa jo poberem. Drugič pa bi bili onidve pri nas. Do you see a problem here? Ko bi me mulc enkrat okoli prinesel bi mu dala še eno priložnost,ker mislim da si jo vsak zasluži,naslednjič pa nič več. Pač mislim da je fino da se kazni naprej obelodani,se pred njimi opozori,da otrok ve kakšne bodo posledice in da je z njimi seznanjen.Če vseeno naredi narobe...Potem je pač sam sebi pošteno pljunil v skledo.
*urškica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 336
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *urškica* » 29. Avg. 2007 13:18

bedarija...js mam kr stroge starše...do 11 sem lahk uzun oz. zdej do pol 12...s tem , da vejo s katerimi sm, lahk grem v kino (na zabave ne), pa pomene pridejo...v drugem letniku sm celo mogla bit do pol 11 doma....zdej sm bla edino na enem koncertu do pol 2, s tem da sta bla zraven očimova 19 let stara in zlo umirjena sina...sam js sm vesela da mam takšno vzgojo, ker vem da ju skrbi za mene pa da me nadzorujeta, kr mi hočta dober...čeprav ne žuram do 4 zjutri, sm mnenja da nč ne zamujam in da mi tud nč ne bo treba nadoknadit...sm hvaležna svojim staršem :D
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 29. Avg. 2007 14:52

Jao .... Ko gledam zdej tam 13, 14-letnike sredi oči pijane se morm kr prjet za glavo ... Jst v osnovni šoli ni šans da bi bla več ko do 22h zunej .. Med vikendi in počitnicami .. Kadar je bla šola, do 20h al pa sploh nč ..
Pol ko sm prišla v srednjo šolo, v Ljubljano v dijaški dom ... Se mi je zdelo fajn ker ni blo več tolko nadzora staršev (pač zmenu si se z vzgojiteljem da si bil do 22.30, 23h med tednom), sam še vseeno nism pretiravala ...
Zdej bom 18 stara ... Mojim še zmirej ni kej preveč všeč da sem do poznega zunaj .. Če grem amo na pijačo, do 23h, polnoči ... mogoče do pol enih ... Več cajta itak nimaš kej delat na pijači ... Če je pa kak koncert al pa prireditev al pa kaka žurka pol se zmenim da sm do 2h, 3h .... Najkasneje sm prišla domov ob 4.30 pa še to je blo za Koprsko noč ko so Šank Rock končali igrat ob 3h (in smo potem s kolegicami še mal debatirale) ... Drgač bi prišla že prej ... Tko al tko mi je brezveze celo noč viset zunaj če se konča koncert ob 2h .. Tapameten folk gre takrat domov, ostanejo samo še pijani in osnovnošolci ki mislijo da so kul če bojo drugi dan sošolcem povedali da so bli zunaj do 5h zjutraj :roll:
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 29. Avg. 2007 15:09

Js sm mela zmiri uro, kdaj morm pridit domov. Vn sm začela hodit v prvem letniku gimnazije (14 let) in takrat sem bila lahko najdlje do desetih, na žurkah do polnoči. Itak sm se pritožvala, kako sm lahko tuk mal, drug so bli lahko dlje in smo se velikrat skregal. Ko sm bla u drugm letniku in sm dubila fanta, se moji izhodi niso pretiran podaljšal, mogoče za pol urce. Takrt mi je blo res hudo in sm se sekirala. Zdej sm pa pač spoznala, da je blo čist prov. Nažurala sm se lahko tut do desetih in če za nazaj pogledam, mi ni čist nč mankal. Zdj pri 18ih mi ne govorijo več tolk kdaj nej pridem, ampak sm ponavad ob enih doma (zarad ljubga miru :wink: ).

Starši morjo met eno zdravo mero popuščanja in morjo vedit, kdaj ne otroci ne smejo bit predolg uzun. Dandanes vidiš 13 letnice u diksačih mrtu pijane, js ne vem, kdo jim to dovoli. Okey, tut js sm bla prvič u diskači pri 14ih letih (za valeto), ampak sm pršla takrt plesat in ne pit pa tut doma sm bla že ob enajstih se men zdi. <se mi zdi, da starši preveč popuščajo svojim otrokom, učas nm je pa treba tut kj prepovedat :P
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Avg. 2007 15:41

smetka...ti dejansko verjameš da bo tvoj otrok tudi študiral tako kot ti in da bo čisto tiho ko mu boš rekla naj pride ob osmih zvečer domov?iz prakse ti povem (ne moje), da je bolje vedet kje maš otroka, kot pa da ti zaradi prepovedi, skozi okno ponoči uletava ali pa da se ti skos laže v fris.
jst sm mela doma zlo dobro pošlihtan, Sm bla v osmem razredu lahko zunej magar o treh če je treba, pa nikoli nism kej tazga nardila, da bi blo kej narobe.Samo mobitel vedno s Sabo in mati je mogla vedet kje sm.no, takrat smo se srečevali na ulcah, kasnej pa pač v centru.pa tud napila sem se, vsak vikend, ampak sm znala trenzno precent kdaj imam dost.ker sO me tko naučili že v štartu.
otroku en rabiš prepovedat vsega in potem naivno miSLit da je pridn in vse to, ker Se lahko kaj hitro izkaže drugače.sicer mi je pa čiSt vSeeno kaj in kako boš ti nardila s svojimi otroci.jst vem da bom z mojimi čist tko kot je blo pr men, bez nepotrebnih omejevanj in z dobro vzgojo po receptu mojih staršev.
Uporabniški avatar
brunett
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 23. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a brunett » 29. Avg. 2007 15:42

Uf, ko tole berem vidim da moji stari sploh niso bli strogi. V OŠ sem mela uro nekje do 22ih, pol v srednji šoli v prvem pa drugem letniku do 11ih in enkrat na mesec izhod v disko do 3eh(med vikendi seveda). Pol tretji pa četrti letnik pa nič več omejitev, sam vprašal so me kam grem pa s kom. Res pa je da nisem bla neki problematična pa tut zaupali so mi poleg tega pa so ponavadi poznal mojo družbo tak da jih ni preveč skrbelo s kom se potikam okrog. Danes me še vedno vprašata kam grem pa s kom, ampak to bolj iz firbca. Veta da znam pazit nase pa da je tisto kritično obdobje pubertete že mim tko da se ne sekirata preveč.
Ampak šele zdej ko berem nekatere poste vidim kak je blo meni lepo :)
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 29. Avg. 2007 18:21

jst sm začela hodt vn februarja letos..vn sm hodila enkrat do 2x mesečno...vem da je mogoče prezgodaj..ampak z mojo mami sva se vedno veliko pogovarjali o tem,kaj use se lahko zgodi zuni.. jst sm jo vedno poslušala.. zaupala mi je tudi, ker sem vedno bila mirna in vedno sem se ji ponudila da ji pomagam.. s tem je videla, da sem kar nekako zrela, da mi da možnost, da grem lahko kako soboto že ven. kakor sem začela hodit ven, bi šla kar vsako soboto.. tko je fejst s frendicami plesat..(jao, plešem ko nora - ma nism pod dozo..:)).. sam tko d bi bla npr. cele vikende pijana, pa se mau manj ku slačila pred občinstvom, pa ni šans. vem kje so meje. zdj ko bo šola, bo pač šola bolj v ospredju kr se morem maksimalno potrudt kr zdej gre zares.. že mami mi je to rekla da bo zdej za neki časa konc z zabavami.. sej ma prav.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 29. Avg. 2007 18:52

ma moji hočejo vedno da pridem bl zgodaj kr jih skrbi kako bom prišla ... vejo da s taxijem ne maram hodit, mam pa od centra kopra kamor ponavadi hodimo do doma za prehodit 2 km peš, po zlo neosvetljeni poti .... tko da ... pravjo če prideš peš, raj prej ... če je pa kak koncert al pa tko pol pa že mamo vržem pokonc sredi noči da me pride iskat :D
Toty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 12. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Toty » 29. Avg. 2007 20:03

Z izhodi in žuranjem sem začel pri 19-ih.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov