kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

francija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 10. 2005
Kraj: Obala

Neprebrana objavaNapisal/-a francija » 23. Dec. 2005 20:52

Je bla na radiu podobna tema, pa se mi zdi zelo zanimiva.
Neka punca je dejala: Imela sem stroge starše, ki me niso pustili nikamor do 16ga leta. Vsi sošolci so na gimnaziji hodili vsak petek ven žurat ali pa samo na kratke pijačke jaz pa nikoli. Vedno sem bila doma.
Pri 17ih so me pustili ven, hotla sem zamujeno nadoknadit, 1x na polno zažurala in zanosila.

Kaj pravite. Mnogi starši prepovedo izhode svojim otrokom, samo njim se še sanja ne, da jim bo to samo škodovalo.

Ravnajo prav ali ne?
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 23. Dec. 2005 21:07

lol :rofl: to je blo v mladini pr izjavi tedna ... točno to je rekla državna sekretarka Adrijana Starina Kosem ... sori, starši nimajo nč s tem, če da lubica prvič k gre vn noge narazen ... jst k sm bla mlaj sm hodila vn samo do 22.30 ... pa se nisem ne drogirala, ne spala nezaščitena taprvič k sm šla vn do 3h zutri ... to je trapasto razmišlanje ... kva zaboga pa ma mula pr 16h zuni za delat do 5h zutri ... :stupid: ... vsak more met pr seb v glavi pošlihtan

aja dodajam odgovor ... ja, ravnajo prav ... drgače pa sej ni point samo v starših ...
Zadnjič spremenil bejbika, dne 23. Dec. 2005 21:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 23. Dec. 2005 21:27

Totalna bedarija! Jst sm tut celo gimnazijo lepo hodila na zadnji avtobus ob 22.30 domou, z izjemami kadar so me pršli iskat tut sred noči, če sm se tko zmenila. Ampak kljub temu, takrat ko sm lahko šla vn oz. zdej k hodm vn in pridem domou kadar hočem še vseen nimam namena počet take stvari, k bi me zaznamovače za ceu življenje ... Tko, da to je zame totalna bedarija in totalno bedn izgovor, da zarad tega, ker ji niso pustili je pa takrat šla in zažurala na polno ... sicer pa žuraš loh tut tko ... da mimgrede ne zanosiš ... bedno totalno res ... :roll:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 23. Dec. 2005 21:37

Ja, od zuranja pa res se ni nihce zanosil. Se podpisem pod predhodnici.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 24. Dec. 2005 2:10

totalno butasto razmišlanje. zdej k je šla pa enkrat ven in se res nažurala je pa kr zanosila...ja pa ja de.....

No jst sem imela tud zelo strogo mamico kar se teh stvari tiče....dokler sem bila doma.....vedno sem imela policijsko uro določeno, tako da tud kakšen žur do jutranjih ur pri meni ni bil dovoljen....ampak ko sem pa lahko začela ven hodit in delat stvari po svoje, pa tud nisem dala prvemu nog narazen. Starši že vejo kaj delajo, tud oni so bili nekoč mladi, in v tem primeru jim dam čist prav, da 15-16 letnic ne puščajo ven do zgodnje jutranje ure.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
sunnydayka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 23. 9. 2005
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a sunnydayka » 24. Dec. 2005 8:17

se strnjam sam lahk bi ji tud mal več pustil....k folk res hoče use nadopknadt pa enkrat se jim bo strgal in ga bodo žural.(pa s tem ne mislm na tist noge narazn) a ni bol da zdj kt pa pr 35 k bojo mel že familijo in bo cela familija zrd tega trpela(poznam primere)
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 24. Dec. 2005 9:11

--
Zadnjič spremenil tmis_, dne 02. Feb. 2009 11:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Nadine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 677
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nadine » 24. Dec. 2005 9:30

tmis_ napisal/-a:Starši že vejo kaj delajo, če te pri 16 ne pustijo žurat do jutranjih ur. Mene niso nikoli pustili ven čez enajsto uro zvečer, kar se mogoče zdi malo pretirano, ampak sama (sem še v gimnaziji :D ) sploh nimam nobene želje po žuranju, ker tako ali tako z prijatelji prezivimo skoraj ves čas skupaj podnevi :)


ej enako pr men
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 24. Dec. 2005 10:13

no men se pa zdi da ja, da mladi k jim niso pustil vn hodt, v tistem 1x al pa prvic k grejo hocjo vse zamujen nadoknadt...

men moji niso pustil bit do nevem kdaj uzuni.... hvala bogu, se vsaj navelicala nism nikol, in nism ratala zdolgocasena, in nikol nism nardila kej kar jim nep blo vsec...

kdr je blo kej special, sm bla lah dl... se je dal vse lepo zment, sam so bli pa vsen strogi, in nism velik vn hodila, oz. do nekih zgodnjih ur..

se vedno sm v ghimnaziji, ne zuram vsak petek, sam ko pa grem jim pa recm do kdaj bi bla in upam da jim nau narobe... in jim ni, ker mi zaupajo...

prjatlco niso vn puscal... no, ko je zacela vn hodt, je bla vedno cis ubasana, tud ona je en petek zgubila junfr, hvala bogu ni zanosila, ker so ble tud ene panike, pijani so se ne vem kam v PM... vozil... ker je mislna kok je prej zamudila...

tko da ja... kul ce je polciska ura, ne pa zaperanje otroka v hiso, pa da k gre enkat vn je pa vse narobe..
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 24. Dec. 2005 10:16

jaz mislim, da je to odvisno od vzgoje staršev, kaj poveju svojemu otroku o življenju in seveda kakšen je otrok. kako razmišlja in to.

Res pa da nemoreš jit prvič ven pol pa že kr noge narazn.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 24. Dec. 2005 10:28

Sem še srednješolka in ne hodim veliko ven. Kdaj pa kdaj kakšna pijačka, kaj več pa že ne, ker se mi tut da ne. Eno je zaradi prevoza, ker moram non stop enga prosit, drugo je pa ker pač tut nimam potrebe po tem.

Ravno sedaj sem prebrala eno šokantno zgodbo: http://24ur.com/naslovnica/novice/slove ... 066720.php

Punci naj bi bili stari med 15 in 16 let.
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 24. Dec. 2005 10:48

Starši majo verjetn razloge zakaj svojmu 16 letnmu otroku ne zaupajo in ga posledično tudi ne pustijo vn. Jst sm pr 15h začela vn hodt in so mi pustl da sem bla do 1h oz 2h - ampak to ni blo vsak vikend ... sem pa tja kdaj. Je pa res, da sem jim mogla povedat, kam, s kom in kako grem ... to mi pa itak ni blo problem povedat. Vem pa da jih je ful skrbel, ker zdej vidm kako je, ko je moj brat začel vn hodt. On pa recimo do zdej k je 17 star sploh ni mel želje vn hodt. Pač je tko da punce začnemo prej (vn hodt, da ne bo pomote) :wink: ...
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 24. Dec. 2005 11:09

Men se zdi, da starši otrokom absolutno pustijo prezgodaj ven zvečer. K men včasih sploh ni jasno kaj eni otroc delajo zunaj v soboto zvečer. Pol se ti pa zgodi taka kot sem zdaj brala na teletekstu, dA so 15-letnico med drugim pred Lipo zvečer do smrti potacal. :(
Poznam velik osnovnošolcev, ki jih vidim zvečer za vikend pijane in celo zadete. Ja, sej morjo bit najbrž ob 10h doma, pa jim to valda ne bo preprečlo, da se ga nacukajo... :roll:
Tok da... Starši najbrž že vejo, zakaj kako in kdaj. Če je pa ta punca tok glupa, da gre prvič dat noge narazen... Sorry, men se zdi, da če bi že prej ven hodila, bi se to najbrž že prej nardil. :wink:
Kaj jaz mislim? Očitno ta punca pr svojih letih še ni bla dost zrela za hodit ven.

To, da morjo nadoknadit, se mi zdi pa najbolj glupo od vsega, sorry. :D
Drugač sem pa jaz tut začela ''šele'' pri 16 hodit ven, pa nisem nobenih pizdarij zato nardila in si nisem zmislila, ko ''sem nardila kakšno pizdarijo'' (itak je nisem :) ), da so pa tastari krivi, ker me prej niso ven pustil. :P
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 24. Dec. 2005 11:25

Apple, se strinjam. Jz se spomnm d sm si mogu petkov večer, da sm loh pršu ob enih domov, prou z bojem izborit.

Po drugi strani pa, who care, če kuja pr 17ih ni tok zrela d bi vedla kva je kondom, fak pol pa tut če jo cela garda nigerjev napumpa, mi je čis vsen.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 24. Dec. 2005 11:26

francija napisal/-a:Je bla na radiu podobna tema, pa se mi zdi zelo zanimiva.
Neka punca je dejala: Imela sem stroge starše, ki me niso pustili nikamor do 16ga leta. Vsi sošolci so na gimnaziji hodili vsak petek ven žurat ali pa samo na kratke pijačke jaz pa nikoli. Vedno sem bila doma.
Pri 17ih so me pustili ven, hotla sem zamujeno nadoknadit, 1x na polno zažurala in zanosila.

Kaj pravite. Mnogi starši prepovedo izhode svojim otrokom, samo njim se še sanja ne, da jim bo to samo škodovalo.

Ravnajo prav ali ne?


To se je zgodilo tud moji mami.

Nobena skrajnost ni dobra. Ni prav, če mladostnik nikamor ne sme, niti slučajno pa tudi ni prav, da lahko štirinajstletniki ponoči hodijo okoli. Treba je najt pravo mero.

Mi smo mel kot najstniki v diskotekah matineje, kamor smo hodili od 16-21. Nismo se nič pritoževali in smo se meli full fajn. Škoda ker tega ni več.

Ko si malo starejši najstnik se tud ura izhoda dvigne, sam še vedno se mi ne zdi prav da maldoletniki prepogosto predolgo ponočujejo.

Ampak ja to da otroka niti na pjačo al pa v kino ne pustš je pa druga skrajnost, ki tud nikakor ni v redu.
pa pa

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov