kaj se zgodi mladostikom, ki jim starši ne pustijo žurat

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 02. Sep. 2007 20:06

js nism nikol tko dosti hodila vn...starši so me tud bol držali notr, niso dovolili, d grem lih n usako žurko, za rojstne dneve sm mogla prit vedno ob 22.00 domu, in tko...pole pa konc 1. letnika, k sm tud začela hodit s tipom (s kjrim sm tud zdej) so mi začeli pusščat ful dosti stvari...in ko grem vn mi ni prioriteta da se ga napijem, ampak sm željna plesa in muzike...tko d po eni strani sm hvaležna strašem, k so me malo omejevali glede pohajanja...
glede ure pa tko...s tipom sva pohajala dol na obalo in tkrt ne moreš pričakovat, d bom pršla zgodi domou :wink: ponavadi sva štartala okrog 23.00 u kopr, tja pršla ob 0.00, domou pa se vrnla okrog 6.00, 7.00 zjutro...in so se že navadli na to...kr važno jim je, d ne pridm nalita domou in d ne smrdim po alkotu...
ko grem žurat me še vedno sprašavajo, gdaj pridem domou, in jim rečm samo: "Dej mama sej niti nism še šla ti pa me že sprašuješ gdaj pridm :D "...in tkrt se mama nasmeje in mi sam reče, nej pazim kej delm in to je to...k mi zaupa...

mi je pa kruto vidt neke 14-letnice (ajde mogoče kšno leto več :? ) k se ga tm napijejo in serjejo z usakim k jim pride mimo...al pa mi je kr neki k se moji sošolci še vedno zbirajo usak petek, z namenom, da se grejo napit...in to u parku al pa kšnem drugem blesavem mestu...to pa zto k sploh ne znajo žurat...svoje so že prežurali in zdej jim ne ostane druzga, ku pa bit usak tedn z isto klapo in se napivat in zadet... :?
koki90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 24. 4. 2007
Kraj: zasanjana dežela

Neprebrana objavaNapisal/-a koki90 » 02. Sep. 2007 20:18

Sama sem stara 17 let. Tudi sama nisem veliko hodila ven. Malo zaradi tega, ker nisem imela prave družbe, malo pa zaradi tega, ker se mi ni dalo kregati s starši glede ure. Ampak, zdaj sama rečem da pridem enkrat do 11h domov (če je koncert ob 12h) in nimam problemov. Če želim ostati do enih jih prosim če lahko ostanem dlje, ali pa prespim pri fantu, da ni problemov glede prevoza. Zdi se mi prav, da starši otroke omejijo. Do neke mere. Drugače se že pri 20 naveličajo vsega in začnejo počenjati neumnosti, ki pa ne prinesejo nič dobrega.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 02. Sep. 2007 20:22

no in če smo že pr teh omejitvah...moja bivša sošolka je že pr 13 ful hodila vn in se ga napivala...usakič bol...in usak vikend je bruhala zrd alkota...ponavadi je use zbruhala doma na preprogo al kej podobnega, in pole je njena mama to vedno u tišini čistla... :?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Sep. 2007 11:43

ful ne štekam tega, da mora punca fanta dobit, preden lahko začne ven hodit. ne vem za vas, ampak jst bi bila užaljena, če bi mi doma rekli, da grem zdej pa lahko ven, ker mojemu fantu zaupajo.
mene poznajo že od rojstva, pa me držijo v bajti, njega so pa videli parkrat v lajfu in so se odločili, da je pa res zrel in zaupanja vreden. pa še počutila bi se , kot da me izročajo njemu v varstvo, da bo pazil name. hjao, znam sama pazit nase, hvala lepa.

to se mi pač res zdi en relikt iz 19. stoletja. grem namreč glavo stavit, da sinu pa ne bi rekli, da ne sme sam ven, s punco pa ne bi bilo problema.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 03. Sep. 2007 17:43

Jullia, jaz sem zelo zgodaj začela bluzit in žurat okoli. Mislim, da konec 8 razreda. Skoraj vsak teden pijana in skoraj vsak teden z drugmu tipam.. Pri 17 sem spoznala tipa in sva hodila skupaj 3 leta.

In glej ga zlomka.. Po tem ko sva midva nehala me doma niso nikamor več pustili. Menda so se veliko bolje počutili ko so vedeli "s kom" sem :x
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 03. Sep. 2007 19:43

jullia_ napisal/-a:ful ne štekam tega, da mora punca fanta dobit, preden lahko začne ven hodit. ne vem za vas, ampak jst bi bila užaljena, če bi mi doma rekli, da grem zdej pa lahko ven, ker mojemu fantu zaupajo.
mene poznajo že od rojstva, pa me držijo v bajti, njega so pa videli parkrat v lajfu in so se odločili, da je pa res zrel in zaupanja vreden. pa še počutila bi se , kot da me izročajo njemu v varstvo, da bo pazil name. hjao, znam sama pazit nase, hvala lepa.

to se mi pač res zdi en relikt iz 19. stoletja. grem namreč glavo stavit, da sinu pa ne bi rekli, da ne sme sam ven, s punco pa ne bi bilo problema.


Bolj varno je, ko imaš zraven sebe moškega, ki te lahko brani. Sama se sprehajat ob 2 zjutri po mestu al z nekom ob katerem se počutiš varno...? Pa ni nujno da je to prav tip s katerim hodiš, lahko tudi prijatelj.

Sama nisem nikoli imela kakšnih strašnih omejitev. Skozi gimnazijo smo hodili na zadnji bus domov, ko so pa bile žurke pa na prvi. Nisem se nikol napijala al pa seksala z vsakim ki sem ga vidla... včasih tudi prva šla domov. Znala sem vedno preceniti kaj je dobro zame. Zato so mi tudi zaupali. Seveda sem pa vedno rekla kam in s kom grem in do kdaj približno nameravam ostat. So pa vedno insistirali, da me nekdo pospremi domov.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Sep. 2007 20:40

pa sej nihče ne govori o samotnih ulicah ob 2eh zjutraj. tukaj v tej temi sem zasledila tudi tako ekstremne primere, kot je ta, da punca prej ni smela bit dlje kot do 8,9 zunaj, s fantom je pa lahko do zjutraj.
lej, kot sem že rekla, zase vem, da znam sama nase pazit. in v to kategorijo spada tudi to, da pač ne hodim ponoči po samotnih ulicah. to tudi moji starši vejo, zato pa še v samskih dnevih nisem imela problemov, če sem hotela it ven.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 03. Sep. 2007 21:08

Tammy_De napisal/-a:Bolj varno je, ko imaš zraven sebe moškega, ki te lahko brani.


Ja seveda!!! Se mi je že naredilo, da sem mogla jaz tipa branit!

Saj se znamo ženske tudi dobro zase postavit. Ampak ne če nam starši že od rojstva naprej tupijo v glavo, da potrebujemo moškega, da smo lahko varne na tem svetu!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Sep. 2007 21:29

ANGELgirl napisal/-a:
Tammy_De napisal/-a:Bolj varno je, ko imaš zraven sebe moškega, ki te lahko brani.


Ja seveda!!! Se mi je že naredilo, da sem mogla jaz tipa branit!

Saj se znamo ženske tudi dobro zase postavit. Ampak ne če nam starši že od rojstva naprej tupijo v glavo, da potrebujemo moškega, da smo lahko varne na tem svetu!


se strinjam.Ni blo malo primerov ko sm tud jst rešvala moške glave pred ostalimi :?
sicer pa niti mal se jst en počutim varne ma z bilokom sredi noči po tenih ulicah.še vedno lahko pristopijo trije (npr) in potem nimaš kej.To ej napačno razmišljanje za moje pojme, ker potemtakem so same punce ki jim to tupijo v glavo starši, totalne boječke in se še sredi dneva tresejo ko morjo same v trgovino :roll: nevem, nekateri starši imajo pač zgrešena razmišljanja.Men je sploh to daotroku vse na veliko braniš, zgrešeno.In najhuj je to, da večkrat sklepajo po sebi in svoji mladosti, kar pa ne more držat da bodo tud njihovi otroci taki :?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Sep. 2007 22:40

x :?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 04. Sep. 2007 2:34

Niste me zastopile: Odgovorila sem na julijino vprašanje zakaj starši pustijo punce dlje če so s tipom. To je gledano z njihovega vidika in ne mojega - jst nism še mela nobenih takih izkušenj...
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Sep. 2007 4:52

ja
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 04. Sep. 2007 8:41

Evo, še jst dodam svojo zgodbo:

Ven sem začela hodt v 8. razredu osnovne šole. Ampak je to ponavad zgledalo tako, da smo se dobivali na enem "placu" ob vodi, kurl ogenj, pekl koruzo itd... Kasnej smo s sošolkam začele hodt tud v lokal, ampakto bolj redko. Nikoli nisem mela ure, ampak sem vedno povedala kam gre, s kom grem in kdaj približno bom doma - ta zadnji podatek je mel ponavadi vezo s tem, kdaj so mogle bit ostale punce doma. V prvem letniku gimnazije sem začela trenirat pri članicah, tam je bla pa tradicija žurat vsak vikend po tekmi. In sem se v treh letih res znorela... v 4. letniku sem se mal umirila (razlog je bil tud matura). V prvem letniku sem začela z mojim dragim in od takrat naprej žurava prb. dva vikenda v mesecu...na začetku mal več, zdaj pa pač mal manj :oops: .

Hočem rečt, da mi je velik pomenil, ker nisem mela postavljenih enih strogih omejitev in mi je to dal vedt, da mi starša zaupata... Glede na to, da sem dost zgodi začela hodt ven, sem se tud prej naveličala tega in mi zdej ne mede v glavi ko eni pubertetnici. To sem npr. opazila pri sošolkah s faksa, ki so prišle živet v Ljubljano, niso mele več kontrole s strani staršev in so želele nadoknadt vse zamujeno... :roll:
Uporabniški avatar
_*lunca*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 4. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _*lunca*_ » 04. Sep. 2007 18:52

am...jz poznam eno, ki jo starši še pri njenih 18 letih komaj ven spustijo...oz. mo spustijo enkrat na mesenc ali celo 2x, takrat lahka gre pa v kino...al pa kam na pjačko...pol je pa pršl do tega, da se je v poletnih mesencih zadrževala bolj v parku in se ga je napila, da jo je pol mogla soseda domov spravlat...tak, da mam jz srečo, da mam tak bolj fajne straše, da mi dovolijo vsak vikend ven hodit, da se lahka zabavam...in spijem količine alkohola v mejah normale :D
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 05. Sep. 2007 6:40

Js sem tako "ornk" začela ven hodit šele, ko sem prišla na faks (se pravi pri 19h), prej pa samo tako občasno v kino, pijačke, kak rojstni dan... Pa mi zato danes nič ne manjka in nimam filinga, da sem pol življenja prespala. Tako da je ni nujno, da se ga vsak nalije do konca čim ga starši spustijo s ketnice. Je pa res, da je to svobodo slej ko prej treba doseči in da je za večino najstnikov najbrž bolje, da je to prej. Vsaj mislijo tako. :D
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov