kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 28. Avg. 2007 14:28

No pa še moj piskrček. Ven sem šla prvič pri 16,ko sem dobila prvega fanta, prej sem občasno hodila samo na pijačko po šoli za pol ure in nič drugega. V srednji šoli nikoli nisem bila zunaj dlje kot do polnoči,izjema je bil en koncert,pa še to me je oče prišel iskat v LJ. Dejstvo da sta me tako omejevala je blo da me je puberteta čisto obrnila, bla sem metalka,imela dva sumljiva in zame totalno neprimerna fanta,ki ju mami ni oddobravala in temu primerno me je tudi omejevala.Nikoli nisem pri nobenem prespala in to je blo zame nekaj najhujšega na svetu...eden je bil 11 let starejši in me je že tako sam psihiral da imam čist pršvasane tastare,pa zakaj samo do 11...itd.
Danes vem,da sta imela prav in ko gledam nazaj...ŠE bolj bi me mogla omejevat.Ko sem drugega fnata tam nekje malo pred 18 pustila me je počas srečala pamet.Pustila sem subkulturo za sabo,postala "normalna" in nekaj časa samska. Ven žurat dejansko (razen na par koncertov preko srednje šole) nisem hodila nikoli,in še danes pri 20 ne pomnim da bi bla kdaj zunaj dlje kot do kake polnoči,1. Sedaj imam fanta,ki je normalen,starša ga imata rada..Mami mi zaupa.
Odkar sem na faksu nisem šla nikoli ven,če sem iskrena :) Žurat se mi ne da, imam samo kolege, prijateljev ne....Ni mi to smisel življenja :D Sedaj lahko počnem vse, imamo pa en dogovor da ali sem doma najkasneje do enih,ali pa prespim (pač zato da oba lahko mirno spita,ker drugače mami bedi dokler ne pridem). Itak pa zdaj prespim pri fantu in skupaj hodiva naokrog tako da ni problemov,vedno pa ve kje in s kom sem ter kdaj približno pridem,pa tudi pokličem jo kdaj vmes/ji pošljem sms ker sedaj na to gledam drugač kot pa pri 16.

Moji otroci bodo tudi na špagci,kok jo bom pa spustila bo pa odvisno od tega s kom se bodo družili in kolko bodo zlorabljali moje zaupanje.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 28. Avg. 2007 14:34

Samo smetka...ne naredi ene napake - tebi recimo sedaj ni do žuranja. Nikol, ampak res nikol ne smeš svojim otrokom govorit, da onadva pa ne bosta žurala, ker tudi ti nisi. To je največja bedarija, jaz sem vedno poslušala - če jaz nisem tega rabil, če jaz nisem tega počel, tudi tebi ni treba.
Mej vedno v mislih, da je vsak posameznk poseben in da nimaš pravice (tam nekje po 18letu) govorit kaj nekomu paše, pa tudi če je tvoj otrok.
Uporabniški avatar
klarica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 9. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a klarica » 28. Avg. 2007 15:47

...
Zadnjič spremenil klarica, dne 11. Jun. 2010 11:30, skupaj popravljeno 1 krat.
načelo "no judgement" ga zmaga.
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 28. Avg. 2007 17:11

men tud starši nikol niso nč gnjavli da kam nesmem,kda morm bit doma ampak to zato ker mam starejšo sestro in sem vedno lah šla z njo -ona je bla stara 15, js pa 13 pa sm tak froc ž po yucatanu skakala-se ga še spomni kera :D na gigiju..sam je blo vredi ker je vedno priš nekdo od staršev po nas-al moji, al pa od kake kolegice..
pol sm šla pa itak v internat tam pa smo ga pili od ned-čet, vsaki dan, sicer smo bli zun sam do 9h, 10h, edin v 3.pa 4.letniku so se že začela tud zamujanja do kakih 2h,3h-to je kr pozno čez teden...
tam ni blo takega nadzora, lah si se delav da si trezn itd. tak da so eni pol kr fejst zabluzli-droge, špricanje itd..
doma pa tud sem šla vn kda sem hotla, kam sem hotla, ker so starši vedli da sm dovolj pametna pa odgovorna da nebom delala blemov...

sam je hecno zaj ko gledam male 15, 16letnice se mi zdijo taki otroci da bi mogli doma bit ne pa da skačejo po diskotekah koma pijani, pol pa se spomnim da sm js bla ista al pa še hujš..hmm.. tak da ni čudno eni starši pozabijo kaki so bli oni mladi pa zato otroke držijo na špagi...

no js žuram ž kr dovgo pa se še kr nism navadla, obvezno grem 1x al pa 2x vn na tedn-ponavadi med tednom, poleti pa bol med vikendi...

sam drugače pa mislim da je nasploh ful odvisno kje npr živiš. js če bi živela v lj svojih otrok definitivno nebi pustla pred 18.letom v diskoteke-kak global, kmš pa to(no zaj tk ne spušajo mladoletnih), nevem zaka sam tak se mi zdi ful bol nevarno...
če pa živiš v malem mestu,ko ma eno diskotekico pa ni take panike, itak se vsi poznajo ka tja hodijo itd...pa je mal lažje staršem pomoje..
nevem najbolš je taka sredna meja, da ne pustiš nonstop otrok povsod, pa da če veš da jim lah zaupaš pa s kom se družijo pa če ne lažejo je ok, čene pač treba mal ketne kak vikend:)

tisti starši ki pa svojih otrok nikamor ne pustijo pa so zame zelo primitivni al pa rahlo paranoični...
vsak otrok rabi žur, svobodo itd..nekateri se lah pol začnejo počutit čudne itd...al pa jih res zmeša ko jih 1.pustijo vn(poznam ful velik primerov....)

ja ja, tak je to...
Uporabniški avatar
TiGy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TiGy » 28. Avg. 2007 17:20

Pr men doma nikol ni blo tak. Že ko sem bila stara 14,13 sem bila lahko do dveh zuni. Zdaj pa tak ni več kake omejitve. Js že ne bi mogla doma zdržat kake 3 tedne zapored. Če primerjam kake sošolce in sošolke nekateri sploh hodijo ven...Čeprau mami vsi govorijo da me ne bi smela pustit tk dolgo zun pa da narobe dela.. :? Sam jih tk ne upošteva. Edin če grem k fantu prespat pol je tk niti ne zanima kdaj pridema domov. Ne vem ka majo starši od tega če otroku ne pustijo ven :roll:
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 28. Avg. 2007 17:33

TiGy napisal/-a:Ne vem ka majo starši od tega če otroku ne pustijo ven :roll:


Pri 16 se ti zdi, da veš vse o svetu, kar pa dejansko ni res. Starše upravičeno skrbi zate, mislim, da ni enostavnejšega razloga.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Avg. 2007 17:54

Smreka napisal/-a:Samo smetka...ne naredi ene napake - tebi recimo sedaj ni do žuranja. Nikol, ampak res nikol ne smeš svojim otrokom govorit, da onadva pa ne bosta žurala, ker tudi ti nisi. To je največja bedarija, jaz sem vedno poslušala - če jaz nisem tega rabil, če jaz nisem tega počel, tudi tebi ni treba.
Mej vedno v mislih, da je vsak posameznk poseben in da nimaš pravice (tam nekje po 18letu) govorit kaj nekomu paše, pa tudi če je tvoj otrok.


tole mi je pa čist mimo ko starši omejujeo otroku nekej kar so njihovi starši omejevali njim.NI NUJNO, da bo rezultat tega branjenja isti kot je bil pri tebi.ti si bila očitno ubogljiv in razumljiv otrok, takemu otroku kot sm pa naprimer bila jaz (čisto nasprotje od staršev v mladosti) pa čist nč ne boš omejila, če pa boš boš pa s tem sprejela nemirno družinsko življenje.
meni se zdi to neumno razmišljanje da se otroku naveliko vse omejuje, ker zna bit prekleto težko, ko se vsi tvoji sošolci in prijatelji družijo, ti pa doma čičaš in čakaš in se smiliš sam sebi.ne reči Smetka, da ti velikokrat ni bilo težko, ker ti je sigurno bilo.Nevem zate, ampak jaz tega otroku ne privoščim.
Sploh pa se gre tukaj za vzgojo-tko kot ga boš vzgojil takega boš imel.mene so vzgojili tako da se ne dotaknem drog, da ne sexam vsepovprek, da se normalno obnašam, da ne delam pizdraij in z mano večinsko nikoli ni blo nobenih problemov, pa sm v osmem razredu visela s kolegicami do 3h zjutrej zunej na ulici.So pač vedeli kje sm kaj delam, mela sm mobitel s sabo in to je bilo to.
men se to zdi ko si rekla da boš otroka mela na špagci, kot da se boš njemu maščevala ker so tebe starši meli na špagci.met človeka na špagci ni dobro, se da lahko vse normalno zment.
bohnedej da je moj otrok skos doma..marš ven med folk :D
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Avg. 2007 18:43

TiGy napisal/-a:Pr men doma nikol ni blo tak. Že ko sem bila stara 14,13 sem bila lahko do dveh zuni. Zdaj pa tak ni več kake omejitve. Js že ne bi mogla doma zdržat kake 3 tedne zapored. Če primerjam kake sošolce in sošolke nekateri sploh hodijo ven...Čeprau mami vsi govorijo da me ne bi smela pustit tk dolgo zun pa da narobe dela.. :? Sam jih tk ne upošteva. Edin če grem k fantu prespat pol je tk niti ne zanima kdaj pridema domov. Ne vem ka majo starši od tega če otroku ne pustijo ven :roll:


Kaj pa imajo starši od tega če nad otrokom nimajo nobene kontrole? :roll:

Potem ko se pa takim fantkom in deklicam, ki mislijo da so pr 16(al pa še manj) boga za jajca prjel kej zgodi, pa starši delajo ceu hudič in so vsega drugi krivi, na vprašanje če vejo kje so bili njihovi otroci prejšnjo soboto zvečer, pa je odgovor "nevem..."... :evil:

oba moja starša sta bila v najstniških letih živa divjaka, sploh pa foter, pa mi nista nikoli omejevala in mi niti ne omejujeta. Če že grem kam ven, pa je vse kar morem narest to, da povem kam grem, in kdaj približno pridem domou...in nimam problemov s prihajanjem domou, ker mi tako ali tako vedno ob približno 3. uri vseskupaj kratkomalo dopizdi, pa je lahko nevem kak žur...
imam svoj krog prijateljev in prijateljic s katerimi smo že dolgo skupaj, vemo en o drugem praktično vse, in ne čutim potrebe da bi hodil nevem kam okoli...
drugač pa....rajš kot da grem na žur, vzamem frajtonarco pa grem žur....delat... :twisted:
prepiri s starši? kaj je to? :lol:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 28. Avg. 2007 18:58

anoyel hvala za nasvet. .. ampak sem že v oš vedla, da so bodo problemi in težave s mojimi starši, zato sem se odpisala v bolj oddaljen kraj, tako da sploh ne vesta, kdaj končam s poukom in če pridem potem takoj domov. . .tako da grem vedno po pouku na pijačko s sošolkami in sošolci. . je pa res, da pridemvedno ob isti uri domov, tak da ni nobenega problema. ..no, sedaj, ko sem v tretjem letniku že ve, da grem na pijačo z njimi, ampak misli, da to počnemsamo ob petkih, ker takrat pač pridemeno uro kasnej domov, kot pa druge dneve. . .

vedno iščem kakšne luknje kje. . .sedaj delam izpit in grem vedno kasnej domov, kot pa končamo, da grem mal po trgovinah in mal na pijačo, če že ima kdo čas. . .znajdem se, kolker se lahko .. .
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Avg. 2007 19:42

pr men se je stanje v zadnjem letu drastično zbolšalo. najdla sm zlo fajn družbo oz. mam eni dve skupini dobrih frendov k jih ati pa mami poznata (oz. bolje rečeno: poznata njihove tastare :lol: ). prej je bil cel dosežk č sm smela bit do desetih zuni, zdj je pa tko d č prideta pome je maksimum do enih ponoč :cry: - ja, na žalost živim ene 20 km iz mesta in me morta furat. ampak je pa še tko d včasih kjet prespim - pr babi, k živi v mestu al pa pr frendih kdr mamo private partyje. pa lan sm šla s frendico sama n morje, letos s frendico pa z dvema frendoma, za novo leto se nam obeta praga (še ena prelomnica pri omejevanju)... je pa res d ne hodm v diskače (sm pač metalka) ampak rajš zvečer n kšn festival, pjačko, koncert al pa mamo tematske večere n vikendu od frendice. dvomm d bi mi dovolila hodt v diskače, mi pa dovolta hodt n metal koncerte :D :D :D
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 28. Avg. 2007 20:46

Mene tudi ni pritegnilo žuranje po diskotekah, sem šla ene parkrat, vendar sem opazila da to ni zame. Če bo hotel moj otrok it žurat naj gre, vendar v mejah normale.
Uporabniški avatar
_*Jagoda*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 17. 4. 2007
Kraj: Slovenija :D

Neprebrana objavaNapisal/-a _*Jagoda*_ » 28. Avg. 2007 21:12

Mene je amma imela akr na kratki vrvici ampak mi je na trenutke pustila več kot katerikoli drugi moji vrstnici. Npr. ko je bil v našem kraju kres sem lahko šla že pri 13 letih sama na kres. Spomnim se da sem bila stara 13,5 let pa sem šla s sosedo (2 leti starejša) na kres pa sem bila zunaj do 4. Ja tedaj se mi je zdelo ql zdaj pa se mi zdi da sem kar pretiravala. Mama glede kresa nikoli ni imela pripomb ker e vedela da sem le 200 m od doma niti me ni spraševala do kdaj sem bila zunaj. Je pa tudi res da sem velikokrat izrabila njeno zaupanje. Ko smo bili na tem kresu so prišli eni znanci in smo šli na druge krese in v diskoteko. Mama še danes tega ne ve. Enkrat istega leta pa sem šla s to sosedo na nogomet v bližnji kraj oddaljen 2,3 km in sem imela mejo biti doma do polnoči pa sem prišla od 2. To obžalujem še danes, ker sem tedaj izgubila njeno zaupanje v veliki meri in od tedaj nimam niti želj hoditi ven. Sem pa imela eno kolegico ki je bila isto stara kot jaz in sta ji staridva vse pustla... dobesedno vse.. lahko je hodla kamor je hotela, kako dolgo je hotela, vse kar si je izmislila je lahko naredila pa ni bila edinka. To je že pretiravanje. Ker jaz priznam napako in mi je žal da sem tako hitro pričela z "žuranjem" ampak pri 12 nemaš kaj zunaj početi po deveti uri pomoje.

Je pa veliko name vplival tudi moj brat ki je starejši in je zato tudi hodil prej od mene ven in sem tudi jaz velikokrat hotela znjim ampak me nikoli ni hotel vzeti s sabo pa sem verjetno hotela tudi jaz hoditi malo ven... ker vedno sem si mislila če lahko on, zakaj ne bi še jaz?!

LP
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 28. Avg. 2007 21:36

Kje pa sem napisala,da moji otroci ne bodo smeli ven zato ker jaz po tem nimam želje?
Seveda bodo lahko,če bodo hoteli, ampak bodo pa imeli podobne ure kot jaz, Pač če mi pri 16 začne žurat ga pustim do 11. Potlej pa naprej. Do enih maksimalno, al pa naj nekje prespi. Moje mnenje. Jaz si ne mislim kratit celih noči spanca v strahu,kdaj se bo mulc pijan priguncal domov..
Uporabniški avatar
ancHii..*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 23. 7. 2007
Kraj: slovenijaaa...:)

Neprebrana objavaNapisal/-a ancHii..* » 28. Avg. 2007 21:36

no tkle js sm pa vrjetn najmlajša tukile na forumu.. stara sm komej 14 let.
uglavnm js glede tega nikol nism mela problemov.. vedno sm lahka šla vn ampak v spremstvu staršev al pa brata.. tut letošnje poletje sm velik hodla vn, sam ne u diskoteke pač pa na veselice pa tko.. in vem da je velik odvisn da mi pustijo vn hodit tut od tega kr se nikol nism napila al pa uživala kakih mamil.. pa vedno sm se usake dve uri pršla javit da sta vedla da je z men use uredi..
po moje je dost odvisn od tega če ti pravila ki ti jih starši ali pa bilokdo postavi spoštuješ in se jih držiš, zto maš pa pol več svobode :)
Zadnjič spremenil ancHii..*, dne 29. Avg. 2007 20:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 28. Avg. 2007 21:55

Smetka_ napisal/-a: Do enih maksimalno, al pa naj nekje prespi. Moje mnenje. Jaz si ne mislim kratit celih noči spanca v strahu,kdaj se bo mulc pijan priguncal domov..


res smešno to,a...če pride domov naj pride do 1, če ne pa naj kje prespi. a potem lahko pijan ko klada prespi pri prijatlu in pride tja ob 5 zjutri? ne razumem zakaj te to ne bi brigalo. js bi raje da pride domov, pa čeprav ob 5ih. a tebi se zdi bolj pomemben spanec kot pa lasten otrok? :roll:
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov