kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kaycha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kaycha » 05. Okt. 2008 11:55

sorry za 3xni post, steka komp
Zadnjič spremenil kaycha, dne 05. Okt. 2008 11:57, skupaj popravljeno 1 krat.
kaycha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kaycha » 05. Okt. 2008 11:57

sorry za 3xni post, steka komp
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 05. Okt. 2008 11:59

to pri kerih letih se začne ven hodit, pa bluzit je odvisn od tega kašni so odnosi znotraj družine! če je družina normalna, se razumejo, pogovarjajo, in predvsem si zaupajo, lahko otroka tud pr 12-ih pustijo prosto celo noč. in to ne pomeni, da jih ne skrbi za njih,
al pa d bo otrok zabluzil, če bo uzun.
precej stvari je največkrat odvisn od tega kakšna je familija (v celoti). :wink:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 05. Okt. 2008 14:14

^^pr meni je na to uplivala tud družba. kadar sm mela tako bol uprašlivo im ni blo lih prou da sm bla ful zuni. Če pa sm šla z kolegicami (katere tud oni poznajo) ni blo panike. . zdej pa sploh z mojim...
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 18. Okt. 2008 23:57

prejšnji teden sm bla prvič (razen za koprsko noč ko je bil koncert komaj ob 1h) zunaj več časa ... šla sm šele ob 22.30, ob tem času sm mogla včasih bit že skoraj doma .. sm rekla da pridem ob 2h, ker gremo praznovat moj RD in bi rada bla malo dlje ... pol sm prišla sicer ob 4h, ker se sploh nism zavedla kdaj je minilo tolko časa, tako fajn sm se mela :D mami sm naslednji dan povedala po pravici kdaj sm prišla, da sm bla pozna (kasneje kot sm rekla da bom), ampak ni komplicirala ... pomojem zato, ker nism bla pijana (no, nism se ga lih na mrtvo napila) in sm ji povedala po resnici ... danes sm šla spet vn z isto (novo!) družbo in me je v avtu ko me je peljala (ne moreš verjet da me je peljala! :D) vprašala kdaj pridem ... sem rekla samo da ne bom pozna in to ji je zadostovalo ... mi ni dala omejitve ... no, sm prišla že ob 00:30, sm bla pridna :P ... malo zato ker sem zaspana in se mi ni dalo več, pa tudi zato da ji pokažem da zdej ko mi ni dala omejitve znam pridet ob eni (za njo) normalni uri .. prejšnji teden me je slišala ko sm prišla ampak ni pogledala na uro, tako da bi se ji lahko tudi zlagala kdaj sm prišla ... vedla je da sm pila, ker mi je blo na kosilu pol malček slabo ... ampak sej mislim da zdej mi končno zaupa ... vidi, da vem kolko alkohola lahko spijem da nism koma in da znam sama pridet domov ... sm si pridobila njeno zaupanje končno (čeprav nevem zakaj ga prej ni mela) :D .. ne mislim pa tega da nimam več omejitve zdej iskoriščat in se vsak vikend zapijat in kurbat okoli do jutranjih ur ... danes mi je blo mogoče premalo, ampak do 3h, 4h za posebne priložnosti, če se ne napijem za umret (kar mi je itak bv) se mi pa zdi okej .. in moji mami končno tudi :)

samo je blo pa potrebno par let pregovarjanja in dokazovanja, da sm si pridobila to zaupanje .. kar se mi zdi prav ... da se je hotla prepričat da ne delam neumnosti in se ga preveč zapijam kadar sm zunaj ... ker če mi pri 14-ih ne bi dala omejitve, sm prepričana, da bi hodla vsak vikend pijana domov ... tako pa ko sm mela omejitve (enkrat na leto recimo malo več - koprska noč), sm prišla zmeraj v normalnem stanju in je pridobila zaupanje vame, zato mi je začela postopoma puščat več ... in ko je vidla, da še zmiraj hodim domov e enakem stanju kot vedno, je sploh odstranla omejitve ... sm brez omejitev, ampak še zmiraj se mi ne strga, vem kolko lahko pijem, kaj lahko delam ... vse delam v mejah normale ... :)
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 19. Okt. 2008 0:56

..
Zadnjič spremenil cirrus, dne 19. Okt. 2008 1:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 19. Okt. 2008 0:58

..
Zadnjič spremenil cirrus, dne 19. Okt. 2008 1:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 19. Okt. 2008 0:58

..
Zadnjič spremenil cirrus, dne 19. Okt. 2008 1:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 19. Okt. 2008 0:58

..
Zadnjič spremenil cirrus, dne 19. Okt. 2008 1:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cirrus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 22. 6. 2008
Kraj: Ce - Lj - Tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a cirrus » 19. Okt. 2008 0:58

Velika večina staršev, vendar še vedno se najdejo izjeme, svojim otrokom hoče nuditi kar se da najboljšo vzgojo.
Ta vzgoja je seveda odvisna od posameznikov, vendar verjemite mi, da nihče od staršev ne bi rad videl svojega otroka kot propadlega. Vsak hoče za svoje otroke storiti najboljše.
Ko pride večina najstnikov v puberteto, se končuje osnovna šola, se začenja srednja šola ima potrebo po "daljših" izhodih. Vidijo, da je sošolec oz. sošolka vsak vikend zunaj, da ga pije itd. itd. In ker v puberteti že nekako hočemo posnemati svoje prijatelje, bolj kot svoje starše, doma vršimo pritisk, da hočemo tudi sami kdaj zahajati ven v družbo.
Zaupanje pri svojih starših si gradiš že skozi celotno otroštvo. Če ti dajo kakšno nalogo in jo opraviš dobro, si to zapomnijo veliko bolj kot si zapomnijo otroci. Tudi ko greš kam ven in ti starši postavijo prvo uro, kdaj moraš priti domov, je od posameznika odvisno ali se bo te ure držal, ali bo načrtno podaljševal svoj izhod.
Lahko bi tukaj napisal cel roman, kaj si jaz mislim o vsem tem, bom pa na kratko poskusil zaključiti.

Od vzgoje naših staršev je odvisno največ, kakšni otroci bomo oz. smo že. Oni nas preživljajo, oni nam dajejo denar, mi pa jim moramo z dejanji vračati. V današnjem svetu je vse preveč zaničevanja in nespoštovanja staršev. Dokler ne bo medsebojnega spoštovanja, se bojo dogajali tudi takšni ekstremi, kot je bil zapisano v prvem postu.

P.S.: Pa ne se preveč jezit, če boste morali kdaj ostati doma, ko pa bo v mestu kakšen dober žur. Starši že vedo, kaj je najboljše za vas.

Pa lep pozdrav.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 19. Okt. 2008 1:02

Veliko je pa tudi v glavi vsakega posameznika. Nekateri se dajo prepričati v razne stvari, drugi ne.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 19. Okt. 2008 7:55

Jaz nisem imela omejitev glede izhodov, ker so vedeli, da sem pametna punca. A ko danes gledam mladino kako se obnaša, se mi zdi, da do 18 ne bi smel nihče imeti izhoda zunaj po 10 uri zvečer. Polovica pa mislim, da je takšnih, da jim ne bi škodilo če tega izhoda ne bi imeli niti pri 25ih letih. Groza. Upam, da moji otroci ne bodo takšni.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 19. Okt. 2008 14:44

Js sm mela neko uro ukol polnoči (če je biu dobr dan..)..
Drgač pa mislm, da otroc nebi smel met ure, ampak bi mogl met v glavi pošlihtan.. sam to je full težko.. ker vsak 16.letnik misle, da je full zrel in da je lahko zunej do poznih večernih ali zgodnih jutranjih ur..
Kar pa delajo današni 15.letniki.. je pa polom.. Odraslosti se pa ne mer z leti.. ker poznam tud ljudi pr 26. letih.. k se obnašajo kot 16. letniki..

:roll: :roll:

Če pa otroka zapiraš.. se mi zdi pa tud bedno.. ker slej ko prej bo šu enkrat vn.. in bo hotu nadoknadt.. in pol je lahko večja štala..

Otroka morš pravilno vzgajat!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Okt. 2008 15:01

cvetkaaa napisal/-a:Jaz nisem imela omejitev glede izhodov, ker so vedeli, da sem pametna punca. A ko danes gledam mladino kako se obnaša, se mi zdi, da do 18 ne bi smel nihče imeti izhoda zunaj po 10 uri zvečer. Polovica pa mislim, da je takšnih, da jim ne bi škodilo če tega izhoda ne bi imeli niti pri 25ih letih. Groza. Upam, da moji otroci ne bodo takšni.


Meni se pa to ne zdi rešitev. A je res nemogoče vzgojit hčer tako, da ne postane pri 15ih mlada mamica, po možnosti še s heroinom zasvojena? Našim staršem je (vsaj povečini) uspelo.

Ampak še vedno ne razumem, kaj vam gre pravzaprav tako v nos pri današnjih najstnikih. Zadnjič sem se odpravila ven malo bolj zgodaj in sem srečevala skupinice nižjih letnikov srednje šole (po moji oceni, lahko pa, da so bili osnovnošolci).
Nič ne rečem, obnašali so se precej trapasto. Tipi so pljuvali kot lame, punce so se pa neumno hihitale in se ena drugi obešale po komolcih. Nadležno je, da se moraš med njimi prebijat po ulici, kakšne dolgosežne škode pa v tem res ne vidim.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 19. Okt. 2008 20:47

jullia_ napisal/-a:Nič ne rečem, obnašali so se precej trapasto. Tipi so pljuvali kot lame, punce so se pa neumno hihitale in se ena drugi obešale po komolcih. Nadležno je, da se moraš med njimi prebijat po ulici, kakšne dolgosežne škode pa v tem res ne vidim.


Za tako obnašanje se pa res ne gre sekirat, ker ne povzroča škode - pač mislijo da je to frajersko in hvalabogu; od tega še noben ni zanosil niti kaj drugega :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov