kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 24. Jan. 2009 13:22

Sama sem se vedno s starši dogovarjala za določeno uro. In vedno smo se lepo zmenili, povedala sem do kdaj bi približno rada bila zunaj in kje približno bom (ali grem h komu domov ali na kakšen party..), seveda smo se na koncu vedno vse lepo dogovorili, zmenili smo se za takšno uro kot sem želela in vedno sem se vrnila domov ob dogovorjeni uri in nisem zamudila niti minute. Tako da smo skupaj sklepali dogovore glede tega in je med nami še vedno neko zaupanje glede tega ^^
Poznam pa tudi sama par primerkov, ki jim starši ne pustijo ven, češ da je ta svet poln nasilja, da jih bojo na vsakem koraku najmanj trije posilili, pretepli, okradli.. In zato potem tudi večina takih, ki jih poznam, prepričuje ostale okrog, da ne hodijo ven, ker se jim "ne da". Je pa več kot očitno, da jih starši ne pustijo niti v trgovino po peti uri popoldne zaradi "nevarnosti".
Vse prav in dobro, ampak ne moreš svojega otroka celo življenje ovivati v vato.. naj spozna svet, naj gre ven.. Saj je prav, da ve kaj vse se ti lahko zgodi, kako se lahko tega "obraniš" ipd. Ampak ne, da ne smeš sam niti na sprehod popoldne..
Potem pa vidiš, ko starši take primerke le spustijo ven, kakšne delajo. Ok, saj ne vsi, so tudi izjeme, ki čisto lepo zažurajo, uživajo in ne delajo neumnosti ^^ 90% takih pa se jih napije kot mine, zlijejo vase vse kar vidijo, plešejo in skačejo po mizah in se totalno izživijo za vse nazaj.
punca1291999
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a punca1291999 » 14. Jun. 2014 12:49

moja prjateljica ima brata star je 15 let starši mu pustijo vse čisto vse vedno ko se mo spredne gre ven njegova starejša sestra ko je bila tlko stara ni smela nikam čisto nikam zaprli so jo v sobo in je bilo toto in pol ni čudno ko so jo po dugem cajtu pusti da gre se malo zabavat da se je napila in pol se sprašujete zakaj se to dogaja :o? saj si sami škodimo



PIJEŠ-umreš
KADIŠ-umreš
ŽIVIŠ-umreš
.
.
.
.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 14. Jun. 2014 13:21

to da se je napila je verjetno posledica nepoznavanja lastnih mej. tudi tega se je treba naučit. :D
Vsak raj ima svojo kačo.
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 14. Jun. 2014 13:37

Omg, napila se je, sveta bo konec.
Uporabniški avatar
Macola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 13. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Macola » 14. Jun. 2014 16:46

če bom kdaj fotr in če bom (bog ne daj) imel hčer, si ne predstavljam kako bi svoji hčeri pustil hodit naokoli...sex z neznanci, sex s frajerji, izguba nedolžnosti z lokalnim kasanova, sexanje pri 14ih, nezaščiten sex, popivanje, drogiranje, razvrat, razne nevarnosti...fak dis shit
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 14. Jun. 2014 22:06

^^ res, BOG NE DAJ, da imaš hčerko in BOG NE DAJ, da imaš sploh kakršnega koli otroka, dokler boš imel tako razmišljanje. Sicer pa, s kom ga boš pa imel, s prostitutko? Ni čudno, da ti nobena ne da, poglej se, kakšno razmišljanje imaš.


(se opravičujem za OT)
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 14. Jun. 2014 22:25

Green Cookie napisal/-a:^^ res, BOG NE DAJ, da imaš hčerko in BOG NE DAJ, da imaš sploh kakršnega koli otroka, dokler boš imel tako razmišljanje. Sicer pa, s kom ga boš pa imel, s prostitutko? Ni čudno, da ti nobena ne da, poglej se, kakšno razmišljanje imaš.


Se popolnoma strinjam! :ja:
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
Macola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 13. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Macola » 15. Jun. 2014 7:51

Green Cookie napisal/-a:^^ res, BOG NE DAJ, da imaš hčerko in BOG NE DAJ, da imaš sploh kakršnega koli otroka, dokler boš imel tako razmišljanje. Sicer pa, s kom ga boš pa imel, s prostitutko? Ni čudno, da ti nobena ne da, poglej se, kakšno razmišljanje imaš.


(se opravičujem za OT)


kakšno razmišljanje?Kaj naj bi ji vse dovolil?Upam, da je še kak tip na tem forumu, da slišim njegovo mnenje...
Uporabniški avatar
Pjeb
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 9. 10. 2010
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a Pjeb » 15. Jun. 2014 9:40

Malo premisli, kakšno vlogo mora igrati moški kot oče. Oče je hčerki absolutna avtoriteta...ampak to ne pomeni, da se ga mora bati in skrivati stvari pred njim...to pomeni, da mora vedeti, da so njegove odločitve za njeno dobro in jih tudi spoštovati...to pomeni, da se odprto pogovarja z njim o stvareh, ki bi jih rada razumela in ve, da bo dobila korekten odgovor.

Če jo misliš skrivati pred svetom, bo izgubljena, ko ga bo enkrat doživela...potem pa bo res tako naivna, da jo bojo lahko zavajali, izkoriščali...

Nikakor pa ji ne smeš vse dovoliti...moraš pa vedeti, kdaj so njene želje nerazumne in kdaj bi rada samo izkusila kaj vse je tam zunaj. Jaz vem ,da jo bom naučil vse o moških in o svetu na splošno, moške bo brala kot odprto knjigo in vedno se bo popolnoma zavedala situacij v katerih bo...vse dalje od tega pa bo njena izbira...če bo delala napake, bo pač nosila tudi posledice.
Jaz sem tisti pred katerim te je opozarjala mama...
ampak oba dobro vema, da je nisi nikdar poslusala.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 15. Jun. 2014 10:53

Macola, najhuje pri vsem tem pa je, da sploh neveš, zakaj sem ti napisala tisti post...
Uporabniški avatar
Macola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 13. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Macola » 15. Jun. 2014 10:53

Pjeb napisal/-a:Malo premisli, kakšno vlogo mora igrati moški kot oče. Oče je hčerki absolutna avtoriteta...ampak to ne pomeni, da se ga mora bati in skrivati stvari pred njim...to pomeni, da mora vedeti, da so njegove odločitve za njeno dobro in jih tudi spoštovati...to pomeni, da se odprto pogovarja z njim o stvareh, ki bi jih rada razumela in ve, da bo dobila korekten odgovor.

Če jo misliš skrivati pred svetom, bo izgubljena, ko ga bo enkrat doživela...potem pa bo res tako naivna, da jo bojo lahko zavajali, izkoriščali...

Nikakor pa ji ne smeš vse dovoliti...moraš pa vedeti, kdaj so njene želje nerazumne in kdaj bi rada samo izkusila kaj vse je tam zunaj. Jaz vem ,da jo bom naučil vse o moških in o svetu na splošno, moške bo brala kot odprto knjigo in vedno se bo popolnoma zavedala situacij v katerih bo...vse dalje od tega pa bo njena izbira...če bo delala napake, bo pač nosila tudi posledice.


Komentar od uporabnika, ki ima za podpis:
"Jaz sem tisti pred katerim te je opozarjala mama...
ampak oba dobro vema, da je nisi nikdar poslusala."

Model, đabe tvoj trud, ker se bo itak dol dala z nekim alfa bad boyem, torej te ne bo poslušala. Ko ženski udarijo hormoni in čustva v njeno betico je gotovo, takrat zna bit samo še submisivna in iracionalna do amena, njena dejanja so plod nagona, njeni neuspehi so pa zracionalizirani. Đabe logika pa predavanja. Ne moreš nekoga učiti o nečem, če pa v ključnih trenutnih ne uporablja in ne more uporabljat kmečke pameti.
Uporabniški avatar
Pjeb
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 9. 10. 2010
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a Pjeb » 15. Jun. 2014 11:33

Ne razumeš, oziroma nočeš razumeti...nikjer nisem napisal, da ji bom prepovedal se dati dol z "alfa bad boyem". Jaz ji bom samo povedal kaj lahko od tega pričakuje...odločitev pa bo njena, isto bo sama odgovorna za posledice...če sploh bojo kakšne. Raje vidim, da seksa z nekom, ki bo brez obsojanja sprejel njeno seksualnost...kot pa s takim kot si ti, ki bo na vsakem koraku poskrbel, da se je bo sramovala.
Jaz sem tisti pred katerim te je opozarjala mama...
ampak oba dobro vema, da je nisi nikdar poslusala.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 15. Jun. 2014 13:28

Zelo žalostno je, da dandanes odnosi med očetom on hčerko niso takšni o katerih vi sanjate. Vsaj ne v moji družbi. Zato so punce same primorane spoznavat meje in iskat moško figuro v drugih moških v svojih življenjih, ker njihovi očetje pač ne opravljajo vloge.
Plus tega, da tudi, če boste to vlogo opravlajli kot se spodobi (jaz ne poznam nikogar, ki jo) ne boste dosegli tega kar želite. Hčerke bodo same odkrivale meje ali pa jih boste povsem omejili.

Sicer pa hčerka se bo morala dati dol slej kot prej z nekom, ki jo bo prizadel v takšni ali drugačni luči, da bo spoznala, kaj hoče in česa ne. :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2488
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Jun. 2014 13:52

A se sam men zdi cudno, da se (kot vedno) razpravlja o tem, kako lahko oce zasciti cistost svoje hcere, namesto, da bi se avtor posta, ki je sprozil debato, v grozi spraseval, kako nauciti sina, da se zensk ne objektivizira v spolne pripomocke?
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 15. Jun. 2014 14:21

Meni se pa zdi, da smo ženske, našem tradicionalnem okolju navkljub, precej bolj moderno/napredno vzgojene kot naši moški vrstniki.

Kar je posledica naprednega razmišljanja naših mater in dostikrat pogosteje, naprednega razmišljanja naših očetov. Če je v ogromno družinah očetom samoumevno, da mati skrbi za dom in gospodinji, ko pride do njegove zlate hčerkice oča ne gledajo več nanjo kot na gospodinjo. Prej kot mlado žensko, ki ji želijo srečo in uspeh tudi na karernih področjih in jo pri tem vzpodbujajo. Medtem ko (predvsem) matere razvajajo in ujčkajo svoje sinove in jim sporočajo, da bo itak partnerica zanje skrbela.

Se mi zdi to precejšen problem naše družbe, ker se mlad par, ki je produkt take vzgoje, ne znajde v svojih vlogah in ima nasprotna pričakovanja. Pomoje.
Vsak raj ima svojo kačo.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov